جعبه, وبلاگ

19 سوال متداول بسته بندی کارتنی

انتخاب کارتن بسته بندی مناسب

سوال متداول بسته بندی کارتنی برای انتخاب یک بسته بندی کارتنی مناسب محصول در این مقاله برای شما بازدید کنندگان گرامی تدارک دیده شده است. اگر در انتخاب بسته بندی کارتنی محصولتان سوال متداول برایتان پیش آمده در این مقاله میتوانید به دنبال جواب سوالتان باشید. پس از مطالعه تا انتهای صفحه اگر همچنان سوالاتتان بدون جواب مانده است میتوانید از طریق لینک تماس با ما سوال خود را با کارشناسان کارتن سازی ، جعبه سازی ، چاپ و بسته بندی آوین پک در میان بگذارید و این ارتباط شما باعث افتخار ماست.

کارتن بسته بندی چیست و چه مدل هایی دارد؟

کارتن از لایه های انواع ورق مقوایی تشکیل شده است که بر حسب نیاز محصول، نوع ورق و تعداد لایه های ورق در زمان تولید میتواند متفاوت باشد. انواع مدل های جعبه کارتنی عبارتند از: چهاردرب، ته قفلی، کیبوردی، کشویی، زیره رویه و غیره.

انواع ورق های مورد استفاده در ترکیب کارتن چه نام دارد؟

انواع کرافت مثل معمولی، 200 گرم، و غیره، فلوت (انواع آن مطابق تصویر گالری زیر)، تست و غیره می باشد. این ورق ها که به اصطلاح لایه های کارتن هم نامیده می شوند باعث ساخت انواع کارتن ها می شود.

فلوت چیست و انواع فلوت در جعبه های کارتنی را نام ببرید؟

فلوت در کارتن نقش مهمی ایفا می کند و در استقامت و ضخامت کارتن تاثیر بسزایی دارد. این فلوت ها در انواع A,B,C,E,F میباشند که هر یک با توجه به نیاز کالا در ترکیب ورق کارتنی استفاده میشوند.

ورق هایی که در لایه های کارتن استفاده می شود چقدر مهم هستند؟

انتخاب لایه های ورق بسیار مهم است زیرا این ورق ها هستند که بخشی از استقامت و کیفیت پایداری کارتن را افزایش و یا کاهش می دهند که متشکل از ورق تخت و فلوت است.

انواع کارتن بسته بندی و بیشترین نوع کارتن مورد استفاده کدام است؟

کارتن 2لایه(سینگل فیس)، کارتن 3لایه، کارتن 5لایه، کارتن 7 لایه و کارتن E فلوت،که کارتن سه لایه و پنج لایه بیشترین کاربرد را دارد.

از کجا بفهمیم چه نوع کارتنی باید برای محصول مان باید انتخاب کنیم؟

در بیشتر موارد بر اساس سایز محصول و وزنی که جعبه باید استقامت آن را داشته باشد نوع کارتن و ترکیب آن مشخص میگردد و رعایت این موضوع به مشتری کمک میکند هم هزینه بیشتری برای جعبه نپردازد وقتی با هزینه کمتری میشود بهترین را تولید نمود و همچنین از تولید جعبه با استقامت کم برای محصول جلوگیری میکند.

تفاوت جعبه کارتن صادراتی با غیر صادراتی در چیست؟

کارتن های صادراتی باید داری ترکیبی باشند که وقتی در دراز مدت داخل سردخانه یا کانتینر یخچال دار قرار گرفته و جابجایی بیشتری دارند بافت خود را از دست نداده و دفرمه نشوند و به آن اصطلاحا کارتن ضد آب هم گفته میشود. ولی در غیر صادراتی ها اگر جعبه سردخانه ای نمی بیند و جابجایی کمتری دارد نیاز نیست این موارد در نظر گرفته شود.

کارتن بهتر است یا کارتن پلاست؟

اینجا در مقاله سوالات بسته بندی کارتنی چون در خصوص کارتن پلاست سوال بسیاری شده لازم دانستیم به این سوال هم پاسخ دهیم.
کارتن پلاست در بعضی موارد محدودیت صادراتی دارد ولی کارتن بسته بندی هیچ محدودیتی ندارد. کارتن پلاست به نسبت کارتن بسته بندی مقاوم تر است. کارتن پلاست محدودیت چاپ دارد اما در کارتن بسته بندی تنوع چاپ و طرح بسیار بالا می باشد و هیچ محدودیتی ندارد.

برای ثبت سفارش کارتن بسته بندی چه مواردی را باید در نظر گرفت؟

ابعاد محصول(طول، عرض، ارتفاع)، مدل جعبه، نوع چاپ، نوع پوشش، تعداد تیراژ جعبه برای ثبت سفارش کارتن بسته بندی مورد نیاز است و در ادامه با این موضوعات بیشتر اشنا میشوید.

انواع چاپ در کارتن بسته بندی چیست؟

چاپ سیلک، فلکسو و افست که در سیلک و فلکسو، چاپ مستقیم بر روی کارتن صورت می پذیرد ولی در چاپ افست چاپ بر روی مقوا انجام شده و سپس بر روی کارتن چسبیده میشود.

کارتن چاپ دار معمولی با کارتن چاپ دار لمینتی چه تفاوتی دارد؟

در کارتن چاپ دار معمولی، نوع چاپ فلکسو بوده و مستقیم بر روی کارتن خورده میشود ولی در کارتن لمینتی چاپ جداگانه ابتدا بر روی مقوا انجام شده و سپس آن مقوا که پوستر هم نامیده می شود بر روی کارتن با یک فرآیندی چسبانده می شود. در اصل کارتن لمینتی یکی از جدیدترین فرایندها در تولید جعبه کارتنی محصوب میشود.

خدمات چاپ چیست؟

خدمات های چاپ بسیار می باشند که مهمترین آنها برش و پوشش می باشد.

انواع برش در کارتن بسته بندی را نام ببرید؟

برش دایکاتی و خط و چاک بیشترین کاربرد را دارد. برش های جعبه های دایکاتی بیشتر برای مدل های خاص و سفارشی استفاده میشود که دارای کمی پیچیدگی در جعبه شدن می باشد. برشهای خط و چاک هم برای جعبه کارتن های معمولی استفاده میشود.

انواع پوشش در کارتن لمینتی چیست؟

پوشش های کارتن چاپ لمینتی از جمله : ورنی، سلفون حرارتی، سلفون واتربیس، سلفون مات، سلفون مخملی، یووی سیلک، یووی موضعی و غیره می باشد. پوشش در اصل جذابیت چاپ و جعبه را بالا برده و مقداری هم روی استقامت و پایداری جعبه می افزاید.

طراحی طرح برای چاپ روی کارتن چقدر مهم است؟

طراحی روی جعبه بسته بندی بسیار مهم می باشد زیرا طرح روی جعبه معرف اصلی محصول شما به شمار می آید. طراحی توسط واحد طراحی شرکت بر حسب نیاز محصول، سلیقه مشتری و همچنین ذوق طراح بر اساس تجارب طراحی، آماده شده و برای مشتری ارسال میگردد تا زمانی که طرح توسط مشتری تایید گردد طرح نهایی نامیده میشود.

هزینه های جانبی تولید جعبه کارتن بسته بندی عبارتند از :

قالب، کلیشه، فیلم و زینک. قالب برای چیدمان طرح طراحی شده و همچنین برای برش جعبه کاربر دارد و کلیشه برای چاپ فلکسو استفاده می شود و زینک برای چاپ افست مورد نیاز است و به نسبت نوع چاپ و مدل جعبه موارد نام برده برای جعبه بسته بندی مورد نیاز می باشند.
اگر ابعاد جعبه شما جزء ابعاد عمومی بوده که قالبش در شرکت وجود داشته باشد می توانید از آن قالب به صورت رایگان استفاده نمایید در غیر این صورت باید قالب سفارش داده شود و مبلغ قالب طبق فاکتور ارائه شده توسط قالب ساز در فاکتور تولید مشتری لحاظ میگردد.

شرایط پرداخت و نحوه تسویه حساب چگونه است؟

پس از ثبت سفارش جعبه به درخواست مشتری، فاکتور به صورت لینک به مشتری پیامک میگردد و همچنین به صورت پی دی اف (pdf) به درخواست مشتری برای وی ارسال می شود. میزان ودیعه در نظر گرفته شده در فاکتور پس از پرداخت (به صورت آنلاین یا کارت به کارت یا شبا)، شروع کار کلید خورده و در روند کار تا پایان، مقادیر مانده می بایست تسویه گردد تا محصول تولید شده بتواند مجوز خروج از شرکت را دریافت نماید.

تحویل سفارش کارتن بسته بندی چقدر زمان بر است و نحوه ارسال به چه شکل می باشد؟

پس از ثبت سفارش و تایید طرح چاپی، دو هفته کاری زمان باید در نظر گرفته شود.
در بعضی موارد با توجه به مناسب بودن شرایط و خلوت بودن حجم تولید، تحویل در یک هفته کاری هم امکان پذیر می باشد.
هزینه ارسال بر عهده مشتری بوده ولی هماهنگی ارسال سفارش به تمام نقاط کشور به درخواست مشتری می تواند بر عهده کارشناسان فروش آوین پک قرار گرفته و صورت پذیرد.

حداقل تیراژ برای تولید چقدر است؟

حداقل تیراژ سفارش جعبه کارتن 1000 عدد می باشد و در شرایط خاص و در زمانی که مطابق سفارش یک مشتری، سفارش مشابه در پروسه تولید باشد امکان 500 عدد هم در کنار آن تولید وجود دارد.
در نظر داشته باشید با افزایش تیراژ در جهت کم کردن دور ریز و پرکردن دور چاپ به نسبت ابعاد جعبه، می توانید از قیمت مناسب تری بهره مند شوید.

نتیجه گیری:

ما در این مقاله قصد داریم شما را با موضوعات مهمی که باعث تولید و به وجود آمدن یک جعبه کارتن مدرن میشود آشنا نماییم.

انتظار می رود با مطالعه مقاله سوال متداول بسته بندی کارتنی توانسته باشید تا اینجای کار، موارد مورد نیاز بسته بندی کارتنی متناسب با محصول خود را مشخص کرده باشید. حال میتوانید از لینک استعلام قیمت آنلاین جعبه کارتنی غیر لمینتی قیمت بسته بندی کارتنی خود را در کمتر از 2 دقیقه محاسبه کنید.

این مقاله بر اساس طرح سوال های متداول جدید مدام بروزرسانی میگردد.

4.5/5 - (2 امتیاز)

12 دیدگاه در “19 سوال متداول بسته بندی کارتنی

 1. امیررضا شجاعی گفت:

  سلام برای تولید کارتن در زمان فورس هم می تونید تولید داشته باشید مثل سه روزه تحویل بدید؟

  1. مدیر گفت:

   سلام ، در کارتن های با قالب و رح عمومی این امکان وجود داره

 2. احمد رضا رئیسی گفت:

  سلام
  به کارتن سازی سفارش کارتن دادم با یه ترکیبی قیمت کارتن رو محاسبه کرد و پیش پرداخت زدم تا کارو شروع کنن وقتی جعبه کارتن ها دستم رسید هم چاپش کیفیت نداشت و هم ترکیب کارتن اونی که میخواستم نبود یعنی از ترکیب های ضعیف تری استفاده نموده بود و سایز جعبه کوچکتر از اونی بود که می خواستم بخاط همین موضوع میخواستم بدونم چه تضمینی وجود داره که اونی که سفارش میدم همونی باشه که میخوام؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما
   ابتدا متاسف هستم که در بین همکاران کارتن ساز این چنین رفتارهای مشاهده میشه
   روند کار کارتن سازی آوین پک به این شکل هستش که پس از محاسبه قیمت و ثبت سفارش، می توانیم یک نمونه ابعادی به درخواست مشتری تولید و برای وی ارسال کنیم تا از لحاظ اندازه تایید گردد
   سپس در خصوص طراحی کارتن، کارشناسان واحد طراحی پس از تایید طرح توسط شما برایتان یک نمونه جعبه سه بعدی طرح دار براتون ارسال می کنند تا از لحاظ ظاهری طرح و چاپ روی کارتن تایید شود
   همچنین می توانید قدم رنجه نموده و به مجموعه تشریف فرما شوید تا از اتاق نمونه کارهای تولید شده دیدن نمایید تا ترکیب و کیفیت مورد نظرات را از نزدیک لمس کرده و انتخاب کنید.
   در خصوص کسب سوالات بیشتر می توانید با 1919-9100-026 و همچنین 09108809133 در واتساپ، تماس حاصل نمایید.

 3. رحمان تقوی فخری زاده گفت:

  سلام
  من از کشور نروژ(Norway) پیام میدم
  خوشحالم که کارتن سازی ایران تونسته اینقدر پیشروفت کنه در صنعت چاپ و بسته بندی
  من در زمینه صادرات خشکبار از ایران به خارج از کشور فعالیت دارم
  سوالم اینجاست اگر بخوام دقیقا طرح و مدلی که میخوام چاپ و ساخته بشه آیا امکانش وجود د اره؟ چون میخوام طرح بسته بندی به زبان کشور مقصد باشه و از این قبیل ها

  1. مدیر گفت:

   با سلام و درود
   هیچ محدودیتی در ساخت و تولید نوع طرح و چاپ بسته بندی وجود نداره فقط و حتما باید ساخت ایران روی جعبه صادراتی دیده شه.

 4. علی رضا شفایی گفت:

  سلام
  ما دنبال کارتن سازی هستیم که رنگ سازمانی ما رو بتونه رو چاپ کارتن ها و جعبه های بسته بندی مون در بیاره و میخواییم که ناظر چاپ داشته باشه چون که تیراژمون بالاست
  آیا چاپخانه شما تو مجموعه خودتون هست؟
  آیا امکان بازدید از کارتون سازی تون هست؟
  آیا در زمان تولید امکان حضور کارشناسان ما در حین تولید میتونه وجود داشته باشه؟

  1. مدیر گفت:

   با سلام و احترام
   رسیدن به رنگ سازمانی مد نظر و حفظ آن توسط کارشناسان واحد طراحی جعبه سازی آوین پک کنترول میگردد.
   برای حضور ناظرین چاپ و همچنین حضور کارشناسانتان در کارخانه، با هماهنگی قبلی امکان پذیر می باشد.
   خدمات چاپ و بسته بندی صفر تا صد در کارخانه کارتن سازی آوین پک انجام می گردد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

 5. امیر طاهری گفت:

  سلام
  کارتن سازی شما میتونه یه نمونه تست جعبه کارتن بسته بندی برای یه محصولی رو بزنه و بعد از تایید کل سفارش رو تولید کنه؟

  1. مدیر گفت:

   با سلام و احترام
   بله امکانش وجود داره
   یک نمونه بر اساس مدل جعبه کارتن و ابعاد آن با لیزر ساخته می شود و پس از تایید مشتری، تولید انبوه شروع می شود.

 6. امیر عباس تاجیک گفت:

  سلام
  توی بسته بندی کارتنی یه محصولی که توی کشتی ارسال میشه باید کارتن چند لایه در نظر بگیرم؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما
   اگر محصولتون مشابه ماشین لباسشویی یا یخچال و یا محصولی هستش که چنین ابعاد و وزنی رو داره از کارتن 7لایه باید استفاده بشه که تو صنعت کارتن سازی ایران کمتر از این لایه استفاده میشه
   در غیر اینصورت باید از کارتن 5لایه استفاده بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *