وبلاگ

بسته بندی پنجره ای – جعبه طلق دار و تاثیر آن در مخاطب

بسته بندی پنجره ای

بسته بندی پنجره ای یا طلق دار و تاثیر آن در مخاطب یکی از جذاب‌ترین موضوعاتی است که شاید بسیاری از تولید کنندگان از آن غافل باشند. در ادامه این مقاله درصدد هستیم که بسیاری از مهم‌ترین نکاتی که باید در زمینه این نوع از جعبه های کارتنی و مقوایی و اثر آن بر میزان فروش، بدانید را در اختیارتان قرار دهیم.

بسته بندی پنجره‌ای یا طلقی

این نوع بسته بندی یکی از انواع مدل‌های جعبه های کارتنی یا مقوایی است که از سوی شرکت های کارتن سازی تولید می‌شود. در طراحی این نوع جعبه همانطور که از نام آن بر می‌آید، یک پنجره یا کانالی طراحی شده تا بعد از بسته بندی، محصول داخل آن قابلیت نمایش داشته باشد. در حقیقت این پنجره باعث می‌شود که بخشی از اطلاعات ظاهری محصول در معرض دید مشتریان قرار گیرد. در نتیجه نیازی نیست که محصول از داخل آن خارج شده و مورد ارزیابی قرار گیرد.

علت نام گذاری این بسته بندی به طلقی یا طلق دار این است که در برخی موارد از طلق برای پوشاندن این پنجره استفاده می‌شود. طلق صاف و شفاف است و مانعی برای خارج شدن محصول از داخل بسته بندی است. در مواردی نیز سلفون ها می‌توانند پنجره را بپوشانند.

انواع بسته بندی پنجره ای یا طلق دار

بسته بندی پنجره ای یا طلق دار دارای انواع متعددی است که براساس معیارهای مختلفی نیز دسته بندی می‌شوند. برای مثال آن‌ها قابلیت تولید از انواع مقواها و ورق های کارتنی را دارند. مقواهایی همچون: پشت سفید یا ایندربرد، کرافت، پشت طوسی، و گلاسه از جمله مقوایی هایی هستند که برای تولید بسته بندی مدل پنجره ای برای انواع محصولات با وزن پایین کاربرد دارند. طراحی بسته بندی های پنجره ای یا طلق دار با انواع مقوا امکان تولید طیف گسترده و متنوعی جعبه را فراهم می‌سازد. به همین دلیل سفارش دهنده ها با گزینه های بیشتری مواجه هستند و انتخاب متناسب با محصول را می‌توانند داشته باشند.

در مواردی نیز روی آن ها لمینت شده و در دسته جعبه های لمینتی قرار می گیرند. در این موارد تعداد رنگ های بیشتری در آن ها استفاده شده است و به اصطلاح رنگ و لعاب بیشتری نسبت به سایر انواع جعبه ها دارند.

مقوای سخت و هاردباکس ها نیز از دیگر گزینه‌هایی هستند که امکان تولیدشان به شکل بسته بندی پنجره‌ای وجود دارد.

انواع کاربردهای بسته بندی پنجره‌ای

بسته بندی های پنجره ای یا طلق دار به علت ماهیت و مدلی که دارند بهترین گزینه برای بسته بندی یکسری محصولات خاصی هستند. مثل:

 اسباب‌بازی‌ها

بسته بندی اسباب بازی یا عروسک با جعبه طلقی یکی از مهم ترین تکنیک‌ها جهت جذب مشتری و جلوگیری از تخریب آن‌ها است. برای مثال تصور کنید کودکی را که علاقه مند است اسباب بازی را در دست بگیرد و لحظاتی قبل خرید آن را لمس کند. طبیعی است که این امکان برای تمام مشتریان وجود ندارد و باید کیفیت ظاهری این محصولات حفظ شود. از طرفی هم نیاز است کودک بخشی از محصول را مشاهده کند و تصمیم خرید را بگیرد. در این موارد جعبه طلقی تمامی این مسائل را پوشش داده و کار فروشنده و خریدار را تسهیل می‌کند.

انواع شیرینی و شکلات

برخی از شیرینی و شکلات ها را در جعبه های مقوایی طلق دار بسته بندی می‌کنند. به همین دلیل کسانی که قصد خرید دارند بدون این که نیاز باشد بسته بندی ها را بگشایند، نوع شیرینی و شکلات را مشاهده می‌کنند. با این بسته بندی، مساله بهداشتی بودن محصولات هم تامین خواهد شد.

انواع هدایای نفیس و گران قیمت

برای هدایای نفیس و گران قیمت از باکیفیت ترین جعبه های طلق دار و پنجره ای استفاده می‌کنند. به همین دلیل علاوه بر این که اطلاعات کلی محصول به مشتری ارائه می‌گردد، سلامت فیزیکی محصول نیز حفظ خواهد شد.

حتماً بخوانید: جعبه بسته بندی چه ویژگی و خصوصیاتی باید داشته باشد؟

بسته بندی پنجره ای چه تاثیری در مخاطب دارد؟

براساس تحقیقات متعددی که از سوی تیم‌های متخصص روانشناسی بر روی رفتارهای مشتریان انجام شده است، مشخص گردیده مشتریان خواستار اطلاعات بیشتری در خصوص محصول موردنظرشان هستند. در واقع آن‌ها خواستار این هستند که در خصوص محصولی که برای آن هزینه می‌کنند، اطلاعات و جزئیات بیشتری داشته باشند. به میزانی که اطلاعات مشتریان از کالای مدنظرشان بیشتر باشد به همان میزان شاهد افزایش احتمال خرید از سوی آن‌ها هستیم.

در نتیجه بسته بندی که طلقی یا پنجره ای به دلیل این که همین امکان ( یعنی دریافت اطلاعات بیشتر ) را برای مشتریان فراهم می‌کند، موفقیت چشمگیری در زمینه افزایش آمار فروش کسب کرده است.

زمانی که محصولات داخل بسته بندی پنجره ای یا طلق دار قرار داده می‌شود مشتریان به راحتی می‌توانند محصول را مشاهده کنند. در نتیجه اطلاعات بیشتری از محصول دریافت می‌کنند. اطلاعات بیشتر مساوی است با ایجاد احساس اعتماد بیشتر و تمامی این ها در نهایت منجر به خرید خواهد شد.

مرتبط بخوانید: تاثیر بسته بندی بر برندینگ و نکات ضروری در خصوص آن

بسته بندی شیشه ای

خاتمه

با توجه به گسترش فعالیت‌های شرکت های کارتن سازی این امکان برای تولید کننده های صنوف مختلف فراهم است که با گزینه های زیادی روبرو باشند. زمانی که انتخاب‌ها و گزینه‌های زیادی در پیش رو باشد، قطعا می‌توانید در هنگام ثبت سفارش و انواع جعبه های کارتنی و مقوایی به بهترین نتیجه دست پیدا کنید. در صورت نیاز می‌توانید مشاوره های تکمیلی را با مدیران فروش شرکت کارتن سازی آوین پک داشته باشید و راهنمایی‌های لازم را درباره نحوه سفارش جعبه دریافت کنید.

 

 

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *