وبلاگ

جعبه سازی مدرن در تهران و کرج (تولید و چاپ فوری)

جعبه سازی مدرن

جعبه سازی مدرن با توجه به پیشرفتی که امروزه در حال حاضر در کشورهای توسعه یافته داشته است، دیگر به عنوان یک تولیدی شمرده نمی شود بلکه عنوان صنعت را به خود اختصاص داده است. در صنعت کارتن سازی انواع جعبه های بسته بندی کارتنی، مقوایی و نیز هارد باکس تولید می‌شود که نقش زیادی در بهبود نگهداری، انبار کردن، ارسال و نقل و انتقال انواع کالاها و محصولات دارند.

جعبه سازی چیست و چرا پر اهمیت است؟

جعبه سازی امروزه انواع گوناگونی دارد و در هر شرکت بسته بندی این فرایند با دستگاه های متفاوت و گوناگونی انجام می پذیرد. جعبه سازی نیازمند وجود دستگاههای به روز دنیا و تیم مجرب و متخصص در این زمینه میباشد. در بیشتر موارد کارتن و جعبه با هم اشتباه گرفته می شوند. اگر بخواهیم روراست باشیم کارتن و بسته بندی کارتنی یک چیز است و با جعبه مقوایی متفاوت است که میتوانید برای اطلاعات بیشتر، مقاله تفاوت جعبه مقوایی و کارتن لایه دار را مطالعه کنید.

مرتبط بخوانید: تفاوت بین جعبه مقوایی و کارتن لایه دار چیست؟

جدول نمونه بسته بندی انواع کالاها

در این جدول با انواع جعبه و کارتن بسته بندی محصولات آشنا میشوید. در هر کدام از دسته بندی ها مدل های مختلفی را با شیوه های تولید گوناگون مشاهد خواهید نمود. اگر به دنبال جعبه بسته بندی محصول خواصی هستید جدول زیر یک راهنمای بسیار خوب است.

کارتن میوهجعبه خرمابسته بندی لوازم خانگی
جعبه قطعات صنعتیپک خشکبارکارتن لوازم الکتریکی
کارتن ‌مواد غذاییبسته ‌بندی ‌غذاکارتن ‌ظروف
جعبه ‌داروییکارتن ‌لوازم ‌آرایشیکارتن ‌اسباب ‌بازی
جعبه‌ صادرات عراقکارتن ‌صادراتیجعبه ‌کیبوردی
باکس کارتن‌ زغالجعبه ‌پیتزاجعبه ‌عطر
کارتن پستیکارتن اسباب کشیکارتن آماده

جعبه مقوایی در جعبه‌سازی

در بحث آموزش جعبه سازی اول از همه باید مقواهایی که با آنها جعبه مقوایی ساخته می شوند را بشناسید. متداول ترین مقواها در بازار شامل: ایندربرد، پشت طوسی، گلاسه، تحریر می باشند که هر کدام دارای گرماژهای متفاوتی هستند و با توجه به نوع محصول استفاده میشوند.

گرماژ مقوا کمک میکند تا جعبه استقامت خوبی پیدا کرده و از محصول در برابر آسیبات خارجی محافظت کند. گرماژ یا همان ضخامت مقوا در بالاترین حد، مناسب برای کالاهای سنگین تر و بلعکس برای محصولاتی سبک تر کاربرد دارد.

جعبه مقوایی

هم چنین باید بدانید که با توجه به نوع محصولی که دارید کدام یک برای محصولتان مناسب است، جعبه مقوایی یا کارتنی؟ بنابراین با تعاریف موجود جعبه سازی یکی از واحد های تولیدی یک کارخانه محسوب می گردد و با دستگاه ها و لوازم خاص طراحی و تولید می شوند.

مرتبط بخوانید: نحوه تولید جعبه مقوایی و چگونگی سفارش ساخت فوری جعبه

کارتن لایه دار در جعبه سازی

جعبه های بسته بندی کارتنی برای محصولاتی با وزن سنگین در ابعاد بزرگ تر استفاده می شوند. معمولا کارتنها از ورق های کارتنی تشکیل می شوند که در انواع کارتن سینگل فیس (دو لایه)، سه لایه، چهار لایه، پنج لایه و در موارد نادر کارتن هفت لایه میباشند. هر چه میزان لایه های کارتن بیشتر باشد مقاومت آنها نیز در برابر آسیب های خارجی بیشتر شده و از محصول به خوبی محافظت می کنند.

از سوی دیگر برای تولید جعبه پیتزا از ورق های کارتنی دارای تعداد لایه کمتر استفاده می شود. زیرا این غذای پرطرفدار وزن زیادی نداشته و نیازی به کارتن های با مقاومت بالا نداریم.

برای سفارش جعبه‌های کارتنی لازم است که ابعاد آن را به طور دقیق در اختیار کارشناسان فروش کارتن ساز و جعبه ساز بگذارید تا بتوانند با توجه به اطلاعات دقیق شما بهترین و مناسب ترین بسته بندی را برای کالاها طراحی و تولید نمایند و یا اینکه می‌توانید به صورت آنلاین استعلام قیمت خود را نسبت به جعبه بسته بندی موردنظرتان داشته باشید.

مرتبط بخوانید: استعلام آنلاین قیمت کارتن و جعبه بسته بندی در کمتر از 2 دقیقه

بیشترین نوع ترکیباتی که در ساخت کارتن استفاده میشود اعم از e,b,c میباشد. هر نوع جنس میتواند دارای ترکیب و لایه های مختلفی باشد. به عنوان مثال دو محصول را در نظر بگیرید که به نسبت وزن و ابعاد قرار بر این شده جعبه آنها با کارتن ۳لایه ساخته شود فقط یکی از محصولات برای رسیدن به فروشگاه مورد نظر باید در سردخانه نگه داری شود بخاطر همین موضوع ترکیب جعبه کارتن ۳ لایه ای که سردخانه میبیند و سه لایه ای که اصلا سردخانه نمی رود متفاوت است. در جعبه سازی مدرن باید به تمام جنبه های کار توجه کرد تا خروجی کار بازخورد مناسبی داشته باشد..

جعبه کارتنی

آشنایی با چاپ و طراحی جعبه مقوایی و کارتنی

در این صنعت، چاپ های متفاوتی روی بسته بندی های مقوایی و کارتنی قابل درج میباشد که از پرکاربردترین چاپ ها میتوان به چاپ سیلک، فلکسو و افست اشاره کرد. در چاپ سیلک و فلکسو چاپ مستقیما روی خود کارتن درج میگردد.

ولی ماجرا در چاپ افست اندکی متفاوت است. بهتر است بدانید چاپ روی مقوا، فقط افست میباشد و درج هیچ نوع چاپ دیگری امکان ندارد. اگر بخواهید برای جعبه های کارتنی خود از چاپ افست استفاده کنید، اول باید فرآیند لمینت اجرا شود به طوری که طرح و رنگ درخواستی شما ابتدا روی یک مقوا چاپ شده که آن را پوستر چاپ دار می نامند و بعد با چسب های مخصوص توسط دستگاه های خاص پوستر موردنظر روی کارتن چسبانده میشود و کارتن لمینتی ساخته میشود.

انواع نمونه جعبه و کارتن بسته بندی

چرا جعبه‌سازی در کسب و کار پر اهمیت است؟

اگر بخواهیم این موضوع مهم را به صورت ساده بیان کنیم باید بگوییم که قدرت دید انسان در تصمیم گیری آن تاثیر قابل توجهی دارد. فقط باید کمی به خودمان برگردیم و ببینیم چگونه یه ظاهر توانسته نظر ما را در خرید یک کالا جلب کند؟

تولید کنندگان محصول پس از اینکه بازده سنی مصرف کننده محصولات خود را مشخص نمودند سپس باید رنگ و یا المان هایی که توجه آن گروه سنی میتواند جلب کند لیست شود. حال میتواند با همین اندک اطلاعات شروع اولیه طراحی جعبه مقوایی را کلید زد.

ساخت جعبه در جعبه‌ سازیی که سالها در این زمینه کار کشته است سرعت بیشتری به کار خواهد داد. زیرا در این شرکت های چاپ و بسته بندی نیروهای متخصصی وجود دارد که بسیار میتواند در زمینه انتخاب طرح و مدل جعبه کمک کننده باشد.

تا اینجا تصویر کنید به جعبه بسته بندی ایده آل و متناسب با کالا خود دست پیدا نمودید. در بازار تا زمانی که کالا مصرف کننده بسیاری داشته باشد طبیعی است تولید کنند های زیادی هم وجود داشته باشد تا با شما دست به رقابت بزنند. در این امر زمانی زمانی پیروز میدان خواهید شد که در کنار حفظ کیفیت کالا، جعبه بسته بندی شیک و بی نظیری را برای آن در نظر گرفته باشید.

لازم به ذکر است جعبه بسته بندی خود به تنهایی میتواند معرف محصول و یا به اصطلاح امضاء کالا باشد. این ویژگی اگر منحصر به یک کالا با برند خاص باشد بی شک در بازار سریعتر پیدا، انتخاب و خرید خواهد شد.

تمامی موارد گفته شده در بالا جنبه علمی داشته و در روان شناسی انسان ها در خرید؛ عامل توجه، خلق احساسات با مشاهده بررسی و نتیجه گیری شده است.

سوالات متداول

تفاوت جعبه های مقوایی و کارتنی در چیست؟ جعبه های مقوایی بیشتر برای لوازم با وزن سبک تر استفاده میشوند که تنها چاپ افست دارند در حالیکه جعبه های کارتنی برای محصولاتی با وزن سنگین تر مورد استفاده قرار میگیرند و از سه چاپ گفته شده در بالا میتوانند بهرمند شوند.

انواع لایه های کارتن کدامند؟ کالرتن های در لایه های 2، 3، 4، 5 و 7 تولید میشوند که پرکاربردترین آن ها کارتن های ۳ لا و ۵ لا میباشد.

نوع چاپ استفاده شده در جعبه های صادراتی چیست؟ جعبه های لمینتی با چاپ افست در بهتر به نظر رسیدن بسته بندی های کالا نقش بسزایی دارند اما کماکان میتواند از کارتن فلکسویی هم استفاده نمود.

کلام آخر

شرکت کارتن سازی آوین پک با بیش از دهه سابقه در زمینه چاپ و بسته بندی بهترین و با کیفیت ترین پک ها را برای محصولات شما تولید می نمایند. هم چنین این کارخانه با به کارگیری دستگاه های مدرن و بروز صنعت چاپ و بسته بندی دنیا توانسته از نگاه مشتری به یکی از کارتن سازی های با تجربه در تهران و کرج تبدیل شود.

شما می توانید با کارشناسان فروش این مجموعه از طریق تماس با ما ارتباط حاصل کرده و در صورت هر گونه سوال مشاوره رایگان دریافت نمایید.

4.7/5 - (44 امتیاز)

36 دیدگاه در “جعبه سازی مدرن در تهران و کرج (تولید و چاپ فوری)

 1. یوسفی گفت:

  سلام . از افغانستان مزاحم میشم. شماره تماس میخام . سفارش دارم .

  1. آوین گفت:

   سلام یوسفی عزیز، در ابتدای صفحه شماره تماس ها قرار داده شده اند.

 2. میثم خلیل زاده گفت:

  جعبه سازی تهران شما آدرسش کجاست؟ و اینکه کارخانه جعبه سازی شما امکان طراحی مدل جعبه خاص داره که نمونش تو بازار نباشه؟

  1. آوین گفت:

   زنده باد بر میثم عزیز، آدرس کارخانه کرج هستش دفتار فروش در تهران و کرج دایر هستند
   در واحد طراحی شرکت میتوانید به جدید ترین مدل به نسبت تجربیات کارشناسان و نیار کالا دست پیدا کنید تا برای شما ساخته شود.

 3. علی دوست گفت:

  سلام خدا قوت
  من یه طرح فرش دارم می‌خوام روی جعبه سوغاتی چاپ بشه و این که آیا چون طراحی رنگ بندی زیاد داره امکان داره قیمت چاپ بسته بندی بزنه بالا؟

  1. آوین گفت:

   درود علی‌دوست عزیز، قیمت چاپ تنها به ابعاد جعبه بستگی دارد.

 4. حسين حقيقت ياب گفت:

  شرکت جعبه سازی شما می‌تونه یه متنی رو روی بسته بندی بریده و اون قسمت تو خالی باشه؟

  1. آوین گفت:

   بله امکانش وجود داره، به این حالت برش لیزری گفته میشه.

 5. سینا امیر آبادی گفت:

  جعبه مقوایی که برای من ارسال شده از عرض جعبه یک سانت کوچیکه چیکار کنم؟

  1. آوین گفت:

   سلام سینا عزیز، در این خصوص یا ابعاد از سمت شما به اشتباه انتقال داده شده است و یا اینکه کارشناسان فروش به اشتباه در سیستم ثبت نموده اند. لطفا با مدیر فروش در تماس باشید تا با بررسی مستندات ویس تماس و چت هایتان با کارشناس فروش مربوطه و همچنین بررسی داده های ثبت شده در سیستم یکپارچه مدیریت مشتری، علت این اشتباه مشخص گردد و اگر این مقایرت از سمت کارشناسان فروش شرکت باشد آوین پک سفارش شما را مجدد به رایگان با الویت بالا در تحویل، تولید کرده و به مقصد شما ارسال خواهد نمود.

 6. محمد قمری خسرویه گفت:

  سلام وقت بخیر
  امکان سفارش حضوری در تهران هست؟

  1. آوین گفت:

   سلام محمد عزیز، لطفا تماس بگیرید یا بیشتر در خصوص سفارش کارتن تون براتون بگید.

 7. میترا تابنده گفت:

  ببخشید جعبه سازی شما میتونه جعبه لوکس تولید کنه محصول من یک کالا دکوری هستش و میخوام جعبش زرق و برق داشته باشه لطفا راهنماییم کنید.

  1. آوین گفت:

   درورد بر میترا عزیز، بله امکان تولید لوکس ترین جعبه ها وجود داره میتونید از نمونه کارهای موجود در منوی سایت دیدن کنید و جعبه مدنظرتون را انتخاب کنید.

 8. رضا گفت:

  با سلام و خدا قوتمن جعبه های جهت بسته بندی می خوان که نمونه ازش دارم و می خوان درب و زیرش هر کدوم تک رنگ و بدون هیچ طرح و نقشی باشه با ابعاد ۱۸ در ۱۲ چطور می توانم عکسی از نمونه و مدل رو براتون بفرستم و شما قیمت رو اعلام بفرمایید ؟

  1. آوین گفت:

   سلام رضا عزیز، از قسمت تماس با ما و از طریق شماره تلفن های همراه میتونید در شبکه های اجتماعی برامون ارسال کنید.

 9. رضا قالیبافت گفت:

  یه جعبه میخوام چهار گوش که از بالاش طلق داشته باشه تو جعبه سازی شما چنین جعبه ای تولید میشه؟

  1. مدیر گفت:

   سلام رضا عزیز، بله امکانش تولیدش وجود داره فقط باید مشخص شه به چه صورت میخوایید درب اون بازو بسته شه، لطفا برای دریافت اطلاعات تکمیلی با کارشناسان‌فروش در تماس باشید.

 10. پاشازاده گفت:

  ببخشید تو جعبه سازی شما جعبه با مدل خاص هم تولید میشه جعبه ای که می‌خوام شش ضلعی هستش با ۸ سانت عمق؟

  1. مدیر گفت:

   درود به پاشازاده گرامی
   بله، امکان تولید جعبه مقوایی با مدل خاص وجود داره.

 11. عبدالهییان گفت:

  سلام, هر طرحی یا نوشته ای داشته باشیم روی جعبه چاپ میکنید؟

  1. مدیر گفت:

   سلام بله هر طرحی که مجوزش رو داشته باشید با دستگاه هایی که موجود داریم امکان چاپش وجود داره

 12. عباس سلامی گفت:

  سلام جعبه مقوایی برای صادرات یه کالایی می‌خواستم ولی نمی‌خوام طرحش جایی تا قبل از چاپ نمایش داده بشه

  1. مدیر گفت:

   سلام طرح مورد نظرتون کاملا نزد ما محفوظ هستش تنها در زمان تجدید تولید جعبه قابل ارائه به شماست.

 13. سلمان احمد زاده گفت:

  ببخشید قیمت جعبه لمینتی و جعبه با چاپ معمولی چقدر تفاوت دارد؟

  1. مدیر گفت:

   با سلام و احترام، در فرایند لمینت از چاپ افست استفاده می شود و این چاپ بر روی مقوا اعمال و سپس بر روی کارتن، با دستگاه های پیشرفته بسته بندی چسبانده می شود ولی در چاپ معمولی چاپ مستقیم بر روی کارتن اعمال می شود و قیمت تمام شده کمتری نسبت به لمینت دارد.
   در خصوص مشخص شدن مقدار تفاوت مبلغی نیازمند اطلاعاتی از نوع جعبه و سایز محصول می باشد که پیشنهاد می شود با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

 14. یاری زاده گفت:

  سلام یه نمونه میخواستم از چند تا جعبه سازی های تهران خواستم نتونستن آیا شما میتونید تولید کنید؟

  1. مدیر گفت:

   با سلام
   بله امکانش وجود داره و برای ارائه ویژگی های جعبه مورد نظرتون می بایست با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

 15. الماسی گفت:

  سلام، ببخشید تو جعبه سازی شما هاردباکس هم تولید می کنید؟

  1. مدیر گفت:

   سلام ، تولید جعبه های هاردباکس به نسبت جعبه های لمینتی پیچیده تر و زمان بر تر می باشد اگر تولیدتان تیراژ است می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

 16. جمال آقایی گفت:

  سلام، شرکت جعبه سازی شما میتونه جعبه موبایل هم تولید کنه؟

  1. مدیر گفت:

   سلام، اگر موبایل ایرانی باشه مشکلی نیست ولی اگر موبایل وارداتی باشد نیازمند ارائه مجوز از سمت شما می باشد.

 17. رضا امیران گفت:

  سلام،برای راه اندازی یه شرکت جعبه سازی چقدر سرمایه میخواد؟

  1. مدیر گفت:

   سلام بزرگوار
   برای راه اندازی تولیدی جعبه سازی نمی توان سرمایه مشخصی را در نظر گرفت زیرا به غیر از تامین مواد اولیه که نیاز به نقدینگی دارد و سرمایه در گردش به حساب می آید و تهیه دستگاه های چاپ و بسته بندی هم جزء هزینه های ثابت طلقی می شوند را باید در نظر گرفت.

 18. رامبد شیری گفت:

  سلام
  دنبال یه شرکت جعبه سازی هستم که بتونه برای محصولات وارداتی من جعبه مقوایی یا کارتنی بسازه
  فقط اینکه هم طراحی جعبه برام مهم هستش و هم مدل جعبه
  حالا چطوری میتونم قبل از سفارش جعبه چند نمونه جعبه ببینم و بعد انتخاب کنم؟

  1. مدیر گفت:

   سلام
   برای دیدن نمونه جعبه ها هم میتونید به محل شرکت تشریف بیارید(آدرس در صفحه تماس با ما) و هم میتونیم براتون در هر کجای ایران که هستید ارسال کنیم
   در ضمن در نظر داشته باشید اگر با ما به توافق رسیدید و قرار شد جعبه محصول شما را مجموعه ما تولید کنه چون محصول ساخت ایران نیست و وارداتی هستش باید مجوز ارائه کنید.
   با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *