وبلاگ

تفاوت ابعاد کارتن (داخلی یا درونی با خارجی یا بیرونی)

تفاوت ابعاد کارتن بسته بندی

تفاوت ابعاد کارتن داخلی یا درونی با خارجی یا بیرونی در بسته بندی بعضی کالا ها بسیار مهم است. زیرا اگر به این موضوع اهمیت داده نشود باعث میگردد جعبه یا کارتن بسته بندی سفارش داده شده برای محصول مناسب نباشد و باعث لطمه زدن به کالا و نام تجاری (برند) گردد. در ادامه علل های به اشتباه انداختن خریدار و تولید کننده را در این امر با جزئیات بررسی میکنیم.

محاسبه ابعاد جعبه یا کالا

برای مشخص نمودن سایز کارتن بسته بندی، لازم است مقدار طول ، عرض و ارتفاع را مشخص کنید. اگر تجدید تولید دارید یعنی جعبه موجود است میتوانید ابعاد را از روی آن اندازه گیری نموده و ارائه دهید، در غیر اینصورت باید از روی کالا سایز مشخص گردد.

تفاوت ابعاد کارتن بسته بندی

همان طور که در عکس بالا مشاهده میکنید برای مشخص نمودن ابعاد کارتن بسته بندی میتوانید از ابعاد داخلی و یا بیرونی استفاده کنید. در تصویر بالا فقط طول درونی جعبه مورد بررسی قرار گرفته شده که مقدار 1 سانت طول بیرونی بزرگ تر از درونی است.

  • ابعاد بیرونی

زمانی که جعبه مقوایی نزد شماست و قصد دارید ابعاد (طول عرض ارتفاع) را مشخص کنید اگر از بیرون جعبه و یا داخل جعبه سایز را اندازه گیری نمودید حتما به کارشناس شرکت کارتن سازی که قرار است کارتن شما را تولید کند بگویید که ابعادی که ارائه نمودید داخلی است یا بیرونی.

  • ابعاد درونی

اگر کارتن مدنظر جهت اندازهگیری نزد شما وجود نداشت باید از روی کالا ابعاد مشخص گردد. بعد از اینکه ابعاد مشخص گردید به شرکت جعبه سازی که قرار است بسته بندی شما را تولید نمایید حتما باید بگویید نوع ابعاد درونی است.

مرتبط ببینید: انواع نمونه جعبه و کارتن بسته بندی بازار داخلی و خارجی صادراتی

در بالا با نوع ابعاد داخلی و خارجی یا درونی و بیرونی آشنا شدید. در ادامه میخواهیم به مشکلاتی که این ابعاد میتواند تولید کننده یا خرید را دچار کند بپردازیم و چون در بعضی موارد تیراژ تولید خیلی بالاست صدمات جبران ناپذیر مالی را بر دوش هر دو خواهد گذاشت.

صدمات ابعاد کارتن

بعد از پرداختن به تفاوت ابعاد کارتن، نوبت به صدمات در اعضای بی توجهی به آن رسیده! مثلا تصور کنید 10 هزار جعبه میخواهید سفارش دهید با یک کارخانه کارتن ساز تماس گرفته و ابعاد بیرونی جعبه را مشخص میکنید ولی به کارشناس مربوطه نمی‌گویید ابعاد را از روی جعبه گرفته و کارشناس فروش هم بدون آن که از شما بپرسد ابعاد را بر اساس کالا در نظر گرفته یعنی ابعاد درونی. در این حالت کارشناس حدودا یک سانت به ابعاد داده شده اضافه میکند.

اتفاقی که پس از دریافت سفارش شاهد آن هستید این است که جعبه حدودا از هر طرف یک سانت برای کالا بزرگ است و اصطلاحا فیت کالا نیست و کالا درون آن لق خورده و بازی میکند. اگر بر عکس این موضوع از نظر ارائه دهنده ابعاد و سفارش گیرنده جعبه انجام شود کارتن بسته بندی برای کالا حدودا 1 سانت کوچک خواهد شد و همین امر هم باعث میشود زمانی که کالا درون جعبه قرار میگیرد بر اثر فشاری که کالا به دیواره های جعبه اعمال میکند بسته بندی را دفورمه و در نهایت آن را پاره کند.

محاسبه گر: محاسبه آنلاین قیمت جعبه و کارتن بسته بندی در 2 دقیقه

در نظر داشته باشید در بعضی از کارتن های بسته بندی بزرگ این یک سانتیمتری که از آن نام برده شد تا 3 سانت هم مورد نیاز است و هر چقدر عکس بزرگ تر شود و اشتباه هم رخ داده شده باشد جعبه برای کالا نا مناسب تر میشود. در پایان برای جلوگیری از این موضوع حتما باید نوع ابعاد مشحص گردد تا از به اشتباه انداختن در آن جلوگیری گردد.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *