وبلاگ

استند کارتن از قیمت ، خرید و طراحی تا تولید با انواع نمونه

استند کارتن

استند کارتن بر اساس نوع کالایی که قرار است درونشان استفاده شود، دارای انواع گوناگونی هستند که بر حسب نیاز مشتریان و محل استفاده تولید و طراحی می شوند. استندها یکی از روش های کارآمد برای فروش برخی از محصولات میباشند که در ادامه آنها را با یک دیگر بررسی خواهیم کرد.

ar-flag

en-flag

محاسبه قیمت جعبه و کارتن بسته بندی

چگونگی ساخت و تولید استند با کارتن

استند کارتنی و مقوایی از انواع استندهایی است که در فروشگاه ها و مراکز خرید استفاده میشوند. البته سایر استندهای دیگری نیز همانند استند فلزی، پلکسی، چوبی و غیره وجود دارند که هر یک کاربرد خاصی داشته و در مکان های مربوط به خودشان استفاده میشوند.

اگر بخواهیم توضیح دقیق تری درباره استند بدهیم باید بگوییم که استند یک نام لاتین (stand) به معنای ایستاده است. علت نام گذاری آن میتواند این باشد که چون به صورت ایستاده قرار گرفته و کالا درون آن مشخص شده و به نمایش گذاشته میشود، باشد.

استندهای کارتنی و مقوایی با دستگاه های دایکات برش میخورند که شکل منظم تر و شکیل تری داشته باشند. با توجه به ابعاد و مدل استند، قالب برای آن تهیه شده و چاپ موردنظر که در اکثر مواقع چاپ افست میباشد، روی آن درج میگردد.

استند کاغذی زعفران

اول از همه باید بدانیم که هدف از طراحی و تولید استندهای کارتنی یا مقوایی چیست؟

یکی از دلایل بسیار قوی که این بسته بندی ها تولید میشوند، آن است که کالاهایی که درونشان قرار گرفته یا چیده میشوند را در معرض نمایش بگذارند که هدف از تولیدشان برای محصولات، بیشتر جنبه تبلیغاتی خود کالا و برند تجاری میباشد که منجر به افزایش فروش آن محصول شود.

استند های کارتنی و مقوایی بیشتر در فروشگاه ها و مراکز خرید مثل پاساژها و مغازه ها دیده میشوند. از این استندها میتوان برای محصولات متعدد مثل لوازم آرایشی_بهداشتی، انواع مواد غذایی و سایر موارد استفاده کرد که با چیدمان منظمی که محصولات درون آن دارند، جلوه ظاهری شیکی به فروشگاه مدنظر خواهد داد.

مدل و طرح روی استند کارتنی

طراحی و تولید استندهای کارتنی و مقوایی در انواع رنگ ها و طرح های گوناگون انجام میگیرد که در اکثر اوقات از استندهای لمینتی استفاده میگردد چرا که چاپ استند، روشی مناسب برای آگاهی دادن به افراد و مشتریان از محصول با برندی خاص است که در مکان های بسیاری مثل داروخانه ها، لوازم آرایشی ها، فروشگاه ها، نمایشگاه ها و غیره به چشم میخورد.

تولید اینگونه استندها به دو روش کارتنی و مقوایی بسیار کاربردی است و به راحتی میتوان در تمامی موارد از آنها استفاده نمود. برای تولید آنها باید اول وزن تمامی محصولاتی که میخواهند درون یک استند قرار بگیرند، تخمین زد و اگر در مجموع وزن محصولات سنگین باشد باید استند کارتنی تولید نمود ولی اگر وزن سبک تری داشتند میتوان نوع مقوایی آن را هم تولید کرد.

برای تولید نوع مقوایی آن میتوان از مقوای ایندبرد با گرماژ بالا استفاده کرد تا باعث دفورمگی استند نشود و برای وزن ها سنگین تر مدل کارتنی آن تولید میشود که یا ای فلوت (e فلوت) است یا از نوع کارتن سینگل فیس می باشد.

محاسبه قیمت مناسب استند با کیفیت

برای محاسبه قیمت، ابتدا باید ابعاد دقیق، نوع چاپ، ورق مصرفی و تعداد سفارش را در نظر گرفت. استندهای محصولات مختلف یک بسته بندی ساده ولی در عین حال مدرن میباشند که برای انواع کالاها استفاده می شوند و یکی از مناسب ترین انواع بسته بندی می باشند. برای مثال به جای تولید جعبه برای هر کرم دست میتوان با تولید یک استند به همراه منقسم مناسب آنها را به فروش رساند.

انواع نمونه جعبه و کارتن بسته بندی

مزایا و دلایل استفاده از استند

استندهای کارتنی و مقوایی یکی از پرکاربردترین انواع بسته بندی می باشد که برای انواع محصولات خصوصا لوازم آرایشی_بهداشتی مورد استفاده قرار میگیرند. استندهای کارتنی یا مقوایی مزایای بسیاری دارند که میتوان به جای استفاده از جعبه های مجزا برای هر محصول، یک بسته بندی برایشان در نظر گرفت که شکل و ظاهر مرتب و منظمی نیز دارند.

در کنار این نکته که اصلی ترین مورد است میتوان به موارد زیر نیز اشاره کرد: 1. وزن سبک 2. قابلیت ساخت در انواع و مدل های گوناگون 3. بازیافت پذیر بودن 4. قیمت مناسب

4.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *