کارتن میوه و صیفی جات

روش های بسته بندی میوه وسبزیجات تازه مراحل مختلفی دارد قبل از پرداختن به مراحل باید بدانید بهترین مراحل از زمان تولید تا  زمان رسیدن به دست مصرف کننده است. کیسه، جعبه، سبد، کارتن همگی از بسته بندی های مناسب برای حمل و انتقال و بازاریابی میوه و سبزیجات میباشند.

هر چند صنعت بسته بندی جهت صادرات محصولات به طور کلی موافق است که استاندارد کانتینری یک راه کاهش هزینه است. در سالهای اخیر بازار به سمت طیف گسترده از اندازه بسته بندی متناسب با نیازهای متنوع مصرف کنندگان متمایل گردیده است.

بسته بندی میوه و سبزیجات هزینه قابل توجهی برای تولید بهمراه دارد و بیشتر انتقادات مصرف کنندگان ممکن است به خاطر طراحی ضعیف یا انتخاب نامناسب بسته بندی باشد. تعداد روز افزون بازارهای صادراتی محدودیت دفن زیاله برای مواد بسته بندی دارد به همین جهت باید بسته بندی های سبز یا بسته بندی انتخاب شود که قابل بازیافت بوده و به محیط زیست آسیب نرساند.

بیشتر بدانید: کارتن میوه و بررسی چند نمونه جعبه میوه کارتنی

چگونگی جذب خریداران

طراحی و رنگ با کیفیت بالای یک بسته بندی به طور مستقیم برای جلب و جذب مشتری مورد استفاده قرار می گیرد. چاپ چند رنگی و علامت های متمایز و آرم و لوگو در بسته بندی های امروزه متداول شده است.

بسته بندی سبزیجات

چگونگی بسته بندی

میوه و سبزیجات با استفاده از انواع اشکال و اندازه های مختلف بسته بندی شوند. با این حال بسیاری از محصولات تولیدی مانند انواع توت یا میوه ای نرم و آبدار برای بسته بندی ابتدا نیاز به ظروف مخصوص بسته بندی دارند در واقع بسته بندی باید محصول را از آسیب های مکانیکی و شرایط محیطی محافظت کند تا محصول صحیح و سالم به دست خریدار برسد.

تولیدات درختان میوه ممکن است نیاز به بسته بندی ویژه ،اندازه بسته بندی و عایق بندی داشته باشد.اطلاعات شناسایی بسته باید شامل اطلاعات مفید در مورد محصول باشد و به طور معمول جهت صادرات اطلاعات حمل و نقل و کشور مبدا را ارائه دهد. همچنن اطلاعات تغذیه ای، دستورالعمل ها و سایر اطلاعات مفید به مصرف کننده بدهد.

بیشتر بدانید: محاسبه قیمت آنلاین کارتن و جعبه ی بسته بندی در ۲ دقیقه

انواع بسته بندی

۱- چوپ پالت: که پایه و اساس بسته بندی است.

۲- بسته بندی به صورت جعبه چوبی (که این بسته بندی به علت هزینه زیاد نسبت به بقیه بسته بندی ها دارد).

۳- بسته بندی به صورت کارتنی: که بیشتر به صورت  سه لایه و ۵ لایه به همراه یک یا دو لایه ورق کرافت میباشد که این ورق کرافت به علت بازیافت شدن و مقاومت زیاد در برابر رطوبت بسیار مناسب می باشد.

به طور کلی میتوان گفت که امروزه بیشتر مردم ترجیح میدهند که از بسته بندی کارتنی یا جعبه مقوایی برای محصولات خود استفاده نمایند.

بیشتر بدانید: نمونه جعبه و کارتن های بسته بندی انواع محصولات

گروه تولیدی آوین پک، با تجربه فراوان در امور کارتن سازی، جعبه سازی، طراحی، چاپ و بسته بندی مناسب محصولات، با افتخار شما را در جهت انتخاب درست راهنمایی مینماید برای ارتباط با کارشناسان این واحد صنعتی می توانید از طریق قسمت تماس با ما اقدام فرمایید:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *