وبلاگ

کارتن لمینتی – سفارش و خرید جعبه لمینت شده با برای بازار داخلی و صادراتی

کارتن لمینتی

کارتن لمینتی یکی از بهترین و زیباترین بسته بندی هایی است که میتوان از آن در بازارهای داخلی و صادراتی بهره گرفت. به علت آنکه کیفیت و شکل ظاهری زیبایی به جعبه بسته بندی می بخشد باعث مقاوم تر شدن بسته بندی نیز شده و طول عمر آنرا بالاتر میبرد.

کارتن لمینتی چیست؟

کارتن لمینتی تنوع بسیاری دارد که در ادامه مقاله موارد را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد. اول از همه باید بدانید که واژه لمینت به چه معناست؟ لمینت در لغت به معنای پوشش دادن است که در کارتن سازی ها چسباندن معنا میگردد. کاربرد لمینت در صنعت های مختلف بسیار گسترده است. بعنوان مثال حتما بارها اسم لمینت دندان به گوشتان خورده است. در اینجا لمینت به معنای روکش دندان است. laminated در کارتن هم یک نوع پوشش محسوب میشود که روی کارتنها با توجه به ویژگی های درخواستی و سفارش شده کشیده میشوند.

انواع نمونه جعبه و کارتن بسته بندی

چاپ لمینتی کارتن

همانطور که میدانید کارتن لمینتی حاصل فرآیند چاپ افست میباشد. کارتن های لمینتی با توجه به نداشتن محدودیت در طرح و رنگ، بیشتر برای محصولات صادراتی استفاده میشوند. البته محصولاتی نیر در بازار داخلی می‌باشند که به بسته بندی های لمینتی عرضه می‌شوند. در این نوع چاپ، از خدمات پس از چاپ مثل: سلفون، یووی، ورنی، طلاکوبی، برجسته سازی و غیره استفاده میشود تا جذابیت ظاهری کارتن را به حداکثر میزان خود برساند.

مراحل ساخت کارتن‌ لمینتی

برای ساخت کارتن لمینتی طبیعی است که یکسری مقدمات باید فراهم گردد تا در نهایت به یک جعبه کارتنی لمینتی متناسب و شکیل برسیم. مهم‌ترین مراحل شامل موارد زیر است:

 • طراحی نقوش و نگاره‌های گرافیکی و برنامه‌ریزی طراحی کلی جعبه کارتن لمینتی
 • طراحی خطوط تیغ و تا
 • ارسال فایل طراحی کارتن لمینتی برای تولید قالب
 • ساخت قالب جعبه
 • ساخت زینک جعبه کارتن
 • چاپ پوستر مقوایی
 • سلفون کشی پوستر مقوایی
 • لمینت کردن جعبه کارتن بسته بندی با تکنیک های دستی و خودکار ( با دستگاه تمام اتومات )
 • ایجاد برش های دایکاتی با دستگاه دایکات
 • منگنه کردن یا لب چسب

انواع جلمینتی

جعبه لمینتی

لمینت روی تمامی کارتن ها قابل اجرا است. کارتن های دو لایه (سینگل فیس)، سه لایه، چهار لایه و پنج لایه همگی قابلیت لمینت شدن را دارند. لمینت یک لایه اضافی است که روی ورق کارتن چسبانده میشود تا با چاپ زیبایی که در طرح و رنگ دارد، جذابیت جعبه ها را چند برابر کند.

البته باید این نکته را بدانید کارتن دولایه و چهار لایه از آنجایی که آخرین سطح آنها فلوت کارتن که همان ورقه های کنگره ای میباشد، است. به همین دلیل لمینت کردن این نوع کارتنها الزامی میباشد. این فرآیند در کنار زیبایی که به کارتن می بخشند باعث مقاومت و استحکام کارتن نیز می گردد زیرا یک لایه اضافی روی کارتن چسبانده میشود. بعنوان مثال محصولی که برای بسته بندی دارید میتوان در هر دو کارتن دو لایه و سه لایه بسته بندی کرد.

هم چنین کالا برای عرضه در بازار صادراتی انتخاب شده است. به صرفه ترین راهکار میتواند کارتن سینگل لمینتی باشد که با یک لایه پوستر چاپداری که روی آن چسبانده میشود هم مقاومت خوبی داشته و هم شکل ظاهری جذاب را حفظ می کند.

کارتن دو رو لمینت

کارتن بسته بندی دو رو لمینت یک آپشن مازاد در فرایند تولید این نوع جعبه میباشد که در بعضی موارد به دلخواه مشتری یا نیاز کالا ساخته میشود. در تصویری که مشاهده میکنید از تمام زاویه های جعبه عکاسی شده است. این کارتن لمینتی برای میوه سیب صادراتی در کارتن سازی آوین پک تولید شده است. اگر به عکس های داخل جعبه نگاهی بی اندازید خواهید دید که درون آن هم دارای طراحی مجزا میباشد. یکی دیگر از ویژه گی های این جعبه طلق دار یا به اصطلاح پنجره دار بودن آن است.

کاربرد کارتن‌لمینتی در چه مواردی بیشتر است؟

کارتن لمینتی به دلیل شکل ظاهری زیبایی که دارد، بیشتر در کالاهای صادراتی مورد استفاده قرار میگیرد. البته در بازرا های داخلی نیز در مواردی مثل کارتن بسته بندی چای که بازار رقابت بسیار تنگاتنگ است، استفاده می گردد. اما در اکثر موارد تولید کنندگانی که محصولات صادراتی دارند از کارتن لمینتی استفاده میکنند. لینک زیر حاوی کارتن و جعبه بسته بندی محصولات صادراتی میباشد که با ورود به میتوانید از آنها دیدن کنید.

برای میوه و صیفی جات صادراتی نظیر: گوجه، بادمجان، سیب، کیوی، انار، هلو، گیلاس و آلبالو، پرتقال و غیره از پک لمینتی صادراتی استفاده میکنند. با خودتان می گویید کارتن لمینتی صادراتی دیگر چیست؟

همانطور که گفته شد، لمینت فرآیندی است که در ادامه چاپ افست میباشد. خدمات پس از چاپ مثل: سلفون، یووی، ورنی، طلاکوبی و برجسته سازی همگی از موارد پس از چاپ میباشند که با توجه به سفارش مشتری میتوان روی جعبه یا کارتن بسته بندی درج گردد.

دستگاه های کارتن سازی و ماشین آلات صنعتی تولید کارتن + توضیحات و با عکس

چاپ جعبه لمینتی

کارتن گوجه چسبی لمینتی

زمانی که بخواهید چاپ کارتن بسته بندی خود را سفارش دهید. با توجه به وزن و حجم محصول شما انواع کارتن دولایه، سه لایه، چهار لایه و پنج لایه پیشنهاد میشود که با تجربه ای که متخصصین و کارشناسان فروش در این زمینه دارند، بهتر میدانند چه کارتنی برای چه وزن محصولی مناسب بوده تا در حمل و نقل و جابجایی کاملا سالم به دست مشتری برسد. مثلاً برای تولید کارتن فلفل دلمه یا کارتن کاهو یا سایر میوه صیفی جات حتماً وزن محصولات را در نظر می گیرند و بهترین ورق کارتنی را برای آن ها انتخاب می کنند.

همانطور که گفته شد لمینت یک نوع پوشش است که روی کارتن بسته بندی کشیده می شود. حالا این نوع پوشش چگونه تولید می گردد؟

باید بدانید زمانی به پک بسته بندی میتواند گفت به صورت لمینت تولید گشته که چاپ روی کارتن درج شده، چاپ افست باشد یعنی کارتن فلکسویی فرآیند لمینت به همراه ندارد. در این فرآیند که چاپ طرح و رنگ درخواستی مشتری روی یک مقوا درج میگردد که آن مقوا به نوعی پوستر چاپ شده نام میگیرد و در ادامه این پوستر چاپدار را توسط دستگاه های لمینت‌اتومات و نیمه‌اتومات مقوا با چسب مخصوص روی ورق کارتن‌لایه دار می‌چسبانند و بعد از خشک شدن کامل آن یک ورق کارتنی‌لمینت شده دارید که برای برش وارد دستگاه مربوطه مثل روتاری یا هر نوع دستگاه دایکاتی برش و کات میخورد.

متداول ترین مقواهایی که برای چاپ لمینت از آن استفاده میکنند شامل مقوای گلاسه و پشت طوسی با گرماژهای متفاوت است که روان ترین چاپ روی آنها قابل درج است.

دستگاه لمینت کارتن + از انواع مدل ها تا نحوه سفارش و کارکرد آنها

قیمت کارتن لمینتی

نحوه محاسبه قیمت جعبه های لمینتی با سایر کارتنها تفاوت دارد. داشتن ابعاد، تیراژ، نوع چاپ از مواردی هستند که در نحوه محاسبه همه بسته بندی های کارتنی و مقوایی یکسان میباشند. اما کارتن لمینتی به دلیل نوع چاپ و خدماتی که پس از آن قابل اجراست قیمت گرانتری نسبت به کارتنهای ساده تر دارد که همانطور که اشاره شد در اکثر مواقع برای محصولات صادراتی به کار میرود. شما میتوانید با ورود به لینک زیر استعلام قیمت کارتن و جعبه بسته بندی تان را به راحتی به صورت آنلاین بدست آورید.

محاسبه قیمت جعبه و کارتن بسته بندی

چکیده

تصور کنید دارای یک کسب و کار جدیدی هستید که قصد دارید در مدت زمان کمی آنرا به پیشرفتی دو چندان برسانید. در چنین شرایطی اولین راهکاری که باید به آن توجه کنید، جذب مشتری است. این موضوع کاملا انکار ناپذیر است که بسته بندی اولین چیزی است که مشتری با آن روبرو خواهد شد. پس خود به نوعی تبلیغ گسترده محسوب میشود. برای مثال جعبه بسته بندی را میتوان به روش لمینت زیبا کرد که خود یک تبلیغ اساسی و موثر در جذب مشتری میباشد.

چاپ لمینتی آوین پک
جعبه بسته بندی سایر کالاها

شرکت کارتن سازی آوین پک با سابقه ای که در سال های متوالی داشته و همچنین با تجربه ای که از کار کردن های پی در پی با مشتریان و تولیدکنندگان محصولات صادراتی متعدد داشته است، مناسب ترین بسته بندی ها را برای بازارهای جهانی به تولید رسانده و در تلاش است باشگاه مشتریان خود را در این زمینه روز به روز افزایش دهد. چاپ لمینت در کرج توسط شرکت آوین پک با بهترین کیفیت انجام می شود و خروجی رضایت بخشی را برای مشتریان به همراه دارد.

4.6/5 - (23 امتیاز)

20 دیدگاه در “کارتن لمینتی – سفارش و خرید جعبه لمینت شده با برای بازار داخلی و صادراتی

 1. توماج صالحی اصل گفت:

  سلام خداقوت، خدمتتون عارضم یک نمونه کارتن مقوایی لمینتی می خواستم تا از مشتری خارجی مون تایید بگیرم قیمتش مهم نیست و بعد از تایید می‌خوام تولید عمده بشه آیا امکانش برای کارخانه شما وجود داره؟

  1. آوین گفت:

   سلام وقت بخیر، امکان تولید یک نمونه با چاپ پلات و برش لیزری برای ارائه به مشتریتون وجود داره.

 2. علی قباد لو گفت:

  بودن کارتن لمینتی چقدر میتونه رو مقاوت کارتن لایه دار تاثیر بزاره؟

  1. آوین گفت:

   سلام علی عزیز، این موضوع بستگی به نوع مقوایی که قرار است لمینت گردد و میزان گرماژ آن بستگی دارد.

 3. alireza گفت:

  سلام عکس چاپ لمینت سیب قرمزی که گذاشتید تابلو خارجیه ?

  1. آوین گفت:

   درورد بر شما، چون محصول صادراتی هستش به این سبک تولید شده میتونید تشریف بیارید کارخانه و از نمونه های تولید شده صادراتی، در سالن نمونه کار مشاهده کنید.

 4. عبدالهی گفت:

  من کارتون سشوار میخواستم ایفلوت قهوه ای اندازه کل ۸۳ در ۵۰ هستش گلاسه ۱۸۰ گرم سلفون براق ۱۰۰۰ عدد چقدر در میاد

  1. آوین گفت:

   سلام عبدالهی عزیز، منظورتون از اندازه کل گسترده کار هستش؟ و اینکه چاپش رو هم مشخص کنید.

 5. سارا امامی گفت:

  سلام، نمونه کارتن لمینتی هاتون رو کجا میتونم ببینم؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما
   برای مشاهده نمونه کارها می توانید از منو و قسمت نمونه کارها اقدام نموده و یا از لینک نمونه عکس های جعبه کارتن بسته بندی اقدام نمایید.

 6. حامد قناعتی گفت:

  سلام، کارتن لمینتی صادراتی برای سه تا محصولاتم میخواستم فقط اینکه میخوام بدونم چقدر زمان تولیدش طول میکشه؟ چون عجله دارم

  1. مدیر گفت:

   سلام، کمترین زمان تولید کارتن لمینتی از زمان تایید طرح به مدت یک هفته کاری می باشد.

 7. رحمتی گفت:

  سلام
  برای تولید کارتن لمینتی چقدر زمان نیاز هست؟

  1. مدیر گفت:

   درود
   در زمان فعلی از زمانی که ثبت سفارش کارتن لمینتی انجام بگیره بین دو تا سه هفته زمان برای تولیدیش نیاز هستش در بعضی موارد که بازار در ثبات باشد بین یک تا دو هفته زمان لازم است.

 8. عیسی رحمانی گفت:

  سلام جعبه کارتن لمینتی برای سیب می خواستم چطور می تونم قیمتش رو تو تیراژ 50هزار تا بدونم؟

  1. مدیر گفت:

   با احترام
   در بازار فعلی که کماکان ثبات حاصل نشده قیمت ها روزانه محاسبه میگردد لطفا از صفحه تماس با جهت محاسبه قیمت کارتن سیب و مشخص کردن ابعاد آن با کارشناسانمان تماس حاصل نمایید.

 9. حمال سادات گفت:

  سلام
  اول اینکه قیمت جعبه لمینتی رو میخواستم و اینکه چطور میتونم از نزدیک جعبه لمینتی و جعبه معمولی رو از نزدیک فرقشون رو ببینم؟

  1. مدیر گفت:

   سلام
   برای محاسبه قیمت جعبه و کارتن لمینتی نیاز به یک سری اطلاعات هستش که پیشنهاد میشود با ما در تماس باشید
   در خصوص دیدن نمونه کارها از نزدیک، هم میتونید به آدرس شرکت تشریف بیارید و هم میتونید درخواست بدید تا براتون ارسال بشه

 10. حسن رحیم زاده گفت:

  سلام
  من برای روسیه سفارش بار دارم و دنبال کارتن لمینتی صادراتی هستم و خیلی کیفیت برام مهم هستش چون پارت اولمه
  تو سایت نمونه کاراتون رو دیدیم ولی چطور میتونم از نزدیک هم کاراتون ببینم؟

  1. مدیر گفت:

   سلام
   اگر براتون مقدور هستش میتونید تشریف بیارید به محل شرکت که آدرسش تو صفحه تماس با ما هستش
   در غیر این صورت تماس بگیرید تا براتون نمونه های مورد نظر رو ارسال کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *