خبر

بسته بندی ویژه صادرات به عراق و کردستان عراق

بسته بندی ویژه صادرات به عراق

بسته بندی ویژه صادرات به عراق و کردستان عراق به گونه‌ای تولید می شود که مشتری پسند بوده و از لحاظ زیبایی و طراحی مورد توجه مشتریان قرار گیرد. زیرا یکی از عوامل برندسازی و موفقیت کالاها بستگی زیادی به بسته بندی‌هایشان دارد. طبیعی است که بازارهای بین المللی نسبت به کالاهایی که از کشور های دیگر وارد می کنند حساسیت های ویژه ای داشته و بر حسب هزینه ای که می کنند، کیفیت بالایی را نیز درخواست دارند.

ar-flag

en-flag

صادرات به عراق و کردستان عراق

عراق کشوری است که دارای طولانی‌ترین مرز با کشورمان بوده، به طوری که از شمال غرب تا مناطق جنوبی کشیده شده است. همین مساله باعث شده است که تجار ایرانی برای صادرات به عراق اشتیاق بیشتری داشته باشند.

رابطه ایران و عراق در طی این سال ها دچار فراز و نشیب های زیادی بوده است، اما در حال حاضر به دلیل نزدیکی روابط سیاسی، تجاری، اقتصادی و فرهنگی که داشته اند می توان گفت اکنون رابطه خوبی با یکدیگر دارند.

مهم ترین کشورهایی که به عراق صادرات دارند شامل، چین، کره جنوبی و ترکیه می باشند. اگرچه صادرات به عراق از کشورهای دیگر نیز انجام می شود، اما بیشترین سهم محصولات وارداتی به عراق از این سه کشور مذکور سرچشمه می گیرد.

بیشتر بدانید: کارتن سازی و رمز موفقیت در صادرات

انواع کالاهای مناسب صادرات به عراق و کردستان عراق

کالاهای کشاورزی و صنعتی تنها محصولاتی نیستند که به این کشورها صادر می گردند. کالاهایی از جمله: تجهیزات سلامت، خدمات فنی و مهندسی و غیره نیز از دیگر کالاهایی هستند که می توان به کشورهایی همانند عراق ارائه کرد.

آنچه باید قبل از صادرات هر چیزی به عراق بدانیم، این است که این کشور از لحاظ مواد اولیه و کالاهای اساسی و مصرفی، در چه جنبه هایی دچار خلاء بوده تا با صادرات همان کالاها، هم نیاز آنان را برآورده گردد و هم سود خوبی نصیب تولید کنندگان شود.

ایران به دلیل خاک حاصل خیز و اقلیم چهار فصلی که دارد از موقعیت جغرافیایی خوبی برخوردار است به همین دلیل، کشت و برداشت انواع میوه ها، سبزیجات و صیفی جات بیشترین صادرات را در این حوزه از آن خود کرده است.

بسته بندی ویژه صادرات به عراق

محصولات ویژه صادراتی به عراق

در این بخش می خواهیم که تعدادی از بهترین گزینه های صادراتی به عراق و کردستان عراق را به شما معرفی کنیم.

 • دمنوش : اعراب ساکن در عراق و کردستان عراق علاقه ویژه ای به نوشیدن دمنوش دارند. آن ها از بهترین و با کیفیت ترین دمنوش ها استقبال کرده و مشتری پر و پا قرص آن هستند.کاکوتی، بابونه و آویشن سه مدل گیاهی هستند که در کشور ایران تولید شده و کیفیت بالایی دارند. برای مثال بابونه ای که در کازرون فارس تولید می شود از درجه کیفیت اعلا برخوردار است و با قیمت بالایی در بازارهای اعراب به فروش می رسد. حتی این گیاه، یعنی بابونه را، به شکل پودر همراه با سایر مواد غذایی استفاده می کنند.
 • قالی دست بافت : فسا در شهر یزد قرار دارد و قالیچه هایی بسیار زیبایی در آن جا بافته می شود. اعراب علاقه ویژه ای دارند که در دکوراسیون منزل شان از این قالیچه های ایرانی استفاده نمایند. در نتیجه این کالا به یک محصول صادراتی جذاب برای عراق و کردستان عراق تبدیل شده است.
 • انجیر خشک : در بازار های خارجی، انجیر خشک با هزینه های چند برابر قیمت بازار ایران به فروش می رسد. بنابراین به صرفه است که تولید کنندگان آن بتوانند محصول شان را به اعراب بفروشند. جالب است بدانید که چین انجیر خشک را از ما می خرد، آن را فرآوری کرده و به اشکال مختلف در می آورد، در نهایت محصولات خودش را وارد بازار اعراب می کند. بنابراین مشخص می گردد که این محصول تا چه حد اهمیت صادراتی دارد که باید بستر مناسبی برای فروش آن فراهم گردد.
 • پونه کوهی : این محصول مخصوص ایران است و در هیچ کجای جهان پونه با این کیفیت تولید و عرضه نمی شود. تا جایی که حتی اعراب هنگام خرید در خصوص ایرانی بودن پونه سوال می پرسند. در واقع آن ها به دنبال کیفیتی هستند که آن را در محصولات ایرانی تجربه کرده اند. اعراب لبنیات زیادی مصرف می کنند. به همین دلیل پونه کوهی تا حد زیادی داخل لبنیات و همراه با آن ها مورد استفاده قرار می گیرد.
 • فلفل قرمز، فلفل سیاه مشهد : غذاهای عربی بسیار تند تهیه می شود. به همین دلیل آن ها به دنبال بهترین و با کیفیت ترین نوع فلفل هستند تا خرید کنند. فلفل ایرانی برای ذائقه اعراب بسیار مناسب می آید و همواره تاکید دارند که فلفل تولید شده در جغرافیا و آب و هوای ایرانی را مصرف کنند.

تمامی این مواردی که برشمردیم از محصولات صادراتی مهمی هستند که می توانند سود بسیار زیادی برای کسب و کار تجاری شما به همراه داشته باشند. اما مهم ترین نکته ای که باید در نظر داشته باشید، این است که رقبای تاجر شما نیز این نکات را می دانند. در واقع آن ها هم از بازارهای بین المللی و ذائقه و سلیقه اعراب اطلاع دارند. در نتیجه برای اینکه بتوانید مشتریان زیاد و ثابتی برای محصولات خودتان جذب کنید، ضروری است که مزیتی داشته باشید که در بین تعداد زیادی رقیب تاجر، محصول و کالای شما از سوی اعراب انتخاب و خرید شود.

یکی از پیشنهادات ویژه ای که همواره مشاورین فعالیت های تجاری به بازرگانان ارائه می کنند، خرید و سفارش بسته بندی های جذاب و خاص برای محصولات شان است. کیفیت بسته بندی و جذابیت طراحی آن تا حد زیادی می تواند مشتری را به سمت محصول جذب کند و او را متقاعد سازد که خرید خودش را نهایی کند.

بیشتر بدانید: اهمیت بسته بندی در صادرات کالا

اهمیت بسته بندی کالاهای صادراتی به عراق و کردستان عراق

کالاهایی همانند میوه و صیفی جات، خرما، تجهیزات پزشکی، خشکبار، دارو و غیره مهم ترین اقلامی هستند که از ایران به عراق صادر می گردند. بسته بندی کالاهای صادراتی همانطور که از اسم‌شان پیداست، با هدف صادرات به خارج از مرزهای کشور تولید می شود.

بسته بندی خرما صادراتی

همه ما می‌دانیم، اولین چیزی که در برابر هر محصولی با آن روبرو هستیم، بسته بندی آن است. در محصولات صادراتی این موضوع اهمیت دوچندانی پیدا می کند، چرا که کیفیت و جذابیت آن برای مشتریان حائز اهمیت است.

در اکثر موارد تجار و تولید کنندگانی که متقاضی تولید بسته بندی صادراتی می باشند، از کارتن لمینتی یا جعبه مقوایی استفاده می کنند. کارتن لمینتی به دلیل ویژگی هایی که دارد از رایج ترین کارتن هایی است که در موارد صادرات از آن استفاده می شود.

بیشتر بدانید: جعبه خرما مضافتی صادراتی

تولید کارتن با چاپ افست که در ادامه آن فرآیند لمینت اعمال می گردد، دارای قابلیت های چاپی بالا از جمله: وضوح تصاویر، امکان برجسته سازی و طلاکوب جعبه، روکش سلفون چاپ، پوشش یووی و ورنی کردن جعبه های بسته بندی و غیره از مواردی می باشند که این نوع بسته بندی ها را در میان افراد بسیار محبوب کرده است.

در هنگام بازاریابی برای محصولات تان نیاز است که یک برگ برنده در دست داشته باشید تا بتوانید گوی رقابت را از رقبای خودتان بربایید. مشتریان عراقی، محصول شما را در کنار سایر محصولات ارائه شده به آن ها قرار داده و بعد از مقایسه کیفیت، به نوع بسته بندی آن نیز توجه خواهند داشت. در نتیجه فروشنده ای برنده است که می تواند با خلاقیت در نوع بسته بندی مشتری را جذب کند.

مرتبط بخوانید: انتخاب بسته بندی خلاقانه با توجه به نوع محصول

مشکلات صادرات به عراق

علیرغم اینکه تجارت به عراق دارای سود بسیار زیادی می باشد، اما شرایط حاکم بر این کشور، همانند، عدم ثبات، تنوع فرنگ های قومی و مذهبی و شرایط جغرافیایی، باعث می شود اندکی در امر صادرات با احتیاط تر عمل نمایید.

مثلا یکی از موضوعاتی که اکثر تجار را دچار مشکل می کند و از آن نیز بی خبر هستند، اختیاراتی است که هر استان به طور مستقل برای خود وضع می کند. ممکن است که یک قانون تجاری در یک استان به صورت کاملا خاص اجرا شود که در سایر استان ها وجود نداشته باشد.

اگر تولید کننده ای هستید که تازه وارد عرصه صادرات به عراق شده اید، بهتر است با افراد و تولیدکنندگان با تجربه تری مشورت کرده تا شیرینی موفقیت در صادرات به کام‌تان تلخ نگردد.

فاکتورهای زیر در روند صادرات و بازرگانی با کشورها، از جمله کشور عراق مهم می باشند و همه کشورها به وجود آن ها اهمیت می دهند:

 1. کارت بازرگانی
 2. اخذ مجوزات لازم از گمرک و وزارت صمت
 3. سپردن تعهد ارزی
 4. مجوز از سازمان استاندارد عراق
 5. داشتن استانداردهای محیط زیستی
 6. داشتن گواهی و فاکتور فروش به زبان عربی و انگلیسی                                             
درباره آوین پک

به طور کلی شرکت های کارتن سازی با بهترین تجهیزاتی که در اختیار دارند، با همراهی تیم حرفه ای در زمینه تولید، طراحی و فروش مناسب ترین بسته بندی ها را مخصوص صادرات به کشورهای دیگر با طراحی های منحصر به فرد و با کیفیت در اختیار مشتریان شان قرار می دهند. شما تولید کنندگان عزیز که سهم انبوهی از کالاهایتان به کشورهای دیگر صادر می شود، می توانید با کسب مشاوره رایگان از بخش فروش یک جعبه سازی و بازدید از قسمت نمونه کارها، بهترین بسته بندی ها را برای محصولات خود انتخاب کنید. در صورت نیاز با ما تماس بگیرید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

4 دیدگاه در “بسته بندی ویژه صادرات به عراق و کردستان عراق

 1. امین گفت:

  سلام .بسته بندی زغال حبه ای چه نوع طرح هایی دارید و هزینه ش ب چه صورته لطفا شفاف بگید .برا صادرات ب عراق

  1. زهرا خمسه گفت:

   سلام بر شما
   بسته بندی زغال انواع طراحی های مختلف سفارشی و عمومی داره که می توانید سفارش بدید. هزینه یک جعبه بسته بندی براساس یکسری پارامتر ها، مثل ابعاد، مدل جعبه، نوع ورق کارتن یا مقوا، خدمات چاپ، نوع کارتن ( لمینتی یا فلکسویی ) و تیراژ تعیین میشه. با تیم فروش تماس بگیرید ( 02191001720 ) راهنمایی های بیشتری به شما ارائه کنن.

 2. احمدوند گفت:

  سلام کارتن پسته برای صادرات به عراق میخواستم چطور طرح چاپی روی کارتن رو به زبان و فرهنگ عراقی چاپ میکنید اصلا آیا امکانش هست؟

  1. مدیر گفت:

   سلام بله با رعایت کردن قوانین جمهوری اسلامی ایران طراحی و چاپ رو کارتن محصولات صادراتی به عراق به صورت سفارشی امکان پذیر میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *