وبلاگ

کارتن بسته بندی ظروف یکبار مصرف ؛ فلکسویی، دایکاتی ارزان

کارتن بسته بندی ظروف یکبار مصرف

کارتن بسته بندی ظروف یکبار مصرف در اغلب موارد در سایز بزرگ و به صورت کارتن بزرگ تولید شده و حجم زیادی از این محصولات در آن ها قرار داده می‌شوند. به دلیل این که ظروف یکبار مصرف در تعداد بالایی بسته بندی می‌شوند و جزء محصولات بسیار حساس هستند، فشار و ضربه می‌تواند آسیب زیادی به آن ها وارد سازد. در نتیجه نیاز است که از مقاوم ترین انواع کارتن لایه دار برای تولید جعبه آن ها استفاده شود.

انواع مدل کارتن بسته بندی ظروف یکبار مصرف

مدل های جعبه کیبوردی ، جعبه کارتن تلسکوپی یا زیره و رویه، هارد باکس، جعبه کشویی مقوایی، یا جعبه سبدی و جعبه کارتن دسته دار، چندان در تولید کارتن این محصول کاربرد ندارند.

به طور عمده و اکثر کارتن های این ظروف به شکل کارتن چهار درب آمریکایی می‌باشند. به علاوه این که کارتن لمینتی نیز در این موارد کاربرد کمتری دارند.

انواع نمونه جعبه و کارتن بسته بندی

کارتن فلکسویی بهترین گزینه برای بسته بندی کالاهایی است که صرفاً در بخش حمل و نقل نیاز به بسته بندی دارند و در فرایند فروش چندان کاربردی برای آن ها ندارند. در مورد ظروف یکبار مصرف نیز این موضوع صادق بوده و جعبه بسته بندی آن کاربرد خاصی در بازاریابی و افزایش حجم فروش ندارند.

نوع برش کارتن های این ظروف می‌تواند مدل برش دایکاتی بوده که با این برش، جعبه کارتن دایکاتی تولید می‌گردد. اما برش خط و چاک نیز در روند تولید جعبه بسته بندی ظروف یکبار مصرف کاربرد قابل توجهی دارد.

دستگاه دایکات در پیاده سازی روند برش انواع کارتن های بسته بندی، از پرکاربردترین تجهیزات کارتن سازی بوده و دارای انواعی نیز می‌باشد. مثل روتاری، فکی و پینگ پنگی.

سفارش کارتن بسته بندی ظروف یکبار مصرف

مشتریان در هنگام ثبت سفارش باید ابعاد جعبه مد نظرشان را برای بسته بندی کردن کالاهای تولیدی‌شان اعلام کنند. در مواردی که تجربه اول آن ها در خصوص خرید کارتن بسته بندی باشد، تیم فروش کارتن سازی با دریافت یکسری اطلاعات ابتدایی، می‌توانند مشاوره های دقیقی را به آن ها ارائه کنند. در نتیجه بهترین ابعاد و نوع ورق کارتن را می‌توانند برای روند جعبه سازی آن ها انتخاب کنند.

اگر که قرار باشد حجم کمی از ظروف یکبار مصرف در یک جعبه بسته بندی شود، می‌توان از جعبه مقوایی برای آن ها استفاده نمود.

قیمت کارتن با مقوا با هم تفاوت دارند و در هزینه نهایی سفارش نیز اثر گذار خواهند بود. بنابراین توصیه می کنیم که تمامی این نکات را قبل از ثبت سفارش با تیم فروش و مشاوره مطرح سازید تا با آگاهی بیشتری اقدام به خرید کنید.

محاسبه قیمت جعبه و کارتن بسته بندی

کارتن ظروف یکبار مصرف از چه ورق کارتن لایه دار تولید می‌شود؟

به طور کلی تمامی انواع ورق های کارتنی از جمله:

در اختیار تولید کنندگان انواع جعبه های بسته بندی هستند. اما در نهایت، ابعاد، میزان مقاومت جعبه مورد نیاز برای تحمل وزن محصول و کالا تعیین می‌کند که باید کدام ورق کارتنی انتخاب شود.

در اغلب موارد کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه بهترین گزینه برای تولید این جعبه بسته بندی کالا می باشند.

تولید کارتن و جعبه بسته بندی

چاپ جعبه کارتن می‌تواند به اشکال مختلفی انجام شود. کارتن چاپ دار و کارتن بدون چاپ دو نوع عمده جعبه هایی هستند که مشتریان در انتخاب آن ها کاملاً مختار هستند و می‌توانند برحسب نیازشان یکی از آن ها انتخاب کنند.به طور کلی سفارش خرید کارتن به نحوی پیش می‌رود که مشتریان به بهترین خروجی دست یابند. کارتن آماده نیز در دسته کارتن هایی قرار می گیرد که گزینه مناسبی برای پک کردن این محصولات محسوب می شود، اما بدون چاپ یا با چاپ عمومی تولید آن انجام شده و کارتن اختصاصی برند شما نخواهد بود.

در تولید کارتن بسته بندی ظروف یکبار مصرف تا کنون سفارش انجام انواع خدمات چاپ ثبت نشده است. زیرا این خدمات چاپ می‌تواند به هزینه نهایی سفارش بیفزاید و منطقی نیست که هزینه اضافی پرداخت کنید. مگر اینکه این محصولات را بخواهند به کشورهای دیگر صادر کنند و هزینه فروش آن ها بتواند جبران کننده هزینه خرید کارتن بسته بندی آن ها باشد. کارتن صادراتی تا حدودی شرایط متفاوت تری نسبت به کارتن های مورد استفاده در داخل مرز ها دارد و کیفیت بالایی برای آن در نظر می گیرند.

برای این که ظروف یکبار مصرف به عنوان ظروف سرو غذا و انواع مواد خوراکی استفاده می شوند، نیاز است که کارتن آن ها بهداشتی باشد. در مواردی کارتن سفید بسته بندی را برای پک کردن آن ها به کار می گیرند تا حس بهداشتی بودن به مشتریان و تولید کنندگان منتقل گردد.

بخوانید:

خاتمه

تمامی نکات مربوط به جعبه کارتن ظروف یکبار مصرف ارائه گردید. در صورت نیاز می‌توانید با ما تماس بگیرید تا در اسرع وقت تمامی راهنمایی های تکمیلی به شما ارائه گردد.

4.8/5 - (10 امتیاز)
author-avatar

درباره زهرا خمسه

واژه‌ها، جذاب‌ترین اسباب‌بازی دنیا هستند. دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا این فرصت رو برام فراهم کرد از طریق بازی کردن با واژه‌ها جهان تازه‌ای رو تجربه کنم...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *