جعبه های مخصوص عطر و ادکلن معمولا در ابعاد و طرح های مختلف قابل تولید می‌باشند. مواد اولیه عطرها با استفاده از فرآورده‌های گیاهی و حیوانی و مواد شیمیایی تهیه می‌شوند. عطر و ادکلن در رایحه‌های متفاوت تولید می‌شوند که هر فرد با توجه به سلیقه خود عطر و بوی مد نظر خود را تهیه می‌کند و برای شناخت عطر و ادکلن مدنظر اولین موضوع بسته بندی آن است.

جعبه مقوایی عطر

روانشناسی شناخت شخصیت از روی بوی عطر که به صورت تلخ، ملایم، شیرین، گرم، خنک، تند می‌باشند قابل تشخیص می‌باشد، برای مثال اکثرا مردهایی خواستار عطر تند هستند. عطرها و ادکلن ها را می‌بایست در جعبه‌های مقوایی وارد بازار فروش کرد. چاپ روی جعبه ادکلن و عطر ها از نوع افست می باشد. با چاپ روی جعبه‌ عطر می‌توان برند و طراحی مخصوص تولید کننده را روی بسته بندی آن قرار داد.

جنس جعبه عطر و ادکلن

جعبه های ادکلن معمولا از جنس مقوا ایندربرد تهیه می شوند. مقواها یک ورق نازک هستند که دارای گرماژ (ضخامت مقوا) متفاوت می باشند. برای تولید جعبه های ادکلن گرماژ مقوای ایندربرد باید بین 300 تا 350 گرم باشد تا بتواند بخوبی از شیشه های ادکلن محافظت کند.

در بخش آرایشی بهداشتی برند، بسیار حائز اهمیت است لذا چاپ مناسب برند روی جعبه ادکلن و عطر به صورت تخصصی توسط آوین پک قابل انجام است. معمولا رنگ های آبی و سبز برای عطرهای خنک، رنگ های قرمز و نارنجی و بنفش برای عطرهای گرم استفاده میگردد، عطرها با رایحه‌های مختلف، مشخصه رنگ متفاوتی را دارند که با چاپ رنگی منحصر بسته بندی با توجه به رایحه مد نظر می توان در بخش سرعت خرید و فروش و جلوگیری از اتلاف وقت برای مشتریان و خریداران، طراحی مناسبی را انجام داد.

انواع نمونه جعبه و کارتن بسته بندی

علاوه بر جعبه های مقوایی در تولید جعبه ادکلن از هاردباکس یا مقوای سخت نیز استفاده می شود. این جعبه ها نسبت به پک های مقوایی قیمت بالاتری دارند به همین سبب فقط مارک ها و برندهای گران ، لاکچری و لوکس، ادکلن های خود را در جعبه هاردباکس بسته بندی می کنند زیرا قیمت جعبه نسبت به ادکلن برایشان صرفه اقتصادی دارد.

البته باید گفت مقاومت و استحکام هاردباکس ها نیز نسبت به مقواهای معمولی بالاتر بوده و در اثر ضربه های حین جابجایی به سرعت له و دفرمه نمی شوند.

چاپ و طرح جعبه ادکلن

چاپ افست مناسب جعبه های مقوایی بوده که در تولید پک های ادکلن بکار می رود. هر تولیدکننده اگر بخواهد برند و نامش در بازار فروش شناخته شود باید روی جعبه های محصولش چاپ با ویژگی های منحصر به فرد برند را انجام دهد.

درج برند و لوگو یکی از اصول چاپ بسته بندی می باشد زیرا با انجام این کار، پک مانند یک تبلیغ کننده عمل کرده و محصول را به مشتریان معرفی می نماید.

درج نام ادکلن و مشخصات مربوط به آن مانند رایحه زنانه یا مردانه بودن و اطلاعات دیگر از لزومات چاپ جعبه می باشد. با دانستن این موارد مشتری رغبت بیشتری به خرید ادکلن پیدا می کند و سرعت خرید نیز بالا می رود.

مقواها قابلیت چاپ بالایی دارند و انجام چاپ با کیفیت که شامل چندین رنگ می باشد سبب جذابیت و زیبایی جعبه های ادکلن می شود. استفاده از رنگ هایی که تا حدودی نزدیک به رایحه ادکلن باشد نیز می تواند در جذب مشتری، کارآمد و کمک کننده باشد.

محاسبه قیمت جعبه و کارتن بسته بندی

چاپ هوشمند جعبه عطر

یکی از نکات مهم انجام چاپ برند، کمک کردن به مشتری جهت تشخیص مارک اصل و فیک می باشد. امروزه با توجه به حجم بالای ادکلن تقلبی در بازار هر صاحب محصول باید مارک، برند و لیبل خود را روی جعبه محصولش چاپ نماید تا مشتری بتواند برند اصل را براحتی از محصولات مشابه تشخیص دهد. امروزه هولوگرام های مغناتیسی و QR (کیو ار کد) بر روی جعبه مقوایی استفاده میکنند.

انجام خدمات پس از چاپ مانند طلاکوب، نقره کوب، برجسته سازی، یووی و ورنی نیز به زیبایی جعبه های ادکلن می افزاید زیرا سبب خاص شدن جعبه شده و نظر مشتریان را جلب نماید و همچنین موجب متمایز شدن برند در کنا رقبا خواهد شد.

معمولا عطرها جزو مواردی هستند که بیشتر برای کادو دادن استفاده می‌شود و به دلیل قیمت بالای عطر و ادکلن‌های اورجینال در بازار، معمولا از عطرهای مشابه استفاده می‌شود که قیمت مناسب تری دارند اما بسته بندی و شیشه عطر در نگاه اول نظر مشتریان را در خرید جلب می‌کند.

ویژگی های بهترین جعبه مقوایی بسته بندی عطر و ادکلن

طراحی جعبه ادکلن

بنابراین طراحی جعبه مقوایی خلاقانه، با رنگ های مخصوص و چاپ برند و طلاکوب شده می تواند فروش عطرها را بهبود بخشد. قیمت جعبه ادکلن و عطر با توجه به تیراژ قابل محاسبه می باشد به همین منظور معمولا برای به صرفه بودن تولید از لحاظ اقتصادی، سفارش تولید جعبه در تیراژهای بالا پذیرفته می‌شود.

امروزه برند های معتبر از جعبه طلق دار یا پنجره دار استفاده میکنند تا در کنار زیبایی چاپ جعبه، قسمتی از کالا که در اینجا شیشه ادکلن است نمایش داده شود. در این مزیت از افزایش زیبایی که بگذریم باعث نمایش بهتر کالا و افزایش منحصر به فرد بودن هم میگردد.

استعلام قیمت آنلاین جعبه مقوایی

هولدر و منقسم در بسته بندی ادکلن

جعبه های ادکلن معمولا دارای منقسم یا نگهدارنده (هولدر) می باشند که کارشان نگه داشتن شیشه ادکلن در هنگام جابجایی بوده تا تکان نخورده و آسیب نبیند. نگهدارنده ها بر اساس ابعاد جعبه ادکلن تولید می شوند زیرا باید درون بسته بندی قرار بگیرند و اگر به اندازه پک نباشند نمی توان از آنها استفاده کرد.

محاسبه قیمت جعبه ادکلن

برای بدست آوردن قیمت جعبه ادکلن جنس و گرماژ مقوای مصرفی، چاپ دار باشد یا خیر و تیراژ را در نظر می گیرند. باید در نظر داشت هر چقدر تیراژ سفارش بیشتر باشد قیمت تمام شده کمتر می شود.

4.5/5 - (6 امتیاز)