جعبه مقوایی
جعبه مقوایی


نحوه تولید جعبه مقوایی در جعبه سازی در تولیدی آوین پک مراحل مخصوص به خود را طی کرده و هر یک از این مراحل از اساسی ترین بخش های تولید آن محسوب میشوند که در نظر گرفتن هر یک به نحوی مهم بوده و غیرقابل حذف میباشد و اگر هر یک از این مراحل به طور سهوی و یا عمدی حذف شده یا نادیده گرفته شوند، جعبه به دست آمده دیگر از مرغوبیت خوبی برخوردار نخواهد بود.

نحوه تولید جعبه مقوایی

نحوه تولید جعبه مقوایی در جعبه سازی در چند مرحله متفاوت انجام میگیرد که در مورد هر یک توضیحاتی را خواهیم داد.

مرحله ۱: در این مرحله می بایست کاغد مورد نظر تهیه شود که اصطلاحا به آن ورق گفته میشود. برای تهیه کاغذ مورد استفاده برای ساخن جعبه دو شیوه وجود دارد، یکی اینکه ماده و خمیر اولیه از تنه ی درختان گرفته شده باشد، جنس درجه یک محسوب شده و دیگری آن است که توسط جعبه های ضایعاتی به دست آمده باشد که هرگز کیفیتی همچون جنس درجه یک که تهیه شده از درخت است را ندارد. برای تولید جعبه الیاف لطیف کاغذ مورد نیاز است که برای جنس درجه یک بیشتر از درختان صنوبر و نخل استفاده میگردد.

قیمت جعبه مقوا به چه چیزایی بستگی داره؟

نحوه محاسبه جعبه مقوایی به نوع ورق استفاده شده، چاپ اختصاصی و گراماژ آن بستگی دارد.

بهترین مدل مقوا کدومه؟

مقوای ایندربرد با توجه به بهداشتی بودن آن بهترین گزینه است که بیشتر برای جعبه های موادغذایی، پزشکی و داروییاستفاده میشود.

جعبه بهتره یا کارتن؟

هر یک برای مصارف گوناگونی استفاده میشوند که کارتن ها معمولا برای اجسام سنگین تر و جعبه های برای لوازم سبک تر مورد مصرف قرار میگیرند.

بسته بندی مقوایی خلاقانه

مرحله ۲: در این مرحله خمیر تولید شده توسط یکسری از دستگاه ها و شیوه های مخصوص، به ورق تبدیل شده که در ابعاد متفاوتی برش داده شده است و برای انواع سفارشات استفاده میشود.

مرحله ۳: بعد از کارهای انجام شده و در فرآیند دوم نوبت به چاپ طرح و رنگ میرسد که از چاپ افست بهره میگیرند که این مرحله سلیقه ای بوده و طرح و رنگ طبق نظر مشتری که به بخش طراحی داده شده است، چاپ میشود و اگر این مرحله نیاز به خدمات چاپ مثل: سلفون، برجسته سازی حروف و طلا کوبی نوشته ها نیاز داشته باشد نیز انجام میپذیرد و ورق مورد نظر چاپ شده، وارد مرحله بعد میشود.

مرحله ۴: پس از انجام چاپ طرح و خدمات چاپ نوبت به برش مقوا رسیده که اگر مشتری قالبی را برای جعبه خود در نظر گرفته باشد طبق آن برش خورده و حالت تمیزی و مشخصی را به جعبه میدهد.

مرحله آخر: در مرحله آخر بعد از برش دایکاتی جعبه، وارد فرآیند لب چسب میشود یعنی لبه هایی که نیاز داشته باشد بروی یکدیگر قرار بگیرند توسط چسب مخصوص بهم متصل شده و در نهایت شکل یک جعبه آماده مصرف را به خود میگیرد.

بیشتر بدانید: رازهای بسته بندی و بررسی ۱۰ نمونه موفق

جعبه مقوایی جذاب

مدل های مقوا

انواع مقواهای متفاوتی وجود دارد که عبارتند از پشت طوسی، اترک و ایندربرد. این نوع مقواها در موارد مناسب خود استفاده میشوند. برای مثال کیفیت مقوا ها به ترتیب ایندربرد، پشت طوسی و اترک میباشد که از مقوای ایندربرد برای جعبه هایی که قرار است لوازم بهداشتی درون آنها جای گیرد به دلیل کیفیت بالا و بهداشتی بودن آن، استفاده میگردد. از این رو محاسبه قیمت نیز تفاوت دارد، مقوای ایندربرد به دلیل آنکه گرماژ بالاتری دارد، یعنی ضخامت آن بیشتر است کمی از انواع دیگر مقواها گران تر بوده اما کیفیت بالاتری دارد.

بیشتر بدانید: نمونه جعبه و کارتن بسته بندی انواع محصولات

موارد استفاده از جعبه

نحوه تولید جعبه مقوایی با کارتن متفاوت است. کارتن توسط فلوت هایی که در آنها استفاده میشود استحکام و مقاومت بالاتری دارد و برای حمل و نقل لوازمی که وزن سنگین تری دارند مورد استفاده قرار میگیرند اما جعبه ها اکثرا برای وسایلی استفاده میشوند که از وزن سبک تری برخوردار باشند و به صورت تکی بسته بندی شوند مثلا جعبه کفش، جعبه خرما و جعبه لوازم الکتریکی و الکترونیکی از متداول ترین بسته بندی ها از نوع جعبه میباشد.

بیشتر بدانبد: محاسبه آنلاین قیمت جعبه و کارتن بسته بندی در کمتر از ۲ دقیقه

نتیجه

شرکت کارتن سازی آوین پک در کنار تیمی جوان و متخصص با بیش از یک دهه تجربه درخشان در صنعت کارتن و جعبه سازی، توانسته است در جلب رضایت مشتریان بسیاری خوش بدرخشد و در زمینه ی جعبه های صادراتی نیز خوب عمل کند. حال اگر تولید کننده ای در زمینه صادرات هر گونه تولیدات هستید میتوانید با کسب مشاوره رایگان اطلاعات مفیدی را برای ثبت سفارش خود به دست آورید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *