اهمیت بسته بندی کارتنی و مقوایی

اهمیت بسته بندی در صادرات کالا : همه ی ما میدانیم برای یک محصول تولیدی اولین چیز نیاز به بسته بندی محصول میباشد. طراحی بسته بندی یک فرایند شناختی از نیازهای یک مشتری، جهت خرید محصول است. بسته بندی یکی از زیر مجموعه های بازاریابی است در واقع بسته بندی خود به تنهایی تبلیغ بصری جهت فروش کالا میباشد در عرضه کالا نگاه اول که قابل ملاحظه است به پوشش ظاهری کالا که همان بسته بندی است میباشد.

قابل ذکر است بسته بندی کالا به عنوان شناسنامه ای برای کالا شناخته میشود و عامل مهم ارتباطی است.

نقش بسته بندی در صادرات

نقش و اهمیت بسته بندی در صادرات کالا در هرکشوری جایگاه مهمی دارد و بسته بندی نقش بسزایی برای فروش خارجی آن محصول دارد لذا در بازارهای امروزی رقابت بین تولیدکنندگان زیاد شده است در چنین بازاری کالاهایی مورد توجه قرار میگیرند که از نظر کیفیت خوب و از دید خریدار بسته بندی زیبا و مناسب برخوردار باشند.

بسته بندی نقش زیادی در افزایش درآمد ملی و اشتغال هر کشوری دارد میشود گفت بسته بندی  مناسب کالا باعث محافظت کالا از مرحله تولید تا مرحله مصرف نهایی محصول که منظور همان سالم به دست مصرف کننده رسیدن میباشد، همچنین بسته بندی قابلیت حمل راحت و چیدن روی پالت های استاندارد رو داشته باشد.

صادرات کالا بیش از کیفیت محصول، وابسته به طراحی خوب بسته بندی و مورد پسند خریداران است. در مجموع میتوان گفت نقش بسته بندی محافظت از کالا، ایجاد ارزش بیشتر محصول در مقابل کالاهای تولید شده توسط رقبا و ارائه اطلاعات به مشتری برای جذب و فروش بیشتر توسط مشتری است.

اهمیت بسته بندی در صادرات کالا

نقش طراحی و رنگ در بسته بندی کالا

طراحی با استفاده از رنگ وشکل و ایجاد لگو نشانه ای هویتی ویژه برای محصول خلق میکند و به مخاطب منتقل می نماید طراحی یکی از زیر شاخه های هنر گرافیکی است.

در روانشناسی رنگ و رنگ ها از معیار سنجش شخصیت افراد بشمار میرود. هر رنگ تاثیر خاصی بر روح و جسم افراد میگذارد، هرکالا جنس و رنگ خاص خود را دارد و رنگها گویای پیام وجذابیت خاص کالا هستند

پس طراحان بسته بندی باید طوری عمل کنند که تمام سلیقه ها و علایق مصرف کننده را پوشش دهند.

به طور کلی میتوان گفت: بسته بندی نقش مهمی در تصویر کشیدن اطلاعات در محصول ایفا میکند و حاوی مواد تشکیل دهنده و اطلاعات تغذیه ای در مورد محصول است که می تواند به فروش محصول کمک شایانی کند.

بیشتر بدانید: طراحی بسته بندی در بازاریابی و تاثیر آن در جذب مشتری

اهمیت بسته بندی در صادرات کالا

بسته بندی محصول شامل نام شرکت و ارم و طرح رنگ خود شرکت است که می توان محصول ارائه شده را در بین محصولات دیگر رقبا شناخته شدتر کند. در بسته بندی کالاهای صادراتی توجه به بازار مصرفی و قدرت خرید مردم و توجه به فرهنگ و سلیقه هر کشور لازم و ضروری میباشد.

و تعریف کلی از بسته بندی ، یک پوشش و لباس جهت محصول و معرفی هویتی از کالا است. با استفاده از بسته بندی مناسب در زمینه صادرات بخصوص کشورهای اروپایی، آسیایی و… می توانید بازار فروش خوبی را به دست آورید.

صنایع کارتن سازی آوین با داشتن سابقه در زمینه تولید انواع کارتن های بسته بندی می تواند شما را برای رسیدن به فروش و صادراتی موفق با استفاده از بسته بندی بهتر و مناسب راهنمایی نماید. جهت ارتباط با کارشناسان آوین پک با شماره های تماس ذیل تماس حاصل فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *