وبلاگ

کارتن بسته بندی دیسک ترمز

کارتن بسته بندی دیسک ترمز

کارتن بسته بندی دیسک ترمز نقش بسیار مهمی در عرضه این محصول در بازار خوردرو سازان دارد. زمانی که قرار است این کالا از درب کارخانه تا درب مغازها یا فروشگاه های خرده فروش ارسال گردد نیاز است که جعبه های بسته بندی متناسب با این محصول مورد استفاده قرار گیرد. در ادامه میخواهیم به نکات مهم این نوع کارتن بسته بندی بپردازیم

قبل از هر چیز میزان نیاز و مصرف دیسک ترمز در کشور را مورد بررسی قرار می دهیم. دیسک ترمز همان طور که از اسمش پیداست جزء قطعات و لوازم کلیدی قسمت ترمز ماشین است زیرا اگر این قسمت دچار مشکل گردد جان راننده آن به خطر خواهد افتاد و نیاز آن در خودرو بسیار حیاطی است. همان طور که باید به کیفیت این قطعه با ارزش خودرو توجه شود به همان میزان هم باید به نگهدارنده مقام آن دقت ویژه ای شود تا از مسافت درب کارخانه تا فروشگاه، کالا بدون آسیب طی و تحویل خریدار عمده گردد.

کارتن بسته بندی دیسک ترمز

دیسک ترمز در فروشگاه های مربوط به فروش انواع قطعات یدکی و لوازم خودرو به مشتریان عرضه می شود. بنابراین نیاز است که در یکسری کارتن های بسته بندی متناسب با وزن محصول به فروش برسند. طبیعی است که این نوع کالاها را نمی توان بدون بسته بندی به مشتریان ارائه نمود. زیرا ضروری است که برند محصول و شرکت تولید کننده و تمامی اطلاعات مرتبط با کالا را روی بسته بندی درج نمود سپس به مشتریان عرضه کرد.

انواع نمونه جعبه و کارتن بسته بندی

امروزه کالا های لوازم یدیکی انواع خودرو ایرانی میبایست شناسه کالا داشته باشند. انجام این عمر به دلیل کالاهای تقلبی در بازار است موجب گشته است. شناسه کالا بر روی بسته بندی درج میگردد و به مصرف کننده این اطمینان را میدهد که کالا خرید شده در شرکت معتبر خودرو سازی با رعایت استانداردهای لازم تولید شده است.

مراحل تولید جعبه بسته بندی دیسک ترمز

روند جعبه سازی برای دیسک ترمز با انواع متریال با کیفیت و متناسب با وزن محصول انجام خواهد شد. کارتن لایه دار دارای انواع مختلفی است که برای تولید جعبه های کارتنی مورد استفاده قرار می گیرند. این جعبه ها دربرابر تمامی وزن های مختلف کالاهای متفاوت مقاومت خوبی از خود نشان می دهند. برای مثال کارتن دو لایه یا سینگل بهترین گزینه برای استفاده در روند تولید جعبه بسته بندی کالاهایی است که در بازه وزنی دو تا چهار کیلوگرم قرار دارند.

کارتن سه لایه، کارتن چهار لایه، کارتن  پنج لایه، کارتن هفت لایه نیز از دیگر انواع ورق های کارتنی هستند که می توانند گزینه مناسبی برای ساخت انواع مدل های جعبه های کارتنی باشند.

مرتبط خوانی: شناخت انواع کارتن های لایه دار از زبان سک کارتن ساز

چرا جعبه کارتن برای دیسک ترمز؟

دیسک ترمز از جمله قطعات صنعتی ای است که وزن بالایی دارد. در نتیجه نیاز است مقاومت بالایی برای جعبه آن در نظر گرفته شود. در غیر این صورت در مسیر نقل و انتقال این محصول، کارتن آن دچار آسیب می شود و محصول از داخل آن خارج خواهد شد. اگر این محصول با سطح زمین تماس پیدا کند یا فشار زیادی به آن وارد شود احتمالاً کیفیت خود را از دست داده و دیگر کارایی لازم را نخواهد داشت. در نتیجه ضرورت دارد که با بهترین مواد اولیه و با مقاومت بالا تولید گردد.

کارتن مقوایی به نسبت بسته بندی های دیگر قیمت تمام شده پایین تری دارد. همین امر باعث گشته تا خودرو سازها این نوع بسته بندی را نشانه رفته و تهیه نمایند. در ضمن ویژگی بازیافت پذیری این نوع باکس کارتن موجب گشته تا توجه بیشتری به آن در بازار داخلی و صادراتی گردد. در ادامه یکی علل مهم بودن بسته بنددی کارتنی مهم آشنا خواهید و آن چاپ کارتن است.

چاپ باکس دیسک ترمز با طراحی اختصاصی

طراحی هایی که روی کارتن بسته بندی دیسک ترمز انجام می شود امکان این را دارد که کاملاً سفارشی و اختصاصی و متناسب با برند باشد. در نتیجه برند های مختلف می توانند اسم شرکت، طرح لوگو و سایر اطلاعاتی که مرتبط با کالا می دانند را روی جعبه چاپ کنند. چاپ در کارتن بسته بندی دیسک ترمز همانند شناسنامه عمل میکند.

همان طور که در بالا گفته شد شناسه کالا توسط چاپ مستقیم بر روی کارتن انجام میشود یا به صورت غیر مستقیم توسط لمینت کارتن و یا لیبل اعمل میگردد. این تنها چاپ است که یک دیسک ترمز را در کنار رقبای خود میتواند در یک چشم به هم زدن متمایز کند. چاپ این امکان در کارتن بسته بندی دیسک ترمز دارد تا تمام جزییات کالا را از کوچک به بزرگ با فونت های مختلف ، طرح و رنگ های مختلف نمایش دهد.

براورد قیمت کارتن دیسک ترمز

قیمت کارتن یکی از موضوعات حساس و تاثیر گذار در انتخاب تولید کننده کارتن میباشد. در اینجا نکاتی را خواهیم گفت که در کاهش قیمت و حذف کیفیت بسیار مفید است.

 1. میزان سفارش
 2. مدل جعبه
 3. ترکیب ورق کارتن
 4. نوع چاپ
 5. مدت زمان تولید
محاسبه قیمت جعبه و کارتن بسته بندی

انواع مدل

مدل های مختلف جعبه وجود دارد که هنگام سفارش می توانید آن ها را برای جعبه محصول تان در نظر بگیرید. برای مثال کارتن ها در یک دسته بندی کلی به دو نوع کارتن لمینتی و کارتن فلکسویی تقسیم بندی می شوند.

اما جعبه های کارتنی از جهت شکل و ظاهر به انواعی از جمله موارد زیر تقسیم میشوند:

خاتمه

در این مقاله در خصوص جعبه بسته بندی یکی از قطعات صنعتی و خودرویی صحبت کردیم که برای شرکت های تولید کننده خودرو ساز این قطعات اهمیت اساسی دارد. در نتیجه  هنگام سفارش و خرید این کارتن نهایت توجه را دارند تا بهترین ویژگی های متناسب این بسته بندی را رعایت کنند. در صورت نیاز و ثبت درخواست سفارشاز صفحه تماس با ما با کارشناسان کارتن ساز کارخانه در ارتباط باشید تا  دراسرع وقت کارتن بسته بندی محصول شما آماده و در محل به شما تحویل داده شود. کارتن سازی آوین پک پیرو در تولید قطعات و لوازم صنعتی خودرو

4.5/5 - (4 امتیاز)

2 دیدگاه در “کارتن بسته بندی دیسک ترمز

 1. یاسر بیستون گفت:

  کارتن بسته بندی دیسک ترمز کیبوردی می‌خوام بدون چاپ با لیبل، فقط می‌خوام لیبلش چاپ داشته باشه آماده هست؟

  1. آوین گفت:

   سلام و درود، به دلیل این که این نوع کالا سایز های مختلفی برای خودرو های گوناگونی میتواند داشته باشد امکان از قبل تولید آن وجود ندارد و برای تولید نیازمند ابعاد دقیق کالا میباشد و در خصوص چاپ لیبل به دلیل اینکه برای کسب و کارتان چاپ اختصاصی میبایست روی آن درج شود لازم است طرح و ابعاد آن هم مشخص گردد و در نهایت ثبت سفارش هر دو را با هم انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *