بسته بندی

بسته‌ بندی عسل – تولید انواع کارتن و جعبه مقوایی عسل

بسته بندی عسل

بسته بندی عسل با انواع جعبه و کارتن بسته بندی تولید می شود. بسته بندی ابتدایی اکثر عسل ها شیشه ای و کاها پلاستیکی هستند ولی برای جابجایی و حمل و نقل آنها درون فروشگاه ها از کارتن مادر یا جعبه اختصاصی استفاده میکنند تا شیشه ای که عسل در آن ریخته شده است نشکند. در ادامه شما را با انواع کارتن عسل آشنا خواهیم نمود.

انواع بسته‌ بندی عسل صادراتی

بسته بندی عسل برای صادرات از لحاظ استاندارد در طراحی و کیفیت باید درجه یک باشد. ایران یکی از کشورهایی است که در تولید عسل بسیار موفق میباشد. البته عسل طبیعی و ارگانیکی که توسط زنبورها در کندوهای عسل تولید شده باشد ارزش صادرات بیشتری را خواهد داشت.

کارتن دسته دار عسل که در تصاویر بالا مشاده میکند از 4 زاویه جعبه گرفته شده است. اجنس دسته از کناف قرمز رنگ میباشد و جزو گالری عکس کارتن سازی آوین پک بوده که در این مجموعه توسط کارشناسان طراحی خلق و تولید گشته است. در ادامه ویژگی های به کار رفته در این مدل بسته بندی عسل برایتان ذکر خواهد شد:

 • ابعاد کارتن عسل: طول و عرض 11.5*22 در ارتفاع 15، بدون در نظر گرفتن فضای قفل جعبه
 • جنس جعبه عسل: کارتن سه لایه لمینت شده. کارتن لمینتی یک فرایند تولید جعبه بسته بندی لوکس صادراتی است که در حال حاضر جایگزین دیگری ندارد.
 • پنجره دار: کارتن بسته بندی پنجره دارد موجب میشود به صورت زنده محصول داخل جعبه دیده شود. در این جعبه عسل شکل ظاهر پنجره به صورت نمادی از کندوی عسل برش خورده است. این امر توسط برش دایکاتی کارتن صورت گرفته است.
 • دسته دار: دسته برای آسان نمودن حمل و نقل بر روی جعبه ها اعمال میشود. در این مدل جنس دسته از نخ بوده که بعضی موارد میتواند از پلاستیک و یا مقوا فشرده باشد.
 • چاپ و پوشش: چندین مدل چاپ کارتن وجود دارد. اما چاپ افست بهترین گزینه برای طراحی های گرافیکی خیره کننده بر روی جعبه همانند تصاویر بالا میباشد. بر روی این جعبه از خدمات یا پوشش چاپ سلفون براق استفاده شده است، در این حالت یک لایه پلاستیک شفاف بر روی چاپ کشیده میشود. این امر باعث افزایش وضوع چاپ و محافظت از جعبه میگردد.

عسل خاصیت اسیدی دارد و همین خاصیت باعث می شود تا نگهداری آن در ظروف فلزی ممنوع باشد، زیرا باعث خوردگی فلز و ایجاد واکنش اسیدی و تولید ترکیبات مضری از آن میشود. پس در حین خرید عسل حتما توجه کنید بسته بندی اولیه آن از جنس یا ترکیبی از فلز نباشد.

چاپ جعبه مقوایی _ انواع جنس و چاپ جعبه باکیفیت و ارزان

در عرضه نهایی این محصول در فروشگاه ها بعلت سبک بودن، نشکستن و قیمت کم تر، بیشتر ظروف پلاستیکی استفاده می شود. ظروف شیشه ای و لعاب دار نیز برای نگهداری مطمئن تر عسل در مقابل شرایط محیطی توصیه می شود. در ظروف شیشه ای عسل با شفافیت واقعی نمایش داده میشود اما در پلاستیکی میتواند از وضوع آن بکاهد.

کارتن عسل صادراتی

در نهایت این ظروف در جعبه های مقوایی مناسبی که محصول داخل آن قابل رویت است گذاشته می شود تا علاوه بر زیبا شدن بسته‌ بندی با چاپ زیبا و خاص، توضیحات بیشتری راجع به تولید کننده محصول، در آن باشد.

سفارش بسته بندی عسل

بسته بندی عسل ایرانی در انواع مختلفی تولید میشود. مدل های شیشه ای، پلاستیکی و جعبه های کارتنی و مقوایی از مدل های بسته بندی میباشند که میتوان برای عسل استفاده کرد.

عسل نیز جز مواد غذایی محسوب میشود و از جمله محصولاتی است که باید دو بار پک شوند یعنی یک بسته بندی اولیه که بیشتر شیشه است و یک پک ثانویه که در اکثر مواقع از کارتن و مقوا میباشد.

هر چیزی که درون شیشه بسته بندی شود، بسیار خطرناک است چرا که امکان شکسته شدن آن وجود دارد پس بهتر است پک ثانویه ای برایش در نظر گرفته شود که در حمل و نقل و جابجایی دچار شکستگی نگردد. منقسم کارتن یک روش نگهداری کالا درون جعبه است که میتوان بر اساس فضای درون جعبه نگهدارنده ای ساخت همانند تصویر بالا تا از شیشه عسل محافظت کند و سپس آن را درون جعبه مقوایی قرار داده شود. این ویژگی از تکان خوردن شیشه عسل درون جعبه جلوگیری میکند.

تفاوتی نمیکند که عسل مربوطه در بازار داخلی یا خارجی عرضه شود هر دوی آنها باید در نهایت کیفیت بسته بندی شوند. ایران یکی از کشورهایی است که در تولید عسل طبیعی و ارگانیک موفق باشد.

جعبه کارتن کندو زنبور بامبل گرده افشان یا گلخانه ای

طراحی جعبه عسل

جدیدترین بسته بندی عسل همان پک های ثانویه هستند که از جنس کارتن است. روی چنین بسته بندی هایی میتوان انواع طرح های زیبایی را اجرا کرد. اکثر مواقع جنس آنها از کارتن سه لایه میباشد که با مقاومت خوبی که دارد بتواند از عسل در برابر عوامل خارجی محافظت کند.

همان اندازه که صادرات این محصول سود آور است، محافظت کردن از آنها نیز کار دشواری است. نوع حمل و نقل و جابجایی عسل صادراتی بسیار حائز اهمیت است زیرا اگر بار عسل دچار مشکل شود آن را مرجوع میکنند.

لیبل مقوایی عسل صادراتی برچسبی است که روی عسل هایی که می خواهند به سایر کشورها صادر شوند، چسبانده میشوند. روی این لیبل ها معمولا کلمه (organic) ارگانیک یا QR طراحی میشود که مردم کشورهای دیگر بدانند چه نوع عسلی را مصرف میکنند.

البته یک نکته که حائز اهمیت است، آن میباشد که اگر لیبل ارگانیک بودن را روی شیشه عسل صادراتی تان می چسبانید باید دقیقا ارگانیک باشد و در غیر این صورت اگر غیر این موضوع ثابت گردد به راحتی از شما شکات میکنند که برای اسم و رسم برندتان اصلا خوب نیست.

بسته بندی صادراتی عسل

در نهایت امر قبل از چیدن در قفسه ها و یا ویترین فروشگاه ها، نیاز به یک کارتن که در اصطلاح کارتن مادر نامیده می شود، وجود دارد. چگونگی ساخت این کارتن معرف ارزش محصول است. از این رو توصیه می شود از کارتن های بسته‌ بندی با چاپ هایی که نشان دهنده محل تولید این محصول مانند زنبورستان و یا کندو است و در کنار آن به معرفی برند تولید کننده پرداخته میشود، استفاده گردد.

همانطور که گفته شد فلز برای عسل استفاده نمی شود چرا که با کنش و واکنش ها و تاثیراتی که روی ماده غذایی می گذارد، کیفیت و مزه عسل را دچار تغییرات کرده و به دلیل خاصیت اسیدی پیدا کردن، فروش نرفته و باعث بد نام شدن برند میگردد.

بهترین بسته بندی هایی که برای عسل استفاده می شود معمولا ظروف پلاستیکی و شیشه ای است. از آن جایی که اکثر کشورهای دیگر با ورود پلاستیک به کشورشان به دلیل محیط زیست، بسیار مشکل داشته و ورود آن را ممنوع کرده اند تنها پکی که می ماند، ظروف شیشه ای است.

حال اگر قرا باشد عسل درون چنین ظروفی به کشورهای دیگر صادر شود امکان شکستگی آنها بسیار بالاست پس برای حل این مشکل چه باید کرد؟! بهترین راهکار استفاده از جعبه و کارتن های مقوایی است. این پک ها به عنوان بسته بندی ثانویه میتوانند از محصولاتی مثل عسل درون ظرف های شیشه ای محافظت کنند و امکان حمل و نقل را نیز سهولت ببخشند.

تولید جعبه برای عسل صادراتی دارای ملزم رعایت یکسری نکات است:

 1. استفاده از طراحی های مناسب گرافیکی برای کارتن عسل صادراتی.
 2. محکم بودن جعبه کارتنی و مقوایی به صورتی که تحمل وزن عسل درون شیشه را داشته باشد.
 3. درج توضیحات ارگانیک بودن یا نبودن و شرایط نگهداری روی جعبه بسته بندی عسل الزامی است.
 4. جعبه یا کارتن بسته بندی عسل باید به گونه ای طراحی شود که از نفوذ نور به جعبه جلوگیری کند.

قیمت بسته بندی عسل

عسل طبیعی و ارگانیک جز موادغذایی گران قیمت قرار دارد. به همین دلیل بسته بندی ای که می بایست برای آن طراحی شود باید از لحاظ ظاهر و کیفیت درجه یک باشد تا معرف محصول شما در بازار صادراتی باشد. برای رسیدن به قیمت کارتن عسل ارزان ، لازم است تیراژ خود را به حد نصاب تولید رسانده تا هزینه های مازاد شامل پروسه تولید جعبه عسل شما نگردد.

محاسبه قیمت بسته بندی های کارتنی و مقوایی به عوامل بسیاری مثل: ابعاد (طول، عرض و ارتفاع)، چاپ و جنس ورق، تیراژ و تعداد سفارش و غیره بستگی دارد که هر یک به نوعی در قیمت محصولات تاثیر گذارند به همین دلیل در اختیار گذاشتن چنین فاکتورهایی در قیمت نهایی جعبه و کارتن بسته بندی محصولاتتان تاثیر می گذارد که میتوانید با ورود به لینک زیر از قیمت کارتن و جعبه بسته بندی تان به صورت آنلاین مطلع شوید.

مرتبط بخوانید: استعلام آنلاین قیمت جعبه و کارتن بسته بندی در کمتر از 2 دقیقه

نتیجه گیری

در این محتوا سعی شد در خصوص تمام موارد مهمی که در انتخاب بسته بندی عسل نقش مهمی دارند صحبت گردد. کارتن سازی آوین پک یکی از مجری های تولید جعبه و کارتن عسل میباشد. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید از صفحه تماس با ما اقدام کرده و یا از طریق چت آنلاین وبسایت ارتباط بر قرار نمایید.

4.4/5 - (8 امتیاز)

8 دیدگاه در “بسته‌ بندی عسل – تولید انواع کارتن و جعبه مقوایی عسل

 1. محمد جباری راد گفت:

  با سلام در خصوص بسته بندی عسل سوال داشتم

  1. آوین گفت:

   سلام محمد عزیز، در اولین فرصت کاشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت. به دلیل حریم خصوصی شماره تماس شما از کامنت حذف گردید.

 2. اعظم حسینی گفت:

  سلام
  از متن آموزندتون ممنون

  1. سمیرا هدایت پور گفت:

   سپاس

 3. مریم زمانی گفت:

  برای مربای خانگی هم، بسته بندی خاصی داریم؟
  لطفا راهنمایی کنید

  1. سمیرا هدایت پور گفت:

   بله.
   لطفا از طریق صفحه تماس با ما،با کارشناسان آوین پک در ارتباط باشید.

  2. متین گفت:

   سلام

   ببخشید کجا میتونیم سفارش بدیم ؟

   1. مدیر گفت:

    درود
    جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سفارش کارتن و جعبه از قسمت تماس با ما در منو اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *