بانک قالب دایکاتی کارتن

بانک قالب دایکاتی یکی از ایده های بسیار مفیدی برای کاهش هزینه ها در تولید جعبه و کارتن میباشد که در اختیار مشتریان قرار میگیرد. ما در این مقاله میخواهیم مطالبی را درباره نحوه استفاده از این قالب ها بیان کنیم که پیشنهاد میشود با ما همراه باشید.

بانک قالب دایکاتی کارتن

بانک قالب دایکاتی کارتن این گونه است که قالب های متعددی که در اندازه های معین توسط کارتن سازی ساخته شده است را در اختیار تولیدکنندگان قرار بدهند تا بتوانند بدون هزینه قالب جعبه و کارتن بسته بندی خود را دریافت کنند. برای تولید جعبه و کارتن های بسته بندی اولین چیزی که مهم است در اختیار گذاشتن ابعاد مشخص به کارتن سازی موردنظر است. حالا طرز استفاده رایگان از این قالب ها این طور است که مشتری با ابعادی که در نظر دارد نزدیک ترین قالب رایگان به او پیشنهاد میشود تا بتواند از این امتیاز استفاده نماید.

منظور از قالب رایگان چیست؟

بانگ قالب دایکاتی به مجموعه ای از قالب های متداول در کارن سازی ها میگویند که تولید کننده با ابعاد نزدیک به آنها میتواند جعبه و کارتنهای خود را بودن هزینه قالب و رایگان دریافت کند.

چه نوع قالب هایی رایگان هستند؟

قالب هایی که برای تولید جعبه های لنتی، کیبوردی، سبدی و چهاردرب استفاده میشوند به صورت رایگان برای تولید جعبه و کارتنها استفاده میشوند.

آیا همه کارتن سازی ها چنین کاری میکنند؟

ساز و کار و فرآیند تولید در هر کارتن سازی با دیگری متفاوت است. آوین پک با در اختیار گذاشتن چنین فرصتی امکانی را برای استارتاپ ها و کسب و کارهایی که نیاز به کاهش هزینه دارند، فراهم کرده است.

بیشتر بدانید: جعبه دایکاتی و نمونه های مختلف کارتن

از آنجایی که میدانید، هزینه ای که برای ساختن قالب در نظر گرفته میشود با توجه به ابعاد و مدل جعبه بسیار بالا میباشد. با در اختیار گذاشتن چنین قالب هایی این امکان به مشتری داده میشود تا بدون پرداخت هزینه قالب بسته بندی های کارتنی یا جعبه های مقوایی خود را دریافت کنند. البته باید به این نکته توجه داشت که استفاده رایگان از قالب ها در مراحل تولید کارتن است و قالب برای مصارف بعدی در کارتن سازی باقی میماند.

جعبه کیبوردی

جعبه کیبوردی

این نوع جعبه دارای درب متصل به خود جعبه میباشد و برای چفت شدن نیازی به چسب و منگنه ندارد که برای بسته بندی انواع لوازم الکتریکی و ساعت یا حتی جعبه پیتزا استفاده میگردد.

چهار درب

کارتن چهار درب

کارتن و جعبه های چهار درب که به اصطلاح (کارتن امریکایی) یا کارتن مادر معروف شده اند. معمولا در سایزهای بزرگ تر تولید می گردند، همانطور که از اسمشان پیداست دارای چهار درب میباشند که برای حمل و نقل دیگر محصولات با اندازه های کوچکتر استفاده میشود. این کارتنها برای بسته شدن دربشان می بایست از یک چسب پهن استفاده کرد.

ته قفلی

جعبه ته قفلی

جعبه های کارتنی ته قفلی به نوعی طراحی شده است که از ته جعبه همانند یک قفل درون هم چفت میشوند. در این نوع جعبه ها دیگر نیازی نیست که از چسب یا منگنه استفاده کرد و خود به گونه ای که گفته شد درون هم قفل میشوند.

میوه ای یا سبدی

جعبه میوه ای (سبدی)

همانطور که از اسمشان پیداست این نوع جعبه و کارتنها برای بسته بندی میوه و صیفی جات استفاده میگردد و با استفاده از دستگاه دایکات برش خورده و به شکل جعبه در می آیند.

لنتی

جعبه لنتی

از نظر ظاهری جعبه لنتی و کیبوردی همانند یک دیگر میباشند. تنها فرق این دو جعبه از داخل آنها نمایان است. کف جعبه کیبوردی دارای یک لایه از کارتن ۳ لایه یا ۵ لایه میباشد اما در کف جعبه های لنتی دارای دو لایه ورق ۳ یا ۵ لایه است یعنی کف آن دوبل شده است. این لایه اضافی برای این اعمال میشود که ساختار محکم تری به کارتن و جعبه بدهد و برای اجسامی که خاصیت شکستگی دارند مناسب اند.

کلام پایانی

هر یک از جعبه ها با قالب های خاص خودشان تولید میگردند که نتیجه آن جعبه و کارتنهایی میباشد که در تصویر مشاهده کردید. کارتن آوین با بیش از دو دهه سابقه در صنعت چاپ و بسته بندی با به وجود آوردن چنین فرآیندی این امکان را در اختیار مشتریان قرار میدهند که با نزدیک بودن ابعادی که برای بسته بندی های خود دارند میتوانند از قالب های رایگان استفاده کنند.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *