وبلاگ

جعبه مقوایی فیلتر هوا خودرو

جعبه فیلتر هوا خودرو

جعبه مقوایی فیلتر هوا خودرو ضرورتاً باید متناسب با وزن محصول تولید گردد تا روند جا‌به‌جایی این محصول به درستی انجام شود. برای مثال تصور کنید ضخامت جعبه مقوایی تولید شده برای بسته بندی فیلتر هوا خودرو به نحوی باشد که نتواند فیلتر را در خودش حفظ کند. در این شرایط چه اتفاقی رخ خواهد داد؟. قطعاً در مسیر نقل و انتقال فیلترهای هوا از داخل بسته بندی خارج شده و آسیب‌های جدی به آن‌ها وارد خواهد شد.

جعبه بسته بندی فیلتر هوا خودرو

جعبه های بسته بندی بر حسب ابعاد و شکل کلی فیلتر هوا تولید می‌شوند. بنابراین شرکت‌های سازنده این محصول می‌توانند به راحتی با توجه به ویژگی‌های کلی محصول‌شان یک نوع از جعبه‌های بسته بندی را سفارش دهند. جعبه های بسته بندی تا حد زیادی می‌توانند در زمینه معرفی محصول و تایید کیفیت آن نقش داشته باشند. برای مثال خودروهای مختلف فیلتر هوا دارند و نیاز است که برای آن‌ها جعبه بسته بندی تولید گردد. فیلتر هوا خودروهای سواری همچون پراید، پژو، سمند، وانت و نیسان در زمینه ابعاد و شکل کلی آنها ممکن است که با تفاوت‌هایی همراه باشند. در نتیجه نیاز است که هر بسته بندی بر طبق نوع و شکل آن‌ها تولید گردد.

خودروهای صنعتی از جمله تراکتور نیز دارای فیلتر هوا مخصول به خود است و جعبه کارتنی آن باید مقاومت بالایی در زمینه نگهداری و حفظ آن در برابر آسیب و ضربه داشته باشد.

انواع مدل جعبه

از مهم‌ترین انواع مدل‌هایی که تولید کنندگان می‌توانند برای بسته بندی فیلتر هوا خودرو تولیدی‌شان سفارش دهند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

جعبه مقوایی

جعبه های مقوایی از انواع مقواهای با کیفیت و متنوع ساخته می‌شود. این مقواها دارای گرماژ یا ضخامت خوبی هستند و تحمل وزن محصولات زیر 2 کیلوگرم را دارند. به همین دلیل بهترین گزینه برای بسته بندی محصولات و کالاهایی هستند که در همین بازه وزنی قرار دارند.

روی جعبه های مقوایی طراحی های مختلفی قابل چاپ است و ظاهر شکیل‌تری را برای بسته بندی انواع محصولات فراهم می‌کند.

جعبه کارتنی لایه دار

جعبه های کارتنی لایه دار از انواع ورق های کارتنی تهیه می‌شود. در لایه های مختلف کارتن تعدادی لاینر و فلوت به کار رفته است که ضخامت مناسبی را برای ورق کارتنی فراهم می‌کند. در نتیجه به میزانی که تعداد لایه ها افزایش پیدا کند، ضخامت ورق کارتنی افزایش یافته و مقاومت بالایی در برابر ضربه و عوامل محیطی از جمله رطوبت خواهد داشت.

جعبه های کارتنی لایه دار را به اشکال مختلفی می توانند تولید کنند. مثل جعبه لمینتی و فلکسویی.

جعبه لمینتی

جعبه های لمینتی دارای طراحی های مختلفی هستند که تا حد زیادی در زمینه جلب توجه مشتریان موفق عمل می‌کند. برای مثال کسانی که طراحی ها، نقش و نگارهای خاصی مدنظر دارند که بر روی جعبه مقوایی‌شان درج شود می‌توانند از این نوع جعبه استفاده کنند. برای تولید این جعبه باید از تکنیک افست بهره‌مند شوند.

در این شیوه امکان چاپ تعداد زیادی رنگ وجود دارد و هیچ محدودیتی در زمینه چاپ انواع طراحی ها نیست. بنابراین سفارش دهنده ها با گزینه های بیشتری در زمینه انتخاب رنگ و طراحی مواجه هستند.

خواندنی: جعبه لمینتی + نحوه محاسبه قیمت قبل از سفارش

جعبه فلکسویی

در چاپ فلکسویی جعبه هایی که تولید می‌شوند دارای طراحی‌ها و تعداد رنگ محدودی هستند. در واقع سطح کمتری از ورق کارتنی در تکنیک فلکسو رنگ آمیزی می‌شود و میزان طراحی ها و نقش و نگارها نیز بسیار کمتر از جعبه های لمینتی با چاپ افست است.

کارتن مادر فیلتر هوا خودرو

در صورت درخواست و نیاز مشتریان این امکان وجود دارد که کارتن های بسته بندی در ابعاد بزرگ‌تری تولید شده تا تعدادی از کارتن‌های تکی فیلترهای هوا در آن قرار گیرد. در این موارد امکان جابه جایی بسته بندی های کوچک‌تر تسهیل شده و ارائه آن‌ها به فروشگاه‌های خرده فروش بهتر انجام خواهد شد. به این جعبه‌ها، کارتن مادر گفته می‌شود.

بسته بندی فیلتر هوا

هنگام سفارش جعبه مقوایی فیلتر هوا خودرو به چه نکاتی توجه کنیم؟

زمانی که شما در مرحله ثبت سفارش جعبه مقوایی این محصول هستید باید به نکاتی توجه کنید تا به بهترین نتیجه برسید. برای مثال:

  • وزن محصول شما چقدر است؟

قطعاً وزن محصول تعیین می‌کند که باید ضخامت جعبه مقوایی چه میزان باشد تا توان تحمل وزن محصول در زمان حمل و نقل و در مسیرهای طولانی تامین گردد.

  • ابعاد محصول شما چقدر است؟

در صورتی که ابعاد جعبه مقوایی دقیقاً مطابق با طول و عرض و ارتفاع محصول طراحی و تولید شود، در هنگام بسته بندی فضای خالی در اطراف محصول وجود ندارد. در نتیجه محصول داخل جعبه حرکت نکرده و به اصطلاح عامیانه لق نمی‌زند. در نتیجه احتمال این که در حرکت هایی به محصول داخل جعبه آسیبی رخ دهد، از بین خواهد رفت.

  • طراحی روی بسته بندی چگونه باشد؟

قطعاً نیاز است که به طراحی‌های روی جعبه مقوایی فیلتر هوا خودرو توجه داشته باشید تا به درستی محصول شما را به مشتریان معرفی کند. برای مثال در این موارد تلاش می‌شود که روی جعبه محصول اطلاعاتی از خود محصول چاپ شود. در این شرایط مشتریان نیاز ندارند که برای بررسی نوع محصول آن را از داخل جعبه بسته بندی خارج کنند. به راحتی اطلاعات روی جعبه می‌تواند مشتریان را به اگاهی از نوع و ویژگی‌های محصول برساند.

  • محصول چه میزان مسافتی را طی خواهد کرد؟

در صورتی که نیاز است محصولات مدت زمان طولانی در مسیر حمل و نقل باشند بهتر است که از مقاوم‌ترین و با کیفیت‌ترین جعبه‌های مقوایی برای بسته بندی استفاده کنید. در نتیجه محصول با امنیت بیشتری از شهری به شهر دیگر ارسال خواهد شد.

  • خلاقیت در طراحی

از دیگر نکات مهمی که می‌توانید در هنگام طراحی یک جعبه بسته بندی در نظر داشته باشید، خلاقیتی است که در طراحی به کار رفته است. همواره تلاش کنید که در هنگام طراحی از المان ها یا عناصر جذاب، یونیک و متناسب با محصول استفاده کنید. در این شرایط جعبه‌ای خواهید داشت که به طور کامل نماینده برند و محصول شما خواهد بود.

بیشتر بدانید: نحوه سفارش جعبه مقوایی و کارتنی را در 2 دقیقه بیاموزید

مزیت ساخت جعبه سفارشی

زمانی که تولید کننده‌های فیلتر هوا به یک شرکت کارتن سازی سفارش ساخت یک نوع جعبه با طراحی، مدل و ابعاد خاص را ارائه می‌کنند، در واقع برای محصولات‌شان یک شناسنامه تدارک می‌بینند.

برای مثال شما تصور کنید روی بسته‌بندی‌تان قرار است از رنگ سازمانی استفاده کنید، لوگو و آرم برندتان را درج کنید و سایر شعارهای تبلیغاتی‌تان را بیاورید. طبیعی است که بسته بندی شما نوعی روند برندینگ کسب و کار و محصول‌تان را طی می‌کند. بعد از مدت زمان چند ساله بسته بندی محصولات شما شناخته شده و جعبه مقوایی یا کارتنی محصول شما یادآور برند و کیفیت شما خواهد شد.

به همین دلیل همواره تلاش می‌شود به مشتریان پیشنهاد گردد که جعبه‌های خودشان را به شکل سفارشی تولید کرده و طراحی‌های انحصاری برای آن در نظر گیرند.

خاتمه

در انتها این پیشنهاد را به تولیدکنندگان انواع فیلتر هوا برای خودروهای مختلف می‌دهیم در صورت قصد سفارش بسته بندی این محصول، حتماً با مشاورین ما تماس داشته باشند. زیرا که تیم حرفه‌ای فعال در کارتن سازی آوین پک با تکیه بر دو دهه تجربه و تخصص توانایی ارائه مشاوره های کاملاً تخصصی را به شما دارند. در نهایت بر حسب دریافت اطلاعاتی از این تیم، می‌توانید به راحتی بهترین نوع بسته بندی فیلتر هوا را داشته باشید.

3.7/5 - (3 امتیاز)
author-avatar

درباره زهرا خمسه

واژه‌ها، جذاب‌ترین اسباب‌بازی دنیا هستند. دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا این فرصت رو برام فراهم کرد از طریق بازی کردن با واژه‌ها جهان تازه‌ای رو تجربه کنم...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *