وبلاگ

جعبه مقوایی میخ (کارتن بسته بندی پیچ در انواع مختلف)

جعبه بسته بندی میخ

جعبه مقوایی میخ شاید برای آن دسته از افرادی که سرو کار زیادی با صنعت نجاری ندارند، در دسته لوازم بسیار ساده قرار بگیرد، اما مردم از سالیان دراز، برای ساخت خانه، سرپناه و قایق برای خود، بسیار از میخ استفاده می کردند. در ادامه قصد داریم شما را با انوع بسته بندی کارتنی و مقوایی میخ و پیچ آشنا کنیم.

گذشت سال ها و مدرن تر شدن دستگاه های آهنگری باعث شد تا آمار تولید میخ ها تا یک میلیون تن در سال افزایش یابد. حال شاید این سوال را از خود بپرسید که خرید هر جعبه‌ای برای بسته بندی میخ میتواند مناسب کار باشد؟ پاسخ ما به این سوال خیر است، زیرا افزایش تولیدات میخ فقط مربوط به یک نوع میخ نمی شود و طی سال‌ها انواع مختلفی از میخ‌ها ساخته شده اند که اگر همه آنها را درون یک جعبه بسته بندی بریزید، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ تا انتهای این محتوا با ما همراه باشید تا با بهترین بسته بندی برای این مفتول فلزی چندین هزار ساله آشنا شوید.

انواع نمونه جعبه و کارتن بسته بندی

تاریخچه میخ در ایران

اولین نشانه های استفاده از میخ در ایران به قبل از سال 1338 شمسی بر میگردد، زمانی که صنعت میخ سازی به پیشرفته بودن تکنولوژی حال حاضر نبود و برای اتصال دادن هر وسیله ای با استفاده از میخ زحمت بسیاری صرف می‌شد.

در رابطه با ارزش میخ در زمان قدیم آمده که اگر خانه ای را تخریب می‌کردند، آن مکان را آتش می‌زدند تا بتوانند میخ‌های استفاده شده در ساخت خانه را دوباره به دست بیاورند. بنابراین اگر چه در حال حاضر ابزار های متنوعی برای متصل کردن دو وسیله بهم به وجود آمده، با اینحال ارزش این مفتول فولادی تا کنون پا برجا مانده و کسی نتوانسته برای آن ابراز جایگزینی پیدا کند.

کارتن بسته بندی کمک فنر خودرو با انواع برندها و نمونه ها

با افزایش انواع میخ های فولادی، پرچ و غیره تقاضای مصرف کنندگان نیز برای خرید آنها افزایش یافت، اما با چه بسته بندی میتوان علاوه بر محافظت از استحکام آنها، روند حمل و نقل راحت تری نیز داشت؟ در ادامه بهترین جعبه مقوایی میخ را خواهید شناخت.

انواع بسته بندی میخ فولادی، پرچ و غیره

کارتن بسته بندی میخ

با گذشت زمان و تکامل دستگاه‌های میخ و پیچ سازی، انواع مختلفی از میخ ها همچون: میخ فولادی و پرچ تولید شدند که صنعت کارتن و بسته بندی را مجاب کردند تا یک بسته بندی مخصوصی را برای آنها به منظور محافظت از هر احتمالی مانند رطوبت، سهولت حمل و نقل و سرو ته نشدن، طراحی نمایند، از جمله آنها:

  • جعبه درب دارویی ته قفلی

یکی از پر فروش ترین جعبه مقوایی پیچ یا میخ، جعبه‌های درب دارویی ته قفلی هستند که درب آنها مانند جعبه های دارویی به بدنه کارتن متصل است و از قسمت بالایی جعبه باز و بسته می شود.

در هنگام حمل این جعبه اگر مراقبت به عمل نیاید، ممکن است به علت جاذبه و سنگین بودن میخ های برخی تولید کنندگان مانند میخ حسن آباد، تکنوسان و غیره، درب جعبه به راحتی باز گردد.

  • جعبه دو درب دارویی

از جعبه های دو درب دارویی بر خلاف کارتن درب دارویی ته قفلی کمتر در صنعت بسته بندی میخ ها استفاده می‌شود، چرا که لایه پایینِ جعبه ممکن است خیلی راحت تر از جعبه‌های درب دارویی ته قفلی در زمان حمل و نقل باز شود.

  • جعبه کشویی

همانطور که از نام جعبه مشخص است، قسمت داخلی آن به حالت کشویی در قطعه دیگر چفت می شود. میتوان گفت این مدل بهترین بسته بندی برای میخ‌ها است، زیرا تا وقتی قطعه داخلی جعبه بیرون کشیده نشود، امکان دسترسی به میخ ها وجود ندارد.

جنس جعبه‌ مقوایی پیچ

جنس جعبه‌های میخ، کارتنی یا مقوایی است که بر اساس وزن میخ ها و سلیقه مشتری در زمان متفاوتی از هرکدام استفاده می‌شود.

  • جعبه های کارتنی

به این کارتن ها در کارتن سازی، کارتن مادر یا چهار درب گفته میشود و میتوان آنهارا از انواع کارتن های لایه دار سه لایه، چهار لایه و پنج لایه تولید کرد. مزایای کارتن های مادر این است که برای آن دسته از کسب و کار هایی که می‌خواهند چندین بچه جعبه را باهم حمل یا رو یکدیگر انبار کنند، میتواند تعداد زیادی بچه کارتن میخ ( 100 تا 500 عدد) را درون خود جای دهد.

  • جعبه های مقوایی

این جعبه‌ها متشکل از یک لایه مقوایی هستند که معمولا از نوع ایندربرد (مقوای سخت) یا پشت طوسی اند. اما از آنجایی که مقوای ایندربرد به دلیل سخت بودن متریال اولیه‌اش کیفیت و مقاومت بیشتری دارد، به همین خاطر در صنعت جعبه سازی بیشتر از مقوای پشت طوسی استفاده می شود.

برای چاپ و خدمات چاپ هر دو جعبه مقوایی میخ و کارتنی میتوان از تکنیک چاپ افست و فلکسویی استفاده کرد که چاپ افست به دلیل طیف رنگی گسترده تر طرفداران بیشتری به نسبت فلکسو دارد.

محاسبه قیمت جعبه و کارتن بسته بندی

جعبه مقوایی میخ و تاثیر آن در فروش

با افزایش کسب و کار های مرتبط با میخ، بسته بندی به مقوله‌ی بسیار مهمی تبدیل شده که نقش بسیار زیادی در فروش و برندینگ دارد. از آنجایی که همیشه حجم زیادی میخ درون جعبه مقوایی میخ ریخته میشود؛ لازم است در هنگام انتخاب بسته بندی مد نظر خود بسیار دقت کنید تا زیاد بودن تعداد میخ ها به ظاهر و استحکام کارتن آسیبی نرساند و به مشتری در نگاه اول این حس را بدهد که جعبه و پیچ های درونش نو و دست نخورده هستند. از آن به بعد خواهید دید که افراد بیشتری به کسب و کار شما اعتماد خواهند کرد و خیلی زود نمودار فروش کسب و کارتان روند صعودی پیدا می کند.

جمع بندی

در این نوشتار سعی کردیم تا شما را با تمام ویژگی های یک جعبه مقوایی میخِ با کیفیت و مشتری پسند، از بین بسته بندی های مختلف آشنا کنیم. اگر هنوز برای خرید کارتن مقوایی میخ استانداردی که قیمت مناسبی هم داشته باشد، سوالاتی در ذهن دارید، میتوانید با کارشناسان کارخانه کارتن سازی آوین پک از قسمت تماس با ما ارتباط بگیرید و طبق مسیر انتظارات خود، یک جعبه بسته بندی میخ و یا پیچ با کیفیت و خوش طرح سفارش دهید.

3.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *