وبلاگ

افزایش فروش و جذب مشتری

افزایش فروش و جذب مشتری

افزایش فروش و جذب مشتری حس حال خوبی برای فروشنده بر جایی می گذارد و باعث بالا بردن انگیره، برای توسعه کسب و کار فعلی و یا کسب و کارهای دیگر، یکی از مزایاهای بعد از آن احساس خوب است. در این مقاله از موضوعاتی صخن خواهیم گفت که مستنداتی مکتوب داشته و از تجربیات تولید کنندگان کالا های مختلف و فروشندگان بزرگ انواع محصولات جمع آوری شده است.

افزایش فروش و جذب مشتری دو عنصر مرتبط به هم می باشند که عنصر جذب مشتری باعث ترقی عنصر افزایش فروش می باشد. پس ابتدا از جذب مشتری شروع می کنیم تا به افزایش فروش ناخداگاه هدایت شویم، شاید باورش برایتان سخت باشد ولی به همین سادگی می توانید یک برند مطرح شدن را تجربه کنید.

بیشتر بدانید: رازهای بسته بندی و بررسی ۱۰ نمونه موفق

جذب مشتری

اصولا مشتری را ابتدا بسته بندی و سپس کیفیت محصول باعث جذاب مشتری می گردد. بسته بندی دارای زیر شاخه های متعددی است که هر کدام در جذب مشتری تاثیر گذار هستند و برای رسیدن به این موضوع می بایست همه موارد را به یک اندازه رعایت کرده و در سیاست کسب و کار خود بنهانیم.

 • مدل بسته بندی
 • رنگ بسته بندی
 • چاپ بسته بندی
 • محل بسته بندی
 • ارسال بسته بندی

قبل از توضیح فهرست بالا میخواهیم در یک خط علل استفاده از بسته بندی کارتنی و مقوایی را در دنیا بگویم زیرا با هزینه کمتری قابل بازیافت می باشد، تجزیه آن در محیط زیست زمان کمتری به نسبت بسته بندی دیگر دارد. از این رو کشورهای گوناگون مردمان خود را تشویق به استفاده از این نوع بسته بندی می نمایند.

بیشتر بدانید: محاسبه قیمت آنلاین کارتن و جعبه ی بسته بندی در 2 دقیقه

مدل بسته بندی

مدل های بسته بندی گوناگونی وجود دارد که به نسبت محصول مورد نظر انتخاب می گردد. بسته بندی های کارتنی و مقوایی از جمله: کیبوردی، چهاردرب، درب دارویی، زیره رویه، ته قفلی و غیره می باشد که اگر این نمونه ها را حضوری مشاهده کرده و محصول خود را هم در نظر داشته باشید می توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

افزایش فروش و جذب مشتری با مدل های بسته بندی

رنگ بسته بندی

بعد اینکه مدل بسته بندی انتخاب شد نوبت تعیین رنگ بسته بندی است. رنگها در طراحی جعبه، عامل اصلی جذب مشتری هستند زیرا میتوانند نگاه مشتری را به سمت خود هدایت کرده و با دارا بودن ظاهری منحصر به خود، می تواند نگاه شخص را برای چند ثانیه بر روی بسته بندی خیره نگه دارد و همین موضوع باعث هک شدن برند شما در ذهن فرد خواهد گشت و اگر کمی نسبت به رقبای خود متمایز باشید کار تمام است. زیرا به هر محصول دیگری هم نگاهی بی اندازد با طراحی و بسته بندی محصول شما، ناخداگاه مقایسه خواهد نمود و اگر جلوه های ویژه در بسته بندی شما بیشتر باشد مطئنن برای شما تبدیل به مشتری خواهد شد.

این سیاست را فراموش نکنید اگر تازه وارد هستید و محصول شما با محصولی قدیمی تری در بازار، دارای کیفیت یکسان است باید هر چه سریعتر بسته بندی خود را بهتر از آن نموده ولی به قیمت تمام شده دست نزنید و حدالامکان بهتر است قیمت محصول شما کمی پایین تر از قیما آن باشد . حال وقتی کیفیت به نسبت رقیب یکی بوده ولی بسته بندی شیک تری محصول شما داشته باشد، پس از مدتی بازار از آن شماست و می توانید قیمت را کمی افزایش دهید و این افزایش نیاز به کارشناسی دارد.

بیشتر بدانید: بسته بندی محصولات و نقش آن در بازاریابی فروش

چاپ بسته یندی

وقتی رنگ و طرح انتخاب شد کیفیت چاپ است که جذابیت رنگ و طرح را جلا می بخشد. چاپ فلکسو و افست در بسته بندی کارتنی و مقوایی پر کاربرد می باشد که افست کیفیت بالاتری دارد. برای رسیدن به چاپ ایده آل می توانید از واحد طراحی بخواهید تا برای شما یک نمونه دو یا سه بعدی طراحی نمایید تا بررسی نمایید چه چاپی مناسب بسته بندی شما است. این کار بسیار در انتخاب صحیح به شما کمک خواهد نمود. در طراحی و چاپ، بهترین گزینه برای بسته بندی کارتن لمینتی می باشد که می توانید بعضی از آنها را در تصویر زیر مشاهده کنید.

بسته بندی کارتنی

محل بسته بندی

منظورمان از این عنوان، محل قرارگیری بسته بندی می باشد. حالا دو ویترین فروشگاه را تصور کنید هر کدام که نور بهتری و دکوراسیون جذاب تری داشته باشند محصول که درون آن است هم به زیبای بسته بندی آن افزوده می شود و هم با درصد بالای امکان فروش آن محصول میسر می شود.

بیشتر بدانید: نماد های بسته بندی و معنی و مفهوم آنها در استاندارد بین المللی

ارسال بسته بندی

ارسال بسته بندی برای محصولاتی است که در فروشگاه های آنلاین فروخته شده و باید برای مشتری ارسال گردد. تشریفات ارسال محصولی که درون بسته بندی انتخاب شده است بسیار مهم است و باید به همان شکلی باشد که مشتری آن را در سایت یا اپلیکیشن دیده و درخواست خرید انجام داده است. اگر غیر از این باشد مشتری پس از دریافت محصول اگر بسته بندی آن با بسته بندی که دیده مقایرت داشته باشد احساس بدی خواهد شاهد داشت. شاید با خود احساس کند که سرش کلاه رفته است بهتر است از ایجاد احساساتی این چنینی جلوگیری شود.

بیشتر بدانید: ۱۰ ها نکات مهم بسته بندی

سوالات متداول

چرا بسته بندی میتواند در فروش تاثیر گذار باشد؟ بهترین گزینه برای به نمایش گذاشتن محصول، بسته بندی آن است و در جهان این موضوع با استقبال ویژه ای روبرو شده و تاثیر خود را تجربه کرده است

آیا می تواند مشتری را برای همیشه مشتری خود نمود؟ بله به شرطی که کیفیت محصول حفظ گردد و بسته بندی محصول قابل توجه باشد زیرا این موضوع برای مشتری با اهمیت است محصول خریداری شده اش در چه بسته بندی است.

هزینه بسته بندی در فروش محصول را چگونه جبران کنیم؟ اگر بسته بندی شیک و جذاب بوده و بازخورد خوبی ایفا کند در فروش انبوه هزینه بسته بندی خود را نشان نخواهد داد.

کارتن سازی آوین پک

اگر سوالاتی در زمینه بسته بندی کارتنی و مقوایی و یا چاپ و طرح آن دارید می توانید با 1919-9100-026 تماس حاصل نمایید. صنایع چاپ و بسته بندی آوین پک دارای اتاق نمونه کار انواع جعبه و کارتن های بسته بندی محصولات مختلف می باشد که متقاضیان می تواند برای مشاهده محل شرکت تشریف آورده و از نزدیک نمونه کارها را بررسی نمایید و همچنین متقاضیانی که به علت دوری راه امکان حضور ندارند می توانند از صفحه عکس های نمونه کار های جعبه های کارتنی و مقوایی دیدن نمایند.

کارتن سازی و جعبه سازی آوین پک در نظر دارد از بهترین متخصصین جهت همکاری دعوت به عمل آورد. کسانی که مشتاق به همکاری هستند میتوانند از فرم استخدام کارتن سازی اقدام نمایند.

1/5 - (1 امتیاز)
1/5 - (1 امتیاز)

2 دیدگاه در “افزایش فروش و جذب مشتری

 1. عماد بدری گفت:

  سلام تشکر مقاله خوبتون
  چطور می توانم قیمت بسته بندی که می‌خوام رو بگیرم آخه برای در آوردن قیمت تمام شده برای فروش لازمه؟

  1. مدیر گفت:

   با احترام
   اگر با موارد مورد نیاز محاسبه قیمت کارتن و جعبه بسته بندی می توانید از دکمه استعلام قیمت آنلایت در ابتدای صفحه اقدام نمایید در غیر این صورت می توانید با کارشناسان کارتن سازی و جعبه سازی تماس 1919-9100-026 حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *