بسته بندی خشکبار

بسته بندی خشکبار با توجه به نوع محصول و مصرف داخلی یا صادراتی بودن آن و با در نظر گرفتن هزینه های بسته بندی طراحی می شود. جعبه و کارتن بسته بندی خشکبار به صورت ضد رطوبت به جهت صادرات استفاده می شوند.

انواع پسته و مغز پسته و فرآورده های آن، مغز گردو و بادام، میوه های خشک و… در بسته بندی های خاص به کشورهای مختلف صادر می شوند. شیک بودن بسته بندی های خشکبارو آجیل از اهمیت زیادی برخوردار است. به همین جهت جعبه های لمینتی برای بسته بندی خشکبار مناسب تر می باشند تا با زیبایی و شیک بودن در فروشگاه نظر مشتریان را بیشتر به خود جلب کند. ظاهر بسته بندی در نگاه اول اهمیت زیادی دارد و بحث فروش و رقابت را بیشتر می کند. انواع مختلف بسته بندی ها در ابعاد مختلف برای ارائه مناسب خشکبار طراحی شده است.

استحکام جعبه ها

از آنجایی که بسته بندی نقش حفاظت و نگه داری از محصول را دارد می بایست در زمینه صادرات کیفیت آن بالا باشد تا بتواند مدت زمان طولانی تری کالا را بدون آسیب درون خود نگه داشته و به مقصد برساند. کیفیت کارتن و جعبه های سفارش داده شده باید به قدری مطلوب باشد که متقاضی فعلی شما را به مشتری دائمی تبدیل نماید و استفاده از فلوت های مناسب و با تعداد بالا در استحکارم کارتن مورد نظر نقش دارد به گونه ای که اگر کارتن سه لایه باشد یعنی فلوت های آن از سه لایه تشکیل شده است که تراکم بین آنها بیشتر است، این امر باعث محکم شدن کارتن میشود.

جعبه خشکبار صادراتی

در بحث صادرات بسته بندی محصولات حائز اهمیت است و مشتریان اولین چیزی که با آن برخورد می کنند پک کالاهاست. طرح های دلنشین و استفاده از رنگ های متنوع در طراحی چشمان زیادی را به سمت کالای شما میکشاند که همین امر در بازاریابی و فروش نقش حیاتی را ایفا میکند.

با رقابت های موجود در بین بازارهای امروزی مخصوصا بازارهای خارجی در کنار کیفیت بالای کالا، بسته بندی آن نیز مورد بررسی قرار میگیرد. همانطور که شاید بارها شنیده باشید بسته بندی پوشش کالای شماست و نام تجاری یا همان برند شما را با خود حمل میکند که در هر جامعه ای کالا را از روی پک مخصوصش میشناسند.

بیشتر بدانید: نمونه جعبه و کارتن های بسته بندی انواع محصولات

طراحی بسته بندی خشکبار

یکی دیگر از عوامل مهم در فروش در جذب مشتری، پک آنهاست که اگر از رنگ ها و طرح های منحصرد به فرد استفاده شود تاثیر بسزایی در جلب نگاه مشتری دارد. استفاده از طرح و رنگ های زیبا و بارعایت هارمونی و تناسب آنها در کنار یکدیگر مهم ترین ویژگی یک طراحی مناسب و مدرن میباشد.

برای جلوه بهتر جعبه و کارتن های خشکبار میتوان از طرح های انواع خشکبار مثل: پسته، گردو و غیره بهره گرفت، اینکه مصرف کننده با توجه یک تصویر بداند که درون بسته شما چه چیزی نهفته است در خرید به او کمک کرده اید. حتی داشتن قسمتی بر روی جعبه خشکبار که بتوان محصول را از آنجا مشاهده کرد به مشتری این انتخاب را میدهد که محصول مورد نظر را خریداری نماید یا خیر.

انواع بسته های خشکبار

بسته بندیهای متعددی را در بازارهای امروزی مشاهده میکنید. بسته بندی های شیشه ای، فلزی، کارتنی و مقوایی از مدل های مختلف پک ها بشمار میروند. در زمینه صادرات بسته بندیهای فلزی خیلی طرفدار ندارند و پکهای شیشه ای به دلیل وزن زیاد خود شیشه و نیز خاصیت شکنندگی آن گزینه های مناسبی برای صادرات محسوب نمیشوند در صورتی که پکهای کارتنی و مقوایی با قابلیت چاپ بهتر و نداشتن محدودیت در طرح و رنگ استفاده شده و همچنین خاصیت بازیافت پذیری آنها بهترین و مناسب ترین گزینه برای پک خشکبار هستند.

کارتن ها با داشتن وزنی سبک و نیز داشتن استحکام بالابرای حمل کالاهای سنگین، باعث تسریع در حمل و نقل میشوند در صورتی که پک های دیگر چنین خاصیتی را از خود نشان نمیدهند یعنی وزن خود پک نیز بر روی کالا قرار گرفته و حمل و نقل آن را با مشکل مواجه میکند.

بیشتر بدانید: محاسبه آنلاین قیمت جعبه و کارتن بسته بندی در کمتر از ۲ دقیقه

سخن پایانی

مزیتهای بسته بندی های کارتنی و مقوایی بسیار زیاد اند که در این مقاله به تعدادی از آنها اشاره کردیم و با دریافت چنین اطلاعاتی میتوانید بهترین نوع پک را برای محصول خود سفارش دهید که در کنار طرح و رنگ دلنشینی که دارد، در فروش و جذب مشتریان نیز خوب عمل کند و باعث حک شدن برند شما در ذهنها شود. از این رو شرکت کارتن سازی آوین پک با بیش از یک دهه سابقه کاری و حرفه ای میتواند در زمینه تولید و سفارش در خدمت رسانی به شما عزیزان آماده است.