استاندارد بسته بندی

استاندارد بسته بندی

استاندارد بسته بندی که شامل ایزو TC122 میباشد، یکی از ایزوهای مرتبط به این کسب و کار است که برای بهتر شدن بسته بندی در سطح بین المللی استفاده میگردد.

ar-flag

en-flag

اصول یک بسته بندی مناسب

شاید خیلی از ما هنوز به اهمیت صنعت بسته بندی پی نبرده ایم و آنرا به گونه ای هزینه اضافی تلقی میکنیم. اما در تمامی شرایط، این پک کالاهاست که در درجه اول با مشتری و مصرف کننده در ارتباط است. برای مثال تصور کنید که درون یک سوپر مارکت در حال قدم زدن هستید و به دنبال محصول خاصی نیز نمیگردید. محصول یا کالایی حس کنجکاوی شما را بر می انگیزد تا آنرا خرید کرده یا برای خرید آن اندکی بیشتر تامل کنید که از طراحی جذاب و منحصر به فردی برخوردار باشد.

بیشتر بدانید: انتخاب بسته بندی خلاقانه با توجه نوع محصول

یکی از اصول یک بسته بندی مناسب، طراحی زیبای آن است. در دنیای امروز که تنوع موج میزند و سلیقه افراد مدام در حال تغییر و تحول است، کار طراحان بسته بندی بسیار دشوار شده است زیرا آنان می بایست با توجه به عواملی همانند: سلیقه، فرهنگ، گروه سنی و غیره طراحی های خود را انجام دهند.

بسته بندی خلاقانه

در برخی موارد زمانی که در حال خرید درون یک فروشگاه هستید، با بسیاری از محصولات مواجه می شوید که نمیدانید یا نمیتوانید حدس بزنید که درون آن چیست؟ یا کم نیستند محصولاتی که نمیتوان به وضوح نام برند آنها را پیدا کرد.

صداقت

یکی از اشتباهات رایجی که در طراحی های امروز مشاهده می کنیم آن است که اغراق در آنها بسیار است. بهتر است زمانی که قرار است مثلا برای یک کیک شکلاتی طراحی انجام دهید، از تصاویر اغراق آمیز کمتر استفاده کنید. هیچ چیز همانند داشتن صداقت در طراحی مفید نمیباشد چرا که اگر مشتری پک محصول را باز کرده و با چیزی غیر از تصوراتش روبرو شود، اعتماد خود را نسبت به کالا از دست خواهد داد.

بیشتر بدانید: اشتباهات رایج در طراحی بسته بندی

تاثیرگذاری در شلف

بحث دیگر که در اینجا مطرح میگردد، نوع چیدمان محصولات درون شلف با قفسه های فروشگاه است. بنابراین، نمای کلی محصول باید به قدری جذاب باشد که بتواند در حضور محصولات متفاوت نیز نظر خریدار را به خود جلب نماید.

چیدمان بسته بندی در شلف

درست است که کیفیت و طراحی بسته بندی های محصولات از مهم ترین مسائل است و رعایت آنها در فروش بیشتر تاثیر میگذارد اما چیدمان کالاها درون فروشگاهی که قرار است عرضه گردد و به فروش برسد نیز حائز اهمیت است.

کیفیت مناسب

از اصلی ترین و مهم ترین اصولی که باید قبل از هر چیزی به آن اهمیت داده میشود کیفیت پک یک کالاست. بسته بندی محصول باید دارای کیفیت مناسب با وزن و ابعاد آن کالا میباشد تا در حین حمل و نقل و جابجایی کالا را دچار آسیب نکند.

بیشتر بدانید: طراحی بسته بندی محصولات و برندسازی

تولیدکنندگان هیچ گاه نباید برای کم تر شدن هزینه هایشان از کیفیت آن بزنند و بسته بندی بی کیفیت را برای محصولات تولید کنند. وظیفه حفاظت از محصولات بر عهده بسته بندی میباشد. بنابراین، کیفیت و مرغوبیت بسته بندی محصولات آنها را از هر نوع آسیبی در امان نگه میدارد. اصول یک بسته بندی مناسب موارد جزئی تری دارد که در این مقاله به مهم ترین آنها اشاره کردیم.

ایزو TC122 چیست؟

یک بسته بندی استاندارد ضمن حفظ کیفیت محصول نهایی، می بایست نظر خریداران را نیز جلب نماید. امروزه با توجه به گستردگی تولیدات مختلف و بسته بندی های متنوع آنها، این صنعت اهمیت خوبی پیدا کرده است به همین دلیل برای آن ایزو بین المللی تعریف کرده اند.

ایزو TC 122 یک راهنمای بین المللی برای تولید کنندگان و صادرکنندگان محسوب میشود که با رعایت آن بتوانند پک های محصولات خود را با نیازهای مربوط به کاربران، الزامات جهانی که به حقوق مصرف کنندگان اهمیت میدهد عرضه کنند تا حضور تاثیرگذاری در سطح بین المللی داشته باشند.

در حقیقت میتوان گفت ایزو TC122 نه تنها شامل الزامات قانونی برای یک بسته بندی میباشد بلکه بیشتر به حقوق مصرف کنندگان اهمیت میدهد تا در انتخاب آگاهانه به آنها کمک نماید.

بسته بندی های استاندارد طبق ایزو TC122 به چه نوع پک هایی گفته میشود؟

طبق قوانینی که طی مفاد این سند تعریف شده است یک بسته بندی مناسب دارای ویژگی های زیر است:

  1. از محصول در برابر فشار، حرارات، گرما، سرما، گرد و غبار و غیره حفاظت نماید.
  2. توانایی حفظ و کیفیت محصول درونی را داشته باشد.
  3. روی پک محصول اطلاع رسانی درباره مواد تشکیل دهنده، نحوه استفاده، نوع حمل و نقل و غیره وجود داشته باشد.
  4. علائم و نمادهای متناسب با نوع محصول در سطح بین المللی روی بسته بندی آن درج شده باشد.
  5. به گونه ای طراحی شود که مشتری را به خرید ترغیب نماید.

اسناندارد ایزو TC122 از آنجایی اهمیت پیدا میکند که تولیدکنندگان سهم انبوهی از محصولاتشان را صادر میکنند و معرفی و معروفیت نام تجاری و برندشان اهمیت دارد. بسته بندی های تولید شده طبق چنین استانداردی نه تنها در حفظ کیفیت و امنیت کالا اهمیت دارند، بلکه در بازاریابی محصولات در سطح بین المللی نیز تاثیرگذارند.

رعایت چنین استانداردی در پک محصولات بازاریابی را قوی تر و سطح فروش را چند برابر میکند.به همین دلیل اگر میخواهید در سطح جهان به نامی آشنا تبدیل شوید و مشتریان را در سطح جهان به خود جذب کنید، رعایت اصول بسته بندی و ایزو TC 122 نتیجه بخش خواهد بود.

درباره ما

کارتن سازی آوین پک با در نظر گرفتن تمامی اصول بسته بندی مناسب و خلاقانه و همچنین اعمال استاندارد بسته بندی که همان ایزو TC122 میباشد، بهترین بسته بندی ها را به تولید رسانده است. شما عزیزان میتوانید در بخش نمونه کارها از طریق وب سایت این شرکت، انواع کارتن و جعبه های بسته بندی داخلی و خارجی را مشاهده کنید و در صورت بروز هر گونه سوال و ابهامی با بخش فروش در قسمت (تماس با ما) ارتباط حاصل نمایید.

۲/۵ - (۱ امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *