وبلاگ

کارتن 5 لایه (فروش عمده + قیمت و خرید کارتن پنج لایه)

کارتن پنج لایه

کارتن 5 لایه یکی دیگر از بسته بندی هایی است که در صنایع متعددی استفاده میشود. به دلیل تعداد لایه های بالایی که دارد، در اکثر مواقع برای محصولات با وزن سنگین تر و حساسیت های بیشتر تولید میگردد.

ar-flag

en-flag

کارتن 5 لایه چیست؟

کارتن 5 لایه از پنج لایه ورق تشکیل شده است که شامل سه لا مسطح و دو ورق فلوت میباشد. فلوت ها همگی در میان این ورق های زیره و رویه که به آنها لاینر نیز گفته میشود، وجود دارد تا استحکام کارتن بسته بندی را چند برابر کند.

ترکیب بندی فلوت ها بسته به وزن محصول و صادراتی بودن آن از جنس های متفاوت با کیفیت متنوع تشکیل میشوند. بیشترین استفاده کارتن های پنج لا برای مواری همانند: کارتن اسباب کشی، کارتن لوازم خانگی برای وسایل سنگین تر و بزرگ تر، کارتن میوه و صیفی جات، کارتن و جعبه قطعات صنعتی و مکانیکی میباشد. محصولات زیادی هستند که توسط کارتن های پنج لا در بازار وجود دارند که اکثر این لوازم وزن بالایی داشته و حساسیت های شدیدتری به آسیبات خارجی دارند.

زمانی که قصد سفارش و خرید یک بسته بندی مناسب برای محصولاتتان را دارید، اولین نکته ای که باید در اختیار کارتن سازی ها قرار دهید آن است که محصولاتتان چیست و وزن آن چقدر است؟

معمولا محصولاتی همانند لوازم شکستنی، میوه و صیفی جات صادراتی، لوازم و وسایل آشپزخانه با اهمیت و قیمت بالا و غیره نیازمند پک هایی هستند که از آنها در هر شرایطی نگهداری شود.

کارتن های پنج لایه با فراهم کردن چنین ویژگی میتوانند مناسب ترین گزینه برای محصولات گفته شده، باشند. بعنوان مثال میوه و صیفی جاتی که قرار است مدت زمان طولانی تری انبار شود و مسافت زیادی را نیز طی کند، داشتن یک بسته بندی مناسب میتواند در سالم رسیدن آنها کمک کننده باشد.

کارتن 5 لایه

همانطور که در مقاله کارتن سه لایه به انواع فلوت ها اشاره شد در کارتن های 5 لا نیز دو لایه میانی از فلوت تشکیل میشود با این تفاوت که در کارتن سه لا یک فلوت ترکیبی میانی لاینرها وجود داشت اما در کارتن پنج لا یک لایه فلوت ترکیبی و یک فلوت تکی وجود دارد که همین امر باعث بالا رفتن مقاومت کارتن میگردد.

مرتبط بخوانید: انواع فلوت کارتن و کاربردهای آن

قیمت ورق کارتن 5 لایه

درباره قیمت نیز میتوان گفت، با توجه به تعداد ورق های استفاده شده در کارتن 5 لا نسبت به سه لا، هزینه بیشتری دارد. برای تولید کارتن های 5 لا در ابعاد بسیار بزرگ پیشنهاد میشود که از چاپ فلکسویی استفاده شود تا هزینه مقرون به صرفه تری داشته باشد. کارتن 5 لا نسبت به تعداد لایه هایی که در آن بکار رفته است هزینه بیشتری نسبت به کارتن سه لایه دارد. برای خرید کارتن 5 لایه میتوانید با راهنمایی کارشناسان فروش مطابق با نوع، وزن و خجم محصولتان بهترین ترکیب ورق را انتخاب کنید.

ترکیب ورق 5 لایه

ترکیب ورق کارتن پنج لایه به نوع و وزن محصول بستگی دارد. از آنجایی که کارتن پنج لایه از 5 نوع ورق مصرفی تشکیل میشود. کیفیت هر یک از این ورق ها با یکدیگر فرق دارد. برای مثال اگر تولید کننده قصد دارد برای محصولی که ارزش افزوده بالا داشته و حساسیت های شدیدی به آسیب های خارجی دارد، ورق پیشنهادی برای تولید کارتن از نوع دورو کرافت با ترکیب فلوت BC میباشد. همچنین اگر بخواهید هزینه تمام شده مناسب تری داشته باشید میتوان کیفیت جنس ورق ها را اندکی پایین آورد.

ردیفنوعترکیب
1پنج لایه200گرم-فلوت-ایرانی-فلوت-200گرم
2راشا-فلوت-ایرانی-ایرانی-200گرم
3200گرم-فلوت-ایرانی-فلوت-ایرانی
4راشا-فلوت-ایرانی-ایرانی-کرافت
5راشا-فلوت-ایرانی-ایرانی-تست
6سفیدایرانی-فلوت-ایرانی-ایرانی-تست
7کرافت مدرن-فلوت-ایرانی-ایرانی-تست
8تست-فلوت-ایرانی-ایرانی-تست

کاربرد کارتن های پنج لایه را در اوایل مقاله عنوان کردیم و گفتیم مناسب ترین چاپی که برای کارتن های 5 لایه استفاده میشود با توجه به ابعاد محصول معمولا چاپ فلطکسویی میباشد اما برای کسانی که کالاهایشان صادر میگردد و یا قرار است همانند میوه و صیفی جات درون سردخانه ها قرار بگیرند، کارتنهای دایکاتی با چاپ افست تولید میشوند. برای اطلاعات بیشتر از ترکیب بندی ورق های کارتنی میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید.

با توجه به نوع چاپی که در کارتن 5 لایه به کار میرود قیمت آن دستخوش تغییرات میگردد بعنوان مثال اگر قرار باشد کارتن 5 لایه را لمینت کنند قطعا نسبت به چاپ فلکسویی هزینه بیشتری را شامل خواهد شد.

چاپ کارتن 5 لایه

چاپ این نوع کارتنها اکثرا به صورت فلکسویی میباشد چرا که با توجه به بزرگی کارتن های 5 لایه معمولا چاپی که در آنها استفاده میشود فلکسو است. البته میتوان در کارتن ها 5 لایه از کارتنهای لمینتی نیز استفاده کرد. بعنوان مثال در کارتن های لوازم خانگی همانند سرویس های قابلمه که بسته بندی محصولات جنبه تبلیغاتی داشته و یا قرار است صادر گردد از کارتنهای لمینتی 5 لایه استفاده میکنند.

کاربرد کارتن پنج لایه

کارتنهای 5 لایه کاربردهای فراوانی دارند. همانطور که گفته شد این نوع کارتنها با مقاومت خوبی که دارند در اسباب کشی ها و جابجایی لوازم و وسایل منزل مورد استفاده قرار میگیرند. همچنین در مواردی با استفاده از ورق ضد رطوبت کرافت سنگین میتوان این کارتنها را برای بسته بندی موادغذایی همانند ماهی خشک که هم حجم زیادی داشته و هم باید درون سردخانه ها نگهداری شود، استفاده نمود. فروش این نوع کارتن بسیار زیاد است زیرا با توجه به ویژگی هایی که گفته شد برای موارد بسیاری مورد استفاده قرار گرفته و میتوان از آنها در صنایع متفاوتی بهره گرفت.

ویژگی کارتنهای 5 لایه

  1. ماندگاری و دوام بیشتر در حمل و نقل و ضد رطوبت بودن آن
  2. قیمت مناسب نسبت به پرکاربرد بودن
  3. مقاومت و استحکام فوق العاده در برابر وزن سنگین اجسام
  4. پرکاربرد بودن برای انواع محصولات و کارتنهای اسباب کشی
  5. توانایی تولید در انواع و ابعاد متنوع

بیشتر بدانید: محاسبه آنلاین قیمت جعبه و کارتن بسته بندی در کمتر از 2 دقیقه

اما برای کارتن میوه و صیفی جات که قرار است در سردخانه نگهداری شوند بهتر است چاپ افست + فرآیند لمینت که خدمات چاپی همانند سلفون نیز به همراه دارد اعمال شود.

ورق سازی و انواع ترکیب ورق های سه لایه و پنج لایه

فرق کارتن سه لایه با پنج لایه چیست؟

هر دو کارتن سه لایه و پنج لایه برای بسته بندی لوازم متفاوت استفاده میشوند، همانطور که میدانید جنس آنها یکسان بوده و هر دو از ورق های زیره، رویه و فلوت تشکیل شده اند.

محصولات بسته بندی شده درون این کالاها تفاوت آنها را از یک دیگر تعیین میکند. برای مثال گوجه و بادمجان صادراتی را تصور کنید که با توجه به وزنی که دارند و از آنجایی که قرار است مدت زمان طولانی تری درون کانتینرها جابجا شوند، بهتر است کارتنی استفاده شود که تحمل وزن محصولات را داشته و از استحکام کافی برخوردار باشد.

چرا برخی از محصولات را باید با کارتن 5 لایه بسته بندی کرد؟

همانطور که در مقاله اشاره شد کارتن های 5 لایه با توجه به استقامت و استحکامشان، مناسب محصولاتی میباشند که دارای وزن بالا و قیمت گرانتری هستند. لوازم خانگی شکستنی که حساسیت های بسیاری نسبت به صدمات خارجی دارند. برای مثال میوه و صیفی جات، دسته موادغذایی که بسته بندی هایشان در اثر رطوبت و نم له شده و کیفیت خود را از دست میدهند یا کالاهایی که قرار است مسافت طولانی را تا بازار هدف طی کنند، بهتر است درون کارتن های 5 لایه بسته بندی شوند.

کلام پایانی

شرکت کارتن سازی آوین پک با بیش از یک دهه تجربه در زمینه کارتن سازی و جعبه سازی فعالیت مستمر دارد. اکثر پک هایی که به تولید میرساند صادراتی میباشند. این مجموعه با توجه به سابقه کاری که دارد و همچنین تیم مجرب در حوزه های فروش، طراحی و تولید توانسته است رضایت مشتریان را جلب نماید و باشگاه مشتریان خود را گسترش دهند.

از این رو، شما میتوانید در صورت تمایل ثبت سفارش انجام دهید یا از طریق بخش (تماس با ما) از مشاورین ما راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

4.6/5 - (22 امتیاز)

1 دیدگاه در “کارتن 5 لایه (فروش عمده + قیمت و خرید کارتن پنج لایه)

  1. طاهرنیا گفت:

    کارتن پنج لایه برای گلدان های شیشه ای و سفالی که یکی از سایزاش 15*15 در ارتفاع 35 هستش رو قیمت بفرستید ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *