خبر

دنیای بسته بندی کارتن از زبان جهان

کارتن بسته بندی

دنیای بسته بندی کارتن برای افرادی که از آن چیزی نمیدانند دنیای عجیب و شگفت انگیزی است. کارتن ها در انواع مختلفی تولید میشوند که هر یک با توجه به ویژگی هایی که دارند برای یک نوع محصول خاص مورد استفاده قرار میگیرند.

کارتن بسته بندی

دنیای بسته بندی کارتن پر از فراز و چالش است. این موارد را اکثر مدیران این شغل میدانند. شاید باورش برایتان دشوار باشد که یک کارتن یا جعبه بسته بندی زمانی که به دست مشتری میرسد چه مسیر طولانی را طی خواهد کرد و انواع فرآیندهایی روی آنها اعمال می گردد که مناسب محصولات داخلی و صادراتی شوند.

اگر بخواهیم کارتن را به دنیای خودمان تشبیه کنیم نقش مادر برای فرزندانش را دارد. شاید این جمله اندکی عجیب و غیرممکن به نظر برسد. اما کارتن یا جعبه بسته بندی از محصول درونی شما محافظت کرده و از آسیبات احتمالی جلوگیری میکند و با توجه به قابلیت های بالایی که در زمینه چاپ دارد، در انواع صادراتی نیز تولید میگردد. برای دیدن نمونه های بیشتر میتوانید روی لینک زیر کلیک کنید.

مرتبط بخوانید: نمونه جعبه و کارتن بسته بندی انواع محصولات صادراتی با طراحی های مدرن

بارها برایتان اتفاق افتاده که کارتن محصول موردنظرتان دفورمگی داشته در جابجایی له شده است اما محصولی که درون آن بوده همچنان سالم و عاری از هرگونه آسیب میباشد به همین دلیل است که نقش حفاظت از محصولات به عهده بسته بندی میباشد و با هزینه پایین تری که نسبت به سایر بسته بندی ها دارد محبوبیت بسیاری پیدا کرده است که میتوانید با ورود به لینک زیر از قیمت جعبه و کارتن بسته بندی مدنظرتان مطلع شوید.

مرتبط بخوانید: محاسبه آنلاین قیمت جعبه و کارتن بسته بندی در کمتر از 2 دقیقه

در ادامه مطالب می خواهیم درباره نقش کارتن و جعبه و صنعت بسته بندی بیشتر برایتان توضیح دهیم.

همانطور که می دانید خبرگذاری های اروپا این مسئله را عنوان کرده اند که اکثر کسب و کارها و کمپانی های بزرگ تولید و عرضه محصولات از لحاظ بسته بندی دچار مشکل میباشند. با توجه به خبرگذاری های متفاوت، تورم کارتن و مقوا در کشورهای اروپایی و آمریکایی سر به فلک کشیده و خرده و عمده فروشان را بسیار نگران کرده است که چگونه محصولات خود را با یک بسته بندی مناسب به دست مشتریان و مصرف کنندگان برسانند؟! به همین علت نقش کشورهای آسیایی در تامین بسته بندی بسیار پر رنگ تر از قبل خواهد شد.

بسته بندی های خلاقانه

با توجه به مواردی که گفته شد بهتر است بجای تولیدی های پلاستیک به افتتاح بیشتر کارخانجات جعبه و کارتن سازی بپردازیم.

چرا باید به صنعت بسته بندی مخصوصا کارتن سازی و جعبه سازی اهمیت ویژه ای داده شود؟

جواب این سوال را در ادامه مطالب بررسی خواهیم کرد که توصیه میشود تا پایان مقاله با ما همراه شوید.

کره زمین؛ بمب ساعتی نزدیک به انفجار

زمان زیادی از اتمام کاپ 26 یا همان اجلاس گلاسکو نمی گذرد. در این اجلاس با توجه به شرایط کره زمین و گفت و و گوهایی که حول محور این موضوع شد، تصمیم قطعی بر این بود که برای احیای جنگل ها و شرایط اقلیمی کره زمین جوامع با یکدیگر متحد شوند تا برای شرایطی که زمین در آن قرار گرفته است، فکری کنند.

در چند دهه اخیر افزایش تولید و مصرف پلاستیک اوضاع زمین را بدتر کرده است. از آنجایی که پلاستیک به جز جدانشدنی از بسته بندی تمامی محصولات متفاوت مثل: نان، میوه و مواد غذایی تبدیل شده، تولید آن نیز بیشتر شده است. برایمان بسیار مهم است که محصول دارای بسته بندی باشد اما به جنس و قابلیت بازیافت آن اصلا دقت نمی کنیم.

پلاستیک ها از مواد آسیب زا به محیط زیست میباشند. برای تولید این مواد و بسته بندی های پلاستیکی مقدار زیادی ماده مضر آزاد میگردد که در گرمتر شدن کره زمین بسیار تاثیرگذار است. به همین دلیل امروزه اکثر کشورها ممنوعیت ورود محصولات با پک های پلاستیکی دارند.

تفکیک پلاستیک در حد پوست شکلات!

شاید این عنوان گول زننده ای باشد. برای اینکه افراد نسبت به پلاستیک و استفاده از آن در زندگی روزمره خود حالت تدافعی پیدا کرده اند، کارخانجات پلاستیک سازی به این فکر افتادند که با نشان دادن بازیافتی بودن این ماده آنرا موجه تر نشان دهند. هر چه قدر هم درباره تفکیک زباله سخت گیرانه تر عمل کنیم باز هم نمیتوان در مدت زمان طولانی بازیافت و آسیب هایی که پلاستیک به محیط زیست و طبیعت وارد میکند چشم پوشی کرد.

اگر پلاستیک را تفکیک کنیم باز هم بازیافت آن کار چندان آسانی نیست و باید برای بازیافت، آنها را ذوب کرد که این امر باعث آزاد شدن گاز متان شده که خود به تنهایی عامل گرم تر شدن کره زمین و تغییرات اقلیمی است.

بازیافت کارتن و جعبه

ماده اصلی کارتن و جعبه بر پایه کاغذ میباشد. بازیافت مواد سلولزی و کاغذی نسبت به پلاستیک بسیار آسانتر است. اگر به تفکیک زباله های خشک و تر اعتقاد داشته باشید، کارتن و جعبه جزء دسته بندی زباله های خشک به حساب می آیند.

البته کارتن و جعبه دور ریختنی دارای کارخانجات ضایعاتی میباشد. بازگشایی (آنباکسینگ) جعبه محصول، بعد از دور انداختن بسته بندی میتوانید آنها را به ضایعاتی بدهید تا با فرآیندهایی که انجام میدهند دوباره از آنها کارتن بسته بندی تولید کنند.

خوشبختانه نگاه جهانی نسبت به کارتن و جعبه بسته بندی دستخوش تغییرات مثبت شده است و افراد زیادی به اهمیت این صنعت پی برده اند و خواستار ورود محصولاتی با چنین بسته بندی هایی میباشند. تا اینجای مطالب راجع به بازیافت و شرایط اقلیمی کره زمین صحبت شد، از آنجایی که برای خرید محصولات بسته بندی امری ضروری است نمیتوان هیچگونه کالایی را بدون پک وارد بازار کرد زیرا هم از نظر بهداشتی کار درستی نیست و با فرهنگ سازی های شکل گرفته، افراد آگاهانه تر دست به خرید می زنند.

حال سوالی که مطرح میگردد آن است که آیا فقط کارتن و جعبه بسته بندی از نظر سهولت بازیافت اهمیت دارند؟

در جواب این سوال باید گفت خیر! بازیافت پذیری آسان و صدمه نزدن به محیط زیست یکی از ویژگی های مهم پک های کارتنی و مقوایی است. کارتن و جعبه دارای ویژگی های دیگری نیز هستند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

کیفیت و طراحی گرافیکی از مواردی است که امروزه مصرف کنندگان به آن دقت و توجه بیشتری دارند. سلیقه و ذائقه افراد مداوم در حال تغییر و تحول است. یک بسته بندی مناسب باید به گونه ای طراحی شود که متناسب با شرایط فرهنگی، جغرافیایی، سنتی یک ملت باشد تا افراد بتوانند به راحتی با آن تعامل برقرار کنند و جذب شوند که نتیجه این عملکرد افزایش فروش و موفق شدن در برندینگ و بازاریابی است.

برندینگ و مارکتینگ دو اصل بازاریابی میباشند که همراه با هم اتفاق می افتند. برندینگ باعث اسم و رسم دار شدن برند شما میگردد و مارکتینگ روشی است که آن برند را به دنیا میشناساند.

مرتبط بخوانید: تاثیر برندینگ و بسته بندی در محصولات

طراحی و چاپ در زیباترشدن یک بسته بندی بسیار ضروری است و نقش بسزایی دارد. چه چیزی باعث میشود که مشتری در میان یک فروشگاه شلوغ پر از محصول با بسته بندی های رنگارنگ دست به خرید کالای شما بزند؟

کیفیت خود کالا و بسته بندی آن در حفاظت از محصول فاکتور ارزشمندی است اما مصرف کننده ای که تا به حال تجربه خرید از محصولات شما را نداشته باشد، در وهله اول شکل ظاهری پک کالاست که او را مجذوب خود میکند.

درست است که افراد آگاهانه تر از قبل خرید میکنند اما نمیتوان منکر آن شد که پک محصولات در فروششان بی تاثیر است. جعبه یا کارتن بسته بندی با استفاده درست از رنگ ها و طراحی های مناسب مشتری را به خرید ترغیب میکند.

نتیجه گیری

جوامع و کشورهای مختلف چشم اندازهای بزرگ تری برای صنعت بسته بندی در نظر دارند. همچنین با افزایش تولیدات نیاز به بسته بندی زیادتر از قبل شده است به همین دلیل در نظر گرفتن بودجه و استاندارد بسته بندی اختصاصی برای این صنعت نشانگر اهیمت آن است.

[ثبت امتیاز]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *