جعبه

طراحی جعبه با برش لیزری (ساخت پک نمونه قبل از تولید عمده)

طراحی جعبه لیزری

طراحی جعبه با برش لیزری توسط دستگاه مخصوصی آماده میشود. در عکسی که مشاهده می‌کنید تصویر سمت راست یک‌نمونه اولیه است.در تکنیک برش لیزی مقوا یا کارتن برای طراحی جعبه های خاص از جمله روش‌های نوینی است که این روزها در صنعت کارتن سازی و جعبه سازی به کار گرفته می‌شود. با ما همراه باشید تا شما را با ابعاد مختلف این موضوع و مزایای آن آشنا سازیم.

طراحی جعبه بت برش لیزری

در مواردی تولید یک نوع جعبه دارای حساسیت هایی است و سفارش دهنده ها درخواست می‌کنند که پیش از تولید جعبه، در تیراژ بالا نیاز دارند که ابعاد نهایی جعبه را تایید کنند، از این نوع طراحی استفاده می‌شود. در طراحی لیزری، جعبه کارتنی و مقوایی مدنظر با دستگاه لیزری تولید می‌گردد و تنها ماهیت نمونه‌ای دارد. پس از این که این نمونه از سوی سفارش دهنده ها مورد تایید قرار گرفت روند تولید در تیراژ بالا با دستگاه‌های اتوماتیک مثل دستگاه چاپ و لرش دایکاتی پی گرفته می‌شود.

مرتبط‌بخوانید: طراحی کارتن حمل حیوانات خانگی با ساخت نمونه لیزی

مزایای طراحی جعبه لیزری

طراحی لیزری جعبه در واقع با هدف تولید یک نمونه اولیه انجام می‌شود. این نمونه اولیه به مشتریان ارائه شده و آن‌ها می‌توانند از جهات مختلفی جعبه را مورد بررسی قرار دهند. در صورتی که بخشی از ویژگی‌های جعبه، جزء موارد مورد نظر متقاضی نبود، آن بخش قابل اصلاح است. دو موردی که بسیار مهم هستند مدل ساخت پک بسته بندی و دیگری سایز آن است که میبایست کالا درون آن قرار گیرد تا مناسب بودنش به اثبات گردد.

بنابراین پیش از این که تعداد انبوهی از جعبه های کارتنی یا مقوایی تولید شوند و دارای ایراد باشند، نمونه قبل از تولید عمده می‌تواند نواقص طراحی ابتدایی را نشان دهد. مهم‌ترین مزیت طراحی جعبه لیزری این است که از هدر رفتن بودجه‌های مالی و زمان تولیدکننده ها جلوگیری کند. نمونه لیزری تولید شده به راحتی نماینده هزاران جعبه خواهد بود و تمامی روند اصلاح و اضافات روی آن انجام می‌پذیرد.

طراحی جعبه لیزری

همان طور که در عکس بالا مشاهده می‌کنید تصویر سمت چپ یک نمونه لیزری میباشد. خط تا در جعبه نمونه به پرفراژ داده شده زبانه های قفل و بازو بسته شدن جعبه برش داده شده است. در سمت راست نمونه تولید عمده آن را مشاهده می‌کند.

دانستنیها: سفارش آنلاین جعبه و کارتن بسته بندی را بیاموزید

طراحی جعبه لیزری در چه مواردی کاربرد دارد؟

طراحی جعبه لیزری بهترین گزینه برای سفارش دهندگانی است که تعداد سفارش آن‌ها در زمینه تولید انواع جعبه های کارتنی و مقوایی دارای تیراژ بالایی است. از سوی دیگر نیز به جهت حساسیت بالای تولیدات نیاز است که این جعبه ها با کمترین نقص و بالاترین کیفیت تولید شوند. در این شرایط شرکت های کارتن سازی به سفارش دهنده‌ها توصیه می‌کنند که در ابتدا یک نمونه لیزری برایشان تولید گردد تا در نهایت بعد از رفع تمامی مشکلات احتمالی، روند تولید انبوه پیگیری گردد.

هزینه طراحی لیزری جعبه

هزینه هایی که برای طراحی لیزری جعبه دریافت می‌شود بسیار ناچیز است که بر هزینه‌های نهایی سفارش تولید انواع جعبه های کارتنی و مقوایی بیفزاید. در نتیجه در صورت نیاز، مشتریان می‌توانند به راحتی از شرکت های تولیدی جعبه های کارتنی و مقوایی بخواهند که این روند را برایشان انجام دهند.

خواندنی: آموزش شیوه سفارش جعبه کارتنی و مقوایی در 2 دقیقه

خاتمه

در این مقاله در خصوص یک تکنیک جذاب و کارآمد در زمینه تولید نمونه‌ی انواع جعبه های کارتنی و مقوایی صحبت کردیم. روشی که تا حد زیادی می تواند به تولید کنندگان و سفارش دهندگان انواع جعبه‌های بسته بندی کمک شایانی کند. توصیه می شود در صورت نیاز در هنگام ثبت سفارش انواع جعبه های کارتنی و مقوایی از آن بهره مند شوید تا روند کار به درستی پیش رود. اگر نیازمند مشاوره‌ها و راهنمایی‌های بیشتر هستید با کارشناسان کارتن ساز و جعبه ساز گروه تولیدی آوین پک می‌توانید در تماس بگیرید.

4.5/5 - (2 امتیاز)
author-avatar

درباره زهرا خمسه

واژه‌ها، جذاب‌ترین اسباب‌بازی دنیا هستند. دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا این فرصت رو برام فراهم کرد از طریق بازی کردن با واژه‌ها جهان تازه‌ای رو تجربه کنم...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *