طراحی جعیه میوه

مروزه با افزایش مصرف تولیدات در زمینه میوه، صیفی جات و سبزیجات و هم چنین بالا بودن صادرات به کشورهای دیگر تولیدات کارتن و جعبه های میوه به صورت صعودی بالا می رود. حال با اشراف به این موضوع، تولید کنندگانی موفق هستند، که به مواردی که به آنها اشاره خواهیم کرد به خوبی عمل کنند.

طراحی جعبه میوه

طراحی در زمینه بسته بندی یکی از مهم ترین بخش های غیر قابل حذف محسوب می شود، بودن طرح و رنگ با نوع محصولی که می خواهد پک شود رابطه مستقیم دارد به گونه ای که یک طراح باید بداند محصول مورد نظر چیست که برای آن طرح مورد نظر را بزند. مثلا وقتی می خواهید جعبه میوه انار را تولید کنید هارمونی رنگ روی جعبه می بایست همرنگ انار باشد و در زمینه سبزیجات استفاده از رنگ سبز می تواند به درک بهتر اینکه درون جعبه شما چه چیزی وجود دارد کمک می کند. در بازارهای مختلف طرح های متفاوتی را بر روی بسته بندی ها نظاره گر هستید، چهره ی کالای شما و دل نشین بودن رنگ آن در ذهن تاثیر می گذارد و موجب میشود در هر جایی به دنبال آن محصول در بازار و فروشگاه به جستجو بپردازید. استفاده از خلاقیت و ذوق و سلیقه، تنوع در طرح بسته بندی، کیفیت طرح زده شده و چاپ همگی می توانند در فروش محصول شما نقش بسزایی داشته باشند.

بیشتر بدانید: ۴ اشتباه در طراحی در تولید بسته بندی

انواع کارتن میوه

می دانید که جعبه ها در دو نوع پلاستیکی و کارتنی تولید و عرضه می شوند اما جعبه کارتنی مخصوصا مقوایی با قابلیت طرح و چاپ بهتر بر روی بسته بندی می تواند بهترین گزینه برای انتخاب باشد. کارتن میوه و صیفی جات انواع متنوعی دارد که در ادامه به توضیح ویژگی های آن ها می پردازیم.

جعبه کارتنی: این گونه جعبه ها به دلیل داشتن قابلیت حمل و نقل هرگونه کالا در هر ابعادی تولید میشوند. بالا بودن استحکام جعبه های کارتنی و هم چنین داشتن امتیاز نگهداری در زمان طولانی تر، این جعبه ها را به یکی از بهترین گزینه برای مصارف میوه و صیفی جات صادراتی تبدیل کرده است.

کارتن لمینتی: جعبه های لمینتی نیز همانند جعبه های کارتنی همان قابلیت ها را دارند به علاوه اینکه در لمینت با نبودن محدودیت در طرح، جلوه رنگ بهتر و قابلیت چاپ بالاتری که دارند برای صادرات مناسب ترند. طراحی یک بسته بندی نکته مهمی است که در اولین برخورد محصول با آن مواجه می شویم و به علت حسی که نسبت به بسته بندی محصول دریافت می کنیم خواستار خرید آن میشویم. این نوع کارتن های با داشتن وزن کمتر و قابل بازیافت پذیری که دارند از لحاظ هزینه مقرون به صرفه ترند و کیفیت بسته بندی نشان گر اهمیت کالا و محتویات درون آن است.

کارتن دایکاتی: در نظر داشته باشید می خواهید کارتنی را تولید کنید که خط و چاک نداشته باشد و شکل و انحنای بهتری به خود بگیرد و به اشکال خاص در آید، گفته میشود از طریق ماشین های دایکات با ابعاد دقیق یک شکل را بارها و بارها بدون دخالت قیچی، شابلون و غیره استفاده کرد و مدل بهتری از کارتن را ارائه داد.

بیشتر بدانید: نمونه جعبه و کارتن های بسته بندی انواع محصولات

کارتن میوه صادراتی

در نظر بگیرید که کالای شما می خواهد به خارج از کشور صادر شود و نیاز است که مدت زمان بیشتری در کانتینر باشد، کیفیت و استقامت کالای شما بسیار مهم است تا بتواند فرد گیرنده خارجی را به مشتری دائمی شما تبدیل نماید و مرجوعیت شما را به حداقل برساند در بخش صادرات میوه، بسته بندی حرف اول را می زند چهره ی دلپذیر کارتن میوه ی شما می تواند بر روی فروش و سفارشات شما تاثیر بگذارد. از این رو توجه به طراحی زیبا و با کیفیت و مستحکم بودن کارتن مورد نظر برای میوه هایی همچون (سیب، انار، پرتقال، لیمو، کیوی، نارنگی و…..) که وزن بیشتری را به خود اختصاص می دهند اهمیت دارد. از آنجایی یک فرایند صادرات محصولات با زمان بیشتری همراه است، محکم بودن جعبه و قابلیت استحکام آن باید به قدری بالا باشد که در حمل و نقل آن با مواردی از جمله له شدگی روبرو نشوید.

بیشتر بدانید: اهمیت بسته بندی در صادرات کالا

قیمت کارتن میوه

عواملی که در قیمت کارتن تاثیر گذارند عبارت اند از: جنس ورق مصرفی و نوع کاغذی استفاده شده در آن، نوع چاپ و تعداد رنگ آن: از آنجایی که بر روی کارتن های لمینتی محدودیت در رنگ وجود ندارد قیمت آن نسبت به جعبه کارتنی بیشتر است اما جلوه بهتری به بسته بندی شما میدهد که همانطور که در بالا به آن اشاره شده در تاثیرگذاری محصول شما در ذهن مخاطب نقش دارد. حجم کاغذ استفاده شده که بستگی به ابعاد جعبه دارد نیز در قیمت مهم است به طوری که کارتن هایی که در ابعاد بزرگتر سفارش و تولید میشوند کاغد مصرفی شان زیاد است از این رو قیمتشان هم متفاوت است. تیراژ سفارش: مسلم است که هرچه تیراژ کالا بیشتر باشد قیمت آن نیز بالا میرود. با در نظر گرفتن عوامل ذکر شده می توانید تا حدودی برای بسته بندی خود برآورد قیمت کنید یا اینکه می توانید از بخش فروش شرکت آوین پک از محاسبه آنلاین جعبه و کارتن بسته بندی مطلع شوید.

بسته بندی کارتن میوه

با ذکر تمامی موارد فوق به این موضوع اشراف دارید که داشتن بسته بندی بر روی کالا بر جلوه محصول، فروش و بازاریابی آن، موفقیت در صادرات و بسیاری از عوامل دیگر اهمیت دارند. بودن بسته بندی برای انواع میوه، سبزیجات و صیفی جات الاخصوص میوه هایی که پوستی برای کندن ندارند مثل: توت فرنگی، زردآلو، گوجه و غیره لازم و حیاتی است. این موضوع خودش همانند یک تبلیغ عمل می کند که باعث برندسازی پک کالای شما می گردد.

شرکت بسته بندی آوین پک با سابقه خوب خود در صنایع کارتن و جعبه سازی با در نظر گرفتن اهمیت محصول برای شما، بهترین تولیدات را عرضه می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر از سایت ما دیدن کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *