خبر

جعبه بسته بندی کادو ولنتاین?در 1402(2024)چه تغییراتی داشته؟

جعبه بسته بندی کادو ولنتاین

جعبه بسته بندی کادو ولنتاین 1402 یکی از هزاران جعبه کادویی می‌باشد که طبق شنیده‌ها فروش آن حساس‌تر و بیشتر از جعبه‌های کادویی مناسبت‌هایی همچون: کریسمس، شب یلدا، عید نوروز و غیره است. زیرا این باکسِ هدیه حامل احساسات واقعی شخص برای قدردانی و نشان دادن محبت او به خانواده، دوست و عشق زندگی‌اش می‌باشد و قطعاً کسی دوست ندارد ارزش و شایستگی هدیه‌اش بخاطر سهل انگاری در انتخاب یک بسته بندی نامناسب، از بین برود. در ادامه به شما کمک می‌کنیم تا پیش از رسیدنِ روز عشق از بین باکس های کادویی ولنتاین بهترین و زیباترین آنها را انتخاب کنید.

ولنتاین از کجا آمده است؟

صرف نظر از اینکه عده‌ای باور دارند ولنتاین باعث ترویج عقاید غرب گرایی شده، اما هیچ گاه نمی توان در رابطه با پدیده‌های اجتماعی و جهانی شدن یک مناسبت نگاهی تماما مثبت یا منفی داشت. به هرحال جشن ولنتاین بهانه ای است برای ابزار محبت به یکدیگر که تمام مردم دنیا امروزه از این روز با این هدف استفاده می‌کنند.

به ماه عشاق (LOVE) خوش آمدید. به هر طرف که نگاه کنی، مالامال از کادوهای قلب قلبی، گل و شکلات است. این روز را می‌توان جدال بین رنگ‌های صورتی و قرمز دانست که می خواهند قلب زوج‌ها، فرقی ندارد پیر، جوان، کوچک و بزرگ را بیشتر از قبل بهم نزدیک‌ کنند. اما منشأ ولنتاین (Valentine’s Day) از کجاست؟ ولنتاین که هر ساله در تاریخ 14 فوریه (25 بهمن) برگزار می‌شود، درباره دلیل نام گذاری شدنش اختلاف نظر‌هایی وجود دارد.

اما یکی از افسانه‌ها که دهان به دهان چرخیده این است که در قرن سوم میلادی، کلادیوس گوتیکوس، امپراطور روم، مخالف ازدواج مردان و زنان مسیحی بود. اما کشیش ولنتاین (Valentine) با نادرست دانستن این مخالفت؛ مخفیانه میان زن و مردان مسیحی پیوند زناشویی برقرار می‌کرد. زمانیکه که امپراطور کلادیوس متوجه این سرپیچی شد، کشیش ولنتاین را گردن زد. دو قرن پس از جان باختن او، پاپ ژلازیوس یکم، روز 14 فوریه را روز ولنتاین و کشیش والنتین را به عنوان قدیس حامی عاشقان کسی که صرف نظر از کشور، دین و مذهب عاشقان را بهم میرساند، مورد ستایش قرار داد.

روز عشق یا سپندارمذگان در تقویم باستانی کشورمان ایران تنها 4 روز پس از ولنتاین غربی، 29 بهمن است که از زمان ابرویحان بیرونی؛ مردان در این روز برای نشان دادن علاقه خود به همسرانشان به آنها هدیه می‌دادند. هر دو مناسبت؛ ولنتاین و سپندارمذگان در اختلافی چند روزه از هم قرار دارند و اهمیت عشق و دوستی را به ما یادآور می‌شوند.

اهمیت جعبه بسته بندی کادو ولنتاین

به نظر می‌رسد که صنایع مختلف در گسترش ایده روز ولنتاین، نقش برجسته‌ای در آسان تر شدن انتخاب یک کادوی مناسب برای افرادی که نمی دانند چه هدیه‌ای برای شخص خاص مد نظر خود بخرند، دارند. نگاه کلی به صنعت بسته بندی در روز ولنتاین، نوعی بازاریابی و برندینگ برای کسب و کار‌هایی است که می خواهند کالا و خدمات خود را تبلیغ و علاقه مشتری را برای خرید چند برابر نمایند.

دانستنی: بسته بندی محصولات و نقش آن در بازاریابی و فروش

از آنجایی که انتخاب جعبه بسته بندی کادو ولنتاین برای افراد سخت‌تر از خرید هدیه است، لازم است به درج عناصر و نماد‌های ولنتاین بر روی جعبه کادویی مورد نظر بسیار توجه نمایید.

سمبل های ولنتاین

  • قلب قرمز: قلب مرکز احساسات است؛ بنابراین جعبه‌ای که رویش قلب چاپ شده باشد، نماد از خود گذشتگی شخص هدیه دهنده است.
  • رز: گل رز بیشترین خواهان را در ولنتاین دارد، زیرا نشان دهنده احساسات قوی و عشق آتشین فرد است که این نماد از علاقه زهره، الهه عشق رومی به این گل زیبا گرفته شده است.
  • روبان و توری: مردان در گذشته با روسری یا توری سر معشوقه خود به جنگ می‌رفتند و آن را شانسی برای خود می دانستند که به او برای پیروز شدن روحیه می‌دهد. به ویژه استفاده از روبان و طناب‌های گره خورده به عنوان دیزاین اصلی جعبه بسته بندی کادو ولنتاین نیز به معنای عشق ابدی و پایان ناپذیر هستند.
  • شکلات: شکلات یا قلب آب نباتی در گذشته به عنوان ماده دارویی مورد استفاده قرار می گرفتند، آنها نشان دهنده این بودند که مهم نیست چقدر زندگی سخت به نظر می‌رسد، اما مهم است که همیشه جایی برای شیرینی و لذت بردن از زندگی وجود دارد.

ایده برای جعبه بسته بندی عطر و ادکلن مخصوص ولنتاین

جعبه بسته بندی کادو ولنتاین

اگر از خرید کادوهای تکراری مانند شمع، خرس و لباس برای ولنتاین خسته شده‌اید، عطر و ادکلن بهترین کادو برای افشاندن رایحه مورد علاقیتان به رابطه ای است که میخواهید همیشگی باشد. جعبه بسته بندی کادو ولنتاین مخصوص عطر و ادکلن‌های معروف مانند: ریو کالکشن، ژک ساف، شنل، کرید و غیره؛ محصول کاربردی است که تولید کنندگان و فروشندگان برای روز ولنتاین بسیار به سفارش آنها از نمایندگی هایشان می‌پردازند.

امروزه با توجه به افزایش آنلاین شاپ‌هایی که ادکلن‌های تقلبی می‌فروشند، تولید کنندگان و فروشندگان برای اثبات اصالت کالای خود ناچار به سفارش جعبه بسته بندی عطر و ادکلن با جزئیات‌تری از یک کارتن سازی معتبر اند تا مشتری بتواند برند اصل را از محصولات مشابه تشخیص دهد. شما میتوانید با استفاده از هولوگرام‌های مغناطیسی و کد QR اصالت کالای خود را به ارمغان آورید.

روانشناسی سلیقه مشتریان میگوید: اغلب بسته بندی‌های عطر و ادکلن دخترانه و پسرانه، زنانه و مردانه مخصوص ولنتاین از مدل‌های جعبه مقوایی مانند کیبوردی، تلسکوپی، کشویی می‌باشند که پیشنهاد می‌شود آن ها را به صورت پنجره‌ای طلق دار یا جعبه سخت (هارد باکس) سفارش دهید.

معمولاً برای اینکه عطر و ادکلن در هنگام جابه جایی تکان نخورده و آسیب نبینند، جعبه های ادکلن دارای منقسم یا نگهدارنده (هولدر) هستند. برای مسائل زیبایی و تک بودن بسته بندی میتوانید آن ها را همرنگ جعبه مورد نظر سفارش دهید.

برای چاپ و طراحی جعبه بسته بندی عطر و ادکلن زنانه و مردانه از تکنیک چاپ افست استفاده می‌شود. زیرا این روش چاپی تنوع رنگ بسیار بالایی دارد و مشتریان به راحتی با توجه به رنگ روی جعبه میتوانند رایحه مد نظر خود را انتخاب و در نتیجه وقتشان تلف نخواهد شد. برای بسته بندی عطر خنک از رنگ‌های آبی و سبز و برای عطر های گرم از رنگ های قرمز، نارنجی و بنفش استفاده می‌شود. انجام خدمات پس از چاپ مانند طلاکوب و نقره کوب، برجسته سازی، یووی و ورنی برای زیبایی و خاص شدن شکل ظاهری جعبه ادکلن ولنتاینی شما بسیار تاثیر گذار اند.

بخوانید: جعبه عطر و ادکلن – کارتن بسته بندی مقوایی عطر ادکلن

ویژگی ولنتاینی ترین جعبه بسته بندی شیرینی و شکلات

جعبه بسته بندی کادو ولنتاین

از آنجایی که میزان دور ریز جعبه‌های بسته بندی شیرینی و شکلات به منظور مصرف بالای این خوراکی خوشمزه در اعیاد، مراسم‌ها و غیره در جهان روند افزایشی دارد، کارتن سازی‌ها حساسیت بیشتری برای تولید جعبه برای این خوراکی خوشمزه در نظر میگیرند.

اولاً از مقوای بهداشتی (ایندربرد) که کاملا دوستدار طبیعت و خود محصول می‌باشد، استفاده می‌کنند و ثانیاً از آنجایی که این جعبه بسته بندی کادو ولنتاین است، برای طراحی آن از رنگ با هارمونی درست، طرح های شگفت انگیز (قلب، گل، خرس، فرشته و غیره) و بهره گیری از خدمات پس از چاپ برای افزودن زیبایی بیشتر به بسته بندی استفاده می‌کنند.

معمول ترین نوع جعبه بسته بندی کادو ولنتاین مخصوص شیرینی و شکلات هارد باکس است که می‌توان آن را در مدل‌های کشویی، کیبوردی، تلسکوپی ( زیره رویه) و غیره در جعبه سازی‌ها سفارش داد. برای خاص‌تر شدن شکلات های درون جعبه میتوانید به کارتنسازی‌ها سفارش کاور مقوایی (دورپبچ) با یک پیام عاشقانه نیز بدهید تا دور شکلات‌ها بپیچید.

بشناسید: جعبه کارتن بسته بندی مدل تلسکوپی ( زیره رویه)

جعبه بسته بندی ولنتاین ارزان برای گوشی موبایل

جعبه بسته بندی کادو ولنتاین

برای اینکه یک جعبه کادو لاکچری گوشی موبایل اما مقرون به صرفه برای هدیه ولنتاین عشق خود خریداری کنید، معمولا جعبه‌های مقوایی زیره رویه بهترین راه چاره هستند. این جعبه‌ها را با مقوای گلاسه یا ایندربرد گرماژ بالا تولید می‌کنند تا جعبه در مسیر حمل و نقل مقاومت خود را از دست ندهد و زیبایی‌اش تا مقصد، زمانیکه قرار است صاحب کادو از هدیه‌ی ولنتاین خود سوپرایز شود، حفظ کند.

جعبه های جدید گوشی‌های شیائومی را بشناسید!

اغلب تولید کنندگان این جعبه‌ها از خدمات پس از چاپ طلا کوبی و نقره کوبی استفاده می‌کنند تا چشم مخاطب را روی بسته بندی میخکوب نمایند. برای تبلیغ برند خود روی جعبه بسته بندی کادو ولنتاین برای گوشی موبایل میتوانید آرم تجاریتان را در زیر یا گوشه‌ای از جعبه درج کنید.

افسار فروش ولنتاین در دست جعبه بسته بندی جواهرات و زیورآلات

جعبه بسته بندی کادو ولنتاین

 جعبه بسته بندی کادو ولنتاین مخصوص جواهرات و زیورآلات که شامل اکسسوری مردانه، زنانه، پسرانه و دخترانه است، به دلیل ارزش بالای محصول داخلش از مقوای ایندربرد یا گلاسه ساخته می‌شود. در اکثر مواقع برای سفارش بسته بندی جواهرات به کارتن سازی‌ها، انتخاب تولید کنندگان مدل تلسکوپی است. زیرا نحوه باز شدن این جعبه‌ها بسیار ساده و مدل چیدمان زیورآلات در آنها راحت تر است.

از آنجایی که این جعبه نیز قرار است برای ولنتاین ساخته شود، اغلب از تگ بسته بندی زیورآلات برای خاص تر پک شدن جواهرات درونشان استفاده می‌شود. این تگ‌ها، به نوعی آویز هایی از جنس کاغذ کرافت، کارتن یا مقوای سفید هستند که میتوان گوشواره، گردنبند و هر اکسسوری دیگری را به صورت تکی روی آنها آویز کرد. رنگ‌های پاستیلی و طراحی گل رز روی بسته بندی جواهرات و اکسسوری بسیار پرطرفدار است.

جعبه کادو ولنتاین مردانه

اگر سری به سایت برخی فروشگاه های اینترنتی (آنلاین شاپ) بزنید می‌بینید که هدیه پرطرفدار برای مردان در روز ولنتاین ست کیف و کمربند، عطر، ست کروات، ساعت و دستبند، ریش تراش و غیره است. در انتخاب جعبه بسته بندی کادو ولنتاین مردانه یا پسرانه دست شما به دلیل پیچیدگی‌های کمتر باز‌تر است، اما حتما باید به طراحی روی بسته بندی در هر حالتی توجه کنید.

نماد هایی مانند علامت X به معنای بوسه و روبان قرمز با انتخاب رنگ‌های ملایم و تند مانند آبی، نارنجی، طوسی و غیره هارمونی‌ترین رنگ‌ها برای طراحی جعبه کادو ولنتاین مردانه هستند. 

سخن پایانی

روز ولنتاین بهترین زمان برای نشان داد عشق خود به فرد مورد علاقه زندگیتان است. در حالیکه هدیه مهم است و بسته بندی آن نیز بسیار مورد اهمیت می‌باشد. به همین دلیل باید بسته بندی سفارشی ولنتاین خود را به جعبه سازی آوین پک بسپارید تافروش 25 بهمن برایتان به یک ولنتاین فراموش نشدنی تبدیل شود.

2.2/5 - (9 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *