وبلاگ

شیوه سفارش کارتن بسته بندی ارزان با کیفیت

سفارش جعبه ارزان

شیوه سفارش کارتن ارزان با کیفیت مناسب و تهیه آن یکی از موضوعاتی است که اکثر تولیدکنندگان و صادر کنندگان به دنبال ترفندها و چگونگی آن هستند که در سفارشات عمده، قیمت ارزان تری برایشان رقم بخورد تا بتوانند در کنار کیفیت خود محصول و بسته بندی با کیفیت در عین حال ارزان را تهیه نمایند. در ادامه میخواهیم راه کارهایی برای رسیدن به این موضوع را بیان کنیم.

محاسبه قیمت جعبه و کارتن بسته بندی

چطور جعبه با کیفیت و ارزان بخریم؟

سفارش کارتن ارزان با کیفیت مناسب خواسته هر تولیدکننده ای است. حتما حداقل یکبار این سوال در ذهن هر تولیدکننده و صادرکننده ای مطرح شده است که چگونه بسته بندی محصولاتمان را تهیه کنیم که قیمت ارزان تری داشته باشد یا از کجا این پک های ارزان را خریداری کنیم؟ چگونه پک بسته بندی ارزان قیمت خرید کنیم که نهایت کیفیت رو هم دارا باشد؟

در پاسخ به این سوالات، اول از همه باید یکسری فاکتورها مشخص گردند. مثلا سوال اینجاست که در وهله اول برای تولید کننده، آیا کیفیت پک بسته بندی مهم است یا فقط قیمت تمام شده و یا هردو؟! اگر در پاسخ تنها کیفیت مهم باشد باید گفت که این تولیدکننده برای بسته بندی محصولاتش اهمیت بسیاری قائل شده و بودجه ای کافی را برای این مرحله در نظر میگیرد. اما اگر کیفیت مهم نباشد بدین معناست که تولیدکننده در تلاش است که هر طور شده با کم کردن کیفیت یا محدود کردن المان های زیبایی جعبه یا مدل کارتن بسته بندی، قیمت نهایی بسته بندی کالا را به پایین ترین حد برساند. ولی اگر هردو یعنی رسیدن به کیفیت مطلوب و قیمت مناسب مهم باشد شیوه های کلیدی وجود دارد که در ادامه میخواهیم به آن بپردازیم.

خرید+قیمت+کارتن+پستی+ارزان+آوین+پک

شاید در مثال دوم کالای فرد ارزش افزوده بالایی نداشته باشد و قصد آن از بسته بندی برای حمل و نقل آسانتر و جابجایی راحت تر بوده باشد و در این صورت از طرف کارتن سازی و جعبه سازی موردنظر هیچگاه کارتن لمینتی با بهترین متریال مصرفی به او پیشنهاد نخواهد شد. برای او تنها یک بسته بندی که بتواند نیاز فعلی محصولش را مرتفع کند، پیشنهاد میشود تا هزینه تولید و سفارش برای وی به صرفه تر گردد. تولید کنندگانی که آینده نگری دارند و در پی بحث برندینگ هستند این شیوه برایشان مضر است.

مرتبط بخوانید: تولید کارتن ساده برای بسته بندی انواع محصولات

جعبه با کیفیت یا بی کیفیت؟!

شاید برایتان سوال شود که چگونه امکان دارد یک جعبه با کیفیت که از بهترین متریال مصرفی ساخته شده قیمت ارزانی داشته باشد؟ حتما تا کنون ضرب المثل” هر چه قدر پول دهی همانقدر هم آش میخوری.” را بارها شنیده اید. درست است که این جمله یک مثل قدیمی است اما تا حدودی در شرایط کنونی صدق میکند. در دنیایی که امروز در آن زندگی میکنیم هیچ ارزانی بی دلیل نیست مگر در بعضی موارد با رعایت شیوه هایی این موضوع صدق میکند.

شیوه سفارش کارتن ارزان با کیفیت مناسب دو دسته میشود:

اگر تولیدکننده ای هستید که کیفیت برایتان ارزشمند بوده و میخواهید محصولاتتان در بازار داخل و خارج بدرخشد و درون قفسه ها حرف اول را نسبت به کالاهای مشابه بزند، اصل کیفیت بسیار اهمیت دارد. باید توجه داشته باشید که اگر پک های با کیفیت و دیزاین شده میخواهید، باید این مسئله را نیز بپذیرید که اجرای تمامی المان ها، هزینه دارد که با راه کارهایی میتواند آن را کاهش داد.

برای مثال متریال مصرفی جعبه درجه یک با سایر جعبه های ضعیف تر متفاوت است. هم چنین، ایجاد المان هایی مثل طلاکوبی، سلفون، یووی، ورنی و غیره میتواند روی قیمت نهایی تاثیر گذار باشد اما در عوض زیبایی و جلوه ظاهری بسته بندی محصول شما را چند برابر خواهد کرد.

در مقابل، تولیدکنندگانی نیز هستند که بر حسب نیازشان، به چاپ و المان های بعد از آن احتیاجی ندارند. آنها میتوانند کارتن ساده و آماده را سفارش دهند که نیازی به چاپ خاص ندارد. در این کارتن ها نیز شما میتوانید به راحتی محصولاتتان را با امنیت کامل به دور از هر گونه آسیب حمل و نقل کنید و در هر مکانی جا به جایی انجام دهید.

اما در صنعت کارتن سازی و جعبه سازی برای این موضوع راه حلی وجود دارد که اگر تولیدکننده محصولات مختلف هستید و برایتان اهمیت دارد که بسته بندی محصولاتتان علاوه بر کیفیت، قیمت مناسب تری نیز داشته باشد، توصیه میشود با ما همچنان همراه شوید و ادامه مطالب را از دست ندهید.

سفارش کارتن بسته بندی ارزان با کیفیت مناسب

در این قسمت از مقاله می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که چگونه امکان دارد با قیمت ارزان و مناسب بسته بندی سفارش دهیم که کیفیت بالا و قابل قبولی داشته باشد؟

*اول از همه باید یکسری نکات را بیان کنم که در تعیین قیمت نقش دارند. عواملی مثل ابعاد، نوع ورق مصرفی، تیراژ و تعداد سفارش، نوع چاپ، مدل جعبه و غیره که یکی از عواملی که میتواند بسیار در قیمت تمام شده بسته بندی شما تاثیر گذار باشد تیراژ و تعداد سفارش است. افزایش تیراژ تا یک حدی با قیمت جعبه رابطه عکس دارد به گونه ای که اگر هر چه به آن حد نزدیک تر شوید قیمت جعبه و کارتن بسته بندی کمتر خواهد شد. دلیل این موضوع آن است که در تیراژ بالا هزینه به دلایلی کمتر شده و در تعداد زیاد، مبلغ تمام شده هر جعبه کاهش بسزایی دارد.

*در تیراژ پایین برای جعبه و کارتن بسته بندی شما شیت های ورق سفارش میدهند که با توجه به ابعاد درخواستی شما کارتن بسته بندی تان تولید میگردد اما اگر تیراژ زیاد باشد میتواند به جای شیت، رول ورق تهیه کرد که به نسبت ارزان تر است.

*بهتر است بدانید حداقل سفارش برای پک های کارتنی و مقوایی 1000 عدد میباشد. در اولین سفارش تولیدکننده تعداد هزارتایی را عدد بزرگی میداند اما اگر سهم انبوهی از محصولاتش قرار است در بازار داخل توزیع گردد یا حتی محصولات صادراتی نیز دارد این تعداد زیاد نخواهد بود و حداقل ترین مقدار سفارش محسوب میگردد.

*حالا این سوال مطرح میشود که تعداد سفارش بالا باید هزینه بیشتری هم بپردازیم پس چگونه قیمت به صرفه میشود؟ باید بگوییم اگر تعداد سفارشات بالا باشد همانطور که گفته شد هزینه تولید کمتر شده و نسبت به تیراژ پایین تر، آن جعبه ارزان تر خواهد شد.

انواع نمونه جعبه و کارتن بسته بندی

هم چنین، اگر شما تولیدکننده فعال در حوزه کسب و کارتان باشید، با سفارش تعداد انبوه مثلا 10 تا 50 هزار عدد ضرر نخواهید کرد زیرا این پک ها برای محصولات بعدی استفاده خواهد شد و با این تغییرات و نوسانات قیمت ورق حتی سود خوبی نیز خواهید نمود.

نکته دیگری نیز که میتواند روی قیمت جعبه و کارتن بسته بندی شما تاثیر گذارد نوع چاپی است که برای بسته بندی کالاهایتان در نظر گرفته اید. دو نوع چاپ برای جعبه های مقوایی و کارتنی وجود دارد: 1. افست 2. فلکسو

خواندنی: جعبه کفش ارزان + خرید اینترنتی

برای جعبه های مقوایی فقط چاپ افست اعمال میشود و گزینه دیگری برای انتخاب وجود ندارد. اما برای پک های کارتنی هم افست و هم فلکسویی قابل تولید میباشد. در چاپ افست فرآیندی وجود دارد که پس از تولید آنرا جعبه لمینتی می نامند.

این مرحله اینگونه است که طرح اولیه روی پوستر مقوایی چاپ شده و توسط دستگاه ها به ورق کارتنی چسبانده و پس از آن مرحله برش و دایکات انجام میگیرد که اکثرا از کارتنهای 2 لایه (سینگل فیس) و 4 لایه استفاده میکنند و برای تقویت استحکام میتوان از لایه بیشتر در صنعت کارتن سازی هم استفاده نمود.

اما کارتن های فلکسویی با توجه به آن که چاپ محدودتری نسبت به کارتن های لمینتی دارند از قیمت ارزان تری برخوردارند. البته این مورد برای کسانی مفید است که نوع چاپ برایشان تفاوتی نداشته باشد.

برخی از تولیدکنندگان هستند که حتی کارتن های مادر محصولاتشان را نیز لمینتی ثبت سفارش می نمایند و نوع چاپ و استفاده از المان های پس از چاپ مثل سلفون، طلاکوبی، ورنی، یووی و غیره بسته بندی محصولاتشان بسیار اهمیت دارد.

نکاتی که گفته شد همگی در قیمت نهایی یک جعبه یا کارتن بسته بندی تاثیر گذارند و باعث ارزان تر شدن قیمت تمام شده پک میشود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در خصوص رسیدن به قیمت مناسب در بسته بندی با رعایت کیفیت، میتوانید با کارشناسان کارتن ساز و جعبه ساز در تماس 02191001720 باشید.

4.7/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *