ورق سازی کارتن

,
ورق سازی

ورق سازی کارتن و تولید ورق یکی از مهم ترین مراحل حذف نشدنی برای ساخت کارتن میباشد. عنصر اصلی کارتن ورق است یعنی بدون ورق و صنعت آن کارتن نیز تولید نمیگردد. ورق ها انواع متفاوتی دارند که از متداول ترین آنها میتوان به کرافت، تست و تاپ وایت اشاره کرد.

ورق کارتن

ورق سازی کارتن و ساخت ورق طی فرآیندی انجام میگیرد. کاغذ خود یک محصول میباشد یعنی نمیتوان از کاغذ ورق تولید نمود اما مواد تشکیل دهنده هر دو تقریبا یکسان میباشد که در ورق سازی یکسری موارد اضافه میگردد. شما میتوانید با مطالعه کردن جدول زیر اطلاعاتی درباره نوع ورق و جنس لایه های آن کسب کنید. نکته ای که حائز اهمیت این است که برای اطلاع از قیمت هر یک از ورق ها باید تماس حاصل نمایید زیرا قیمت های با توجه به نواسانات بازار متغیر میباشند.

ترکیب ورق کارتن ۳ لایه

ردیفنوعترکیب
۱تاپ وایتسفید_فلوتینگ_کرافت
۲سفید_فلوتینگ_لاینر
۳سفید_فلوتینگ_ایرانی
۴سفید-ایرانی_ایرانی
۵کرافتکرافت_فلوتینگ_تست لاینر
۶کرافت_فلوتینگ_ایرانی
۷کرافت_ایرانی_ایرانی
۸کرافت_فلوتینگ-کرافت
۹تست لاینرتست لاینر_فلوتینگ_تست لاینر
۱۰تست لاینر_فلوتینگ_ایرانی
۱۱تست لاینر_ایرانی_ایرانی
۱۲لاینرایرانی_ایرانی_ایرانی
۱۳فلوت Eسفید ۸۰ گرم پارس_فلوتینگ_ایرانی
۱۴سفید ۸۰ گرم پارس_فلوتینگ-ایرانی
۱۵سفید ۸۰ گرم پارس_فلوتینگ_تست لاینر

ترکیب ورق کارتن ۵ لایه

ردیفنوعترکیب
۱تاپ وایتسفید_فلوتینگ_ایرانی_ایرانی_کرافت
۲سفید_فلوتینگ_ایرانی_ایرانی_تست لاینر
۳سفید_ایرانی_ایرانی_تست لاینر
۴سفید_فلوتینگ_ایرانی_ایرانی_ایرانی
۵کرافتکرافت_فلوتینگ_ایرانی_ایرانی_تست لاینر
۶کرافت_ایرانی_ایرانی_ایرانی_تست لاینر
۷کرافت_فلوتینگ_ایرانی_ایرانی_ایرانی
۸کرافت_ایرانی_ایرانی_ایرانی_ایرانی
۹کرافت_ایرانی_ایرانی_ایرانی-کرافت
۱۰کرافت_فلوتینگ_ایرانی_ایرانی_کرافت
۱۱تست لاینرتست لاینر_ایرانی_ایرانی_ایرانی_تست لاینر
۱۲تست لاینر_ایرانی_ایرانی_فلوتینگ_ایرانی
۱۳تست لاینر_ایرانی_ایرانی-فلوتینگ-ایرانی
۱۴تست لاینر_ایرانی_ایرانی_ایرانی_ایرانی
۱۵لاینرایرانی_ایرانی_ایرانی_ایرانی_ایرانی

بیشتر بدانید: نمونه جعبه و کارتن بسته بندی انواع محصولات

فلوت

فلوت کارتن همان کاغذ موج دار کنگره ای میباشد که بین لایه های مسطح کارتن قرار میگیرد. موج دار بودن فلوت ها به انواع آنها بستگی دارد. رنج گام های فلوت در ورق سازی به A,B,C,E,F تقسیم بندی میشوند که هر کدام برای مصارف گوناگون در تولید کارتن مرد استفاده قرار میگیرند. در این مقاله کاربرد، ضخامت و تعداد کنگره ها را بررسی خواهیم کرد.

انواع ورق های کارتنی

بیشتر بدانید: فلوت کارتن

فلوت A: این فلوت حدودا میان ۱۲۵_۱۰۵ کنگره در هر متر ورق میباشد که برای اجسام شکستنی و بسیار شکننده همانند لوازم خانگی و برقی استفاده میگردد. کارتنی که توسط فلوت A ساخته شده باشد تحمل وزنی حداکثر ۱۵ کیلوگرم را خواهد داشت که ضخامت آن چیزی میان ۴٫۵ تا ۵ میلی متر میباشد.

فلوت B: یکی از مناسب ترین نوع فلوت در کارتن های مخصوص لوازم شکستنی با قدرت ضربه گیری بالا فلوت B میباشد که با داشتن میانگین دندانه هایی ۱۵۰_۱۲۵ با ضخامت ۳_۲ میلی توانایی تحمل وزن ۱۳ کیلویی را دارند.

فلوت C: مقاومت دندانه یا کنگره های فلوت C نسبت به فلوت های A,B کمتر است. کارتنهایی که با چنین فلوتی ساخته میشوند بسیار کاربردی تر هستند و برای بسته بندی های محصولات مختلف استفاده میشوند. ضخامت این فلوت حدودا میان ۴_۳٫۵ بوده و تعداد آنها ۱۴۰_۱۲۰ عدد در هر متر میباشد. کارتنهای تولید شده توسط فلوت C تحمل حداکثر ۱۲ کیلوگرم را دارند.

فلوت E: کارتنها و جعبه های تولید شده از این نوع فلوت برای مصارفی همانند جعبه کفش استفاده میشوند که مقاومت خوبی در برابر فشار و له شدگی داشته و جعبه ها را در برابر چنین آسیب هایی حفظ میکنند.

ضخامت این فلوت چیزی میان ۲_۱ میلی متر بوده و شمارش کنگره های آن ها ۳۲۰_۲۹۰ عدد در هر متر میباشد. این کارتنها برای مواردی استفاده میشوند که ظرافت برای تولید کننده اهمیت دارد.

فلوتF: فلوت F یکی از کم کاربرد ترن فلوت در کارتن سازی میباشد زیرا مقاومت آن نسبت به فلوت های دیگر بسیار پایین است و برای بسته بندی های ادکلن، اسپره و لوازم آرایشی استفاده میگردد. این فلوت با ضخامت ۰٫۸ میلی و تعداد کنگره ۴۲۰ عددی، جزو کوچک ترین فلوت های کارتن قرار گرفته اند.

تمامی این فلوت های برای تولید کارتن و جعبه های محصولات متنوع استفاده میشوند اما برای کارتنهای سه لایه و پنج لایه معمولا از ترکیب چنین فلوت هایی در کنار یکدیگر استفاده میشوند. برای مثال از ترکیب فلوت های BC برای ساخت کارتن ۵ لا بهره میگیرند چرا که ترکیب این دو فلوت مقاومت خوبی به کارتن بسته بندی داده و برای محصولات سنگینی که نیاز به حفاظت و مراقبت در حین حمل و نقل دارند، استفاده میگردد.

رول های ورق کارتنی

بیشتر بدانید: محاسبه آنلاین قیمت جعبه و کارتن بسته بندی در کمتر از ۲ دقیقه

لایه کارتن

با خواندن مطالب فوق میدانید که چه نوع ورق و چه نوع ترکیبی از فلوت ها برای انواع کارتن ساخته میشود. کارتنها در انواع ۳ لایه، ۵ لایه و در برخی موارد نادر ۷ لایه تولید میشوند. این کارتنها برای محصولات متنوع بسته به نیاز مشتری و وزن آنها ساخته شده اند..

بیشتر بدانید: نحوه محاسبه قیمت ورق کارتن

کارتن های ۳ لا که توسط فلوت های B.C تولید میگردند، پر کاربردترین کارتن برای بسته بندی کالا ها میباشند زیرا با مقاومت بالایی که دارند میتوانند در حفاظت از محصولات به خوبی عمل کنند و اکثر محصولات را پوشش می دهند.

کارتن ۵ لا: مقاومت و استقامت کارتنهای ۵ لایه اندکی نسبت به کارتن سه لایه بیشتر میباشد زیرا در تولید آن دو لایه فلوت ترکیبی به کار رفته است. این کارتن برای محصولاتی که درصد شکستگی و آسیب آنها در حین حمل و نقل بالاست، استفاده میشوند.

در این مقاله اطلاعاتی درباره فلوتهای کارتن و لایه های آن ورق سازی و نحو تولید ورق در اختیار شما قرار دادیم. با خواندن این مقاله آشنایی کافی از نحوه تولید ورق و کارتن پیدا کرده اید و به خوبی میتوانید دریابید که برای محصول شما چه نوع ورقی یا چه فلوت هایی برای چه کارتنهایی مناسب هستند.

درباره ما

شرکت ورق سازی آوین پک با بیش از دو دهه تجربه با داشتن تیمی فعال و کوشا در تولید کارتن و حعبه بسته بندی با در اختیار داشتن ماشین آلات به روز و مدرن در کنار تولید انواع بسته بندی محصولات تولید ورق را نیز در کارخانه انجام میدهد. شما عزیزان میتوانید در واحد فروش از بخش (تماس با ما) در انتخاب نوع ورق و انواع کارتن مشاوره دریافت کرده و برای ثبت سفارش اقدام نمایید.

۴.۴/۵ - (۵ امتیاز)
6 پاسخ
  • مدیر
   مدیر گفته:

   محل کارخانه در غرب تهران هستش برای کسب اطلاعات دقیق تر از قسمت تماس با ما میتونید آدرس و لوکیشن را مشاهده بفرمایید.
   در خصوص ورق های تولیدی و شیوه فروش می بایست با واحد فروش تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 1. اسلامی
  اسلامی گفته:

  سلام لطفا قیمت کارتن ۱۰ لایه یا همین حدود بیشتر از ۷ لایه و ابعاد ماکزیمم آن را به بنده اطلاع دهید .****۰۹۱۵۳۰۰ اسلامی

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *