وبلاگ

کارتن دایکاتی و نمونه های مختلف برش جعبه با دایکات

کارتن

کارتن دایکاتی یا دایکات که همان بسته بندی کارتنی است از آن دسته جعبه هایی می‌باشد که توسط قالب به شکل تمیزتر و شکیل‌تری برش خورده است. در صنعت کارتن سازی این نوع کارتن ها بسیار طرفدار دارند و در بازارهای داخلی و صادراتی بسیار یافت می‌شوند.

ساخت کارتن دایکاتی در انواع مدل های جعبه کیبوردی، ته قفلی، درب دارویی، چهار درب، جعبه کشویی، سبدی و غیره بسیار متداول می‌باشد. علاوه بر آن کارتن های دایکاتی در دو مدل کارتن لمینتی و فلکسویی نیز تولید می‌شوند که هر یک برای مصارف گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بسته بندی پوشاک دایکات چیست؟

دایکات در واقع نوعی برش در روند تولید است که جعبه کارتنی شکل مرتب‌تر و تمیزتری را به خود می‌گیرد. کارتن های دایکاتی به کمک قالب های از پیش ساخته شده تولید می‌شوند. در اصل برش دایکاتی که توسط دستگاه دایکات انجام می‌گیرد، مبداء نام گذاری کارتن‌های دایکاتی شده است.

انواع نمونه جعبه و کارتن بسته بندی

تنها فرق کارتن های دایکاتی با غیر دایکاتی به ظرافت خط برش و خط تا آن است. برش دایکات بسیار مرتب‌تر از برش خط و چاک بوده و اگر به لبه های کارتن دقت کرده باشید، فلوت ها و لاینرها پاره یا له نشده و به شکل منظمی برش خورده‌اند. دقت و ظرافت برش دایکات در جعبه کارتن دسته دار به شکل بهتری خودش را نشان می‌دهد. زیرا باید دسته ها به درستی طراحی شوند و برش آن ها روند استفاده کردن از دسته را تسهیل کند.

بسته بندی پوشاک دایکات چیست؟

کارتن دایکاتی به انواعی از بسته بندی های کارتنی گفته می‌شود که شکل برش و خط تیغ تمیزتری دارند. اما جعبه های کارتنی دیگری داریم که اینگونه نیستند و برش عادی دارند. این کارتن های عادی که با نام های کارتن مادر، کارتن چهار درب و کارتن آمریکایی شناخته شده اند، تولیدشان توسط هیچ گونه قالبی انجام نمی‌گیرد.

برش این کارتن ها معمولا از طریق دستگاه های خط و چاک می‌باشد و شکل و ظاهر زیبایی ندارند. حتی در برخی از موارد در هنگام برش توسط دستگاه خط و چاک، گوشه‌های کارتن ممکن است له شود.

البته این کارتن های عادی برای مصارف بسیاری همچون: کارتن اسباب کشی، کارتن پستی، کارتن مادر و برای حمل و نقل و جابه‌جایی برخی از محصولات به وفور استفاده می‌شوند.

کارتن های دایکاتی در انواع کارتن فلکسویی و کارتن لمینتی نیز قابل تولید می‌باشند. کارتن های فلکسویی چاپ ساده تری دارند اما جعبه های کارتنی لمینتی می‌توانند بدون داشتن محدودیت در چاپ در طراحی های زیبا تولید شوند. اگرچه قیمت تولید کارتن های دایکاتی نسبت به کارتن های عادی بیشتر است اما این اختلاف قیمت در هنگام مشاهده نتیجه کار جبران خواهد شد.

کارتن های دایکاتی در انواع مختلفی قابل تولید هستند مثل: کارتن فلفل دلمه، کارتن موز، کارتن کاهو ، کارتن لوبیا سبز ، همگی صادراتی و….

جعبه دایکاتی

بسته بندی پوشاک انواع دستگاه های دایکاتی کدامند؟

چند مدل دستگاه دایکات وجود دارد که شامل: فکی، پینگ پنگی، روتاری می‌شوند. این دستگاه های دایکات، کار برش کارتن ها را توسط قالب از پیش تولید شده برای هر نوع ابعاد و مدل محصولی انجام می‌دهند. تفاوت این دستگاه ها و نحوه کارکرد آنها را می‌توانید از طریق لینک زیر مطالعه نمایید.

مرتبط بخوانید: آشنایی با دستگاه های دایکات

قالب دایکاتی فکی و روتاری

بسته بندی پوشاک انواع قالب های دایکاتی

قالب های دایکاتی به طور عمده به دو دسته تخت و استوانه ای تقسیم بندی می‌شوند. قالب های روتاری که در ساخت جعبه دایکاتی و در دستگاه روتاری مورد استفاده قرار می‌گیرند، به شکل استوانه ای هستند. از مهم ترین مزایایی که می توانیم برای این دستگاه و این تکنیک چاپ برشمریم سرعت بالای برش جعبه ها است. در واقع در دستگاه روتاری سرعت چاپ جعبه ها پنج برابر بیشتر از دستگاه فکی و پینگ پنگی است.

قالب های تخت در دستگاه های فکی و پنگ پنگی مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر بخواهیم سرعت برش جعبه ها را در دستگاه های مختلف دایکاتی برحسب اولویت بیان کنیم ابتدا روتاری، سپس فکی و در انتها پینگ پنگی قرار می گیرد. در دستگاه پینگ پنگی دو نیرو در دو سر دستگاه ایستاده و قالب ها را به نوبت به یکدیگر ارسال می‌کنند.

بسته بندی پوشاک قالب های دایکاتی آماده و سفارشی

قالب هایی که در روند تولید انواع جعبه های بسته بندی به کار گرفته می‌شوند در اغلب موارد باید سفارش ساخت آن‌ها به شرکت های قالب ساز ارائه شود. در مواردی نیز شرکت های کارتن سازی به منظور تسهیل روند کار سفارش دهنده ها و نیز کاهش هزینه های تولید، از قالب های آماده برای تولید سفارش هایشان استفاده می‌کنند.

این قالب های آماده به شکل رایگان مورد استفاده قرار می‌گیرد و هزینه‌ای برای سفارش دهنده های تولید انواع جعبه های کارتنی ندارد. در واقع شما با ارائه ابعاد مورد نظر در صورتی که قالب آن در بانک قالب دایکاتی آماده موجود باشد، امکان استفاده از آن را خواهید یافت.

مرتبط بخوانید: بانک انواع قالب دایکاتی آماده + رایگان

بسته بندی پوشاک مزایای کارتن های دایکاتی

کارتن های دایکاتی در صنف تولیدکنندگان و صادرکنندگان بسیار مورد اقبال است؛ چرا که شکل ظاهری بسیار مرتب و زیبایی داشته و باعث می‌شوند که مشتری حس خوبی بعد از آنباکس (بازگشایی جعبه) داشته باشد. تولید کارتن های دایکاتی می‌توانند یکی از راهکارهای مناسب و پرطرفدار برای طرح و الگوهای پیچیده باشند که موجب کاهش دور ریز در ساخت کارتن نیز می‌شوند.

از سری نکات مثبت استفاده از کارتن های دایکاتی، تولید آنها بر اساس نیاز و درخواست مشتری می‌باشد. زیرا قالب هایی که تولید می‌شوند بدون تلورانس ابعاد بوده و بسیار دقیق هستند. چرا که این موضوع باعث می‌شود شما یک بسته بندی مناسب با سایز دقیق برای محصول‌تان را انتخاب کنید و مجبور به خرید کارتن های بزرگ یا کوچک برای کالاهایتان نشوید.

بسته بندی پوشاک نمونه جعبه کارتن دایکاتی کیبوردی

کارتن دایکاتی کیبوردی و کشویی نمونه دیگری از بسته بندی کارتنی هستند که بازخورد خوبی تا به امروز داشته‌اند و به صورت معمولی و لمینتی ساخته و آماده می‌گردند. در بعضی این نمونه کارتن ها منقسم (نگهدارنده و یا هولدر) از جنس مقوا و یا کارتن برای محصول استفاده می‌شود.

بسته بندی پوشاک قیمت جعبه و کارتن دایکاتی

برای محاسبه قیمت کارتن و جعبه بسته بندی باید به یکسری از نکات توجه کرد و آنها را در اختیار کارتن سازی قرار داد. المان هایی مثل: ابعاد (طول، عرض و ارتفاع)، تیراژ (تعداد سفارش)، چاپ و تعداد رنگ، نوع ورق مصرفی و غیره میتوانند از مواردی باشند که هر یک به تنهایی در قیمت نهایی کارتن تاثیر گذارند.

بیشتر بدانید: محاسبه آنلاین قیمت جعبه و کارتن بسته بندی در کمتر از 2 دقیقه

خاتمه

فروش انواع مختلف جعبه کارتنی را کارتن سازی های مختلفی انجام می‌دهند. اما صنایع کارتن سازی آوین پک با این تفاوت در این زمینه پیشرو است که دارای تجارب بسیاری در زمینه تولید کارتن ساده و جعبه سازی، به خصوص جعبه کارتن دایکاتی و همچنین جعبه کارتن دایکاتی کیبوردی با کیفیت است. چاپ دلخواه مشتری نیز با ثبت سفارش به صورت لمینتی و غیره، تولید می‌شود. در نظر داشته باشید انواع مختلف جعبه کارتن صادراتی و مصرف داخلی را صنایع کارتن سازی آوین پک با دستگاه های جدید و به روز تولید می‌کند.

صنایع کارتن سازی آوین پک همواره آماده‌ی قبول سفارشات تولید جعبه کارتن بسته بندی، جعبه مقوایی، طراحی و چاپ می‌باشد. جهت دیدن نمونه کارها و یا ارتباط با کارشناسان ما و همچنین استعلام قیمت می‌توانید با ما تماس بگیرید.

4.8/5 - (20 امتیاز)

6 دیدگاه در “کارتن دایکاتی و نمونه های مختلف برش جعبه با دایکات

 1. سعید الله وردی گفت:

  سلام عرض خسته نباشید دارم خدمت تون

  سوالی تخصصی داشتم از حضورتون ممنون میشم راهنمایی کنید.
  تلرانس ابعاد توی جعبه دایکاتی حدودا چقدر هست؟
  و اینکه قیمت جعبه دایکاتی با جعبه ای که برش اش خط و چاک هست تفاوت داره؟

  1. زهرا خمسه گفت:

   سلام بر شما آقای الله وردی عزیز

   دقت برش ها و تعیین ابعاد در جعبه های دایکاتی خیلی بالاست. دلیل اش هم وجود قالب دایکاتی هست. هزینه جعبه دایکاتی با جعبه دارای برش خط و چاک به دلیل هزینه ساخت قالب هم با هم متفاوت است.

 2. a.kh گفت:

  وبسایت های زیادی رو در مورد جعبه کارتن دایکاتی چرخیدم چیزی که وبسایت شمارو از بقیه جدا میکنه نمونه تصاویر کارتن هستش که انتخاب رو راحت میکنه.

  1. مدیر گفت:

   تشکر دوست عزیز

   1. a.kh گفت:

    میخوام محصولی رو به قطر صادر کنم و یه نمونه جعبه کارتن اروپایی دارم ایا میتونید مشابه اون تولید کنید؟

   2. مدیر گفت:

    جهت اطلاع بیشتر تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *