خبر

کارتن سازی قزوین و هر آن چه که باید بدانید

کارتن سازی قزوین

کارتن سازی قزوین چقدر توانسته به تقاضای کسب و کار های داخل و خارج از کشور برای تولید انواع جعبه کارتنی و مقوایی پاسخ دهد؟ بهترین کارتن سازی در قزوین کدام است؟ سفارشات مشتریان کارتن سازی های قزوین بیشتر شامل چه نوع جعبه‌هایی می‌شود؟ مهم ترین ویژگی تاسیس کارخانه کارتن سازی در قزوین چیست؟ اگر میخواهید در کنار رسیدن به پاسخ این سوالات، با ترفند‌های سفارش کارتن ارزان در کارتن سازی قزوین آشنا شوید بدون آنکه کیفیت جعبه درخواستیتان کاهش یابد، این مقاله برای شما تدارک دیده شده است.

ضرورت کارتن سازی قزوین برای صنایع دیگر

شهر قزوین که در غرب پایتخت ایران واقع شده است از نظر توسعه یافتگی صنعتی و اقتصادی، رتبه دوم را در سطح کشور به خود اختصاص داده و از لحاظ واحد‌های صنعتی فعال، جایگاه چهارم را دارد. به دلیل نیاز روزافزون کسب و کار‌های مختلف واقع در شهر قزوین و شهر‌ستان‌های اطرافش مانند تاکستان، البرز، آبیک، آوج و بوئین زهرا به انواع جعبه کارتنی و مقوایی، صنعت کارتن سازی قزوین روزانه در حال رشد و گسترده شدن می‌باشد.

از آنجایی که تعداد کارخانجات تولید انواع بسته بندی در قزوین از گذشته تا کنون افزایش یافته است، از همین رو ممکن است انتخاب بهترین کارخانه کارتن سازی برای مشتریان دشوار باشد. برخی از ویژگی‌های مهمی که باید قبل از سپردن تولید یک جعبه با کیفیت برای محصول خود به جعبه سازی قزوین به آنها دقت کنید، عبارتند از:

کیفیت خط تولید

تجهیزات قدیمی و سنتی تولید انواع بسته بندی، دیگر جوابگوی تقاضا بازار رقابتی امروز نیست، قزوین به دلیل قرار گرفتن در گلوگاه ارتباطی استان‌های شمالی و غربی کشور، خیلی زودتر از جعبه سازی‌های دیگر کشورمان به ماشین آلات و دستگاه‌های مدرن تولید کارتن مجهز گردید. کارگاه تولیدی کارتن سازی در قزوین به تناسب سرمایه خود میتواند با خرید دستگاه‌هایی مانند برش دایکاتی ( فکی، پینگ پنگی، روتاری)، لب چسب، فلکسو و لمینت و غیره، خط تولید اولیه با کیفیت و سریعی داشته باشد.

در صورتی که ظرفیت تولید کارتن در تیراژ بالا به صورت روزانه در خط تولید کارتن سازی های قزوین افزایش یابد، به کسب و کار ها ثابت خواهد شد که این کارخانه‌ توان تولید بالا تری داشته و در نتیجه توجه مشتریان بیشتری چه داخلی و چه کسب و کار‌های خارجی به خصوص واقع در مالزی، روسیه، ترکیه، لبنان و غیره را جذب خواهد کرد.

دستگاه ها و ماشین آلات کارتن سازی + گالری عکس

تجربه و مهارت

صنعت کارتن سازی نیز مانند هر واحد تولیدی دیگر شامل سه بخش: تامین مواد اولیه، بخش تولید و بخش بازاریابی و فروش می‌باشد. هر واحد از این بخش ها نیاز به نیروی کار حرفه ای و متخصص دارد تا جعبه سازی قزوین بتواند با تولید بهترین جعبه‌ها، خود را به کسب و کار‌های مختلف ثابت نماید.

کنترل مواد اولیه مورد نیاز

یکی از معضلات و نگرانی‌های امروز جهان، حفظ محیط زیست است. از آنجایی که بسته بندی هر کالایی بعد از استفاده شدن، تبدیل به زباله و بیشتر در طبیعت ریخته می‌شود. لذا، کارتن سازی‌های قزوین مواد اولیه خود را از چوب درخت بلوط و صنوبر در مناطق کنترل شده بدست می آورند، که بسته بندی‌های بدست آمده از این مواد همگی در طبیعت قابلیت بازیافت 100 درصدی را دارا هستند.

برای هر کاری راه حل دومی نیز وجود دارد، مثلا برخی کارتن سازی‌های شهر قزوین با کمک سازمان بازیافت شهرداری توانسته اند مواد اولیه خود را از ضایعات کارتن‌های قدیمی و فرسوده بدست آوردند، این کارتن ها اگر چه استحکام خود را از دست داده اند، اما با تبدیل شدن به خمیر کاغذ دوباره میتوان آنها را به کارتن‌های جدید تبدیل کرد.

تنوع محصولات

کارتن سازی قزوین

اگرچه به طور عادی جمعیت شهر قزوین کمتر از یک میلیون نفر است، اما به دلیل فاصله‌ی نسبتا کم این شهر با تهران، سالانه افراد زیادی از پایتخت رهسپار شهر قزوین میشوند تا از جاذبه‌ها و یادگاری‌هایی که از تاریخ غنی کشورمان برای ما آیندگان در این شهر باقی مانده مانند رودخانه شاهرود، قله اوان، کاروانسرای محمد آباد خره، قلعه الموت و غیره لذت ببرند.

 طبق آمار و عادات سفر مسافران، 98 درصد مردم وقتی به جایی سفر میکنند حداقل یک سوغات، برای قزوین عبارتند از: نان چای، نان نازک، باقلوای قزوینی، پادرازی قزوین و صنایع دستی مانند قالی، گلیم و تابلوهای خوشنویسی قزوین را خریداری می‌کنند. در اینجا ویژگی دیگری از بهترین کارخانه کارتن سازی قزوین بیان می‌شود، هر چه تنوع محصولات و جعبه کارتن‌های تولیدی یک کارخانه بیشتر باشد، درصد جذب مشتری، حتی از کسب و کار‌های شهرهای بزرگ کشورمان مانند تهران، مشهد و تبریز نیز بالاتر خواهد رفت.  

گنجایش نیاز تا تولید

استان قزوین با آنکه تنها 1 درصد از مساحت کشور را در اختیار دارد، اما نزدیک به 8 درصد از اقتصاد و تولیدات متنوع ایران را تحت مدیریت خود دارد. امروزه هر کسب و کاری که محصولی برای ارائه داشته باشد، باید به دلایل مختلفی مانند محافظت از کالا در برابر صدمات فیزیکی و جلوگیری از احتمالات آسیب پذیر حین حمل ونقل یا انبارداری که باعث ورود گرد غبار و شکستن محصول می‌شوند، از کالای خود با سفارش یک کارتن بسته بندی مستحکم مراقبت نماید.

واحد‌های صنفی مختلف واقع در شهر قزوین برای گرفتن توجه مشتریان، برندینگ شدن و ورود به بازار هدف باید به سلیقه مردم قزوین نیز در هنگام سفارش بسته بندی مناسب برای محصولشان توجه کنند. از آنجایی که به دلیل نزدیکی به پایتخت کشور، سلیقه مردم قزوین شکیل، مدرن و چون مردم این شهر علاقه بسیار زیادی به خوشنویسی دارند، بسیاری به دنبال کارتن سازی‌ میگردند که بتواند برای آنها بسته بندی های هنری بسازد. از همین رو، خط تولید کارتن سازی قزوین نیز به هر دو دستگاه چاپ افست و فلکسو برای تولید انواع کارتن لمینتی و کارتن فلکسویی با طرح و رنگ مد نظری مشتری مجهز می‌باشد.

از دیدگاه بازاریابی، جعبه‌های کارتنی و مقوایی به دلیل شکل منظم هندسی، جلوه گری بیشتر و نشست خوب مرکب در سطحشان، در مقابل چاپ فلکسو، آنها عمیق‌تر در ذهن مشتریان ماندگار می‌شوند. در غیر این صورت، اگر کیفیت برایتان مهم نباشد، چاپ فلکسویی هم ارزان‌تر و هم سریعتر است.

مزایا و معایب کارتن سازی قزوین

با توجه به اینکه بسته بندی محصولات امری ضروری و واجب برای هر کسب و کاری است، راه اندازی جعبه سازی قزوین راهی مطمئن و پر سود برای سرمایه گذاری به شمار می‌آید. خوشبختانه، آب و هوای خوب این استان نیز اجازه می‌دهد افرادی که قصد راه اندازی کارتن سازی جدید در قزوین را دارند، در هر فصلی اینکار را انجام دهند و به تولید انواع کارتن‌های هارد باکس، جعبه کیبوردی، جعبه کارتن کشویی، استند کارتنی، کارتن مادر و غیره بپردازند.

شهر قزوین تقریباً در مرکز کشور قرار گرفته و از جهات مختلف با بسیاری از شهر های ایران از جمله لاهیجان، رازمیان، بیدستان، محمدیه، تاکستان و غیره راه ارتباطی فراوانی دارد و میتواند به دلیل همکاری با برترین شرکت‌های حمل و نقل داخلی نیاز بسته بندی کسب و کار‌های این شهرها را نیز برطرف نماید. همچنین این شهر دارای شهر صنعتی کاسپین میباشد که انبوه کارخانه های تولید این استان در آن است.

هیچ کاری مطلقاً دارای مزیت نیست، راه اندازی این شغل نیز نیازمند صبوری بسیاری است تا گام به گام بتوانید چالش‌ها و موانع پیش روی خود را کنار بزنید و توسط کسب و کار‌های زیادی شناخته و سپس به سود انفجاری برسید.

کارتن سازی در خانه – راه اندازی کار در منزل با تولید جعبه بسته بندی

سفارش کارتن ارزان در کارتن سازی قزوین

سفارش کارتن ارزان در قزوین نیازمند توجه به فاکتور‌های مختلفی است. قیمت تولید کارتن‌های هر کارتن سازی قزوین بر اساس عوامل متفاوتی تعیین می‌شود که عبارتند از:

 • ابعاد جعبه و اندازه محصول ( طول، عرض و ارتفاع)
 • جنس کاغذ ( کارتن یا مقوا)
 • مدل کارتن
 • نوع چاپ ( افست یا فلکسو)
 • خدمات پس از چاپ ( طلا کوب، نقره کوب، سلفون، برجسته سازی، یووی، ورنی و غیره)
 • هزینه کلیشه و قالب دایکاتی
 • تیراژ سفارش ( اگر 1000 عدد باشد، بسیار مقرون به صرفه خواهد بود)

بسته بندی و پشت پرده ساخت هر جعبه در هر شرکت جعبه سازی قزوین داستان متفاوتی دارد، اما شما باید توجه داشته باشید که ارزان بودن بیش از حد تولید یک کارتن، باعث کیفیت پایین تولید آن نشود! زیرا این امر هم به مقدار مرجوعی های کالایتان اضافه میکند و هم برند تجاری کسب و کارتان بدنام میشود.

بهترین کارتن سازی قزوین

همانطور که بسته بندی در قالب کارتن و یا جعبه، امروزه نقش فروشنده را در تحریک مصرف کننده برای خرید و موفقیت فروش دارد، کارتن سازی قزوین نیز به عنوان رئیس این جعبه‌ها، همیشه در پی عمیق‌تر شدن روی افکار بازار هدف و سلیقه مشتریان است تا قزوین را به یکی از قطب‌های تولید منحصر به فرد ترین کارتن‌ها در کشور تبدیل کند. برخی از کارتن سازی‌های شهر قزوین عبارتند از:

 • آریا
 • پویان
 • نگین کاسپین
 • آسان پک
 • ثمر

حرف آخر

صنعت کارتن سازی قزوین، یکی از صنایع پیشرفته و مهم در حوزه بسته بندی است که همه روزه فعال و به طور گسترده نیاز‌های کسب و کار های کشور را تامین می‌کند. در این نوشتار سعی کردیم  ویژگی بهترین جعبه سازی قزوین و مقیاس کار آنها برای کسب و کار‌های داخلی و خارجی را بررسی کنیم و بگوییم چطور این صنعت اشتغال زایی زیادی را فراهم کرده و اگر عمیقاً راجب این شغل فکر کنید، شما نیز میتوانید به شناخته شدن بیشتر شهر قزوین و توسعه اقتصاد این منطقه و کشور کمک کنید. فراموش نکنید، انتخاب بهترین کارخانه کارتن سازی در قزوین باید با اهداف کسب و کار شما متناسب باشد.

4/5 - (2 امتیاز)

1 دیدگاه در “کارتن سازی قزوین و هر آن چه که باید بدانید

 1. هادیان فر گفت:

  سلام به نظر من راه اندازی کارتن سازی تو قزوین هزینه کمتری می‌بره تا توی کرج و تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *