وبلاگ

پرفراژ در جعبه و کارتن بسته بندی

پرفراژ در کارتن بسته بندی

پرفراژ در جعبه و کارتن بسته بندی کاربرد زیادی دارد. در واقع زمانی که یک کارتن بسته بندی تولید می‌شود و نیاز است که کانالی برای دسترسی به محصول داخل آن فراهم باشد از این تکنیک استفاده می‌کنند. در ادامه اطلاعات دقیق‌تری در زمینه پرفراژ کردن جعبه بسته بندی کارتنی در اختیارتان قرار خواهیم داد. با ما همراه باشید.

پرفراژ

به روزنه های متوالی به شکل خط تیره که در یک مسیر امتداد یافته‌اند و بر روی بسته بندی های کارتنی و مقوایی ایجاد می‌شوند، پرفراژ گفته می‌شود. این اقدام امکانی را فراهم می‌کند که افراد به راحتی بتوانند بخشی از جعبه یا کارتن بسته بندی را توسط پرفراژ برش داده تا باز گردد و سپس بتوانند محصول را از داخل آن خارج کنند.

انواع نمونه جعبه و کارتن بسته بندی

پرفراژ را می‌توانید روی جعبه مقوایی دستمال کاغذی که در هر خانه وجود دارد از نزدیک مشاهده کنید. در واقع پرفراژ یا روزنه هایی روی یک خط مستقیم ایجاد شده است و شما با برش ساده یا فشار کم این بخش دستمال کاغذی را از روی آن به سادگی جدا می‌کنید.

پرفراژ روی کارتن بسته بندی

کاربرد پرفراژ

در یکسری جعبه های کارتنی و مقوایی، برای اینکه در مراحل بعدی روند به کارگیری این بسته بندی ها تسهیل گردد، پرفراژ لحاظ شده است. البته ناگفته نماند که این موضوع در تمامی انواع جعبه و کارتن ها لحاظ نخواهد شد. بلکه پرفراژ برای بسته‌بندی‌هایی اعمال خواهد شد که نیاز آن در آن نوع پک احساس گردد.

برای مثال جعبه چای کیسه ای از جمله بسته بندی‌هایی است که پرفراژ روی آن کاربرد دارد. در این نوع جعبه‌ها که مدل ها گوناگونی هم در بازار دارد با جدا شدن محل پرفراژ، در هربار استفاده از کالا بدون آن که درب جعبه بازوبسته گردد دسترسی به محصول به راحتی امکان پذیر است.

روند پرفراژ کردن جعبه و کارتن بسته بندی

این کار به شکل اتوماتیک انجام می‌شود. در واقع در روند پرفراژ دستگاهی وجود دارد که تیغه های مخصوص تعبیه شده روی آن پرفراژ را ایجاد می‌کند. در پروسه ی پرفراژ اتوماتیک شاهد هستیم که دستگاه به شکل خودکار و براساس برنامه از قبل ارائه شده، پرفراژها را ایجاد خواهد کرد.

محاسبه قیمت جعبه و کارتن بسته بندی

خاتمه

در این مقاله روشن گردید که پرفراژ چیست و چه کاربردی دارد. در هنگام ثبت سفارش کارتن بسته بندی در صورتی که جعبه محصول شما نیازمند چنین امکانی باشد می‌توانید آن را با مشاورین فروش در شرکت کارتن سازی مطرح سازید. آن‌ها به راحتی می‌توانند این اقدام را در برنامه‌ریزی روند تولید جعبه کارتنی و مقوایی شما قرار دهند. در صورت نیاز می‌توانید با ما تماس بگیرید و مشاوره‌های ابتدایی را داشته باشید.

4.5/5 - (2 امتیاز)
author-avatar

درباره زهرا خمسه

واژه‌ها، جذاب‌ترین اسباب‌بازی دنیا هستند. دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا این فرصت رو برام فراهم کرد از طریق بازی کردن با واژه‌ها جهان تازه‌ای رو تجربه کنم...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *