جعبه

طراحی بسته بندی محصولات و برندسازی

طراحی بسته بندی محصولات و برندسازی : همانگونه که می دانیم تمام محصولات برای اینکه به بازار فروش برسند می بایست در بسته بندی های مناسب مختص به خود قرار بگیرند. با این حساب صنعت بسته بندی کمک بسیاری به بازاریابی و نوع فروش کالاها می کند. تولیدکنندگان همواره دغده ی تولید محصولاتی با کیفیت را دارند و کمتر به فکر طراحی بسته بندی شیک و به روز هستند و همین می تواند برگ برنده ای برای تولیدکنندگانی باشد که علاوه بر کیفیت محصول به بسته بندی نیز اهمیت می دهند.

روانشناسی رنگ ها و دید در نگاه اول این را ثابت کرده است که مشتریان همواره به دنبال خرید محصولات شیک هستند و حتی امتحان یکباره از محصولی جدید با بسته بندی متفاوت را ترجیح می دهند به محصولاتی که همیشه خریداری می کردند با این حساب می توان گفت بازاریابی محصولات با استفاده از بسته بندی مدرن و خوش رنگ می تواند فروش را بیش از آنچه که به نظر می آید افزایش می دهد.

هویت کالا

منظور از هویت کالا چیست؟ برند محصولات نشان دهنده ی چه چیزی است؟ برند، نام و نشانی است که مربوط به محصولات و کالاهای یک شرکت می تواند باشد و معروفیت برند به اندازه ای برسد که با شنیدن برند، هویت و کیفیت کالا به چشم مشتری بیاید. لازمه ی داشتن یک برند معروف در ابتدا کیفیت آن محصول است که مشتری بعد از استفاده ی یکباره، همچنان به دنبال خرید همان برند باشد و این چرخه زمانی می تواند عملی شود که تبلیغات و عرضه به بازار بر روی برنامه باشد.

تبلیغات در شبکه های مختلف اجتماعی، تلویزیون و رادیو یکی از قدیمی ترین روش های تبلیغاتی است و تبلغات بیش از حد می تواند تاثیر معکوس را در بیننده داشته باشد، اما بسته بندی شیک و خلاقانه و به روز همواره تبلیغ خاموش بوده و بدون حرف، محصولات را به دید و نظر مشتری می آورد، این خود بهترین تبلیغ است.

طراحی مناسب بسته بندی محصولات

در طراحی بسته بندی فاکتورهای مختلفی را می بایست در نظر گرفت اولین آن گروه سنی مخاطبین است که با توجه به آن طراحی رنگ و مدل بسته بندی انجام می شود برای مثال اسباب بازی کودکان با استفاده ازعکس های شخصیت های کارتنی می توانیم توجه کودکان را بیشتر جلب کنیم.

نوع محصول در طراحی بسته بندی بسیار حائز اهمیت است برای مثال بسته بندی مواد غذایی، با مواد آرایشی و بهداشتی از نظر رنگ و طرح و خلاقیت در فرم و قالب بسیار متفاوت و تفکیک شده هستند.طراح با استفاده از ذهن خلاق خود می بایست خود را جای مشتری قرار دهد هدف مشتری از خرید، استفاده ی کالا و مخاطب محصولات را در نظر بگیرند تا بتواند طراحی مناسب را داشته باشد.

با این حساب می توان گفت با استفاده از بسته بندی مناسب و برندسازی می توانید محصولات و کالاهای خود را به بهترین شکل به دست مشتریان برسانید و فروش بیشتری را داشته باشد.یکی از با اهمیت ترین مواد در خصوص طراحی بسته بندی خلاقیت در طراحی بسته بندی حمل و نقل محصول است که با کلیک بر روی آن می توانید موارد را مطالعه فرمایید.

آوین پک با طراحان با سابقه در زمینه چاپ و بسته بندی آماده ی قبول سفارشات طراحی و چاپ و تولید بسته بندی برای هر یک از محصولات شما می باشد. برای ارتباط با واحد فروش می توانید به صفحه تماس با ما مراجعه فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت ۱۳۹۸ ؛ تمامی حقوق وب سایت نزد شرکت آوین پک محفوظ می‌باشد.