کارتن کشمش

کارتن کشمش و جعبه های آن جز بسته بندی های مناسب خشکبار محسوب میگردند که با این پک ها به اقصی نقاط کشور ارسال میشوند. صادرات خشکبار کار سخت و دشواری نیست اما از آنجایی که این مواد به رطوبت حساس اند اصول خاصی برای حمل و نقل شان وجود دارد.

کارتن بسته بندی کشمش

کارتن کشمش در کنار جعبه های مقوایی آن یکی از بسته بندی های این ماده غذایی محسوب میشود که اکثرا این کارتنها در وزن های ۱۰ و ۸ و ۵ کیلویی به عنوان کارتن مادر استفاده میشوند و همچنین در صادرات نیز برای حمل و نقل بهتر و آسان تر میتوانند از کارتن مادرها و جعبه های مقوایی آن برای مصارف فروشگاهی استفاده کرد.

بیشتر بدانید: نمونه جعبه و کارتن بسته بندی انواع محصولات

طراحی و چاپ کارتن کشمش

همانطور که میدانید کشمش نیز جز خشکبار محسوب میشود و این موادغذایی جز موارد صادراتی هستند و صادراتشان سود اصلی آنهاست. همانطور که میدانید بحث صادرات از بازارهای داخلی کاملا جداست، این بدین معنا نیست که کارتن و بسته بندی های داخلی از کیفیت ضعیف تری برخوردار باشند اما برای صادرات محصولات مخصوصا موادغذایی توجه ویژه ای به طرح و نوع بسته بندی میشود که در ادامه توضیح خواهم داد.

جعبه کشمش

مرتبط بخوانید: صادرات خشکبار با بسته بندی مناسب

کشمش به عنوان یک ماده غذایی که باید بهداشت آن در تمامی مراحل از جمله تولید، بسته بندی، عرضه و توزیع رعایت گردد، نوع بسته بندی و کارتن آن میبایست بهداشتی باشد. برای این منظور معمولا از مقوای ایندربرد که به مقوای بهداشتی نیز معروف است استفاده میکنند. برای بسته بندی خشکبار باید از پک هایی بهره گرفت که از یک لایه سلفون پوشیده شده اند. سلفون استفاده شده بر روی کارتن و مقوا اجازه نفوذ آب و رطوبت را به محصول نمیدهد و کالای درجه یک شما با بسته بندی با کیفیت به دست مشتریان میرسد.

در کنار توجه و اهمیت به نوع بسته بندی و کارتن کشمش طراحی و چاپی که بر روی آن نیز درج میشود بسیار مهم میباشد. اکثر کارتنهای خشکبار در بازارهای داخلی به صورت ساده و تک رنگ حتی در برخی موارد بدون چاپ و رنگ دیده میشوند اما در زمینه صادرات اوضاع فرق میکند. متناسب بودن هارمونی رنگ، آرم و نوشته های درج شده، انتخاب تصاویر مناسب و غیره همگی از موارد حائز اهمیت هستند. برای داشتن یک پک مناسب که ویژگی های ظاهری زیبایی داشته باشد استفاده از جعبه ها و کارتنهای لمینتی بهترین گزینه است. این نوع پک ها با توجه به نوع چاپی که دارند (همان چاپ افست) با توجه به ویژگی هایی همچون: شفافیت تصاویر، طلاکوبی و یا برجسته سازی آرم و نوشته ها، سلفون و غیره میتوانند زیبایی بسته بندی شما را چند برابر زیباتر کنند.

بیشتر بدانید: محاسبه قیمت آنلاین جعبه و کارتن بسته بندی در کمتر از ۲ دقیقه

کشمش

کشمش همان انگور خشک شده است که در علم تغذیه سرشار از آهن، کلسیم و ویتامین گروه b میباشد و یک میان وعده عالی برای افراد در گروه های سنی مختلف محسوب میشود. کشاورزان در سراسر ایران از گونه های مختلف انگور با روش های گوناگون در فرآیند خشک کردن، کشمش های زیادی تولید میکنند که در آشپزی و صنعت آجیل و خشکبار کاربرد دارد.

کارتن کشمش

نکات مهم بسته بندی کشمش

همانطور که در مطالب فوق گفته شده مواد غذایی همانند آجیل و خشکبار از نظر کیفیت بسته بندی باید تضمین شده باشند به همین دلیل بهداشت آنها در الویت قرار دارد که درباره این مورد توضیح داده شده است.

نکته بعدی توجه به وزن بار است. در اصول استاندارد، حمل و نقل کارتنهای بیش از ۱۰ کیلوگرم را اصلا توصیه نمیکنند زیرا بسته بندی در وزن های بالا خسارت های احتمالی را به دنبال دارد. برای مثال ممکن است کارتن ها در حمل ونقل دچار پارگی شوند یا محصول درونی آن مثل کشمش از داخل جعبه سرریز گردد. استانداردهای بین المللی استفاده از کیسه های نایلونی را برای حمل خشکبار همانند کشمش را ممنوع کرده اند زیرا با این نوع بسته بندی ها محصول موردنظر با دریافت رطوبت هوا، قارچ و کپک را خواهند داشت.

کلام آخر

شرکت کارتن سازی آوین پک در کنار گروه تولیدی فعال و کوشا با در اختیار داشتن تجهیزات و ماشین آلات مدرن در تلاش است بهترین بسته بندی ها را برای محصولات متعدد به تولید برساند. از این رو اگر تولیدکننده محصولاتی همانند آجیل و خشکبار هستید میتوانید در بخش (تماس با ما) از واحد فروش آوین پک برای انتخاب محصولات خود مشاوره رایگان دریافت نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *