وبلاگ

کارتن بسته بندی نارگیل از کارخانه تا صادرات آن با لنج

کارتن بسته بندی نارگیل

کارتن بسته بندی نارگیل که در دسته کارتن‌های دسته دار قرار دارد با ورودش به بازار های داخلی و خارجی این امکان را برای کشاورزان و صادر کنندگان نارگیل فراهم کرده، تا به جای پک های مقوایی و کنفی از بسته بندی جدیدی که دارای ویژگی های قابل اعتماد‌تری، حتی ضد آب بودن برای محافظت از نارگیل می‌باشد، استفاده کنند.

اما به راستی جعبه کارتنی میوه نارگیل چه مزایایی داشت که جایگزین بسته بندی کنفی، مقوایی و حتی مشمایی شد؟ آیا تعبیه محفظه برای تهویه هوا، در این نوع کارتن‌ها لازم است؟ شکل نهایی کارتن نارگیل با منگنه کامل می‌شود یا چسب؟ ترکیبات جعبه کارتن نارگیل به چه عواملی بستگی دارد؟ در این مقاله قصد داریم درباره جعبه کارتن نارگیل صادراتی، ویژگی ظاهری، انواع آن و غیره که در کارتن سازی آوین پک تولید شده است اطلاعات کاملی در اختیار شما قرار دهیم تا در آخر به این نتیجه برسید، آیا این بسته بندی جدید سودی به نیاز های محصول کسب و کار شما میرساند یا خیر.

کارتن بسته بندی نارگیل چیست؟

کارتن بسته بندی نارگیل یکی از نیاز‌های اساسی صاحبان میوه و فعالان حوزه صادرات و واردات این محصول است که بیشتر از کارتن سه لایه و پنج لایه با مدل جعبه زیره رویه یا تلسکوپی تولید می‌شود. کارتن زیره رویه نارگیل دارای یک قسمت زیرین و یک قسمت رویین می‌باشد که برروی هر دو قسمت، محفظه های مخصوصی برای تهویه هوا و ورود اکسیژن به درون کارتن تعبیه شده است تا هوا از هر دو قسمت کارتن در داخل جعبه برای حفظ کیفیت و طعم نارگیل جریان داشته باشد. اما چرا این نوع کارتن را عضو خانواده بسته بندی‌های دسته دار میوه می‌دانند؟

بهترین ها: کارتن پنج لایه از فروش عمده + قیمت و خرید ورق ۵ لایه تا شناخت

دو طرفِ کارتن برای جای گذاری دسته‌ی حمل، برش خورده که برخلاف سایر بسته بندی های دسته دار، دسته های کارتن نارگیل، دائمی می‌باشند که دیگر نیاز نیست مشتری هزینه‌ اضافه تری برای خرید دسته پلاستیکی پرداخت نماید. همچنین مزایای دیگر این دسته ها این است که وقتی هر دو بخش بالایی و پایینی روی هم قرار می گیرند، به راحتی می‌توان با استفاده از دسته کارتن، آنها را جابه جا کرد، بدون آنکه لازم باشد نگران افتادن یکی از قسمت های زیره یا رویه جعبه باشید.

انواع نمونه جعبه و کارتن بسته بندی

مزایای کارتن برای بسته بندی نارگیل

کارتن بسته بندی نارگیل نقش حیاتی را در حفظ کیفیت و ایمنی این میوه مغذی و خوشمزه در حین جابه جایی و حمل و نقل آن به خصوص در زمان صادرات، ایفا می کند. بررسی آمار تولیدات کشور نشان داده که سالانه بیش از 6 هزار و 173 تُن نارگیل از سیستان بلوچستان تولید و  سپس توسط همین استان یا استان‌های دیگر به کشور‌های همسایه و اروپایی صادر می‌شود، پس اگر شما هم می خواهید وارد این بازار رو به رشد شوید، ابتدا باید با اهمیت کارتن برای بسته بندی نارگیل آشنا شوید.

بسته بندی های کارتنی خیلی خوب میتوانند از محصول در برابر موارد زیر محافظت کنند تا نارگیل آلوده یا کپک زده نشود.

 • مواد شیمیایی مضر در حین صادرات
 • آب و هوا
 • رطوبت
 • گردو خاک

گاهی برخی از کسب و کارها فقط به دنبال ظاهر زیبا برای بسته بندی خود هستند، در حالی که اگر نکات بهداشتی در تولید جعبه های کارتنی نارگیل رعایت نشود، به راحتی میوه نارگیل پس از مدت کوتاهی داخل جعبه بخاطر تماس با باکتری‌ها و آلاینده های مضر دیگر خراب و یا طعم اصلی خود را از دست می دهد.

یکی دیگر از دلایلی که در کنار بهداشتی بودن ترکیبات کارتن نارگیل باعث شده تا مشتریان از این نوع کارتن برای بسته بندی نارگیل استفاده کنند، دو لایه زیره و رویه جعبه هستند که وقتی در هم چفت می‌شوند، چهار ستون جعبه، دوبل ( 2 لایه کارتن ) می‌شود. با این ویژگی، این کارتن میتواند وزنی به اندازه وزن یک انسان بین 80 تا 100 کیلو را تحمل کند. بنابراین، وقتی چندین جعبه کارتنی نارگیل را برای صادرات یا فروش داخلی روی هم قرار دهند، احتمال آسیب دیدنشان صفر است.

بهترین شیوه سر هم کردن اجزای جعبه کارتن نارگیل چیست؟

جعبه بسته بندی نارگیل

شاید تا کنون فکر می‌کردید، چسب بهترین و تنها شیوه برای سرهم کردن اجزای کارتن است، درحالی که این شیوه از خیلی سال پیش توسط وزارت بهداشت برای تولید کارتن های مخصوص مواد غذایی و میوه‌ها منع شده است و امروزه بهترین شرکت های کارتن سازی بیشتر از منگنه که قدرت بسیار بالاتری نیز برای سرهم کردن اجزای کارتن بسته بندی نارگیل دارد، استفاده می‌کنند.

انتخاب ترکیبات کارتن بسته بندی نارگیل به چه عواملی بستگی دارد؟

همانطور که قبلتر گفتیم، کارتن بسته بندی نارگیل در دو نوع کارتن 3 لایه و کارتن 5 لایه به تولید می‌رسند که به صورت جعبه تلسکوپی یا زیره رویه می‌باشند. برای فلوت این کارتن ها به دلیل اینکه حامل میوه هستند از فلوت نوع E و جنس ورق کارتن، بیشتر از هر دو کارتنِ یک جنس، یعنی 3لایه و 5لایه می‌باشد، اما گاهی با توجه به درخواست مشتری برای قسمت زیره کارتن نارگیل از کارتن پنج لا و برای قسمت رویه آن کارتن سه لا استفاده می‌شود که باعث می شود، استقامت جعبه برای حمل نارگیل چند برابر شود.

مرتبط ها: کارتن فلفل چیلی ؛ بسته بندی صادراتی، لمینتی و فلکسویی

تمام دلایلی که باعث شده از این کارتن برای واردات یا صادرات نارگیل استفاده شود، بازیافتی بودن ترکیبات آن است. از آنجایی که بازیافت، یک فرآیند هزینه بر و خسارت جبران ناپذیری برای کسب و کار‌های نوپا است، بنابراین با کمک این جعبه ها میتوان هزینه‌های اضافی را کم و به قیمت مناسب‌تری برای خرید و سفارش دست یافت.

قیمت جعبه بسته بندی نارگیل در سایز‌های مختلف

جعبه بسته بندی میوه نارگیل

قیمت کارتن بسته بندی نارگیل کوچک و بزرگ در لایه بندی های مختلف 3،5،7 با توجه به یکسری موارد محاسبه و اعلام خواهد شد. از جمله، ابعاد جعبه (طول، عرض و ارتفاع)، نوع ورق کارتن(ترکیبات) نوع چاپ (چاپ افست یا چاپ فلکسو)، تیراژ و غیره که قیمت آنها در تولید عمده بسیار به نفع کسب و کار‌ها خواهد بود.

محاسبه قیمت جعبه و کارتن بسته بندی

جعبه های کارتنی نارگیل را میتوان با هر دو روش افست و فلکسو چاپ کرد، اما چاپ افست به دلیل اینکه می‌تواند طیف گسترده‌تری از رنگ‌ها را به نسبت چاپ فلکسو که تنها از 4 رنگ استفاده می‌کند، پوشش بدهد و جلوه منحصر به فرد‌تری را به برند یک کسب و کار برای شناخته شدن آن در سطح جهانی روی جعبه می‌دهد. به کارتن‌هایی که روی آنها چاپ افست اجرا می‌شود، جعبه‌ کارتن لمینتی گفته می‌شود که مانند یک پوشش نازک مقوا چاپ خورده ( پوستر )، سطح بیرونی جعبه را به طور کامل می پوشاند.

خواص نارگیل برای سلامتی

آب، روغن و خود نارگیل از اعضای خانواده نخل، هزاران سال است که توسط انسان استفاده می‌شود، چرا که خواص بسیاری برای درمان چربی پوست و جوانسازی پوست، مشکلات قلبی، سلامت استخوان و مفید برای دوران بارداری و کلسترول خون می‌باشد.

جمع بندی

در این مقاله درباره یک جعبه کارتن بسته بندی نارگیل دسته دار پرکاربرد صحبت کردیم و به دلیل ویژگی مقاومت و استحکام بالایی که دارد برای حمل این میوه خوشمزه در بازار های داخلی و خارجی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. برای دریافت اطلاعات و راهنمایی‌های بیشتر درمورد ترکیبات جعبه کارتن مورد نیاز نارگیل های خود، میتوانید با کارشناسان با تجربه و کارتن ساز آوین پک از صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

4.5/5 - (4 امتیاز)

2 دیدگاه در “کارتن بسته بندی نارگیل از کارخانه تا صادرات آن با لنج

 1. سید حافظ گفت:

  مگه ایران نارگیل هم داره!؟

  1. آوین گفت:

   خیر، به صورت عمده وارد میشه و در ایران سورت بندی و سپس بسته بندی میشه و گاهی هم از ایران به کشورهای دیگه صادر میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *