وبلاگ

جعبه خرما 4 سانتی چیست؟ ( بررسی تفاوت آن با 5 cm)

جعبه خرما 4 cm سانتیمتری

جعبه خرما 4 سانتی انواع مختلفی دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. منظور از جعبه خرما 4 سانتی ارتفاع کفی خرما است. این نوع کوچکترین ارتفاعی است که برای بسته بندی خرما در نظر گرفته میشود. با ما باشید تا بیشتر از این مدل و مدلهای دیگر که مقایسه خواهد شد آشنا شوید.

انواع مدلهای جعبه خرما 4 سانتی

جعبه تلسکوپی: این نوع جعبه که نام دیگر آن زیره رویه نام دارد از دو قسمت تشکیل شده است که وقتی روی هم قرار میگیرند دیواره رویه تا انتهای دیواره کفی خرما را می پوشاند. در این مدل اگر جنس مواد اولیه زیره و رویه جعبه خرما ضعیف باشد، در حمل و نقل به سرعت دچاره پاره گی خواهند شد. علل اصلی در مدل جعبه خرما چهار سانتی ابعاد طول آن است که بین 18 تا 19 سانتیمتر درنظر گرفته میشود و با این اندازه احتمال از کمر تا شدن جعبه در زمان وجود خرما با مواد اولیه نامرغوب، بسیار است.

انواع نمونه جعبه و کارتن بسته بندی خرما در اینجاست

جعبه کشویی: این نوع جعبه هم از 2 عنصر اصلی تولید شده است با این تفاوت که درب آن حکم کشویی بودن را دارد و قسمت کفی خرما درون آن قرار میگیرد و در صورت استفاده باید کفی بیرون کشیده شود. در این مدل باید در خرید کفی خرما دقت بیشتری نمود زیرا برعکس مدل بالا که درب جعبه بیشتر کاربرد داشت در این مدل زیره جعبه است که کاربرد بسیاری دارد و احتمال پارگی و یا خراش در حین جابجایی امری طبیعیست اگر متریال جعبه کیفیت کافی نداشته باشد.

راهکارهای رسیدن به کفی خرما قیمت مناسب و آشنایی با انواع آنها

جعبه کیبوردی: این نوع جعبه خرما دارای یک درب است که به کفی چسبیده و رو به بالا باز میشود. این یعنی اینکه جعبه دارای یک قسمت می باشد که درب و کفی خرما به هم متصل هستند. در این حالت جنس هر دو یکی میباشد بر عکس دو مدل بالاتر که هر قسمتی میتواند مدل خاصی به نسبت کاربردش داشته باشد.

جعبه های پنجره ای: این ویژگی را میتوان برای هر کدوم از 3 مدل بالا انتخاب نمود. این نوع جعبه دارای یک پنجره شفاف شیشه ای از جنس طلق یا سلفون براق است که به مشتریان اجازه می دهد تا محصول داخل جعبه از بیرون مشاهده گردد. آنها یک راه حل بسته بندی شیک و لوکس برای خرماها هستند که از نظر بصری جذاب هستند و در عرصه صادرات بسیار موثر بوده اند.

جعبه های بالشتکی: این نوع بسته بندی برای خرما خشک مناسب است و از جنس کاغذ و مقوا نمیباشند. محصول آنها از بیرون قابل رویت است زیرا جنس آن از پلاستیک شفاف میباشد.

مواد اولیه جعبه خرما چهار سانتی

  • مقوا: مقوا یک ماده بسته بندی مقرون به صرفه و همه کاره است. این ماده از خمیر کاغذ ساخته شده است و می توان آن را به رنگ ها و روکش های مختلف چاپ کرد. مقوا های پر کاربرد در بسته بندی خرما، مقوا ایندربرد و پشت طوسی میباشد.
  • کاغذ کرافت: کاغذ کرافت یک ماده بسته بندی طبیعی و پایدار است. این ماده از خمیر چوب سولفات نشده ساخته شده است و دارای رنگ قهوه ای طبیعی است.
  • کارتن e فلوت سفید: این نوع کارتن 3 لایه بیشتر برای کفی خرما و یا مدل کیبوردی کاربرد دارد. در این نوع موارد لولیه میتوان از کارتن لمینتی هم بهره مند شد. لمینت برای کالا های لوکس بسیار کاربرد داد.
  • پلاستیک: پلاستیک یک ماده بسته بندی بادوام و ضد آب است. این ماده از مشتقات نفتی ساخته می شود و در رنگ ها و روکش های مختلف موجود است. در صنعت بسته بندی

قیمت جعبه خرما 4 سانتیمتری

قیمت جعبه های خرما 4 سانتی بسته به نوع، جنس و مقدار آن متفاوت است. به طور کلی، جعبه های زیره رویه ساده، ارزان ترین نوع جعبه های خرما هستند. جعبه های بالشتکی و جعبه های پنجره ای به نسبت گران ترند. همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید 3 جعبه از بالا جعبه خرما صادراتی میباشند و نسبت به بسته بندی خرما داخلی بسیار تفاوت دارد هم از نظر طرح گرافیکی و هم از نظر مواد اولیه ساخت.

انواع جعبه خرما

نکات قبل خرید جعبه خرما چهار سانتی

  • نوع خرما: نوع خرما بر اندازه و شکل جعبه مورد نیاز شما تأثیر می گذارد.
  • مورد استفاده: اگر خرما برای صادرات است، باید جعبه ای را انتخاب کنید که شیک و لوکس باشد. اگر خرما برای فروش بازار داخلیست میتوانید جعبه ای را انتخاب کنید که مقرون به صرفه و بادوام باشد. نا گفته نباشد اگر قصد رقابت با بازار داخلی را دارید لازم از جعبه های جذاب و لوکس با خدمات چاپ گوناگون استفاده کنید.
  • بودجه: قیمت جعبه های خرما 4 سانتی بسته به نوع، جنس و مقدار آن متفاوت است.

منابع مختلفی برای خرید جعبه های خرما 5 سانتی وجود دارد. برخی از منابعی که می توانید در نظر بگیرید عبارتند از:

  • تولیدکنندگان بسته بندی: تولیدکنندگان بسته بندی انواع مختلفی از جعبه های خرما را ارائه می دهند. آنها می توانند جعبه هایی را با توجه به مشخصات شما بسازند.
  • توزیع کنندگان بسته بندی: توزیع کنندگان بسته بندی انواع مختلفی از جعبه های خرما را در انبار دارند. آنها می توانند جعبه ها را به سرعت و به راحتی به شما تحویل دهند اما شاید مناسب برند و نام تجاری شما نباشند.
  • خرده فروشان آنلاین: خرده فروشان آنلاین انواع مختلفی از جعبه های خرما را ارائه می دهند. می توانید جعبه ها را به صورت آنلاین سفارش دهید و آنها را در خانه تحویل بگیرید. این نوع جعبه ها هم امکان سفارش شدن ندارند زیرا به صورت جعبه عمومی تولید میشوند و با نام جعبه آماده خرما به فروش میرسد.
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *