وبلاگ

چاپ عکس و جزئیات کالا بر روی بسته بندی چه اهمیتی دارد؟

چاپ عکس و جزئیات کالا بر روی بسته بندی

چاپ عکس و جزئیات کالا بر روی بسته بندی چه اهمیتی دارد؟ این از سوالاتی است که یک تولید کننده کالا اگر پاسخ صحیحی برای آن نداشته باشد به این ویژگی مهم در بسته بندی پشت خواهد کرد و صدمات جبران ناپذیری را به کسب و کار خود وارد خواهد نمود. در ادامه از صدمات و تاثیرات این ویژگی در بسته بندی برایتان خواهیم گفت. این مقاله برای کسانی که تولید کننده هستند یا شاید در آینده یک تولید کننده شوند بسیار مفید است.

 چاپ عکس و جزئیات کالا بر روی بسته بندی رو میگن هزینه اضافه است! آیا تا به حال غذای بدون نمک یا سالاد بدون سس و یا لباس بدون اتو را تجربه کرده اید!؟ به آن دسته از مخاطبانی که پاسخشان بله است باید گفت: کمبود و کاستی در آن سه مثال مطرح شده زمانی در فرد تجربه کننده تاثیر گذار است که غذای خوش نمک، سالاد با سس کافی و لباس با اتو مناسب را قبل تر تجربه کرده باشد میتواند به سادگی وجود خلع را احساس کند.

انواع نمونه جعبه و کارتن بسته بندی

در پاراگراف بالا هدف آماده سازی ذهن برای شروع موضوع اصلی مقاله است که میخواهیم به جزئیات کارتن یا جعبه بسته بندی با چاپ یا بدون چاپ و همچنین شیوه طراحی و اعمال اطلاعات کالا برایتان توسط تجربیات چند ساله سخن بگوییم.

تاریخچه چاپ عکس و جزئیات کالا بر روی بسته بندی

تاریخچه چاپ تصویر بر کاغذ و مقوا

بشر زمانی که تصمیم گرفت به سمت کاغذ و مقوا برای نوشتن و یا جعبه مقوایی جهت بسته بندی کالا به دلایل مختلفی سوق داده شود، دچار مشکلات جدیدی گشت. باکس های مقوایی و کارتنی متعددی وقتی از سمت یک کارخانه تولیدی که اجناس مختلفی دارد و به طرف خریدار یا فروشگاهی ارسال میشد دریافت کننده باید تک تک جعبه ها را باز می‌نمود و سپس کالا را تحویل می‌گرفت که باعث هدر رفت زمان بسیاری از دو طرف (تحویل دهنده و تحویل گیرنده) می‌شد.

در همین راستا ابتدا تصمیم گرفته شد تا با قلمو بر روی جعبه های بسته بندی نام کالا با دست خطی خوانا نوشته شود. پس از افزایش این نوشتن ها مهر جایگزین قلمو شد و تا مدتها با مهر روی جعبه، تحویل گیرنده را از محتوای داخل جعبه مطلع می ساخت. پس از استقبال از این موضوع، کم کم برای زیبایی باکس بسته بندی از رنگ های مختلفی استفاده شد تا تلفیقی از متن و رنگ جلوه ویژه تری به جعبه دهد.

کارخانجات و شرکت های کارتن سازی متعدی که در این عرصه فعالیت داشتند کم کم توسط دستگاه های چاپ و کلیشه، متن و تصویر با چند رنگ اصلی بر روی بسته بندی اعمال میشد که شروع یک بسته بندی مقوایی شیک بود. این امر در بسته بندی نو ظهور آن زمان به اصطلاح با تحویل گیرنده میتوانست سخن بگوید که چه نام دارد و تولید کننده اش کیست.

صنعت چاپ بر روی کارتن یا مقوا و هر بسته بندی دیگر به سرعت رشد نمود و این رشد را مدیون تقاضا بشر است. زیرا بشر عاشق زیبایی و تنوع گراست که همین امر موجب گشت تا امروزه وجود چاپ در صنعت بسته بندی همانند وجود نمک در غذا هر لحظه مطالبه شود.

انتخاب بسته بندی چاپ دار همسو با کالا

انواع مختلف کارتن بسته بندی و جعبه مقوایی در ابعاد مختلف توسط دستگاه های جعبه سازی امروزی و جدید تولید می شود. کارتن ها در جنس های مختلف به صورت سینگل فیس 2 لایه ، 3 لایه ، 5 لایه ، 7 لایه و مقواها در جنس های ایندربرد ، پشت طوسی ، گلاسه و تحریر تولید میشوند که هر یک میتوانند از انواع ویژگی ها در برش همچون دایکاتی و لتر پرس ، در چاپ همانند فلکسویی و افست با فرایند لمینتی در مدل ها و اندازه های مختلف تولید شوند.

مرتبط بخوانید: جعبه و کارتن لمینتی چیست و چگونه ساخته و برای چه کالایی مناسب است؟

در عکس پایین دو جعبه برای کالا مشابه تولید شده است. یعنی هر دو برای بسته بندی یک نوع محصول میباشند با این تفاوت که شرکت های تولید کننده و نام تجاری هر یک متفاوت هستند. تصور کنید شما تولید کننده جعبه سمت راست هستید و جعبه سمت چپ یکی از رقبای شما میباشد. اگر هر دو جعبه را در قفسه فروشگاه تصور کنیم تا حدودی به اهمیت چاپ در بسته بندی خواهیم رسید. وجود برند و لوگو بر روی جعبه با طرح و رنگ بخصوص میتواند تا مدتها در ذهن ها تصویر سازی کند در ادامه شما را با یک رابطه نهفته در انسان آشنا خواهیم نمود که بی ربط با این موضوع نیست.

چاپ جعبه و کارتن بسته بندی زیتون

باهوش ها در فروشگاه بیشترند

از نظر علمی یکی از راه های افزایش هوش، تجربه چیزهای جدید و یا مطالعه موضوعات مختلف و حدالامکان پرهیز از کارهای تکراریست. همین امر باعث گشته تا افراد که از این موضوع آگاهند وقتشان را گاهی اوقات در فروشگاه ها به دنبال کالا های جدید بگذرانند و اولین چیزی که موجب جلب نظر بیننده میشود بسته بندی آن است. این نظریه میگوید در فروشگاه ها قدم بزنید به اجناس ها نگاه کنید و هر اجناس که به نظرتان جدید آمد آن را برداشته و با دقت به آن نگاه کنید و ترکیبات و انواع جزئیات چاپ شده بر روی آن را مطالعه کنید. این کار باعث میشود تا حدودی کمبود مطالعه در انسان را پوشش دهد و موجب تقویت مغز گردد.

در همین راستا اگر کارتن بسته بندی بتواند نظر بیشتری را جلب کند برنده این نظریه است. زیرا بیننده که یک بسته بندی را نگاه میکند، یا به آن نیاز دارد و نظرش جلب شده آن را خرید میکند و یا اگر نیاز نداشته باشد نظرش را بتواند جلب کند در خرید های بعدی آن را جزء لیست خرید هایش قرار خواهد داد.

ساز بی صدای بسته بندی کوک میخواهد

همان طور که خواننده با ساز خود بر روی استیج برای طرفدارانش با نوای جدیدی وقتی می نوازد همه هورا می‌کشند این یعنی اوج خوشهالی و به ذوق رسیدن. بسته بندی یک کالای بخصوص هم که توانسته محبوبیت هایی را کسب کند لازم است هر چند وقت یک بار، جلوه بسته بندی خود را جدید کند. بسته بندی برای حس بینایی با ظاهر و برای حس لامسه توسط خدمات پس از چاپ میتواند بنوازم.

کارتن بسته بندی استند لمینتی و فلکسویی

تا اینجا به قدر کافی به اهمیت چاپ عکس و جزئیات کالا بر روی بسته بندی پی بردیم. اگر به دنبال انتخاب بسته بندیی هستید که اصطلاحا بتواند هوش از سر ببرد، میتوانید از واحد طراحی شرکت چاپ و بسته بندی آوین پک مشاوره رایگان کسب کنید. همکاران ما در راستای اطلاع رسانی صحیح به شما تولید کنندگان عزیز در انتخاب بی نقص بسته بندی متناسب با کالایتان، زیر نظر کارشناسان کارتن ساز و جعبه ساز با تجربه کارخانه، آموزش های تخصصی دیده اند.

قبل از کسب مشاوره و یا ثبت سفارش این نکته را هم در نظر بگیرید چرا بهترین برند های دنیا، بسته بندی مثال زدنی دارند؟ چرا در هر بازده زمانی، اندک اندک ویژگی جدیدی به باکس محصول خود اضافه می کنند؟ چرا رنگ های برند های سرشناس خاص بوده ولی طراحی شلوغی ندارند؟ این سوالات و از این قبیل ها رابطه مستقیمی با سیگنال های مغزی دارند این از نظر علمی ثابت شده است. با بهره گیری از این موضوعات میتوانید در کنار یک طراح جعبه با تجربه، متناسب ترین بسته بندی که تا به حال دیده نشده را از صفر تا صد برای کالایتان طراحی کنید.

محاسبه قیمت جعبه و کارتن بسته بندی
4.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *