خبر, وبلاگ

انواع بسته بندی کالا برای ارسال به مشتریان داخلی و صادراتی

انواع بسته بندی کالا برای ارسال

انواع بسته بندی کالا برای ارسال به مشتریان داخلی و صادراتی میتواند در مدل های مختلفی تولید شود برای مثال نوع عمومی آن که بدون چاپ است یا با یک چاپ عمومی مثل کارتن های پستی برای ارسال مرسولات داخلی تولید میشود.

بهترین بسته بندی های کالا برای ارسال به مشتریان کدام است؟

انواع بسته بندی کالا برای ارسال به مشتریان داخلی و صادراتی میتواند بسیار تنوع داشته باشد به گونه ای که امروزه انتخاب بین بسته بندی ها دشوار شده است و تولیدکنندگان نمی دانند کدامیک میتواند کالاهایشان را سالم به دست مشتریان برساند!

انواع نمونه جعبه و کارتن بسته بندی

پک های کارتنی و مقوایی توانسته اند پیشتازانه در این حوزه عمل کنند و اکثرا برای حمل و نقل و ارسال بار در بازار داخلی یا به کشور مقصد مورد استفاده و استقبال قرار بگیرند.

روزانه بسته بندی های زیادی تولید میشوند. بسته بندی های پلاستیکی، شیشه ای، فلزی و غیره میتوانند گزینه مناسبی برای یک بسته بندی محسوب شود اما پک های کارتنی و مقوایی در عین حال که تولید آنان نسبت به بقیه آسان تر است و با مزایایی که دارند، از انتخاب هایی است که هر تولید کننده برای محصولات خود به سراغ آن می آید.

با توجه به قابلیت هایی که جعبه و کارتن بسته بندی دارد میتواند در حالت های عمومی برای ارسال مرسولات (کارتن پستی) و برای مواردی مثل اسباب کشی استفاده گردد و حتی برای ارسال محصولاتی مثل میوه و صیفی جات صادراتی، خشکبار، خرما و غیره میتوان از پک های کارتنی و مقوایی با طراحی های سفارشی استفاده کرد.

همه شما میدانید که هدف از بسته بندی کردن کالاها: 1. محافظت کردن از کالای درونی 2. وسیله ای برای ارتباط با مشتری 3. ایجاد اعتماد و اطمینان نسبت به کالا 4. فراهم کردن راحتی و سهولت خرید و موارد این چنین میباشد که اینان از مهم ترین عوامل محسوب میشوند.

شیوه صحیح بسته بندی محصولات چگونه است؟

در این قسمت به شیوه درست و مناسب بسته بندی کردن محصولات می پردازیم. درست است که پک های کارتنی و مقوایی از انواع بسته بندی هایی هستند که میتواند از کالا در برابر آسیب های خارجی و ضربه محافظت کنند اما در برخی موارد باید احتیاط های لازم را انجام داد تا کالاهای تولید شده سالم و عاری از هرگونه آسیب جزئی به دست مشتریان برسند.

گاهی اوقات برای محصولات شکننده و شکستنی نظیر: انواع دکوری های شیشه ای، لوازم آشپزخانه یا برخی لوازم دیجیتالی و الکترونیکی که حساسیت های بیشتری دارند از منقسم یا همان نگهدارنده استفاده میکنند که محصول به راحتی درون آن قرار گرفته و در حین تکان هایی که در جابه جایی انجام می گیرد دچار آسیب نشود.

بسته بندی کارتنی منقسم دار

نمونه ای دیگر از شیوه صحیح و درست بسته بندی پاکت های حبابدار یا پلاستیک های حبابی می باشد. پاکت های حبابدار معمولا برای لوازمی که کوچک تر هستند یا حجم به خصوصی ندارند مثل شال و روسری، مانتو، شلوار، کتاب و غیره میتوان استفاده کرد.

پس میتوان نتیجه گرفت که برای بسته بندی های لباس از جعبه مقوایی یا کارتنی و پاکت های حبابدار استفاده نمود. اما از پلاستیک های حبابدار برای لوازم سنگین تر یا آن هایی که مثل ماگ امکان شکستن دارند، استفاده کرد به گونه ای که آنان را دور محصول پیچیده و درون جعبه و کارتن برای مشتری ارسال میکنند.

انواع بسته بندی لباس و پوشاک

شیوه دیگری که لازم است اضافه کنیم، استفاده از سلفون میباشد. سلفون میتواند برای انواع بسته بندی محصولات استفاده شود چرا که هم باعث ظاهر جذاب برای کالا میشود و هم جنبه محافظتی دارد.

زمانی که قصد صادرات میوه و صیفی جات به خارج از مرزهای کشور را دارید باید توجه داشته باشید که این محصولات در سردخانه قرار گرفته و برای ارسال آنان از کانتینرهای یخچال دار استفاده میشود. پس بهره مندی از سلفون به نترکیدن و سالم ماندن بسته بندی محصولات داخل سرخانه ها کمک خواهد کرد.

اولین قدمی که در زمینه ارسال محصولات می بایست انجام شود آن است که کالاها را دسته بندی کنید. با این تقسیم بندی متوجه خواهید شد که از چه متریال یا چه چاپی بهتر است استفاده شود.

برای مثال، در محصولات پستی از کارتن های پستی در سایز بندی های مختلف استفاده میشود که این سایز بندی ها با توجه به حجم درونی و وزن محصول انجام گرفته است.

امروزه با توجه به حجم سفارش محصولات به شیوه های اینترنتی و آنلاین، بهترین بسته بندی هایی که برای فروشگاه های آنلاین مورد استفاده قرار می گیرد، کارتن های پستی چاپدار و بدون چاپ است. که مدل چاپ دار آن داری نماد پست ایران است.

این دو مدل، نمونه های عمومی میباشند. اما اگر قصد دارید نماد و لوگوی کسب و کار خودتان روی کارتن پستی چاپ شود، با در اختیار گذاشتن ابعاد و طراحی لوگو، ثبت سفارش انجام می گیرد که در لینک زیر میتوانید نمونه های کارتن های پستی سفارشی را مشاهده نمایید.

مرتبط بخوانید: نمونه های کارتن های پستی سفارشی جذاب را اینجا ببینید!

بسته بندی هایی که برای کالا در حمل و نقل استفاده میشوند در اکثر موارد از پک های مقوایی و کارتنی اند حتی اگر هم محصولاتی مثل دارو یا عسل باشند که برای آنان حتما باید پک اولیه تهیه شود و برای ارسال مطمئن تر از بسته بندی های کارتنی و مقوایی به عنوان بسته بندی ثانویه بهره می گیرند.

خلاصه مطالب آن که تنوع تولید بسته بندی ها بسیار زیاد است اما بسته بندی که بتواند محصولات را سالم به دست مشتریان برساند و هم چنین در صورت نیاز تولیدکنندگان به شکل سفارشی تولید شود، پک های کارتنی و مقوایی میباشد. بنابراین، با این بسته بندی ها به قول معروف ” با یک تیر، چند نشان زده اید.”

کارخانه کارتن سازی آوین پک در کرج یکی از بزرگترین و مدرن ترین های صنعت تولید کارتن و چاپ و بسته بندی می باشد. این کارخانه به بروزترین ماشین آلات صنعت کارتن سازی مجهز است.

توانمندی این شرکت در افزایش ظرفیت های تولید، این کارخانه را به فرای مرزها سوق داده و حجم قابل توجهی از سفارشات روزانه تولید شده در آوین پک متعلق به سفارشات ارسالی برای کشورهای همسایه و هم چنین تولیدات داخلی میباشد.

شما میتوانید برای بسته بندی محصولات خود در هر اندازه و نوعی از کارتن سازی آوین پک در جهت ساخت و تولید پک مناسب کمک بگیرید. کارشناسان ما برای استعلام قیمت آنلاین، کسب اطلاعات، مشاوره رایگان در زمینه بسته بندی های مقوایی و کارتنی در خدمت شما عزیزان میباشند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *