وبلاگ

کارتن سه لایه چیست؟ [کارتن 3 لایه با نمونه عکس و قیمت]

بسته بندی سه لایه

کارتن سه لایه یکی از پرکاربردترین انواع کارتن در صنایع بسته بندی میباشد. به دلیل حفظ و نگهداری بالایی که میتواند از محصولات متعدد داشته باشد، اکثر تولیدکنندگان از این نوع کارتن برای پک محصولاتشان استفاده میکنند.

ar-flag

en-flag

کارتن سه لایه چیست؟

کارتن سه لایه که در بازار آن را با نام کارتن سه لا نیز میشناسند از 3 لایه ورق زیره، فلوت و رویه تشکیل شده است. از بهم چسباندن سه لایه ورق این کارتن تولید میشود. اما تولید آن به همین راحتی که گفته شد نیست. جنس ورق ها و فلوتی که در بین لایه های لاینر که همان زیره و رویه قرار میگیرد بسیار حائز اهمیت است.

استفاده از فلوت ها به تنهایی یا ترکیب بندی آنها و استفاده شان در تولید کارتن از جمله کارهای تخصصی است که یک کارتن ساز میداند. کارتن های سه لایه برای محصولات متعدد همانند: بسته بندی های میوه و صیفی جات با وزن کم، لوازم الکتریکی و الکترونیکی، کارتن مادر خرما، لوازم خانگی، جعبه و کارتن آجیل و خشکبار و غیره استفاده میشود. همانطور که می بینید طیف گسترده ای از محصولات و کالاها وجود دارند که توسط کارتن سه لایه بسته بندی شده و به بازار عرضه میگردند.

بیشتر بدانید: نمونه جعبه و کارتن بسته بندی انواع محصولات بازار داخلی و صادراتی

اولین نکته ای که هر کارتن سازی مدنظر دارد و سوالاتی را در این باره از مشتریان و تولیدکنندگان میپرسد آن است که محصول چیست؟

اگر محصول از اهمیت شکنندگی و انقضایی برخوردار نباشد با توجه به وزن آن میتوان از کارتن سه‌لایه با ترکیب کرافت، فلوت، تست بهره گرفت. بنابراین، ترکیب ورق های کارتن توسط مشاورین کارتن سازی و جعبه سازی ها انجام میگیرد زیرا با توجه به تجربیاتی که دارند میتوانند در انتخاب بهترین و مناسب ترین بسته بندی شما را راهنمایی نمایند.

برای مثال، اگر محصول جز دسته مواد غذایی خشک باشد و می بایست حتما برای ارسال یا توزیع در سرخانه قرار گیرد، معمولا از فلوت ضد رطوبت و کرافت 200 گرمی استفاده میشود و در صورت لمینتی بودن کارتن، سلفون نیز اعمال میگردد تا بسته بندی دچار ترکیدگی ناشی از سرما نشود.

کارتن لمینتی سه لایه

در نتیجه انتخاب درست یک کارتن 3 لایه به قیمت، وزن محصول و اهمیت کالا بستگی دارد.

شما میتوانید در خصوص قیمت با توجه به ابعاد مدنظرتان، چاپ و تعداد رنگ درخواستی وارد صفحه استعلام قیمت کارتن بسته بندی شده و از قیمت جعبه و کارتن دلخواهتان مطلع شوید.

قیمت کارتن سه‌لایه

قیمت کارتن سه لایه با توجه به نوع چاپی که روی آن درج میگردد محاسبه میشود. البته قیمت کارتن بسته بندی به عواملی همانند: ابعاد، تیراژ، تعداد رنگ، جنس ورق و غیره بستگی دارد. کارتنهای 3 لایه معمولا در دو نوع فلکسویی و لمینتی به تولید میرسند که کارتنهای فلکسویی زیبایی کارتنهای لمینتی را ندارند.

ورق کارتن سه لایه

ترکیب ورق کارتن 3‌لایه

سه‌لایه200 گرم-فلوت-200 گرم
کرافت-فلوت-کرافت
کرافت- فلوت-تست
کرافت-فلوت-ایرانی
تست-فلوت-تست
سفید 3لایهراشا-فلوت-کرافت
سفیدایرانی-فلوت-کرافت
سفیدایرانی-فلوت-تست
سفیدایرانی-فلوت-ایرانی
سه‌لایه e فلوت200گرم-فلوت-200 گرم
کرافت مدرن-فلوت-کرافت مدرن
کرافت-فلوت-تست
تست_ایرانی_ایرانی
3لایه سفید e فلوتراشا-فلوت-کرافت
سفیدایرانی-فلوت-تست
سفیدایرانی-ایرانی-ایرانی

چاپ افست+فرآیند لمینت که در تولید کارتنها اعمال میگردد، زیبایی دو چندانی را نسبت به کارتن فلکسویی به همراه دارد. حتی در برخی موارد که صادرات محصولات با این بسته بندی ها انجام میگیرد، ارائه خدمات پس از چاپ مثل: سلفون مات و براق، طلاکوبی و برجسته سازی نوشته ها و لوگو، یووی و ورنی کردن جعبه در برندینگ و فروش کالاها تاثیر گذار است.

بیشتر بدانید: استعلام قیمت آنلاین جعبه و کارتن بسته بندی در کمتر از 2 دقیقه

ترکیب ورق کارتن 3 لایه

در این قسمت، اندکی مطالب تخصصی تر شده که توصیه میشود با ما همراه شوید تا برای انتخاب کارتن و جعبه بسته بندی محصولتان آشنایی بیشتری داشته باشید.

تولیدکننده ای که قصد دارد درون بسته بندی محصولات سنگین قرار دهد با توجه به وزن محصولات، میتوان از ورق دو رو کرافت سنگین که لایه میانی آن از فلوت C است استفاده کرد. یا برای کارتنهای پستی از فلوت c و b و ورق های در رو ایرانی بهره میگیرند.

در بحث کارتن پستی با توجه به وزن محصولات ترکیب کارتن انتخاب میشود. اگر قرار است درونشان محصولاتی همانند پوشاک جابجا شود بهتر است ورق ایرانی مصرف شود تا قیمت مناسب تری برای مشتری داشته باشد. در این قسمت باید گفت شیت های تولید شده از 80 درصد خمیر مرغوب و 20 درصد ضایعات تولید میشوند اما در مورد ورق ایرانی برعکس این موضوع است یعنی 20 درصد خمیر و 80 درصد ضایعات است به همین دلیل شما هنگام باز کردن کارتن پستی محصولات سبک تر لاینر داخلی نرم تری را احساس می کنید.

اگر مایلید درباره ترکیب ورق کارتن 3 لایه و 5 لایه اطلاعاتی بدست آورید پیشنهاد می شود خواندن مقاله زیر که برایتان لینک مرتبط آنرا قرار داده ایم را از دست ندهید.

مرتبط بخوانید: ورق سازی و ترکیب انواع ورق کارتن

تولید ورق کارتن سه‌لایه

تولید ورق کارتنی سه لایه فرآیند مفصلی دارد که شاید ذکر تمامی نکات آن در این مقاله نگنجد. اما همانطور که در مقاله ورق سازی گفته شد، ورق کارتنی ابتدا از خمیر تشکیل میشود. این خمیر تولید شده در انواع درجه یک از 80 درصد چوب و الیاف درختان میباشد که مقاومت و استحکام بسیار بالایی داشته و برای انواع محصولات چه در بازارهای داخلی و چه خارجی مورد استفاده قرار میگیرد.

خرید کارتن‌3 لایه

برای خرید کارتن سه لایه ابتدا باید پروسه تولید آن صورت گیرد. اول از همه باید ابعاد و وزن دقیق محصول یا کالاهایی که قرار است درون این کارتنها قرار گیرند را در اختیار کارتن سازی مورد نظر بگذارید. مشاوران فروش نسبت به ابعاد و وزن محصول میتوانند قیمت کارتن و جعبه موردنیاز شما را محاسبه کنند.

بعد از مرحله محاسبه قیمتورق کارتن سه‌لایه میتوانید نسبت سفارش خود را انجام دهید. الیته لازم به ذکر است که تمامی عوامل مثل: تیراژ، چاپ، خدمات پس از چاپ، جنس ورق و غیره بر روی قیمت نهایی تاثیرگذار است. همچنین میتوانید بدون داشتن طرح و برند اختصاصی کارتنهای 3 لایه را به صورت کارتن‌سه لایه آماده تهیه کنید و به عنوان کارتن پستی برای ارسال محصولات استفاده نمایید.

فلوت کارتن

فلوت کارتن چیست؟

فلوت همان لایه کنگره ای یا دندانه ای است که میان لایه های مسطح (liner) قرار میگیرند. فلوت های کارتن انواع متفاوتی دارند که شامل فلوت A,B,C,E,F میباشند. این فلوتها به تنهایی یا از ترکیب فلوت های دیگری لایه میانی یک کارتنی را می سازند.

دلیل استفاده از فلوت ها درتولید کارتنها آن است که استحکام و مقاومت کارتن را بالا برده و به گونه ای عایق در برابر ضربات محسوب میشوند. تمامی تولید کنندگان خواستار آن هستند که محصولاتشان سالم و بدون هیچگونه آسیبی به دست مشتریان برسد بنابراین استفاده از فلوت به جای ورق مسطح در کارتن ها را ترجیح میدهند. اگر میخواهید درباره فواید و کاربرد انواع فلوت ها بیشتر بدانید وارد لینک زیر شوید.

مرتبط بخوانید: فلوت کارتن و انواع آن

چکیده

در این مقاله سعی کردیم درباره کارتن سه لایه و ترکیب ورق آن اطلاعاتی را در اختیار تولیدکنندگان و مشتریان کارتنهای بسته بندی قرار دهیم تا بتوانند با دانسته های نسبی بسته بندی های مناسب را انتخاب کنند.

کارتن سازی آوین پک با بیش از یک دهه تجربه کاری و تولید بسته بندی های داخلی و صادراتی نظر مساعد مشتریان را به خود جلب کرده است. شما میتوانید با گرفتن مشاوره در بخش فروش این مجموعه کارتن و جعبه های مناسب خود را سفارش دهید.

3.4/5 - (5 امتیاز)

2 دیدگاه در “کارتن سه لایه چیست؟ [کارتن 3 لایه با نمونه عکس و قیمت]

  1. قنبری گفت:

    کارتن سه لایه لمینتی می‌تونه برای شیرآلات حمام مناسب باشه؟

    1. آوین گفت:

      درورد بر قنبری عزیز، اگر ترکیب کارتن 3 لایه را متناسب با وزن کالا در نظر بگیرید تا 10 کیلو وزن را به خوبی تحمل میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *