وبلاگ

جعبه کارتن درب دارویی ته قفلی {جعبه چسبانی لاک باتوم}

جعبه درب دارویی ته قفلی

جعبه کارتن درب دارویی ته قفلی یک بسته بندی کاربردی و پرفروش است که در صنایع تولیدی مختلف متقاضیان زیادی دارد. امروزه در پرتو پیشرفت های فزاینده بشر و رقابت تولیدکنندگان در جهت ارائه با کیفیت ترین محصول و بسته بندی آن به بهترین شکل، تولید و سفارش جعبه های درب دارویی با استقبال زیادی مواجه شده است.

در این مقاله درباره انواع جعبه های درب دارویی، ترکیب لایه ها، چاپ، طراحی، ویژگی‌های منحصر به فرد و مطالب مرتبط صحبت کرده‌ایم تا شما را در انتخاب جعبه‌ای مناسب یاری کنیم.

جعبه کارتن درب دارویی ته قفلی چه نوع جعبه‌ای است؟

درب دارویی ته قفلی یک مدل جعبه بسته بندی است. درب این نوع جعبه ها مانند جعبه های دارویی به بدنه متصل است و از قسمت بالایی جعبه باز و بسته می‌شود. انتهای جعبه نیز دارای لبه هایی است که در هم قفل می شود. جعبه های درب دارویی به دو صورت، کارتنی و مقوایی تولید می‌شوند. جعبه های کارتنی و مقوایی درب دارویی براساس نوع, وزن کالا و سلیقه مشتری، مصارف متعددی دارند.

انواع نمونه جعبه و کارتن بسته بندی

انواع جعبه های درب دارویی

جعبه های درب دارویی براساس جنس لایه یا مواد اولیه دو دسته هستند:

 • جعبه کارتنی

جعبه های کارتنی درب دارویی چند لایه هستند و معمولاً با استفاده از کارتن سینگل یا دولایه و کارتن سه لایه تولید می‌شوند. ترکیب، خصوصیات و کیفیت هریک از این کارتن ها با یکدیگر متفاوت است و بسته به نوع نیاز مشتری و یا کالا سفارش داده می‌شوند.

جعبه های کارتنی را می توان در انواع مختلفی از جمله کارتن فلکسو، کارتن لمینتی، جعبه کارتن دایکاتی و غیره و به شکل درب دارویی تولید نمود.

این نوع جعبه ها با استفاده از یک لایه مقوا به دست می‌آیند. بنابراین نسبت به نوع بسته بندی کارتنی مقاومت کمتری دارند. مقوای این جعبه ها اغلب از نوع ایندربرد (پشت سفید) و پشت طوسی است که هر کدام در نوع خود دارای ویژگی های منحصر به فردی است.

مرتبط بخوانید: کارتن لایه دار چند مدل دارد و هر کدام با چه ویژگی هایی مورد استفاده قرار می‌گیرند؟

مدل جعبه های درب دارویی ته قفلی

در همه مدل‌های بسته بندی یا جعبه ها، انتهای آن‌ها در هم قفل یا چفت می‌شود. اما قسمت درب جعبه به دو صورت، قفل دار و بدون قفل است. جعبه های درب قفلی دارای یک زبانه هستند که وقتی درب جعبه را می بندید باید زبانه را داخل قسمت برش خورده درب چفت کنید تا جعبه به سادگی باز و بسته نشود. این ویژگی امکانی را فراهم می سازد که محصولات و کالاهای داخل جعبه، خارج نشوند و ایمنی آن‌ها حفظ گردد.

ویژگی های متمایز جعبه های درب قفلی

مهم‌ترین ویژگی‌هایی که یک جعبه درب دارویی ته قفلی دارد، موارد زیر است:

 1. ته قفلی بودن جعبه، هم انتهای جعبه را مشخص کرده و هم از افتادن کالا از زیر جعبه جلوگیری می‌کند؛ زیرا به سادگی باز نمی‌شود.
 2. امکان تولید این جعبه در کوچکترین حالت همچون جعبه چوب کبریت نیز وجود دارد.
 3. جابجایی و حمل و نقل مطمئن کالا
 4. کمترین حد استفاده از چسب برای تولید جعبه
محاسبه قیمت جعبه و کارتن بسته بندی

جعبه های درب دارویی برای بسته بندی چه کالاهایی نیاز است؟

جعبه های درب دارویی بر اساس نوع و وزن محصول برای بسته بندی طیف گسترده‌ای از کالاها مورد استفاده قرار می‌گیرند. از جمله:

 • دارو و لوازم پزشکی
 • لوازم الکتریکی
 • لوازم آشپزخانه
 • مواد خوراکی
 • لوازم آرایشی بهداشتی
 • کارتن زغال
 • بسته بندی غذای فست فودی
 • جعبه پیتزا
 • شمع
 • و غیره.

برای انتخاب یک شرکت بسته بندی و جعبه سازی خوب لازم است نمونه کارهای تولیدی آنها را بررسی کنید تا از توانایی های مجموعه مورد نظر، هم از لحاظ نیروی متخصص و هم از جهت ماشین‌آلات مورد استفاده، مطلع گردید.

کلام پایانی

جعبه کارتن درب دارویی ته قفلی به دلیل کیفیت، سهولت استفاده و ویژگی های منحصر به فرد دیگر، طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند و برای بسته بندی تولیدات مختلف ایده آل هستند. در این مقاله تلاش کردیم اطلاعات بیشتری در خصوص این جعبه ها در اختیارتان قرار دهیم. اغلب کارخانه‌های کارتن سازی این مدل جعبه را تولید و به مشتریان خود عرضه می‌کنند که آوین پک یکی از این گروه های تولید می باشد.

4.8/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *