بسته بندی

کارتن بسته بندی عایق شده + بهترین راه حل سالم رسیدن کالا

کارتن بسته بندی عایق شده 01

کارتن بسته بندی عایق شده توسط چه کسی اختراع شد؟ قبل از اینکه مالکوم مک لین این کارتن‌ها را در دهه 1950 ارائه کند، حمل و نقل مواد غذایی و میوه‌های فاسد شدنی، اقلام دارویی و ماهی و گوشت به دلیل مقاومت کمی که در برابر تغییرات آب و هوا (سرما و گرما) داشتند، بسیار سخت و اگر هم انجام میشد، مدت زمان حمل و نقل اش طولانی و طاقت فرسا بود.

از آن روز‌ها، صنعت حمل و نقل به قدری پیشرفت کرد که روزانه نزدیک به 200 میلیون کالا صرف نظر از حساس بودن یا سنگین بودنشان؛ با قرار گرفتن درون یک کارتن عایق بندی شده ی با کیفیت به صاحبانشان در سراسر جهان ارسال می‌شوند. هنگام انتخاب یک کارتن حمل و نقل عایق شده به چه نکاتی باید توجه کرد؟ با ما همراه باشید تا با جدید ترین کارتن صنعت جعبه سازی عایق دار آشنا شوید.

کارتن بسته بندی عایق شده

چند بار سعی کرده‌اید برای مسافرت دوری که قرار است با خانواده بروید غذای خانگی آماده کنید، ولی تا به مقصد رسیده اید، مشاهده کرده اید که غذاها درون ظرف کپک خورده یا خیس شده اند؟ در بیشتر کالاهای بازار داخلی یا صادراتی که در صدد بالایی از فاسد شدن هستند و مسافت نسبتا طولانی را بالا سپری کنند در معرض آسیب قرار دارند.

زمان، درجه حرارت و میزان رطوبت سه عنصر کلیدی در حمل و نقل اقلام فاسد شدنی و حساس هستند که با انتخاب یک بسته بندی مناسب میتوان با خیال راحت و بدون نگرانی از آسیب های هرکدام از سه عنصر گفته شده بر محصولات، گریخت. این بسته بندی مناسب را کارتن عایق شده مخصوص حمل و نقل می نامند که در محدوده دمایی خاصی میتواند از هر چیزی که درونش قرار بگیرد، مراقبت نماید.

اهمیت استفاده از کارتن بسته بندی عایق شده

برای پاسخ به این سوال که چرا به کارتن بسته بندی عایق شده نیاز است؟ باید بگوییم که کالاهای بسیاری در خانواده مواد غذایی، کالاهای منجمد، داروها، نوشیدنی ها و غیره وجود دارند که باید بدون آلودگی یا کپک زدگی به مقصد مشخصی منتقل و در جعبه هایی قرار داده شوند که دمای‌ آنها کنترل شود. این شرایط فقط با تهیه جعبه حمل و نقل عایق دار امکان پذیر است، با این جعبه ها میتوان حتی دمای بین منفی 30 درجه تا مثبت 30 درجه را نیز برای یک کالا در نظر گرفت و بدون نگرانی آنرا به مقصد مشخص شده ارسال کرد.

انواع بسته بندی برای مواد فاسد شدنی

کارتن بسته بندی عایق شده 02

برای تولید بسته بندی های عایق شده اغلب از کارتن 3 لایه و پنج لایه استفاده می‌شود، زیرا این کارتن‌ها علاوه بر مقرون به صرفه بودن به دلیل مواد اولیه بکار رفته در ساختارشان سبک و ایمن‌تر از جعبه‌های مقوایی هستند.

کارتن پنج لایه – فروش عمده + قیمت و خرید کارتن ۵ لایه

میتوان برای مراقبت بیشتر از محصولات درون این جعبه‌ها، ابتدا کالاها را درون فیبر، لایه ایزوله و یا جعبه های یونولیتی قرار داد و برای سرد یا منجد نگه داشتن محصولات فاسد شدنی نیز میتوان از مبرد هایی مانند خنک کننده‌های یخ ژله‌ای و یخ خشک داخل جعبه عایق بندی شده استفاده کرد، در این وضعیت محصولات به هیچ عنوان در برابر شدت نور خورشید، ذوب نخواهند شد.

مزایای خرید کارتن بسته بندی عایق بندی شده

 • منعطف بودن: کارتن بسته بندی عایق شده انعطاف پذیر است، به طوری که میتوان محصولات را بعد از قرار دادن در یک جعبه اولیه، سپس داخل کارتن دیگریگذاشت.
 • بازیافت پذیر بودن: این نوع کارتن قابل بازیافت و قابل استفاده مجدد است، به همین دلیل به عنوان کارتن دوستدار طبیعت نیز شناخته می‌شود.
 • قیمت ارزان: کارتن های حمل و نقل عایق شده ارزان قیمت تر از اجاره کردن کانیتر‌های حمل و نقل یخچال دار هستند، به همین دلیل این روزها توجه زیادی را به خود جلب کرده اند.

معایب کارتن بسته بندی عایق دار

کارتن های بسته بندی عایق شده علاوه بر مزایای گفته شده دارای معایبی نیز هستند. اصلی ترین مشکل این کارتن‌ها حفظ زنجیره سرد است. زنجیره سرد یک زنجیره تامین است که دما، به خصوص دمای سرد در آن کاملاً کنترل میشود. اگر در هنگام خرید کارتن حمل و نقل عایق بندی شده به این نکته توجه نکنید، ممکن است هزینه‌ای که برای خرید آن جعبه داده اید، بی فایده باشد.

قیمت کارتن بسته بندی عایق شده

عوامل زیادی بر قیمت کارتن بسته بندی عایق شده تاثیر گذارند که جلوتر با برخی از آنها آشنا خواهید شد. اما قبل از هر چیز باید به این نکنه توجه کنید قیمت کارتن زمانی مقرون به صرفه است که کیفیت مدنظر در آن لحاظ شده باشد در غیر این صورت صدمات جبران ناپذیری متوجه کالا ، برند تجاری و مجموعه تولیدی کسب و کار خواهد شد.

 • اندازه و نوع کارتن: هرچه اندازه جعبه‌های عایق بندی شده بیشتر باشد، هزینه نهایی آنها نیز بیشتر می‌شود. کارتن های سه لایه قیمت کمتری به نسبت کارتن های پنج لایه دارند.
 • وزن محصول: گاهی افراد برای اینکه مجبور نباشند هزینه اضافه‌ای برای خرید کارتن بسته بندی کالاهای خود بدهند، از کارتن‌های مخصوص حمل و نقلِ دست دوم استفاده می‌کنند. اگر چه کارتن‌های دست دوم باعث می‌شوند تا در هزینه‌های خرید یک کارتن نو صرفه جویی شود، اما بخاطر حساسیت برخی محصولات، به خصوص مواد فاسد شدنی نمیتوان از آنها استفاده کرد و همچنین خریدار متوجه این موضوع خواهد شد و قطعا به دست اول بودن کالا هم شک خواهد نمود.
 • نوع چاپ: با توجه به موقعیت جغرافیا و آب و هوایی که قرار است محصول خود را به آنجا بفرستید (مقصد کالا)، میتوانید از بین تکنیک‌های چاپ فلکسوگرافی یا افست یکی را انتخاب کنید. چاپ افست به دلیل طیف رنگی و جلوه بیشتر رنگ‌هایش انتخاب پرطرفدار‌تری دارد و خروجی کار آن کارتن لمینتی نام دارد اما در فلکسو به کارتن فلکسویی دست پیدا خواهید نمود.

باید به این نکته نیز توجه کنید که به دلیل بستر کارتنی این جعبه‌ها، نمیتوان از چاپ افست به صورت مستقیم استفاده کرد. بلکه اول طرح مدنظر مشتری روی یک مقوا ( پوستر ) چاپ می‌شود و سپس مقوای چاپ شده روی کارتن با دستگاه‌ کارتن سازی مخصوص چسابنده می‌شود.

همچنین بهتر است علاوه بر چاپ اطلاعاتی مانند آدرس تحویل، کد پستی، شماره تلفن، در قسمتی به وضوع «فاسد شدنی» یا «محتویات غذا» را بنویسید تا با خیال راحت‌تری کارتن آماده انتقال محصولات شما شود.

محاسبه قیمت جعبه و کارتن بسته بندی

میزان تقاضای کارتن بسته بندی عایق شده

با نگاه کردن به تصویر ابتدای محتوا میتوانید حدس بزنید در کدام شهر‌ها میزان تقاضای کارتن بسته بندی عایق شده بالاست؟ قطعاً جواب شما هم شهر هایی هستند که قطب اقتصاد و صادرات کشورمان می باشند مانند تهران، بوشهر و خوزستان. همچنین این کارتن در کشورهایی که میزان صادرات کالا به اقصی نقاط جهان بدون محدودیت ارسال میشود پر استفاده است.

نتیجه گیری

در این مقاله در خصوص کارتن بسته بندی عایق شده به عنوان یکی از اعضای خانواده بسته‌ بندی‌های مخصوص حمل و نقل صحبت کردیم که خرید این کارتن برای آن دسته از افرادی که میخواهند مواد غذایی فاسد شدنی یا کالاهای حساس را به مقصد دیگری ارسال کنند، اهمیت اساسی دارد.

در صورت نیاز و ثبت درخواست میتوانید از صفحه تماس با ما با کارشناسان ما در ارتباط باشید و بعد از ثبت سفارش، در اسرع وقت کارتن مد نظرتان از کارتن سازی آوین پک به مقصد شما ارسال و تحویل داده می‌شود.

4.2/5 - (4 امتیاز)

2 دیدگاه در “کارتن بسته بندی عایق شده + بهترین راه حل سالم رسیدن کالا

 1. پژمان جمشیدی گفت:

  کارتن بسته بندی عایق دار برای صادرات سوسیس و کالباس به ارمنستان میتونه مناسب باشه؟

  1. آوین گفت:

   سلام پژمان عزیز، بله برای این موضوع میتونه مناسب باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *