وبلاگ

بسته بندی انجیر خشک صادراتی

بسته بندی انجیر خشک صادراتی

بسته بندی انجیر خشک صادراتی در انواع جعبه های مقوایی و کارتنی انجام می شود. برای بسته بندی انجیر خشک نیاز است ابتدا با شرایط نگهداری و ویژگی های این محصول آشنا شوید تا بتوانید یک پک مناسب به عنوان جعبه میوه خشک برای آن تهیه کنید.

نیم نگاهی به صادرات انجیر در جهان!

بسته بندی انجیر خشک صادراتی میتواند عامل موثری در افزایشی شدن آمار فروش باشد. انجیر که در گمرک با نام Fig و کد تعرفه خاصی شناخته میشود، به شکل تازه و خشک شده صادر میگردد.

انواع نمونه جعبه و کارتن بسته بندی

ترکیه با بیش ترین سهم صادرات رتبه اول را به خود اختصاص داده است و کشور افغانستان در رتبه دوم و ایران نیز در رده بندی سوم صادرات این محصول در منطقه جای میگیرند.

بیش ترین واردکنندگان این میوه و خشکبار کشورهایی نظیر: هند، آلمان، فرانسه و آمریکا میباشند. از آن جایی که این میوه حساسیت های زیادی نسبت به شرایط دمایی دارد بیشتر به شکل کنسانتره و خشک شده صادر می گردد.

بسته بندی مناسب برای انجیر باید چگونه باشد؟

مشکلی که نه تنها در خصوص انجیر خشک بلکه در صادرات بسیاری از مواد غذایی و آجیل و خشکبار وجود دارد، فروش فله ای این محصولات و در نظر نگرفتن یک بسته بندی مناسب برای آنان است.

چنین محصولاتی که به شکل فله فروخته شده و از کشور خارج میشوند، به وسیله یک شخص یا کشور مقصد به بهترین نحوه ممکن پک شده و با ارزش افزوده بالاتری به فروش میرسند.

در این شرایط محصولات ایرانی با نام کشورهای دیگر در میان جوامع جا می افتد و سود خوبی که باید به جیب تولیدکنندگان برود را افراد دیگر تصاحب میکنند.

اما اگر تولیدکنندگان و تجار داخلی برای محصولاتشان از بسته بندی های مناسب و مقاوم استفاده کنند، برند و نام تجاریشان بهتر شناخته میشود حتی میتوانند محل یا نام مزرعه ای که محصول در آن کشت میشود را نام ببرند. در ادامه مطالب می خواهیم درباره انواع بسته بندی خشکبار و مناسب ترین پک برای انجیر خشک شده سخن بگوییم.

انجیر به دو شکل سیاه و سفید مایل به زرد پرورش داده میشود. همانطور که گفته شد این محصول به شکل خشک شده، متقاضیان و طرفداران بسیاری دارد.

بنابراین بهترین پک هایی که برای آنان تولید میشود، جعبه مقوایی و بسته بندی های کارتنی میباشد. کارتن آجیل و خشکبار در انواع سینگل، سه لایه و پنج لایه تولید میشوند. این کارتن ها مقاومت خوبی داشته و محصول را در حین حمل و نقل و جابجایی دچار آسیب نمیکند. برای صادرات این محصول میتوان از کارتن های لمینتی بهره گرفت.

کارتن های لمینتی حاصل چاپ افست میباشند که این بسته بندی ها در چاپ طرح و رنگ محدودیتی نداشته و میتوان انواع طراحی های جذاب صادراتی را روی آنان چاپ نمود.

در بسته بندی هایی که برای خشکبار استفاده میشود میتوان از خدمات پس از چاپی همچون: طلاکوبی، برجسته سازی، یووی موضعی و غیره استفاده کرد تا بسته بندی جلوه ویژه تری به خود بگیرد و در بازارهای بین المللی معرف کسب و کارتان باشد.

آیا انجیر تازه را نیز میتوان صادر کرد؟

در خصوص چنین سوالی باید گفت بله! ولی انجیر تازه را نمیتوان بیش از چند روز سالم داخل یخچال نگه داشت و به همین دلیل نمیشود آن را سالم به مقصد رساند.

بنابراین، صادرات آن به شکل تازه توصیه نمیشود. خشک کردن اصولی انجیر به روش های درست و صحیح باعث میشود مواد مغذی آن همانند کلسیم و آهن تا ماه ها در آن باقی بماند و میتواند جایگزین مفیدی به جای قند یا سایر شیرینی جات مصنوعی باشد.

انجیر خشک ماندگاری بالایی دارد و میتوان آن را به راحتی و بدون خراب شدن صادر کرد. مدل های بسته بندی که اکثرا برای انجیر خشک در نظر گرفته میشود معمولا مدل چهار درب، تلسکوپی، کشویی یا کیبوردی است که متداول ترین مدل میان آنان نوع چهار درب و زیره رویه میباشد.

بسته بندی دیگری که میتواند برای انجیر خشک استفاده شود، جعبه های پاکتی از مقوای کرافت میباشد. این بسته بندی ها نیز از معمول ترین پکها برای انواع خشکبار هستند و معمولا با آنها میتوان خشکبار را در حجم کمتری بسته بندی نمود.

کارتن های بسته بندی که برای انواع خشکبار صادراتی استفاده میشوند، با بهترین کیفیت و متریال تولیدی روانه بازار شده و نام و کسب و کار تولید کننده را معرفی میکنند.

مرتبط بخوانید: بسته بندی صادراتی با ۵ نکات کلیدی ۲۰۲۲

ایران یکی از کشورهای به نام در زمینه صادرات انواع خشکبار به کشورهای آسیایی و اروپایی میباشد. بنابراین، بهتر است بسته بندی های این محصولات نیز داخلی باشد تا مانع برخی از سود جویی ها شویم.

4.6/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *