وبلاگ

راهکارهای رسیدن به کفی جعبه خرما قیمت مناسب

کفی جعبه خرما

کفی جعبه خرما در انواع مختلف؛ منگنه ای، قفلی و قفل دار دوبل طراحی و تولید میشود که معمولی ترین آنها کفی منگنه ای است که در تولیدات داخلی استفاده میشود. در این مقاله درباره راهکارهای ارزان تر شدن کفی خرما و نحوه سفارش آن توضیحاتی را بیان میکنیم که توصیه میشود تا انتهای مطالب با ما همراه باشید.

کفی خرما

  • کفی خرما منگنه ای
  • کفی خرما قفل دار
  • کفی خرما قفل دار دوبل

کفی جعبه خرما به نوعی زیره جعبه محسوب میشود که خرما درون آن چیده شده و درب روی آن قرار میگیرد. برای انواع خرماهای داخلی و صادراتی تولید کفی خرما الزامی میباشد که تنها تفاوتشان نوع و جنس آنهاست. مثلا برای صادرات خرما در برخی موارد از مقوای ایندبرد (بهداشتی) استفده میشود که دارای گواهی سلامت از سوی سازمان غذا و دارو است. کفی خرما منگنه ای به دلیل استفاده از فلز منگنه برای امور صادراتی مورد استفاده قرار نمیگیرد و این نمونه ها بیشتر در بازار داخلی یافت میشوند.

حالا سوالی که پیش می آید آن است که چگونه میتوان کفی خرما صادراتی با قیمت ارزان تهیه نمود؟

برای سفارش دادن جعبه خرما پک آن به طور کلی محاسبه میشود، یعنی جعبه آن که شامل کفی و درب جعبه میباشد که هر دو با هم محاسبه قیمت می شوند. اما تیراژ هر یک با هم متفاوت است. بهتر است بدانید که امکان تولید هریک به صورت جداگانه نیز وجود دارد. مثلا تولید کننده ای که در سفارش قبلی خود درب جعبه را دارد ولی کفی مناسبی برای آن نیست او میتواند فقط کفی خرما در تیراژ موردنیاز را سفارش دهد. ولی به طور کلی پک کامل آن با هم سفارش داده میشود.

آیا تفاوتی میان کفی جعبه خرما صادراتی و داخلی آن وجود دارد؟

در جواب این سوال باید گفت که در بسیاری از موارد تفاوت هایی میان محصولات داخلی و صادراتی وجود دارد. تولیدکنندگان برای کالاهایی که قرار است به کشورهای دیگر صادر میشوند، هزینه بیشتری صرف میکنند چرا که این محصولات قرار است معرف برندشان باشند.

مرتبط بخوانید: کفی های خرما صادراتی را بهتر بشناسید!

اگرچه تولیدکنندگانی نیز هستند که برای نگاه مشتری درون کشور نیز ارزش قائلند و از نظر کیفیتی چیزی کم نمی گذارند. اما خب، در بهترین حالت، همیشه محصولات صادراتی اندکی کیفیت بالاتری نسبت به محصولات داخلی دارند.

برای مثال جعبه خرما در نظر داشته باشید، مدل های صادراتی آن شکیل تر و دارای المان های بیشتری همچون: طلاکوبی، برجسته سازی، یووی، ورنی، سلفون و غیره هستند اما شاید چنین چیزهایی را در محصولات داخلی کمتر دیده باشید.

مقوا پشت طوسی از معمولی ترین انواع مقواهاست که برای خرماهای داخلی کشور استفاده میشود اما هیچگاه یک تولیدکننده ریسک نمیکند و این نوع مقوا را برای صادرات استفاده نخواهند کرد.

برای انواع صادراتی آن میتوان از ایندربرد یا گلاسه استفاده نمود که ایندبرد نسبتا مقاومت بهتری داشته و باعث دفورمگی جعبه نخواهد شد. اما تنها یک کار میتواند قیمت جعبه های صادراتی را هم مناسب تر کند که برای تولیدکننده صرفه اقتصادی داشته باشد.

این راه حل را در ادامه توضیح خواهیم داد که اگر می خواهید آن را کشف کنید، توصیه میکنیم با ما همراه باشید.

کفی جعبه خرما در سه نمونه

قیمت ارزان چگونه حاصل میشود؟

راه حل بسیار مفیدی که هیچ تولیدکننده ای تاکنون از آن پشیمان نشده است، افزایش تعداد سفارش یا همان تیراژ است. هرچه تیراژ شما بالاتر باشد، دور چاپ کامل تری دارید و قیمت نهایی بسته بندی هایتان از آنچه فکر میکنید ارزان تر خواهد بود.

برای مثال، تولیدکننده را در نظر بگیرید که یکی از آنها تیراژ 10000 عددی دارد و دیگری حدودا 50000 عدد ثبت سفارش کرده است. خب طی یک محاسبه سر انگشتی میتوان دریافت که در تیراژ بالاتر هزینه چاپ کمتر دارد و تقریبا رقم ناچیزی خواهد شد و به راحتی شما بدون آن که نیازمند چانه زدن برای تخفیف باشید، مبلغ تمام شده کمتری پرداخت خواهید کرد.

مرتبط بخوانید: محاسبه آنلاین قیمت جعبه و کارتن بسته بندی در کمتر از 2 دقیقه

این راه حل همیشه موثر واقع شده است و افراد نه تنها ضرر نکرده بلکه سود هم کرده اند چرا که ممکن است مدت زمان سفارش بعدی شان طولانی تر باشد و قیمت ها تغییر کرده باشد اما اگر حتی همه سفارش را هم استفاده نکنند، آنها را به صورت دپو شده نگهداری کرده و برای صادرات بعدی استفاده میکنند.

در برخی موارد نیز با توجه به نظر تولیدکننده از کیفیت ورق و مقوا کم میشود اما این راه حل جالبی نیست چرا که اگر در حوزه صادرات فعالیت میکنید. حتما خوب میدانید که بسته بندی به چه میزان برایشان اهمیت دارد به همین دلیل توصیه میکنیم که هیچگاه کیفیت را فدای کمیت نکنید. حتی اگر بسته بندی هایتان گرانتر از برآورده قیمتتان شد با توجه به محصولی که دارید از کیفیت آن نزنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *