کارتن بسته بندی

چگونه ابعاد صحیح برای سفارش بسته بندی کالا یا محصول را تعیین کنیم؟

ابعاد کارتن و هر نوعی از جعبه بسته بندی شامل سه عدد می باشد. اندازه طول ، اندازه عرض و اندازه ارتفاع. بسیاری از مشتریانی که تا کنون بسته بندی خاصی نداشته اند و یا قصد تغییر نوع بسته بندی کالا یا محصول خود به شکل کارتنی را دارند می پرسند نحوه تعیین ابعاد بسته بندی برای سفارش کارتن به چه صورت است. قبل از هر تصمیمی و فکر کردن به این موضوع تولید کننده باید برخی جوانب و محاسبات را در نظر بگیرد. در اینجا نکاتی مطرح می شود که شاید در تصمیم گیری به شما برای تعیین ابعاد سفارش کارتن کمک کند.

اگر کالا یا محصول برای فروش داخلی باشد:

۱- با توجه به شناخته بودن یا نبودن محصول و میزان مصرف تا چه میزان از محصول یا کالا را می توان به یک مرکز پخش، فروشگاه و یا مغازه برای فروش در بازه معین واگذار کرد.
۲- با توجه به قیمت محصول و توان خرید مردم، قصد دارد در چه وزنی محصولات خود را عرضه کند و آیا قیمت آن مقدار قابل قبول است؟
۳- حجم محصول نسبت به وزن در نظر گرفته شود که حمل و نقل کالا بدون زحمت انجام شود.
۴- با توجه به قیمت محصول آیا تعداد بسته ها در کارتن تناسبی با قیمت تمام شده و صرفه اقتصادی دارد و یا به عبارتی با سر شکن کردن هزینه بسته بندی بر روی محصولات یک جعبه آیا این هزینه قابل توجیه است؟
۵- اگر محصول به صورت سلب و با ابعاد مشخص نیست (برای مثال شکر یا حتی میوه جات) و امکان تعیین اندازه های گوناگون وجود دارد، هر کیلو گرم از محصول از نظر حجمی چه فضایی نیاز دارد.

چگونه اعداد طول و عرض و ارتفاع کارتن و یا حجم واحدی از محصول تعیین شود؟

۱- اگر امکان ارسال نمونه ای از محصول وجود دارد و شرایط خاصی

نیاز نیست یک نمونه از محصول و یا اگر به صورت قطعه نیست مقداری مشخص برای مثال یک کیلوگرم از محصول به کارخانه کارتن سازی جهت تعیین جرم حجمی ارسال شود تا محاسبات لازم توسط طراح قالب انجام شود.
۲- اگر کالا به صورت یک جسم صلب و یا یک قطعه و قابل اندازه گیری باشد بر روی سطحی گذاشته شده و با قرار دادن یه خطکش یا قطعه صاف، خارجی ترین ابعاد کالا ثبت شد. حال اگر کالا به صورت خرد یا پودر و یا در کل قابلیت تعیین وزن دلخواه را دارد مقدار مشخصی از آن در یه کارتن دم دستی با هر ابعادی ریخته شود. سطح روی محصول صاف شود، حال طول و عرض کارتن که مشخص است و تنها باید با توجه به ارتفاع وزن مشخص شده از محصول که در کارتن بالا آمده مقدار حجم واحد مورد نیاز مشخص شود.

حال اگر کالا یا محصول صادراتی است باید علاوه بر همه ی این موارد ابعاد کانتینر و یا وسیله ی حمل و یا پالت هایی که محصول روی آن ها چیده می شود نیز در نظر گرفته شود تا حمل کالا به سادگی انجام شود.

در مرحله ی آخر کار را به گروه طراحی ما واگذار کنید. ما با در نظر گرفتن همه ی جوانب و در نظر گرفتن هزینه تمام شده بهترین گزینه ها را برای سفارش جعبه و کارتن بسته بندی به شما پیشنهاد می کنیم.

5 پاسخ
  • مدیر
   مدیر گفته:

   وقت به خیر
   بسته به وزن محصول شما ابعاد مورد نظر قابل تولید می‌باشد، برای راهنمایی بیشتر با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید

   پاسخ
  • مدیر
   مدیر گفته:

   وقت به خیر
   تا به حال نمونه‌های مختلفی برای بسته بندی گوجه تولید شده است، برای راهنمایی بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت ۱۳۹۷ ؛ تمامی حقوق وب سایت نزد شرکت به آوران صنعت آوین محفوظ می‌باشد.