وبلاگ

خرید بسته بندی زعفران

خرید بسته بندی زعفران باکیفیت دغدغه اکثر صادرکنندگان این کالا است. زعفران با توجه به ارزشی که دارد و همچنین قیمت بالای آن می بایست بسته بندی هایش از نظر کیفیت و طراحی درجه یک باشد.

ar-flag

en-flag

بسته بندی زعفران صادراتی

خرید بسته بندی زعفران برای تولید کنندگان و تاجرهایی می‌باشد که سهم انبوهی از محصولاتشان به کشورهایی همانند اسپانیا و سایرین ارسال می گردد. ایران با تولید سالیانه بیش از 330 تن و صادرات بالای 290 تن یکی از بزرگ ترین کشورهای تولید کننده و صادر کننده در این امر است. که 85 درصد آن در خراسان رضوی و مابقی در گناباد و قائن کشت می شود که متاسفانه با اینکه کشور ما حرف اول را در تولید زعفران می زند اما اغلب به صورت فله خرید و فروش می شود.

چرا باید زعفران بسته بندی شود؟

زعفران، این ماده گران قیمت برای حفظ خواص خود و جلوگیری از آسیب میبایست بسته بندی گردد. عوامل فیزیکی و شیمیایی وجود دارند که باعث تاثیرات مخرب بر روی زعفران خواهند شد. تابش مستقیم نور خورشید و مجاورت مستقیم آن با اکسیژن، باعث از دست رفتن طعم، بو و رنگ این کالا میشود.

بیشتر بدانید: نمونه جعبه و کارتن های بسته بندی انواع محصولات

زعفران چگونه بسته بندی می‌شود؟

از آنجایی که زعفران ماده بسیار ارزشمندی است بسته بندی آن نیز باید از بهترین و با کیفیت ترین متریال تولید شود. اکثرا زعفران را به صورت مثقالی و گرمی به فروش میرسانند به همین دلیل بیشتر بسته بندی های آن در سایز کوچک میباشد. جعبه های مقوایی از پک هایی میباشند که زعفران در آن بسته بندی میشود. مقوای ایندربرد با گرماژ بالای 300 از بهترین بسته بندی هایی است که میتوان برای صادرات در نظر گرفت.

اگر دقت کرده باشید در بازار و فروشگاه ها پاکت های کرافت نیز برای پک زعفران استفاده میشوند. اما همانطور که گفته شد مناسب ترین بسته بندی برای صادرات زعفران جعبه مقوایی از جنس ایندربرد می باشد که به آن ها بسته بندی لوکس زعفران نیز گفته می شود. توجه داشته باشید که سود بسته بندی زعفران به دلیل بالا بودن قیمت این کالا بیشتر از محصولات دیگر است چرا که به قول معروف زعفران جزء کالاهای لاکچری به حساب می آید.

ساخت و تولید جعبه زعفران

نحوه تولید و ساخت جعبه زعفران به عوامل متعددی بستگی دارد. برای مثال یکی از موارد حائز اهمیتی که در تولید و ساخت به آن توجه میگردد، این مورد است که زعفران مورد نظر، صادراتی می‌باشد یا خیر. به دلیل آنکه برای صادرات، جعبه های لوکس و صادراتی زعفران را در نظر می‌گیرند و اکثر تولیدکنندگان یا صادرکنندگان حوزه کشت و برداشت زعفران، ارزشمندی بازار و اهمیت پک دوتایی آن در فروش کاملا آگاهی دارند. در اغلب موارد کارتن لمینتی بهترین گزینه برای محصولات صادراتی است. اما کارتن فلکسویی نیز می توانید گزینه مناسبی برای سفارش دهندگان باشد.

در بعضی از شرایط امکان دارد که شنیده باشید، بسته بندی زعفران را در خانه نیز انجام می‌دهند. اولاً اگر بخواهیم از نظر بهداشتی این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم، چنین کاری به هیچ وجه بهداشتی نبوده و برای صادرات انجام نمی گیرد.

حتی اگر برای موارد داخلی نیز این امر صورت گیرد می بایست اصول اولیه بهداشتی را رعایت کنند که باز هم برای عرضه به بازار به جعبه برای بسته بندی زعفران احتیاج دارند.

بسته بندی زعفران با برند شما

کشورمان ایران از نظر کشت و برداشت زعفران بسیار غنی میباشد که در قسمت شرق و شمال شرقی معمولا کشت انجام میگیرد. متاسفانه در برخی موارد شاهد آن هستیم که زعفران ایرانی را از کشور ایران خریداری میکنند و بسته بندی آن در کشور مقصد انجام میگیرد.

زمانی که از آن کشور به سراسر جهان صادر میگردد، هیچ نام و نشانی از ایران و برند ایرانی نیست. این نکته بسیار دردآور است که چرا زمانی که توانایی تولید زعفران با بهترین کیفیت را داریم، به دلیل ضعف بسته بندی نمیتوانیم آن را با برند ایرانی در سراسر جهان توسعه دهیم.

بسته بندی زعفران با برند شما می‌تواند به راحتی این مشکل را حل کند، به طوری که طرح کسب و کار روی بسته بندی زعفران چاپ می‌گردد و با سایر المان و عناصر زیبایی هم می‌توانید فروش شگفت انگیزی را تجربه کنید و هم برندتان در سطح جهانی توسعه پیدا می‌کند.

زعفران دسته

تا کنون زعفران دسته را از نزدیک مشاهده کرده‌اید؟ این مدل زعفران‌ها با دسته‌های سفیدی که انتهای آن‌ها وجود دارند، دسته بندی می‌شوند که به آنها زعفران دسته می‌گویند. زعفران دسته با نام دختر پیچ نیز شناخته شده است، زیرا جداسازی گل زعفران به حوصله و صبر زیادی لازم دارد که در اکثر مواقع توسط بانوان انجام می‌گیرد به همین دلیل، نام دختر پیچ روی آن گذاشتند.

طراحی مدل و خدمات چاپ بسته بندی زعفران

اول از همه باید مشخص شود که زعفران قرار است در بازار داخلی یا صادراتی عرضه شود. اگر قصد دارید زعفران را در بازارهای صادراتی عرضه کنید ماجرا اندکی متفاوت است. در بیشتر مواقع بسته بندی زعفران صادراتی شامل خدمات پس از چاپ همانند: روکش سلفونی براق و مات، پوشش یووی، ورنی، طلاکوب و نقره کوب و برجسته سازی می‌شوند.

کارتن بسته بندی زعفران

بسته بندی های کارتی برای مقدار کمی از زعفران می‌باشد که در استفاده روزانه مناسب‌اند. انواع جعبه های درب دارویی ته قفلی، جعبه کیبوردی و استند کارتنی ، جعبه کارتن دسته دار نیز وجود دارند که می‌توان برای صادرات این ماده غذایی استفاده کرد. قیمت پاکت بسته بندی زعفران نیز می‌تواند برای بازار داخل مناسب باشد و این پاکت ها معمولا کاغذی یا از جنس کرافت اند که بعد از هر بار مصرف میتوان درب آنرا بست.

مردم (مصرف کنندگان امروزی) معمولا به ظاهر بسته بندی محصولات نیز اهمیت میدهند و هنگام خرید یک محصول، در کنار کیفیت یک کالا، پک آن را نیز مورد بررسی قرار می دهند. در نگاه اول ذهن ها درگیر طیف رنگ ها و متناسب بودن آن میشود. برای زعفران، این کالای باارزش می بایست بسته بندی استفاده شود که آن را کاملا سالم نگه دارد و باز کردن آن آسان باشد به گونه‌ای که زعفران بر روی زمین نریزد و افراد برای خرید بسته بندی زعفران چنین فاکتورهایی را در نظر می‌گیرند.

متاسفانه با وجود آنکه ایران یکی از بزرگ ترین صادرکنندگان زعفران در سراسر جهان است، کشورهایی هستند که زعفران را از کشور ما خریداری کرده و با بسته بندی های خودشان به فروش میرسانند. و توجیهشان نیز آن است که بسته بندی های ایرانی از نظر طراحی بسیار ضغیف عمل میکنند.

همه ما میدانیم در زمینه صادرات در کنار کیفیت، خلاقیت و ظاهر جذاب بسته بندی محصولات نیز در فروش آنها تاثیر گذار است. به همین جهت تولیدکنندگان برای مطرح شدن برندشان در بازارهای جهانی نیاز است که بسته بندهایی با ویژگی های جذاب از نظر ظاهری برای کالاهایشان در نظر بگیرند.

بیشتر بدانید: محاسبه قیمت آنلاین کارتن و جعبه بسته بندی در 2 دقیقه

انواع بسته بندی های زعفران

بسته بندی زعفران فله و پک شده

زعفران در انواع و اقسام بسته بندی ها در بازارهای داخلی و صادراتی یافت می‌شود. بسته بندی های فلزی، شیشه ای و جعبه کارتنی و جعبه مقوایی از انواع بسته بندی ها میباشند. از متداول‌ترین انواع پک زعفران، جعبه های مقوایی و کارتنی هستند.

زعفران را میتوان بر اساس وزن موردنظر درون این جعبه های مقوایی بسته بندی کرد و همچنین می‌توان کارتن مادر متناسبی برای صادرات این جعبه های کوچک زعفران در نظر گرفت. این جعبه و کارتن ها با توجه به شکل ظاهری جذاب، تسهیل در بسته بندی، آسان‌تر شدن جابجایی و حمل و نقل، ایمنی در کالا و نیز بازیافت‌پذیری و سازگاری با محیط زیست از مناسب‌ترین گزینه‌های بسته بندی به شمار می‌رود.

قیمت جعبه زعفران

بسته بندی زعفران خارجی به معنای آن است که شما زعفران صادراتی دارید و می‌خواهید آن را به کشورهای متقاضی ارسال کنید. بهتر است بدانید که سود بسته بندی زعفران خود یک نکته است که تولید کنندگان و صادرکنندگان این حوزه بسیار به آن دقت می‌کنند. منظور از سود بسته بندی زعفران آن است که زمانی شما بهترین و شکیل‌ترین پک را برای محصولاتی مثل زعفران سفارش می‌دهید، با فروش فوق العاده‌ای که می‌تواند کسب کند به راحتی سود چند برابری را به تولید کننده هدیه می‌کند.

به همین دلیل است که فعالان این حوزه در کنار اهمیت دادن به کیفیت متریال بسته بندی، به استفاده از المان و عناصر زیبایی که می‌تواند فروش محصول را دو چندان کند نیز توجه می‌کنند.

نحوه محاسبه قیمت بسته بندی زعفران به عوامل بسیاری همچون: ابعاد، تیراژ، نوع مقوا و گرماژ آن، چاپ و خدمات پس از آن بستگی دارد. برای تولید جعبه زعفران معمولا از مقوا استفاده می‌کنند. جنس مقوا و گرماژ آن تاثیر گذارترین المان هایی است که به آنها اشاره کردیم. مثلا مقوای ایندبرد 250 گرم قیمت متفاوت تری با پشت طوسی 180 دارد. اولی گران تر است از آنجایی که مقوای ایندربرد بهداشتی تر است قیمت بالاتری نیز خواهد داشت.

هم چنین در کنار این عوامل انواع خدمات چاپ نیز می‌تواند در قیمت تاثیر بگذارد. داشتن طلاکوبی و برجسته سازی لوگو و نوشته ها نسبت به جعبه مقوایی ساده هزینه دارد.

زعفران

زعفران یکی از ادویه های گران قیمت جهان بر حسب وزن میباشد. سهم انبوهی از صادرات این کالا توسط کشورمان صورت میگیرد. طبق آمار ارائه شده، ایران بیش از 80 درصد زعفران جهان را تامین میکند و چین یکی از بزرگ ترین واردکننده های این ادویه میباشد.

از زعفران برای رنگ و عطر دادن به غذا استفاده می‌کنند. خواص زعفران بسیار فراوان است. یکی از این ویژگی‌ها احساس شادی و نشاط پس از مصرف زعفران است که به فرد منتقل می‌شود و این ماده را از نظر دارویی با ارزش می‌کند و در صنایع داروسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بیشتر بدانید: بسته بندی محصولات و نقش آن در بازاریابی فروش

سوالات متداول

چرا باید زعفران بسته بندی شود؟ برای جلوگیری از واکنش های فیزیکی و شمیایی مانند فاسد شدن و از دست رفتن کیفیت آن و هم چنین به دلیل گران قیمت بودن زعفران و به حداقل رساندن ضایعات آن، نیاز بسته بندی حس می شود. به طور کلی محصولات خوراکی باید در کارتن مواد غذایی متناسبی بسته بندی شوند.

برای داشتن فروش بالا تر زعفران، به چه چیزهایی نیاز داریم؟ صادرات موفق زعفران به عواملی همچون خلاقیت، داشتن ظاهری جذاب و طرح و رنگ انحصاری نیاز است که می تواند نقس بسزایی را ایفا کند.

بهترین گزینه برای انتخاب بسته بندی زعفران چیست؟ داشتن پک های کارتنی و جعبه های مقوایی برای زعفران و هر نوع محصول دیگر می تواند بهترین گزینه برای انتخاب باشد.

کلام آخر

امروزه نیاز به صنعت جعبه سازی و کارتن سازی و بسته بندی برای حفاظت از کالاها احساس می‌شود، زیرا باعث نگه داشتن محصول برای مدت طولانی تر شده و ضایعات آن را به حداقل می رساند. از این رو اگر صادر کننده هستید می بایست کالای خود را با پک های جذاب و متنوع‌تر به بازار گسترده جهانی عرضه کنید. جعبه و کارتن هایی که در گالری در اوایل مقاله مشاهده میکنید، توسط کارتن سازی آوین پک تولید شده است که برای صادرات به کشورهای مختلف مثل اسپانیا و آلمان طراحی شده است.

4.2/5 - (9 امتیاز)

12 دیدگاه در “خرید بسته بندی زعفران

 1. کرمی گفت:

  سلام
  ۲۰ هزار تا جعبه مقوایی زعفران صادراتی میخاستم با طراحی و رنگ و لعاب ایرانی . مثلا روی جعبه از آبی فیروزه ای که رنگ ایرانی هست به علاوه طراحی خاتم استفاده بشه. امکان انجامش هست یا طرح چاپی روی جعبه مقوایی محدوده؟ طراحی مدنظر روی هزینه سفارش ام تاثیر داره یا خیر؟

  1. زهرا خمسه گفت:

   سلام آقای کرمی عزیز. امکان پیاده سازی هر نوع طراحی روی جعبه مقوایی سفارشی شما وجود داره و نوع طراحی تاثیری روی هزینه نداره.

 2. احمد سبزواری گفت:

  سلام من یک کارگاه بسته بندی زعفران مرغوب دارم و دنبال یه جعبه با طراحی سفارشی و مدل خاص هستم آیا شما پیشنهادی در این خصوص دارید برام؟

  1. آوین گفت:

   درورد احمد عزیز، در این خصوص میتوانید با واحد طراحی در تماس باشید.

 3. عیسی چرخنده گفت:

  سلام، لیست قیمت انواع بسته بندی زعفران رو میخواستم و اینکه تو هر ابعاد به هر تعداد بخواییم تولید می کنید؟

  1. مدیر گفت:

   سلام، به دلیل نوسانات قیمت مواد اولیه امکان انتشار قیمت انواع بسته بندی زعفران در وبسایت وجود ندارد.
   امکان تولید در هر ابعاد و در انواع مدل ها وجود دارد ولی در تعداد تولید میبایست حداقل ترین ها رعایت گردد.

 4. علی اکبر رئیسی گفت:

  بنده تولید کننده زعفران صادراتی به آلمان هستم، میخواهم بدونم آیا امکان تولید جعبه مقوایی با طراحی مناسب برای صادرات دارید؟

  1. مدیر گفت:

   طراحی انواع جعبه به همراه چاپ توسط طراحان مجموعه به صورت سفارشی انجام میپذیرد.

 5. سجادپور گفت:

  جعبه زعفران یک گرمی قیمت چنده؟

  1. مدیر گفت:

   جعبه های یه گرمی زعفران در برندهای مختلف ابعاد گوناگونی دارند پیشنهاد میشود با داشتن ابعاد بسته بندی زعفران خود با کارشناسان ما در تماس باشید.

 6. الهه رحمانی گفت:

  سلام، بسته بندی زعفران برای صادرات نمونه دارید؟ اگه هست کجا میتونم ببینم ؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما
   به علت اینکه اکثرا نمونه جعبه ها زعفران صادراتی برند اختصاصی هستند امکان به نمایش گذاشتن برای عموم، نیازمند کسب رضایت صاحب امتیاز هستش که اکثرا مشتریان موافق این موضوع نیستند و به همین علت امکان به نمایش گذاشتن عکس آنها وجود ندارد
   در این خصوص میتوانید از واحد طراحی ما مشاوره رایگان دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *