وبلاگ

سفارش منقسم کارتن [تفاوت منقسم با نگهدارنده یا هولدر]

منقسم کارتن

سفارش منقسم کارتن نیازمند توجه به چند نکته مهم میباشد. در این مقاله هم میخواهیم شما را با شیوه صحیح خرید منقسم از کارتن سازی آشنا کنیم و همچنین تفاوت میان منقسم ، نگهدارنده و هولدر را توضیح دهیم و کاربرد هر یک را با توجه به شکل ظاهری که دارند بیان کنیم.

ممکن است برای بسته بندی های خود از منقسم بارها استفاده کرده باشید ولی اسم آن را ندانید. منقسم یا جداکننده به لایه های از کارتن یا مقوا گفته میشود که با تقسیم بندی های مناسب محصول شما درون کارتن یا جعبه مقوایی موردنظر قرار گرفته و باعث جداسازی محصولات در کنار یکدیگر میشود.

فرض کنید در هنگام اسباب کشی قرار است چندین فنجان را بسته بندی کنید و بیم آنرا دارید که این فنجان ها بشکند شاید هم کالایی که قرار است در حین جابجایی با خود ببرید، گران بها بوده یا برایتان مهم باشد.

معمولا برای اینکار افراد وسایل و لوازم موردنیازشان را به دور یک کاغذ باطله یا روزنامه می پیچند و درون کارتن و جعبه موردنظر قرار دهند. اما در برخی موارد دیده شده است که با وجود چنین کارهایی هم وسیله یا لوازم موردنظر دچار آسیب شده یا شکسته شده است.

بهترین راه حل میتواند استفاده از کارتنهای تقسیم باشند که به آنها مقسم میگویند. اکثر تولیدکنندگانی که محصولات شکستنی از جمله: لیوان، فنجان و سایز ظروف شکستنی را تولید میکنند، مایلند از بسته بندی هایی استفاده کنند که دارای یک جداکننده یا به اصطلاح مقسم باشد تا در حین جا به جایی تا رسیدن به دست مشتری عاری از هرگونه آسیب باشند.

معمولا مقسم ها از انواع کارتنهای سینگل فیس، 3لایه، 5لایه یا حتی در مواردی 7لایه میباشند. مسلما هرچه تعداد لایه های کارتن بالاتر باشد مقاومت این جداکننده ها نیز بیشتر است. صفحه تقسیمی که تشکیل میشود همانند یک صفحه شطرنجی میباشد که شامل خانه هایی است که محصولات درون آنها قرار میگیرند. یکی از صنایعی که از مقسم یا جداکننده برای محصولاتش استفاده میکند، صنعت داروسازی میباشد.

نگهدارنده

در برخی موارد نگهدارنده و مقسم همان جداکننده است که با یکدیگر یکسان اند یعنی نگهدارنده کاری مشابه جداکننده انجام میدهد اما در بیشتر موارد با یکدیگر تفاوت دارند که به آن اشاره خواهیم کرد.

منقسم یا دیوایدر کارتن یک صفحه تقسیم میباشد یعنی اگر از بالا به کارتنی که درون آن منقسم تعبیه شده است بنگرید آنرا همانند صفحه شطرنج می بینید که دارای خانه هایی است که با توجه به سایز و نوع، محصول شما درون آن قرار گرفته و از محصول دیگری مجاور خود جدا میشود تا در حین حمل و نقل به یکدیگر برخورد نکرده و دچار آسیب نشوند.

اما نگهدارنده یا همان هولدر کارتن (holder) همانطور که از اسم آن پیداست، برخلاف منقسم که حائلی ما بین محصولات است، کالای شما را در دل خود نگه میدارد.

در برخی موارد جعبه هایی به تولید میرسند که برای یک محصول ساخته شده اند و درون آن جعبه نیز یک نگهدارنده قرار داده شده است که کالا به تنهایی درون آن holder قرار میگیرد.

منقسم کارتن

تفاوت نگهدارنده با منقسم کارتن که به ترتیب holder و divider نامیده میشوند، عینا در معانی آنها نهفته است. نگهدارنده برای این موضوع تعبیه شده است که از کالای شما درون بسته بندی، بیشتر محافظت نماید و امکان دارد که تنها یک کالا همانند فنجان یا ماگ درون آن قرار گیرد. اما جداکننده (divider) به منظور جدا کردن محصولات در مجاورت یکدیگر درون جعبه یا کارتن بسته بندی استفاده میشوند.

در این نوشتار سعی کردیم درباره نگهدارنده یا منقسم و تفاوت این دو با یکدیگر مطالبی را عنوان کنیم که امیدواریم برایتان مفید و خواندنی باشد. برای سفارش بسته بندی های مقسم دار می بایست از کارشناسان این حوزه اطلاعات لازم را کسب نمایید.

درباره ما

کارتن سازی آوین پک با بیش از یک دهه سابقه درخشان در تولید انواع جعبه و کارتنهای بسته بندی با انواع منقسم یا نگهدارنده های مقوایی و کارتنی در خدمت رسانی به شما عزیزان آماده است. شما میتوانید برای سفارش بسته بندی های حاوی مقسم یا نگهدارنده با کارشناسان این شرکت تماس حاصل نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *