وبلاگ

کارتن سازی مشهد {بدانید از میزان تولید، خرید، سفارش و…}

کارتن سازی مشهد

کارتن سازی مشهد واقع در استان خراسان رضوی، فکر میکنید با تولید چه مقدار جعبه در روز میتواند به تقاضای 27 میلیون نفر از مسافران داخلی و خارجی که سالانه بعد از زیارت به سراغ خرید سوغات شهر مشهد می‌روند، پاسخ دهد؟ از آنجایی که شهر مشهد، دومین شهر پرجمعیت کشورمان است، آیا کارخانجات کارتن سازی‌ در آن حساسیت یا برنامه ویژه ای برای تولید کارتن در نظر میگیرند؟ کارتن سازی های مشهد در چه زمانی بیشترین سفارشات را دارند؟ صنعت چاپ و بسته بندی سالانه چقدر برای کسب و کار های شهر مشهد با چاپ افست جعبه کارتنی و مقوایی آماده می کند؟ کدام واحد‌های صنفی شهر مشهد به اعمال چاپ فلکسو روی جعبه هایشان نیاز دارند؟ کدام جعبه ها در کارخانه جعبه سازی مشهد بیشترین سفارشات را دارند؟ سلیقه مردم مشهد چقدر روی خط تولید بسته بندی کارتن سازی‌های این شهر تاثیر گذاشته است؟ در ادامه خواهید خواند که تولید انواع جعبه های مقوایی و کارتنی در صنعت بسته بندی شهر مشهد، چه نقش مهمی در تبلیغات و افزایش آمار فروش کسب و کارهایش داشته است.

سوغات خوشمزه مشهد تا دغدغه انتخاب یک بسته بندی جذاب

از میان شهر‌های محبوبی مانند تهران و کرج، اصفهان، شیراز، ساری و تبریز، به سراغ قطب اصلی گردشگری کشورمان شهر مشهد، در همسایگی شهر‌های سرخس، درگز، چناران و نیشابور میرویم که قدمت آن بر اساس اکتشافات تپه نادری مربوط به هزاره پنجم قبل از میلاد و نام کنونی‌اش از بارگاه مقدس امام رضا ( ع) گرفته شده است.

انواع نمونه جعبه و کارتن بسته بندی

تاثیر صنعت توریسم، نه فقط بخاطر آمدن میلیون ها توریست به جهت زیارت حرم مطهر امام هشتم، بلکه جاذبه‌های دیگری چون: آرامگاه فردوسی، مسجد گوهرشاد، مراکز خرید گسترده از جمله بازار الماس شرق و صنایع دستی فراوان آنقدر زیاد بوده که این مکان را به یکی از منابع اصلی درآمد زایی کارخانجات کارتن سازی برای تولید انواع جعبه سینگل فیس، سه لایه، چهار لایه و پنج لایه برای بسته بندی سوغات پر طرفدار مشهد مانند زعفران، نبات، زرشک و محصولات دیگر تبدیل کرده است.

شرایط عضویت در صنعت بسته بندی شهر مشهد

همانطور که هتل‌های مشهد مانند قصر، درویشی و پارس در فصل‌های بهار و تابستان پر از مسافران داخلی و خارجی میشود، بازار ها و فروشگاه‌های مشهد نیز شلوغ میشوند. نقش صنعت کارتن سازی مشهد در اینجا تولید کارتن‌هایی است که کسب و کار‌ها با هدف جلب توجه مشتریان به آنها می‌سپارند. البته که روند تولید کارتن در کارخانه های کارتن سازی

  • ایران پک
  • کارتن پلاس
  • آذین پک
  • نگین شرق
  • الماس کارتن

نیز مشابه بقیه کارتن سازی های مشهد یا سطح شهر است، اما نکته قابل توجه درمورد جعبه سازی های مشهد، نظارت قوی و دقیق واحد‌های طراحی و ناظران خط تولید بر سفارشات مشتریان و مجهز بودن این کارخانجات به ماشین آلات و دستگاه‌های مدرن مانند برش دایکاتی ( فکی، پینگ پنگی، روتاری)، لب چسب، فلکسو و لمینت و غیره است که افرادی که قصد تاسیس یک کارخانه کارتن سازی در شهر مشهد را دارند و میخواهند خیلی زود از کسب و کار‌های شهر مشهد سفارش تولید کارتن با تیراژ بالا ثبت نمایند، می‌بایست حتماً به این نکته توجه نمایند.

پرطرفدار ترین جعبه و کارتن‌ بسته بندی مشهد

تمامی جعبه های کارتنی و مقوایی کارتن سازی مشهد ، قابل بازیافت اند، زیرا این کارخانه مواد اولیه تولید کارتن هایش را از طریق درختان کاج و صنوبر در مناطق کنترل شده برای خط تولید کارخانجات مشهد یا ضایعات کارتنی برای تولید خمیر کاغذ با کیفیت و بهداشتی بدست می‌آورد.

خواندنی ها: کارتن سازی در خانه – راه اندازی کار در منزل با تولید جعبه بسته بندی

به همین دلیل، شهر های مختلف ایران به ویژه آنهایی که به دنبال یک بسته بندی بهداشتی و در عین حال با کیفیت برای سوغات شهر خود هستند مانند قم (سوهان)، اصفهان (گز)، شیراز (مسقطی)، تبریز (شیرینی لوز)، کرمان (پسته) و غیره، سفارشات خود را به جعبه سازی مشهد می‌سپارند.

کارتن سازی مشهد

سلیقه مردم مشهد به دلیل حضور قومیت‌های مختلف، سرشار از انتخاب‌های ساده و شکیل می‌باشد. پرطرفدار ترین کارتن های کارتن سازی مشهد که به دلیل پیشرفته بودن مراحل ساخت و امکان تولید شدن آنها در هر دو سبک ساده و شکیل، برای محصولاتی اعم از عطر، انواع سوغات، جعبه بیرون بر غذا، آجیل و خشکبار، جعبه خرما، مواد خوراکی و غذایی و غیره است. هر کدام از این کارتن ها با توجه به ابعاد (طول، عرض و ارتفاع)، مدل کارتن، چاپ و خدمات پس از چاپ، تیراژ و تعداد رنگ‌های مد نظر مشتری ثبت سفارش میشوند.

کارتن سازی کرمان و شناخت بیشتر با چالش این شغل

میزان تقاضا برای تولید کارتن در مشهد

برخی فکر میکنند برای گرفتن توجه مردم تنها چاپ یک تبلیغ جذاب روی بیلبورد‌های تبلیغاتی سراسر شهر با چاپ افست میتواند برند کسب و کارشان را در ذهن مردم ماندگار کند، غافل از اینکه حتی اگر برای چندین ماه تبلیغات یک محصول مانند زعفران بتواند در ذهن مردم نفوذ داشته باشد، دقیقاً مشابه با همین کسب و کار (از آنجایی که مشهد قطب تولید ناب ترین زعفران‌های کشور است)، برندهای معروف دیگری هستند که علاوه بر تبلیغ خود روی این بیلبورد‌ها، با سفارش جعبه بسته بندی با کیفیت برای محصولشان که هزینه بسیار کمتر، ماندگاری بیشتر و راه حلی پرطرفدار‌تر، به نسبت معایب تابلوهای تبلیغاتی مانند: هزینه اجاره بالا، دغدغه انتخاب کوتاه یا بلند پیام تبلیغ روی بنر و مشخص کردن مدت زمان نصب آن است، سریع‌تر وارد ذهن 3 میلیون جمعیت مشهد شده اند.

مرتبط ببینید: نمونه جعبه و کارتن بسته بندی زعفران صادراتی

خط تولید کارتن سازی مشهد مجهز به هر دو تکنیک چاپ افست و فلکسو است که در تولید انواع جعبه مقوایی، کارتن لمینتی و کارتن فلکسویی با طرح و رنگ مد نظر مشتری قابل انتخاب می‌باشند. اگر قرار است بعد از تکمیل فرآیند تولید جعبه‌ بسته بندی آنرا مستقیماً وارد بازار داخلی و خارجی نمایید و میخواهید خیلی زود به سود خوبی برسید، پیشنهاد ما استفاده از تکنیک چاپ افست است که میتوانید روی مدل های مختلف کارتن مانند هارد باکس، جعبه کیبوردی، جعبه کارتن کشویی، استند کارتنی، کارتن مادر، کارتن تلسکوپی و غیره از آن استفاده کنید در غیر اینصورت با فیلتر گرفتن کیفیت، چاپ فلکسویی هم ارزان تر و سریعتر است.

میزان تولید کارتن برای کسب و کار های خارج از کشور

همانطور که قبلتر گفتیم مشهد دومین شهر پرجمعیت ایران بعد از تهران است، بنابراین بسیار نرمال است اگر از سراسر کشورمان سفارش تولید کارتن و جعبه مقوایی ثبت نماید.

دانستنی ها: کارتن سازی تبریز [ بررسی همکاری با کشورهای همسایه و غیره ]

علاوه بر شهر های عزیز کرده مادرمان ایران، مشهد از میان کشور های خارجی تا کنون از چین، پاکستان، ایتالیا، عراق، اسپانیا، پاکستان سفارشات متعددی برای تولید انواع کارتن‌ها ثبت کرده است، همچنین جالب است بدانید این کشور‌ها با مشهد قرار داد خواهر خواندگی نیز دارند.

محاسبه قیمت جعبه و کارتن بسته بندی

جمع بندی

صنعت بسته بندی روز به روز در دنیا در حال پیشرفت است. در این نوشتار سعی کردیم درمورد کارتن سازی شهر مشهد، انواع چاپ بکار رفته در فرآیند تولید کارتن هایش، نکات تولید و متریال اولیه بکار رفته در ساخت آنها و پرطرفدار ترین جعبه هایی که در جعبه سازی‌های مشهد تولید میشود، اطلاعات کامل و جامعی را در اختیار شما قرار دهیم.  

3.4/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *