بسته بندی
جعبه بسته بندی

بسته بندی یکی از با اهمیت ترین علل های افزایش فروش و راحت نمودن حمل نقل محصولات و کالا ها، محسوب می گردد. بسته بندی های متفاوتی در بازارها، فروشگاه ها و مکان های مختلف دیده میشوند که هر کدام از آنها به شیوه های مختلفی بسته بندی شده اند. در ادامه میخواهیم شما را با بهترین بسته بندی ها به همراه عکس آنها، آشنا نماییم.

نام بسته بندی زمانی شکل گرفت که تولید کنندگان تصمیم گرفتند تا لباسی را بر تن کالا های خود در نظر بگیرند تا محصولشان با ظاهری بهتر دیده شده و هم نگهدارنده محصولات در مقابل گرد و خاک، گرما و سرما، رطوب و آب باشد و همچنین بر آسان نمودن جابجای آن بیافزاید. پس از آن که علت افزایش فروش به سمت بسته بندی و انواع مدل های آن کشیده شد، کارشناسی های متعددی در مقابل چرا های پیش آمده انجام شده که خلاصه ای از این نتیجه ها را مختصرانه ولی کاربردی به همراه عکس و تصاویر در اختیارتان خواهیم گذاشت.

بعضی از سوالات دیگران

چرا بسته بندی اینقدر مهمه؟

افزایش فروش و جذب مشتری، نگهداری از محصول و آسان نمودن حمل و نقل

چه نوع بسته بندی خوبه؟

جنس بسته بندی رو بر حسب نیاز محصول و محل عرضه آن انتخاب می شه که در مقاله به شیوه های مختلف به آن اشاره شده است.

مدل های بسته بندی چقدر در فروش تاثیر گذارن؟

ساختار بسته بندی و شکل هندسی آن می تواند به گونه های مختلفی طراحی شود که می توانید در نمونه کارهای بسته بندی انواع آن را مشاهده کنید.

ارزان ترین بسته بندی کدام است؟

ارزان ترین بسته بندی ها نایلونی می باشند ولی در نظر داشته باشید این نوع بسته بندی محدودیت صادراتی دارد. علت این موضوع را می توانید در مقاله کارتن بهتر است یا سایر بسته بندی ها می توانید بخوانید.

انواع بسته بندی

وقتی بسته بندی با تقاضای بسیاری روبرو شد باعث تاسیس شرکت های بی شماری در ایران و جهان گشت که هر کدام از آنها در زمینه های مختلف بسته بندی مشغول به کار شدند بسته بندی هایی از جمله کارتنی و مقوایی، چوبی، نایلونی و پلاستیکی، فلزی می باشند که هر کدام از آنها بنا به شرایط، قوانین و نیازهای استفاده می گردند. چون بسته بندی کارتنی و مقوایی دارای بیشترین تقاضا می باشد ما هم در این مقاله به انواع این نوع بسته بندی ها می پردازیم.

نمونه بسته بندی های کارتنی

بسته بندی های کارتنی را بیشتر برای محصولاتی که وزن نسبتا سنگینی دارند استفاده میکنند. بیشترین نوع کارتن مورد استفاده سه لایه و پنج لایه می باشد که به نسبت نیاز محصول بهترین حالت انتخاب میگردد. کارتن های دارای ویژگی های متفاوت تری نسبت به سایر بسته بندی های می باشد که پیشنهاد می شود

نمونه بسته بندی های مقوایی

بسته بندی های مقوایی هم دارای مدل و جنس های گوناگونی می تواند باشد. مقوای ایندربرد، مقوای پشت طوسی، مقوای گلاسه، اینها بیشترین کاربرد را در صنعت بسته بندی جعبه های مقوایی دارد. این جعبه ها همانند جعبه های کارتنی قابلیت انواع طرح و چاپ را در خود دارند و این قابلیت باعث شده تا ویژگی های خاص و منحصر به جعبه بوده با جعبه دیگر متفاوت باشد.

چاپ و بسته بندی آوین پک

صنعت کارتن سازی و جعبه سازی برای رسیدن به بسته بندی مطلوب و رضایت بخش، نیازمند ماشین آلات و دستگاه های مدرن به همراه متخصصین مجرب میباشد تا با بهترین کیفیت در کمترین زمان و نازلترین قیمت جعبه و کارتن بسته بندی را طبق نیاز محصول تولید نماید.

آخرین مقالات

محصولات فروشگاه