جعبه, وبلاگ

خرید جعبه مقوایی ارزان با حفظ کیفیت

جعبه مقوایی

خرید جعبه مقوایی ارزان با حفظ کیفیت آن، میتواند اولین قدم برای یک تولید کننده باشد. این یعنی کسانی که تازه کسب و کار خود را شروع کرده اند و قصد دارند بسته بندی های ارزان تری برای محصولاتشان تهیه کنند میتوانند از ترفندهایی که در مقاله به آنها اشاره نموده ایم، استفاده کنند.

انواع نمونه جعبه و کارتن بسته بندی

از خواسته های هر تولید کننده ای، متمایز کردن محصولات خود نسبت به سایر رقبایش است. اما چگونه می توان به این هدف دست یافت؟

تهیه جعبه و بسته بندی، یکی از ملزمات ارائه و عرضه هر محصولی است که علاوه بر حفظ ایمنی و نگهداری از آنها، زمینه را برای رشد کسب و کار و برجسته شدن برند تجاری فراهم می آورد.

بسته بندی کالا این فرصت را به آنها می دهد تا ویژگی و کارایی های خود را برای مخاطبان نمایان کنند. در حقیقت می توان گفت که ارزش و اعتبار یک محصول، وابسته به نوع بسته بندی است که تولید کننده برای آن در نظر می گیرد.

 برای دانستن نکات مهمی که هر خریدار باید حین تهیه به آن توجه کند، با ما همراه شوید تا این روش ها را برایتان بازگو کنیم.

مرتبط بخوانید: سفارش کارتن ارزان با کیفیت

جعبه های مقوایی

تولید جعبه مقوایی

خرید جعبه های مقوایی ارزان با حفظ کیفیت یکی از مواردی است که اکثر تولید کنندگان جعبه بسته بندی به دنبال آن هستند. جعبه های مقوایی، برعکس کارتن ها که چند لایه هستند، از یک لایه بیشتر تشکیل نشده و برای بسته بندی محصولاتی که وزن و ابعاد نسبتا کمی دارند، مورد استفاده قرار می گیرند. توجه داشته باشید در حالیکه این پک ها تنها یک لایه دارند، اما جنس ورق هایشان با یکدیگر متفاوت است.

استعلام قیمت آنلاین جعبه مقوایی

چگونه میتوان یک جعبه ارزان با کیفیت خرید؟

خرید جعبه های مقوایی ارزان با حفظ کیفیت چیزی دور از ذهن نیست. ولی با توجه به نوع محصول که آیا صادراتی است یا خیر؟ یا اینکه برای چه مخاطبان و مشتریانی قرار است تولید شود، از نکات حائز اهمیتی است که طراحی و تولید آنان را تحت تاثیر قرار میدهد.

برای تهیه جعبه های مقوایی ارزان می بایست الویت بندی هایی توسط تولید کننده تعیین شود. یعنی اینکه از بسته بندی چه انتظاراتی میرود. اگر آن را صرفا وسیله ای برای حمل و نقل می بینید، بهتر است از ترکیب بندی با کیفیت تر نسبت به طراحی جذاب استفاده کنید. ولی اگر متقاضی تولید بسته بندی هایی هستید که در کنار کیفیت میخواهید برندینگ محصولاتتان را هم حفظ کند، توصیه می کنیم طراحی جعبه های را نیز جدی بگیرید.

شیوه سفارش جعبه های مقوایی ارزان و با کیفیت

جعبه مقوایی خرما

زمانی که محصولاتتان به کشورهای دیگر صادر میشود یا برای برندینگ خود تلاش های بسیار کرده اید، مرغوبیت متریال مصرفی و دیزاین جعبه هایتان اهمیت فراوانی دارد. چاپ و طراحی که برای جعبه های بسته بندی تان انجام میگیرد، می بایست در نهایت زیبایی و جذابیت باشد.

به عنوان مثال، متریال و نوع مقوایی که در جعبه های درجه یک به کار می رود، نسبت به دیگر جعبه ها بسیار متفاوت است. انواع مقواهایی که در صنعت طراحی و تولید پک های مقوایی بیشتر به کار برده میشود، عبارت اند از: ایندربرد، پشت طوسی و گلاسه. دو تفاوت مهم در مقوا ها وجود دارد که یکی ترکیب مواد اولیه آن است و دیگری گرماژ.

مرتبط بخوانید: گرماژ مقوا و استانداردهای آن

توجه داشته باشید انتخاب هر یک از این مقوا ها بستگی به نوع محصول شما دارد؛ مثلا مقوای پشت سفید که نام دیگرش ایندربرد است، یک مقوای بهداشتی تر نسبت به بقیه بوده که برای پک مواد غذایی، دارویی و آرایشی-بهداشتی کاربرد دارد.  

پشت طوسی از دیگر مقواهای پر استفاده بوده که از مواد بازیافتی تشکیل می شود و منع مصرف در بسته بندی مواد خوراکی دارد. موارد استفاده از مقوای پشت طوسی را می توان در صنعت بسته بندی کبریت، جعبه دستمال کاغذی، پک اسباب بازی و از این قبیل موارد مشاهده کرد.

گلاسه همانند پشت سفید از جلا و کیفیت خاصی برخوردار است. این مقوا به علت ضخامت و چگالی کم و هم چنین با دارا بودن بافتی نرم، کم تر در جعبه سازی کاربرد دارد زیرا امکان دفورمه شدن آن بسیار است اما از نظر کیفیت کار چاپی، تقریبا با مقوای ایندربرد برابری می کند.

 به علاوه، به کار بردن المان های خدمات چاپ، نظیر طلاکوب، نقره کوب، یووی و غیره همگی میتواند روی قیمت نهایی جعبه کارتنی تاثیر بگذارد و اما در عوض، زیبایی و جلوه ظاهری بسته بندی را چندین برابر میکند.

تولید کنندگانی نیز هستند که به چاپ و المان های بعد از آن احتیاجی ندارند و نیاز به یک بسته بندی ساده داشته که طرح و رنگ آنچنانی روی آن صورت نگرفته باشد.

در صنعت طراحی و تولید جعبه های مقوایی برای این موضوع راه حل هایی وجود دارد که خریداران میتوانند علاوه بر تهیه یک پک با کیفیت، در هزینه های خود صرفه جویی کرده و آنها را با قیمت مناسب تری خرید کنند.

 • ابعاد

قبل از اینکه خط تولید مقوا سازی شروع به ساخت گردد، نیاز است ابعاد مشخص شود تا دور ریز کمتری داشته باشد. قبل از سفارش ابتدا باید از ابعاد استاندارد آن مطلع باشید؛ اگر احیانا اندازه خاصی مد نظرتان بود، لازم است که این موضوع را با کارشناسان فروش شرکت کارتن سازی مدنظرتان در میان گذاشته تا شیتی برای جعبه شما در نظر بگیرند که حداقل ترین دور ریز را داشته باشد.

اما اگر ابعاد مد نظرتان استاندارد نباشد، پیشنهاد ما برای کاهش هزینه در تیراژ های بالا، استفاده از رول مقوا است.

 • تعداد یا تیراژ سفارش

هر چه تیراژ بیشتر باشد، قیمت آن کمتر خواهد شد. فرض کنید شما فروشنده ای هستید که برای بسته بندی محصولات خود به  1000 عدد جعبه بسته بندی نیاز دارید. اگر هر ماه 1000 عدد جعبه سفارش دهید، طی یک سال تعداد آن به 12000 عدد و قیمت آن بیشتر از زمانی خواهد شد که تمامی این 12000 جعبه را یک جا سفارش دهید، یعنی قیمت تمام شده هر یک جعبه بسته بندی در سفارش 1000عدد بیشتر از 12000 عدد میباشد.

مسلما میتوانید تصور کنید که سفارش در تیراژ های بالا چه قدر به نفع شماست زیرا تیراژ بالا روی عواملی مانند هزینه شیت، چاپ، هزینه تولید و غیره نیز تاثیر خواهد داشت.

 تعداد سفارش بالا سبب کم شدن هزینه دور چاپ شده و در نتیجه مبلغ کمتری برای چاپ جعبه هایتان در نظر گرفته می شود. تهیه ورق در تیراژ های پایین به صورت شیت می باشد اما در سفارش های بالا این ورق ها به صورت رول تهیه می شوند؛ تهیه رول به صرفه تر از شیت بوده در نتیجه باز هم قیمت تمام شده جعبه، کمتر خواهد شد.

حال ممکن است از خود بپرسید که تعداد سفارش بالا، نیاز به هزینه بیشتری دارد. چگونه این به صرفه خواهد شد؟

در پاسخ باید بگوییم که تعداد سفارشات بالا، هزینه تولید را کمتر کرده و قیمت جعبه مقرون به صرفه تر میشود. هم چنین، اگر شما تولید کننده فعال در حوزه کسب و کار تان باشید، با سفارش تعداد 10 الی 50 هزار عدد جعبه ضرر نخواهید کرد زیرا این پک ها برای محصولات و کالاهای بعدی شما نیز قابل استفاده است و با این نوسات قیمت ورق، سود خوبی نیز کسب خواهید کرد.

جعبه مقوایی
پایان

در این مقاله، نکات و ترفند هایی را  که سبب تهیه پک های با کیفیت و ارزان می شد را برایتان بازگو کردیم. همان گونه که گفته شد، با سفارش در تیراژ بالا می توانید با یک تیر دو نشان بزنید؛ یعنی هم پک های مرغوب و با کیفیتی خواهید داشت و هم هزینه کمتری را برای آنها پرداخت خواهید کرد.

کارشناسان کارتن سازی آوین پک، با سال ها تجربه در زمینه طراحی و تولید انواع بسته بندی ها، آماده قبول سفارش های شما می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره خرید، قیمت و ثبت سفارش جعبه و کارتن بسته بندی میتوانید از صفحه تماس با ما اقدام نمایید.

5/5 - (8 امتیاز)

6 دیدگاه در “خرید جعبه مقوایی ارزان با حفظ کیفیت

 1. اکبر کشاورز گفت:

  جعبه مقوایی آماده برای تحمل وزن 400 گرم میخوام و دنبال قیمت ارزان نیستم بیشتر کیفیت برام مهمه فقط چون فوری میخوام نمیتونم سفارشی خرید کنم

  1. آوین گفت:

   درود بر اکبر عزیز، باید تو فروشگاه جعبه آماده به دنبال سایز مدنظر جهت بسته بندی کالاتون باشید اگر زمان برایتان مهم است. حتی میتوانید تشریف بیارید کارخانه و از جعبه های آماده بهترین و مناسب ترین را برای محصول خود انتخاب کنید.

 2. سالار احمدی گفت:

  جعبه مقوایی ارزان با یه چاپ ساده فقط می‌خوام بدونم پنجره دار بودن یا نبودنش چقدر باعث افزایش قیمت میشه؟

  1. آوین گفت:

   بستگی به ابعاد جعبه داره ولی حدودا یک چهارم قیمت کل برای طلق دار در نظر داشته باشید.

 3. پور رضایی گفت:

  سلام
  ۲۰۰ هزار تا جعبه مقوایی میخام برای محصول ام‌. راهی وجود داره که هزینه اش خیلی کمتر بیفته برام ؟ آخه توی مقاله گفته بودید تیراژ زیاد هزینه نهایی رو کمتر میکنه.
  قیمت خرید و سفارش جعبه مقوایی کلا چقدر هست و چقدر میشه بهم تخفیف بدید؟

  1. زهرا خمسه گفت:

   سلام آقای پور رضایی گرامی

   در ابتدا باید مواردی رو تعیین کنید. مثل اینکه از چه مقوایی تولید بشه و اینکه گرماژ اون چقدر باشه و مهم تر اینکه چه ابعادی مد نظرتونه. بعد از مشخص شدن این موارد میشه هزینه رو به علاوه تخفیف محاسبه کرد. می تونید با شماره تلفن تیم فروش تماس بگیرید. 02191001720 تا راهنمایی بیشتر دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *