بسته بندی, وبلاگ

جعبه کارتن دسته دار؛ پاکت و پک فانتزی بسته بندی

جعبه کارتن دسته دار

جعبه کارتن دسته دار یکی دیگر از شیوه‌های بازاریابی و مشتری‌مداری برای بسته بندی کالا و عرضه آن است که این روزها در امر بسته‌بندی کاربرد زیادی ‌‌دار‌ند. این نوع از جعبه مقوایی و کارتن‌ها تا حد زیادی روند حمل و نقل یکسری وسیله‌ها را تسهیل‌ می‌کنند. به همین دلیل شاهد هستیم که اقبال عمومی و کلی نسبت به این محصول نیز افزایش پیدا کرده است. در ادامه قصد داریم شما را با انواع بسته بندی های مقوایی دسته دار که در شرکت کارتن سازی آوین پک به صورت عمده تولید میگردند آشنا خواهیم نمود.

جعبه کارتن دسته دار چیست؟

چندین سال است که در تولیدی‌ها و شرکت‌های تولید کننده انواع کارتن یک محصولی وارد خط تولید شده به نام جعبه کارتن دسته‌‌دار. این روزها کاربرد و موارد استفاده از این نوع جعبه‌ها و کارتن‌ها نسبت به گذشته افزایش یافته است. زیرا که طرح‌ها و انواع مدل‌های آن افزایش یافته و سلیقه عمومی نیز به سمت آن‌ها سوق پیدا کرده است. از سوی دیگر هم صاحبان کسب و کار و فروشندگان مختلف تلاش کرده‌اند که محصولات‌شان را با انواع مدل بسته‌بندی در جعبه‌ها و کارتن‌های دسته‌دار ارائه کنند. به همین منوال نیز روند جذب مشتری نیز برایشان موفقیت‌آمیز بوده است.

انواع نمونه جعبه و کارتن بسته بندی

بیشتر بدانید: جعبه بالشتی و انواع کاربردهای آن در بسته بندی

جنس جعبه کارتن دسته‌دار

جعبه بسته بندی دسته دار می‌تواند از نوع مقوا(تک لایه) با جنس ایندربرد و پشت طوسی با گرماژ مختلف باشد و یا اینکه می‌تواند از جنس کارتن های لایه دار همچون سینگل فیس(دو لایه)، سه لایه، چهار لایه و پنج لایه باشد. در ادامه منظورمان از جعبه، جعبه مقوایی و از کارتن، کارتن لایه دار است.

انواع دسته جعبه، کارتن، پاکت و ساک دستی

جنس دسته‌هایی که برای جعبه‌ها و کارتن‌های دسته‌‌‌دار ‌استفاده‌ می‌شود مختلف و متفاوت است. برای مثال هر نوع جعبه و کارتن دسته‌‌‌دار ‌یک نوع دسته برایش انتخاب‌ می‌شود.

جنس دسته ها می‌تواند پلاستیکی، کنفی یا مقوایی و کارتنی باشد که در عکس‌های موجود انواع آن‌ها قرار داده شده است. انتخاب این دسته ها بر حسب نیاز محصول و سلیقه متقاضی تعیین شده است.

 • دسته مقوایی-کارتنی

دسته مقوایی کارتنی به شکلی است که بعد از سر هم کردن بدنه کلی جعبه دسته‌‌‌دار ‌تشکیل‌ می‌شود. یعنی دسته روی خود بدنه جعبه یا کارتن است و چیزی مستقل و منفک از آن نیست. مقاومت دسته‌های مقوایی کارتنی بستگی به ضخامت جعبه‌‌ دارد. در این حالت هر چقدر جنس جعبه مقاوم باشد به همان اندازه دسته هم مقاوم است.

دسته های مقوایی سر خود، یک شکل دیگری دارند که در انواع کارتن سبدی و کارتن تلسکوپی زیره رویه در نظر گرفته می شود. این مدل دسته را می توانید روی کارتن میوه و صیفی جات مشاهده نمایید. مثل کارتن موز، کارتن فلفل دلمه، کارتن کاهو، کارتن لوبیا سبز صادراتی، کارتن گوجه، کارتن خیار، و ….

 • دسته کنفی

دسته‌های کنفی به شکل بندی است که روی بدنه جعبه و کارتن دسته‌‌‌دار ‌اضافه‌ می‌شود. برای این دسته روی جعبه دو محل به شکل روزنه در نظر‌ می‌گیرند. سپس این بند وارد این دو روزنه شده و از داخل گره‌ می‌خورد. احتمالا جعبه‌های بیسکوییت و کلوچه‌های سوغات را دیده‌اید که چگونه بند کنفی آن بر روی جعبه قرار گرفته است. نخ های کنفی دارای ضخامت مختلفی هستند که بیشتر از رنگ مشکی، سفید، قهوه ای(گندمی) استفاده می شود. تمامی موارد پاکت و بگ فانتزی با دسته کنفی طراحی می شوند. این پاکت‌ها و بگ‌های فانتزی از بهترین گزینه ها جهت بسته بندی و کادودادن به دیگران هستند. زیرا که طراحی های جذاب و مدرنی برایشان انجام می شود و نمای ظاهری فوق العاده ای دارد. اما متاسفانه مقاومت زیادی برای جابجایی انواع ابزارها و وسیله های سنگین ندارند و بهتر است که از گزینه های جایگزین برای این منظور استفاده کنید.

 • دسته پلاستیکی

دسته‌های پلاستیکی از جمله دسته‌هایی هستند که کاملا با ساختار و جنس جعبه‌های کارتنی تفاوت‌‌ دار‌ند. زمانی که یک جعبه و کارتن دسته‌‌‌دار ‌ساخته‌ می‌شود در صورتی که برنامه‌ریزی برای نصب دسته پلاستیکی باشد، محلی برای آن در نظر خواهند گرفت. سپس این دسته‌ها به شکل نر و ماده‌گی کارتن مابینشان قرار گرفته و سپس بر هم قفل شده به طوری که کارتن و جعبه را احاطه‌ می‌کنند. این دسته‌ها مقاومت خوبی‌‌ دار‌ند و برای یکسری بسته بندی‌های خاص از آن‌ها استفاده‌ می‌شود.

انواع موارد کاربرد جعبه کارتن دسته‌‌دار ‌

جعبه و کارتن‌های دسته‌‌‌دار ‌در بخش‌های مختلفی کاربرد ‌‌دار‌ند. در واقع این جعبه‌ها و کارتن‌ها برای بسته‌بندی بسیاری از محصولات به کار گرفته‌ می‌شوند. از جمله :

محاسبه قیمت جعبه و کارتن بسته بندی

طرح‌ها و متن‌های سفارشی روی جعبه ‌دسته دار

بسیاری از افرادی که در صدد خرید جعبه‌ها و کارتن‌های دسته‌‌‌دار ‌هستند در اغلب موارد این پرسش را مطرح‌ می‌کنند که آیا‌ می‌شود روی این جعبه‌ها متن سفارشی چاپ کرد؟برای پاسخ گویی باید بگوییم بله. شرکت‌هایی که در این چاپ جعبه زمینه فعالیت‌ می‌کنند تمامی تجهیزات فنی را برای این اقدام‌‌ دار‌ند. در نتیجه شما‌ می‌توانید به راحتی با صحبت‌هایی که با مدیران فروش و طراحان شرکت خواهید داشت طرح پیشنهادی خودتان را اعلام کنید. هنگام ثبت سفارش تمامی این موارد ثبت شده و روند کار بر طبق درخواست شما پیش خواهد رفت.

انواع نمونه جعبه و کارتن بسته بندی

تولید جعبه و کارتن دسته‌‌‌دار ‌در تیراژ کم و عمده

سفارشاتی که برای تولید جعبه و کارتن دسته‌‌‌دار ‌دریافت‌ می‌شود محدودیت دارد. این سفارش‌ها از تیراژ کم حداقل 1000 عدد تا عمده قابل اجرا است و بهترین نتیجه را نیز برای سفارش دهندگان در پی‌‌ دارد.

بخوانید: کارتن بایگانی زونکن+ انواع مدل و ظرفیت آن‌ها

برآورد هزینه سفارش کارتن دسته‌دار

هزینه ثبت سفارش این مدل از کارتن‌ها و جعبه‌ها کاملا متغیر است. در ابتدا باید نوع متریال (مقوا یا کارتن) و سطح کیفیت آن، تعداد یا تیراژ سفارش، چاپ و طرح چاپی نیز مورد بررسی قرار گیرد و در کنار خدمات و پوشش چاپ که به کار گیری آن احتیاری میباشد و در نهایت، بر حسب این موارد هزینه‌های نهایی تعیین گردد.

محاسبه قیمت جعبه و کارتن بسته بندی

خاتمه

در این مقاله در خصوص انواع کاربردهای جعبه کارتن دسته‌‌دار؛ پاکت و بگ فانتزی صحبت کردیم و اطلاعاتی در این زمینه در اختیارتان قرار دادیم. توصیه‌ می‌شود اگر علاقه‌مند به سفارش انواع جعبه و کارتن دسته‌‌دار ‌هستید و حتی طرح خاصی را مد نظر ‌‌دارید سریعاً با مشاورین متخصص ما تماس بگیرید. زیرا که تیم حرفه‌ای مشاورین و متخصصین ما می‌توانند شما را در مسیر سفارش راهنمایی کنند و در نهایت به مقصود نهایی خودتان خواهید رسید.

برای آشنایی بیشتر با واحد های این شرکت تولیدی، میتوانید به لینک گروه کارتن سازی آوین پک مراجعه نمایید.

4.7/5 - (27 امتیاز)
author-avatar

درباره زهرا خمسه

واژه‌ها، جذاب‌ترین اسباب‌بازی دنیا هستند. دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا این فرصت رو برام فراهم کرد از طریق بازی کردن با واژه‌ها جهان تازه‌ای رو تجربه کنم...

6 دیدگاه در “جعبه کارتن دسته دار؛ پاکت و پک فانتزی بسته بندی

 1. امیرعلی پیروزی گفت:

  جعبه دسته دار کرافت با چاپ اختصاصی تو تعداد ۱۰۰۰ عدد میتونید یه هفته ای تحویل بدید؟

  1. آوین گفت:

   سلام، بله از زمانی که طرح چاپی روی کارتن دسته‌دارتون تایید بشه تا 7 روز کاری تحویل داده میشه.

 2. احسان مرادی گفت:

  برای خرید کارتن دسته دار باید تیراژ چقدر باشه و تولیدش چقدری زمان میبره؟

  1. مدیر گفت:

   برای ثبت سفارش تولید جعبه دسته دار لازمه تا حداقل تعداد که 1000 عدد هستش رعایت بشه ت قیمت نهایی صرفه اقتصادی داشته باشه.
   زمان تحویل نسبت به شرایط متغیر هستش ولی حدودا 15 روز کاری زمان برای تولید در نظر داشته باشید.

 3. کیو مرث اسدی گفت:

  سلام میخواستم بدون دسته پلاستیکی تو قیمت تمام شده جعبه چقدر تاثیر داره؟

  1. مدیر گفت:

   سلام کیومرث عزیز، هزینه دسته پلاستیکی و یا کنفی که مجزای جعبه هستند هزینه ناچیزی دارند اگر به صورت عمده خرید بشه که در این خصوص میتوانید با کارشناسان جعبه ساز تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *