وبلاگ

چگونگی انتخاب بسته بندی مناسب

جعبه لامپ

چگونگی انتخاب بسته بندی مناسب نیاز به رعایت مواردی دارد. در ابتدا از خود کلمه بسته بندی محصول یا کالا شروع میکنیم و سپس به مواد دیگر طراحی در بسته بندی می پردازیم. برای داشتن یک بسته بندی مناسب اول از همه باید انتظاراتتان را از پک آن مشخص کنید و بعد سفارش ساخت آنان را بدهید.

بسته بندی چیست؟

بسته بندی عبارت است از تلفیق علم و هنر و فناوری و محافظت از محصول به هنگام توزیع و فروش.

چگونگی طراحی یک بسته بندی؟

می توان طراحی بسته بندی محصول را یکی از نکات مهم اولیه در بهبود کسب و کار دانست و بسته بندی موادغذایی، بسته بندی خرما، بسته بندی خشکبار، بسته بندی پوشاک را از انواع پرکاربرد بسته بندی است. در واقع طراحی و چاپ بسته بندی کالا، علمی گرافیکی است.همچنین در  طراحی بسته بندی محصولات باید با رعایت مناسب رنگ و نحوه قرار گرفتن رنگ ها در کنار یکدیگر و مقدار مناسب هر رنگ از عوامل مهم و کلیدی یک طرح بسته بندی است و استفاده از کلمه و نوشته در طراحی مهم میباشد.

در انواع بسته بندی از جمله بسته بندی کارتنی و مقوایی، علاوه بر محافظت کالا توسط ضربات احتمالی، می بایست زیبایی جعبه را نیز به مشتری نشان دهد. به طور کلی بسته بندی،  همراه با رنگ و شکل و الگو و نوع حروف و کلمات نوشتاری روی آن حس اعتماد و ارزشمندی را به مشتری القا میکند.

بیشتر بدانید: نمونه جعبه و کارتن های بسته بندی انواع محصولات

نقش بسته بندی محصولات

میتوان گفت هویت محصول و امنیت و سلامت آن و در نهایت موضوع حمل و نقل همگی، نیاز به بسته بندی محصول را بیشتر میکنند.

به طور مثال، برای محصولات باغی و کشاورزی جهت عرضه به بازار فروش، با بسته بندی های کارتنی و با یک چاپ تک رنگ حداقل بسته بندی شکیل می تواند داشته باشد. در واقع بسته بندی ابتدایی ترین نیاز هر محصول پیش از عرضه به بازار است.به زبان ساده تر میتوان گفت بسته بندی محصول ضمن معرفی نام کالا، مشخصات فنی، تاریخ مصرف، قیمت، طریقه مصرف و نگهداری و محافظت آن کالا یا محصول را به عهده دارد.

باهم بخوانیم: نقش بسته بندی در موفقیت یک کالا

بسته بندی

جاذبه تبلیغاتی بسته بندی

با توجه به بازار رقابتی امروزی باید تولید کننده با بسته بندی مناسب محصول خود به صورت مستقیم پیام شرکت را به شکل تبلیغاتی به مشتری منتقل نماید. یعنی با این کار می توان در ذهن مشتری آن کالا ماندگار شود و شکل و فرم بسته بندی بیشتر به دلش بنشیند. علاوه بر جملات خاص که بر روی بسته بندی چاپ می شود استفاده از رنگ بندی های مناسب با محصول می تواند دید مشتری را بیشتر به سمت محصول شما ببرد و فروش را افزایش دهد.

بیشتر بدانید: محاسبه قیمت آنلاین کارتن و جعبه ی بسته بندی در 2 دقیقه

جاذبه قیمت بسته بندی

یکی از فاکتورهای مهم در امر خرید یک محصول بسته بندی شده قیمت آن است به ویژه برای افراد کم درآمد. به همین دلیل قبل از انتخاب نوع بسته بندی کالا باید طیف وسیعی از مصرف کننده محصول را مشخص شود و برای افراد کم درآمد حد امکان از بسته بندی ارزانتر استفاده شود.

شعار بعضی از تولیدکنندگان این است که جنس را باید انقدر ارزان تهیه کرد که خریدار برای خرید آن نیاز به فکر کردن نداشته باشد البته نباید کیفیت را هم فدا کرد.

گروه تولیدی آوین پک، با تجربه فراوان در امور کارتن سازی، جعبه سازی، طراحی،چاپ و بسته بندی مناسب محصولات، با افتخار شما را در جهت انتخاب درست راهنمایی مینماید برای ارتباط با کارشناسان این واحد صنعتی می توانید از طریق قسمت تماس با ما اقدام فرمایید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *