وبلاگ

تاثیر بسته بندی بر برندینگ و برندسازی برای فروش بیشتر کالا

برندینگ و بسته بندی

تاثیر بسته بندی بر برندینگ یکی از موضوعاتی است که این روزها نتایج آن در تحقیقات گسترده ثابت شده و هرگز نمی‌توان از آن چشم پوشی کرد. تولیدکنندگان بدون این که از این موضوع آگاه باشند، سود زیادی که به جیب‌شان سرازیر می‌شود را مدیون برندینگ و بازاریابی توسط بسته بندی های محصولات‌شان هستند. با ما همراه باشید تا اطلاعاتی را در خصوص این مبحث در اختیارتان قرار دهیم.

تاثیر بسته بندی کالا در برندینگ

از خودتان سوال کنید که هدف از ایجاد کسب و کاری که اکنون در آن فعالیت می‌کنید، چیست؟

در بسیاری از موارد چشم انداز یک تولیدکننده از کسب و کاری که آغاز می‌کند فروش یک محصول در طی یک ماه نیست؛ بلکه برای کسب و کار و شغلی که راه اندازی کرده است، اهداف و برنامه های بلند مدتی دارد. یکی از آنها می‌تواند شناخته شدن یا به اصطلاح معروفیت در سطح بازارهای داخلی یا خارجی باشد.

مطرح شدن در بازار هدفی که یک تولید کننده برای آن سرویس های خاص در نظر می گیرد و محصولاتی را ارائه می‌کند، از اهداف بلند مدتی است که برای آن تلاش و سعی های بسیاری شده است. در این مسیر بدون اخذ نظرات مثبت و حس رضایتمندی مشتریان، هیچ گاه نمی‌توانید در بازار مقصد شناخته شوید. علت آن هم کاملا روشن و بدون نیاز به توضیح اضافات است. تکلیف یک کسب و کار با محصولی که رضایتی جلب نکرده چیست؟

بخوانید: بسته بندی چگونه به کسب و کار بحران زده کمک می‌کند؟

زمانی که برخی کسب و کارها کمترین انرژی و زمان را در رسیدن به اهداف‌تان خرج کرده و از سایر موارد ضروری چشم پوشی می‌کنند، باید خود را آماده خداحافظی با بازارهای داخلی یا سطوح بین المللی کنند.

چرا در عصر جدید برندینگ و بازاریابی به این اندازه مهم است و چگونه می‌توان آن را به شکل موفق و قوی اجرایی کرد؟

به این سوالات در ادامه پاسخ خواهیم داد زیرا هر یک از راهکارهایی است که یک تولید کننده محصول ضرورتاً باید از آن مطلع باشد.

انواع نمونه جعبه و کارتن بسته بندی

محصولات خود را شخصی سازی کنید

یکی از موضوع‌هایی که در برندینگ و بازاریابی پیشنهاد می‌شود، این است که به جای تقلید از ساختار شکل و بسته بندی محصولات برندهای رقبا، سعی شود از ایده و خلاقیت های منحصر به فرد استفاده کنید.

یعنی نوع محصول و پک های آن به گونه‌ای باشد که ایده‌ای پشت آن بوده و علاوه بر آن طوری طراحی و دیزاین شود که امکان توسعه و تغییر را در طی سال‌ها داشته باشد. می‌توانید با توجه به نوع محصول، بسته بندی هایی برای آنها در نظر بگیرید که از نظر زیبایی شکل ظاهری، کپی و تکراری برند دیگری نباشد.

شاید فکر کنید که این کار تا چه اندازه می‌تواند پر خرج و هزینه‌بر باشد، اما باید به شما بگویم که اینطور نیست. حتی با اضافه کردن یک ویژگی کوچک زیبایی منحصر به فردی را می‌شود خلق کرد. مثلا اعمال یک سلفون کم هزینه بر روی بسته بندی محصولات باعث جذاب‌تر شدن در نگاه اول می‌شود و از نظر مشتری همین تغییرات کوچک نیز ارزشمند است.

دانستنی: دنیای بسته بندی کارتن از زبان جهان

به ارسال و نوع ارائه محصولات‌تان اهمیت دهید

مشتریان شما چه کسانی هستند؟! پاسخ به این سوال می تواند کمک کننده باشد. به عنوان تولید کننده محصولات مختلف باید بدانید که اکثر مشتریان شما چه کسانی هستند. اگر دارای فروشگاه های اینترنتی و آنلاین شاپ‌ها هستید، در این زمینه باید با هوشمندی تمام عمل کنید. چرا که بسته بندی و ارسال سالم محصولات به دست مشتری در این خصوص بسیار اهمیت دارد.

تصور کنید زمانی که مشتری وارد یک فروشگاه می‌شود با دیدن و لمس کردن بسته بندی شما حس خوشایندی به او دست می دهد و کالا را به سبد خرید خود اضافه خواهد کرد. این حس خوب و هیجان باید در کسب و کارهای آنلاین نیز همین گونه باشد و مشتری همان حسی را دریافت کند که به صورت حضوری محصولات را خریداری می‌کرد.

محاسبه قیمت جعبه و کارتن بسته بندی

آیا برندینگ موفق ملزم داشتن یک بسته بندی زیباست؟

تحقیقات نشان داده است، پک یا بسته بندی کالا تاثیرات شگرفی روی برندینگ و انتخاب مشتری دارد. یعنی زمانی که مخاطب کالای شما را برای خرید انتخاب می‌کند در وهله اول تحت تاثیر بسته بندی شما قرار گرفته است.

اولین چیزی که مشتری در مواجهه با محصول شما با آن روبرو می‌شود پک کالای‌ شما است. این مساله در شرایطی است که برند شما معروف نباشد. هنگامی که مشتری در حال قدم زدن در فروشگاه است و بدون در نظر داشتن برندی قصد خرید داشته باشد، مطمئنا محصولاتی نظرش را جلب می‌کنند که از نظر زیبایی و ساختار هندسی منحصر به فرد باشند.

مرتبط بخوانید: انواع بسته بندی کالا برای ارسال به مشتریان داخلی و صادراتی

مزایای برندینگ

از مهم‌ترین مزایای برندینگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آگاهی و توجه مشتری را افرایش می‌دهد.
  • ارزش کالا و محصول را بالا می‌برد.
  • باعث جذب مشتری می‌شود.
  • باعث تقویت رضایتمندی در کسب کار و به طور کلی بر افزایش بهره وری کارکنان آن برند نیز تاثیر می‌گذارد.
جعبه های مقوایی

آینده صنعت بسته بندی

در آینده نه چندان دور گرایش طراحی بسته بندی بیشتر به صورت بسته بندی دیجیتالی و هوشمند است. به علاوه اینکه بیشترین اهمیت طراحان به کار سفارشی و مورد نیاز مشتری خواهد بود. الزامات محیط زیستی نیز از دیگر نکات اساسی در برنامه ریزی های تولیدات بسته بندی نیز می‌باشد.

خواندنی: کارت ویزیت چرا لازمه ی کسب و کار است؟

خاتمه

در چنین شرایطی که دیگر بسته بندی فقط یک وسیله ارتباطی ساده و کاربردی نیست، بلکه بخش عظیمی از برندینگ یک کسب و کار را به دوش می‌کشد، نیاز است که در خصوص آن تجدید نظر کنیم. در واقع ایجاد تفاوت رویکرد نسبت به تاثیر بسته بندی تا حد زیادی می‌تواند به کسب و کار شما رونق ببخشد. برای راهنمایی بیشتر با کارشناسان فروش تماس بگیرید تا شما را برای رسیدن به بهترین نوع بسته بندی برای ارائه محصولات‌تان کمک کنند.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *